Jump to content

By_FaRuK

Üye
 • Content Count

  769
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by By_FaRuK

 1. @forjest hocam, videoyu gife çevirme yapılabiliyor mu bu programda? Forumda da bazen görüyorum videoyu gif olarak paylaşımları.
 2. Programın adı "Remote Desktop Connection Manager" Fotoğrafı örnek teşkil etmesi adına webden aldım.
 3. Merhaba, Aşağıda link paylaştığım programa bakabilirsin. Ben aktif olarak kullanıyorum ve çok işime yarıyor. Microsoft'un kendi programıdır. https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=44989 Burada başka birisi tarafından programa ait tanıtım makalesi bulunmakta. https://sametdiker.wordpress.com/2016/02/18/remote-desktop-connection-manager/
 4. Hocam bu şekilde kullanarak ticari kullanım süresi durumu asilabiliyor mu? Bunu test ettiniz mi? Yada deneyen arkadaş var mı? Eğer böyle kullanımda bir süre sonra ticari kullanım uyarısı vermiyorsa çok güzel olur bu şekilde kullanmak. Ayrıca @karadurak hocam elinize, emeğinize sağlık. Gerçekten çok güzel bir çalışma oldu.
 5. Merhaba arkadaşlar, Lenovo P2 telefonum var. Custom rom yüklemek için bootloader kilidini açmaya çalışıyorum. 14 gün olan süre geçti. Nerdeyse 3 haftadır her gün sabah akşam deniyorum. Ama sürekli aşağıdaki hatayı alıyorum. Lenovo sunucularında mı sorun var nedir anlamadım. Burayı geçmenin bir yolu var mı acaba? Teşekkürler.
 6. Çok basit bir şekilde sürücü harflerini değiştirmeye yarıyor. Ayrıca sürücü direkt ntfs olarak bağlayabiliyorsunuz v.s. Zarar çıkartacak bir program değil. Boyutu da çok düşük ve portable. İndirip deneyebilirsiniz.
 7. @karadurak hocam, https://www.sordum.org/8501/drive-letter-changer-v1-3/ Bu uygulama da çok küçük ama faydalı bir program. Ben kullanıyorum. Bir sonraki güncellemede bunu da ekleyebilirsin.
 8. Ne gibi bir sıkıntı yaşıyorsunuz? Belki çözümü olan birşeydir. Ayrıca Windows kurulumu için yeni yöntem olan ve eski donanımlarda da sorunsuz kurulum yapıldığı test edilen Grub2 Dosya Yöneticisini kullanabilirsiniz. İso dosyasını seçmeniz yeterli. Sonrasında Windows kurulumu otomatik başlıyor. İso için herhangi bir işlem yapmanıza da gerek kalmıyor. Aşağıda linkini paylaşıyorum. İsterseniz inceleyebilirsiniz. Sisteme ekleme konusunda gerekli kodlar ve dosyalar konu içerisinde mevcut.
 9. Merhaba, Buna benzer bir proje için şu anda ilgilenmeye pek vaktim olmuyor maalesef. Ancak benzer ve içeriği dolu olarak aşağıda linkini paylaştığım sistemi de kullanabilirsiniz. Yapımcı arkadaş sürekli güncellemektedir. Ayrıca yeni proje olarak Multiboot Utility programını hazırladım ve sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. MultiBoot Utility programı ile kendinize özel sistemler hazırlayabilirsiniz. MultiBoot Utility link Vadi E-Spor Multiboot V2 link
 10. @mephistooo2 hocam programı kurdum. Çalışmasında sıkıntı yok. Outlook 2013 kullanıyorum. Pdf dosyalarını önizleme olarak açmıyor. Baya bi uğraştım ama çözemedim. Pdf i seçtiğimde otomatik önizleme nasıl yaptırabilirim? Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz? Olmazsa çok önemli değil ama olursa güzel olur. Program için teşekkürler bu arada.
 11. Evet hocam doğrudur. @köylü üstadın çalışmasıdır. Ancak sonradan üzerine sağolsun @crasadure üstad çok şeyler ekleyerek güncelledi. Şimdi son haliyle sorunsuz çalışıyor. Çokta güzel iş yapıyor.
 12. @karadurak hocam size demek istediğim buydu önceki mesajlarda. @crasadure üstadın hazırladığı bu yöntemle windows isosu orjinal/modifiyeli farketmeksizin sorunsuz kurulabiliyor. Sisteminizdeki yöntemi bununla değiştirseniz çok daha güzel olur. Aşağıdaki linkte Crasadure kaynak dosyalarını paylaşmıştı. 2. bootisox86.wim ve bootisox64.wim WINPE Programı ( Güncellenme Tarihi : 18.11.2019 )
 13. "ISO'dan Windows Kur ( ISO Setup )" seçeneği @crasadure üstadın sistemindeki yöntemle aynı mı? Yani bu seçenekle hem orjinal windows isoları hem aio windows isoları ( x86\install.wim | x64\install.wim) sorunsuz kurulabiliyor mu?
 14. Bütün menülerinizi tekrar düzenlemenize gerek yok. Sisteminize ilave bir kaç dosya olmuş olacak ve menülerin arasına bu dosyaları çalıştırmak için gerekli kodları ilave edeceksiniz sadece. Siz hangi sistemi kullanıyorsunuz? Bootloader olarak Grub4Dos mu kullanıyorsunuz? Kullandığınız sistem hakkında bilgi verirseniz nasıl yapacağınız konusunda bilgi verebilirim.
 15. Edge de dışarı aktar diye bir seçenek var mı? Dışarı aktarmayı deneyip Firefox a içeri al diyip deneyebilir misiniz?
 16. Sanal disk yönetme programı olarak VHD Manager v1.3 programını kullanabilirsiniz.
 17. Sisteminize Grub2 Dosya Yönetici kurulumu yaparak Pardus iso dosyasını Grub2 Dosya Yönetici üzerinden seçtiğinizde ekstra bir koda ihtiyaç duymadan işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 18. Merhaba, Aşağıda gerekli bilgiler mevcuttur. (Açıklamalar diğer konuya göre yapılmıştır ama gerekli kodlar ve gereksinimler içinde mevcuttur.) Pardus 19.0 XFCE Entegrasyonu https://yadi.sk/d/wlCcodDJ4dzRFw İyi çalışmalar.
 19. @crasadure hocam, Modiyeli dosyaların kaynak dosyalarına nasıl ulaşabilirim? Bir kaç düzenleme yapıp build ederek denemeler yapacağım. Direk sizin editlediğiniz dosyaları kullanmak istiyorum.
 20. Türkçe Versiyon https://sourceforge.net/projects/multiboot-utility/files/MultiBoot Utility Tr.exe/download İngilizce Versiyon https://sourceforge.net/projects/multiboot-utility/files/MultiBoot Utility En.exe/download
 21. Pause yerine sleep ile ekranın kapanmasını geciktirsek olmaz mı? En azından ekran kapanmadan işlem açılmış olur Edit : Hatta aklıma daha iyi bir fikir geldi. Yarın deneyip bilgi vereceğim.
 22. @crasadure @UZUNLAR @awengers44 Yaptığım testler ve sonuçları aşağıdadır. BIOS Sata Mode = IDE İken Yapılan Denemeler Grub2 File Manager İle Yapılanlar (grubfm.iso) 1- “ISO’dan Yükle ve Başlat” seçeneği seçildi. Açılan menüden “Sergei Strelec Win8 PE(x86) Native(Old PC)” seçeneği seçildi. a. Sonuç : BAŞARISIZ “The digital signature for this file couldn't be verified” hatası verdi. 2- “ISO Önyükle (GRUB4DOS”seçeneği seçildi. Açılan menüden “Boot USB Sergei Strelec Win8.0 (x86) Native (Old PC)” seçeneği seçildi. a. Sonuç : BAŞARILI Grub2 Menü İle Yapılanlar (Main.cfg) 1- Grub2 üzerinden “WinPE10_8_Sergei_Strelec_x86_x64_2019.02.04_English.iso” dosyası çalıştırıldı. Açılan menüden “Boot USB Sergei Strelec Win8.0 (x86) Native (Old PC)” seçeneği seçildi. a. Sonuç : BAŞARILI 2- Grub2 üzerinden direk “strelec8NEEng.wim” dosyası çalıştırıldı. a. Sonuç : BAŞARILI BIOS Sata Mode = AHCI İken Yapılan Denemeler Grub2 File Manager İle Yapılanlar (grubfm.iso) 1. “ISO’dan Yükle ve Başlat” seçeneği seçildi. Açılan menüden “Sergei Strelec Win8 PE(x86) Native(Old PC)” seçeneği seçildi. a. Sonuç : BAŞARISIZ “The digital signature for this file couldn't be verified” hatası verdi. 2. “ISO Önyükle (GRUB4DOS”seçeneği seçildi. Açılan menüden “Boot USB Sergei Strelec Win8.0 (x86) Native (Old PC)” seçeneği seçildi. b. Sonuç : BAŞARISIZ Bir hata vermeden restart ediyor. Grub2 Menü İle Yapılanlar (Main.cfg) 1. Grub2 üzerinden “” dosyası çalıştırıldı. Açılan menüden “Boot USB Sergei Strelec Win8.0 (x86) Native (Old PC)” seçeneği seçildi. a. Sonuç : BAŞARISIZ Bir hata vermeden restart ediyor. 2. Grub2 üzerinden direk “strelec8NEEng.wim” dosyası çalıştırıldı. a. Sonuç : BAŞARISIZ Bir hata vermeden restart ediyor.
×
×
 • Create New...