Jump to content

PColik

Üye
 • Content Count

  377
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

70 Excellent

About PColik

 • Rank
  Burak Şipşak

İletişim Bilgileri

 • Facebook
  www.facebook.com/sipsakk
 • Skype
  ofgr71
 • Twitter
  www.twitter.com/buraksipsak
 • Google+
  www.google.com/+oguzburaksipsak
 • Steam
  steamcommunity.com/id/buraksipsak/

Profile Information

 • Male
 • İstanbul
 • Tiyatro oyuncusu

Recent Profile Visitors

1088 profile views
 1. ImageEx Plugini Lazım Arkadaşlar elinde ImageEx plugin full versionu olan varsa atabilir mi?
 2. Klasördeki ilk dosyayı nasıl çağırırız? Arkadaşlar merhaba, örneğin AutoPlay\Docs klasörünün içinde birçok dosya var, bunlar alfabetik olarak sıralı, en baştaki dosyayı nasıl çağırırız AMS'de?
 3. INI'deki Value lerin hepsi Combobox a nasıl yazdırılır? Arkadaşlar merhaba, Takıldığım bir konu var birkaç deneme yaptım ama çözüm bulamadım. Şu şekilde bir INI dosyam var: [vsp250s] Google=https://www.google.com Facebook=https://www.facebook.com YouTube=https://www.youtube.com Kodum da şu şekilde: getsoft = INIFile.GetValueNames("files\\firmware.ini", "vsp250s"); for i,j in pairs(getsoft) do deger = INIFile.GetValue("files\\firmware.ini", "vsp250s", j); tbItems = {j}; combobox = Dialog.ComboBox("Metin", "Test", tbItems, tbItems[1], false, false, MB_ICONQUESTION); end Arkadaşlar anlayacağınız üzere INI dosyasında "vsp250s" sectionu altındaki bütün değerleri ComboBox a yazdırmak istiyorum ve ComboBox ta seçtiğim siteyi tarayıcıda açacak. Ama bu kodla hepsini bir Combobox a yazdıramadım, Üç ayrı combobox açılıyor. Yardımcı olabilir misiniz?
 4. WhatsApp ile Mesaj Gönderilebilir mi? Arkadaşlar merhaba, Şu makalede anlatılan çalışma AMS ile yapılabilir mi? https://medium.com/@eferhatg/net-kullanarak-whatsappdan-mesaj-gondermek-f86dd4ebd754
 5. Allah Allah, çok garip ya. Projeme geçince tekrar bi kontrol ederim eğer yine hata verirse ekran videosu kaydedip gönderirim. Sağol kardeşim.
 6. Benim hatadan kastım şu: Örnek olarak değilde gerçek kodları paylaşayım seninle: Benim INI dosyam şu: Gördüğün gibi malzeme kodları yazıyor, karşısında da fiyatları yazıyor. Butondaki kod ise şöyle: Hata dediğim ise şu. Şimdi Input'a 30090525 yazıp butona bastığım zaman Doğru demesi lazım. Çünkü 30090525 değeri INI dosyasında var. Fakat INI dosyasında olmayan bir değer yazdığım zaman, mesela 12345679 veya abcdefgh gibi INI dosyasında olmayan bir şey yazdığım zaman Yanlış demesi lazım. Fakat ben ne yazarsam yazayım, INI dosyasında olsada olmasada Yanlış diyor. Bunun nedenini merak ediyorum çözemedim bir türlü.
 7. Ama kodlar çalışmıyor, hatalı. Doğrusunu verebilir misin?
 8. Arkadaşlar merhaba, ben bir for döngüsü hazırlamaya çalıştım. Elimdeki Ini dosyasını size göstereyim; Butona eklediğim kod ise şöyle: Ama bu kod hatalı, Input'a INI dosyasında olan bir değerde yazsam, örneğin Elma yanlış diyor, ve de bir de şöyle bir kod denedim; Bu koda göre de aynı şekilde Input'a yazdığım şey INI'de olsa bile Yanlış mesajı çıkıyor ve de kaç tane varsa o kadar tekrar ediyor. Mesela Input'a araba yazdım diyelim, INI dosyasında toplamda 5 tane Value var, bu yüzden 5 tane üst üste Yanlış yazan Dialog.Message çıkıyor. Bu iki kodun da doğrusu söyleyebilir misiniz arkadaşlar?
 9. Bunu bildiğim iyi oldu fakat şöyle yapabilir miyiz, Mesela Inı dosyasında "deneme" yazıyor, Input'a ise "DENeme" yazıldı. String.Compare ile Inı'de yazan ile Input'a yazılan karşılaştırılabilir mi? Veya şöylede olabilir. Inı dosyasında yazan bütün Value değerleri çekilecek, ne kadar varsa, sonra String.Compare ile Input'a yazılan değerle Inı'den çekilen değerler arasından birbiriyle %100 uyuşan var mı kontrol edilecek.
 10. Arkadaşlar merhaba, Bir butona şöyle bir kod yazdım: settings.ini dosyası ise şöyle: Sorunum şu; Input a "deneme" haricinde başka bir şey yazınca yanlış diyor. Fakat büyük-küçük harf olarak INI'de ki değer ile uyuşmazsa yine yanlış desin. Yani ben "deneme" , "DENEME" , "Deneme" , "dEnEmE" vs. vs. Bunlardan hangisini girersem gireyim doğru kabul ediyor, bunu nasıl düzeltebilirim?
 11. Kardeşim benimde uzun zamandır aradığım konu buydu, biraz daha açıklayıcı anlatır mısın amatörler için Veya örnek APZ paylaşabilirsen çok iyi olur. Benim yapmaya çalıştığım: http://crm.vestel.com.tr/sap/crm_logon/default.htm sitesinde direkt oturum açtırmak
 12. Windows Vista'dan sonra kullanıcı hesabına belirlenen şifreler SHA-256 veya buna benzer bir kriptolama yöntemiyle kriptolandığı için şifrenin ne olduğunu görmen imkansız. Bunu sadece XP ve öncesinde yapabilirsin. Vista ve sonrasında ise şifreyi öğrenemezsin, tamamen kaldırabilirsin ancak.
 13. Arkadaşlar yine bi hata ile karşınızdayım maalesef Kullandığım kod şu: Arkadaşlar bu kodu AMS'nin kendi yardım dosyasında buldum. Sadece oradaki File.Delete kısmını ben ekledim dosyaya. Anlamanız için baya boşluk bıraktım. Arkadaşlar diyelim bir dosya indiriyoruz, dosya 10 MB olsun, henüz 5 MB'lık kısmı indiği zaman İptal et butonuna tıklayıp indirme işlemini iptal ettik. İndirme işlemi gerçekten iptal oluyor fakat indirdiği 5MB'lık yarım dosyayı bilgisayardan silmiyor. Ben onun için File.Delete kısmını ekledim ama dosyayı silmiyor ve hata veriyor. Tam olarak nerede hata yapıyorum acaba? Tekrar yardımcı olur musunuz size zahmet?
 14. Çok sağol kardeşim, bunu arıyordum ne zamandır
×
×
 • Create New...