Jump to content
TNC-TR

SimpsoN_Bart

-=TNC.VIP=-
 • Content count

  709
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

SimpsoN_Bart last won the day on May 9 2014

SimpsoN_Bart had the most liked content!

Community Reputation

471 Excellent

About SimpsoN_Bart

 • Rank
  - TnC Naylon -

Profile Information

 • Male
 • Trabzon
 • Adobe Photoshop
  Teknik Servis
  Web Tasarım
  Autoit
  OOP

Recent Profile Visitors

14613 profile views
 1. SimpsoN_Bart

  System Data Table

  Yukarıdaki kodlar Windows Services kodları konuyla ne ilgisi var anlamadım. Tek söyleceğim şey timer arkaplanda zaten thread sleep kullanıyor.
 2. SimpsoN_Bart

  Radio Button Durumunu Değiştirme

  Hatalı kod aradınız hiçbir sonuç elde edemediniz ? İlgili exception array ve index ile ilgili alınan ve sıkıntılı bir hatadır. Programlamada şans eseri çalıştı diye de maalesef bişey yok Visual Studio kafasına göre hata düzetlme yapmaz senin yazdığın kodun derleyicide hatasız görünmesini sağlar. Örneğin Herhangi bir interfaceden classa miras verdiğinde içindeki metotları implement etmesi için metotların içine aşağıdaki kodu yazması gibi. Bu bir hata düzetlmesi vs değildir public void FutureFeature() { // Not developed yet. throw new NotImplementedException(); }
 3. SimpsoN_Bart

  Sqlite Parametre Kayıt Işlemleri

  C# 6.0 da gelen bir özellik string.format methodunun yerine kullanılıyor geniş bir kullanımı var. https://docs.microsoft.com/tr-tr/dotnet/csharp/language-reference/tokens/interpolated http://www.ilkayilknur.com/c-sharp-6-string-interpolation
 4. SimpsoN_Bart

  Sqlite Parametre Kayıt Işlemleri

  Selam @Pairs, String interpolation c# 6.0 da gelen güzel ve exception vermeyen bir özellik arkadaş daha düşük visual studio sürümü kullanıyorsa hata alabilir. String.Format ile de yazalım. string sorgu = string.Format("UPDATE Ayranci SET Ad = '{0}', Soyad = '{1}', Sehir = '{2}' WHERE Ad = '{3}'", ad, soyad, sehir, deger); @korasoglu, Ufakt bir tips. Update ve Delete işlemlerinde string türlerine pek güven olmaz o yüzden mutlaka her tablonda int id sutünü primary key şeklinde olması hayat kurtarır.
 5. SimpsoN_Bart

  Mp3 Downloader - Kaynak Kodlarıyla

  Projeyi derlerken DevExpress referanslarını copy local diyeydin iyidi kankacım Ellerine sağlık.
 6. SimpsoN_Bart

  C# Projesi Için Fikir öneri Acces Server

  Microsoft access database engine; sunucu yazılımı gerektiren bir database değil o yüzden access ile istediğini yapacağını sanmıyorum.
 7. SimpsoN_Bart

  C# Silme Işlemi

  Breakpoint koyup debug et bakalım bide Try cath ekle kodlarını stacktrace de tam olarak ne diyor ? patlıyor diye bir hata yok :)
 8. SimpsoN_Bart

  C# Silme Işlemi

  Muhtemelen kopyala yapıştır yaptığın için; if (MessageBox.Show("Seçili Ögeyi Silmek İstiyor Musunuz ?", "Dikkat", MessageBoxButtons.YesNo, MessageBoxIcon.Question) == DialogResult.Yes) { con.Open(); komut.Connection = con; komut.CommandText = "DELETE FROM haluk WHERE [email protected]"; komut.Parameters.AddWithValue("@SNO", dataGridView1.CurrentRow.Cells[0].Value.ToString()); komut.ExecuteNonQuery(); con.Close(); MessageBox.Show("Silme İşlemi Başarılı", "Silindi", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information); haluk(); } else { MessageBox.Show("Silme İşlemi İptal Edildi"); }
 9. SimpsoN_Bart

  Visual Studio 2017 Projeyi Setup Yapma Yok

  Inno Setup tavsiye ederim en stabil olduğunu katılımsız yapan arkadaşlar bilir. Ek olarak Smart Install Maker, Advanced Installer,InstallShield vb. Bunlarda oldukça kolay ve özelleştirilebilen setup yapma programlarıdır hepsini forumda full olarak bulabilirsin.
 10. SimpsoN_Bart

  Camera Control In Uwp

  Koddaki Image1.Source tipi nedir ? muhtemelen bir Stream olarak yada Byte dizi olarak kaydetmen gerekcek. Bunun içinde MemoryStream kullanman gerekir. Source u Serialize etmeyi dene yinede tam kodları görmenden dönüş tiplerini vs kesin birşey söylemek zor. https://stackoverflow.com/questions/8624071/save-and-load-memorystream-to-from-a-file https://stackoverflow.com/questions/10661967/saving-as-jpeg-from-memorystream-in-c-sharp
 11. SimpsoN_Bart

  Sql Lite Derleme Hatası

  Yanlış hatırlamıyorsam Debug seçeneği Any CPU değil X86 olması gerekiyor onun dışında referanslara da bakmak lazım tabi.
 12. SimpsoN_Bart

  Sql Lite Derleme Hatası

  Bilgisayarında yüklü yada projendeki .NET framework sürümü ile SQLite in desteklediği .NET sürümü farklı olabilir. Bunları kontrol et.
 13. SimpsoN_Bart

  Net Framework 3.5 çabuk Kurulumu

  Elbette var. Ben mesela format attığım windows 10 yada 7 USB sürücüsünü bilgisayarıma yüklüyorum ve aşağıda ki komutu CMD ye yapıştırıp çalıştırıyorum hemen kuruluyor. https://technet.microsoft.com/en-us/library/dn482069.aspx DISM /Online /Enable-Feature /FeatureName:NetFx3 /All /LimitAccess /Source:E:\sources\sxs Ben Yukarıda E sürücüsü için yazdım sen USB yada CD yansıma dosyasını hangi sürücüde ise ona yazarsan hemen yükleyebilirsin.Alternatif olarak program ekle kaldırdan da yapılabilir ama pek kullanmıyorum. :)
 14. SimpsoN_Bart

  Saat Kontrolü Yapma

  Üstteki yazdığın koda istinaden şöyle değişiklik yaparsan istediğin gibi sonuç alabilirsin. 2. yazdığın kod işini gördüyse o şekilde olur tabi. Convert.ToDateTime(dataGridView1.Rows.Cells[6].Value.ToString()) <= DateTime.Now.ToString("dd-MM-yyyy HH:mm"); Not: Bu arada saat formatinda eğer 24 saatlik görünmesini istiyorsan HH şeklinde kullanmak gerek hh öğleden önce öğleden sonra işlemlerinde kullanıyor yanlış hatırlamıyorsam ilk postta yazmıştım.
 15. SimpsoN_Bart

  Saat Kontrolü Yapma

  Burada zaman desenleri var AM, PM şeklinde çevirmen gerekiyor; https://blogs.msdn.microsoft.com/kathykam/2006/09/29/net-format-string-102-datetime-format-string/ Convert.ToDateTime(dataGridView1.Rows.Cells[6].Value.ToString()) <= DateTime.Now.ToString("dd/MM/yyyy HH:mm:ss"); Use HH for 24 hour hours format: DateTime.Now.ToString("yyyy-MM-dd HH:mm:ss") Or the tt format specifier for the AM/PM part: DateTime.Now.ToString("yyyy-MM-dd hh:mm:ss tt")
×