Jump to content
TNC-TR

PColik

Üye
 • Content count

  367
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

69 Excellent

About PColik

 • Rank
  Burak Şipşak

İletişim Bilgileri

 • Facebook
  www.facebook.com/sipsakk
 • Skype
  ofgr71
 • Twitter
  www.twitter.com/buraksipsak
 • Google+
  www.google.com/+oguzburaksipsak
 • Steam
  steamcommunity.com/id/buraksipsak/

Profile Information

 • Male
 • İstanbul
 • Tiyatro oyuncusu

Recent Profile Visitors

731 profile views
 1. Bunu bildiğim iyi oldu fakat şöyle yapabilir miyiz, Mesela Inı dosyasında "deneme" yazıyor, Input'a ise "DENeme" yazıldı. String.Compare ile Inı'de yazan ile Input'a yazılan karşılaştırılabilir mi? Veya şöylede olabilir. Inı dosyasında yazan bütün Value değerleri çekilecek, ne kadar varsa, sonra String.Compare ile Input'a yazılan değerle Inı'den çekilen değerler arasından birbiriyle %100 uyuşan var mı kontrol edilecek.
 2. Arkadaşlar merhaba, Bir butona şöyle bir kod yazdım: settings.ini dosyası ise şöyle: Sorunum şu; Input a "deneme" haricinde başka bir şey yazınca yanlış diyor. Fakat büyük-küçük harf olarak INI'de ki değer ile uyuşmazsa yine yanlış desin. Yani ben "deneme" , "DENEME" , "Deneme" , "dEnEmE" vs. vs. Bunlardan hangisini girersem gireyim doğru kabul ediyor, bunu nasıl düzeltebilirim?
 3. Web Sayfasına Veri Girmek

  Kardeşim benimde uzun zamandır aradığım konu buydu, biraz daha açıklayıcı anlatır mısın amatörler için Veya örnek APZ paylaşabilirsen çok iyi olur. Benim yapmaya çalıştığım: http://crm.vestel.com.tr/sap/crm_logon/default.htm sitesinde direkt oturum açtırmak
 4. Win10 Enterprise şifre öğrenmek

  Windows Vista'dan sonra kullanıcı hesabına belirlenen şifreler SHA-256 veya buna benzer bir kriptolama yöntemiyle kriptolandığı için şifrenin ne olduğunu görmen imkansız. Bunu sadece XP ve öncesinde yapabilirsin. Vista ve sonrasında ise şifreyi öğrenemezsin, tamamen kaldırabilirsin ancak.
 5. Arkadaşlar yine bi hata ile karşınızdayım maalesef Kullandığım kod şu: Arkadaşlar bu kodu AMS'nin kendi yardım dosyasında buldum. Sadece oradaki File.Delete kısmını ben ekledim dosyaya. Anlamanız için baya boşluk bıraktım. Arkadaşlar diyelim bir dosya indiriyoruz, dosya 10 MB olsun, henüz 5 MB'lık kısmı indiği zaman İptal et butonuna tıklayıp indirme işlemini iptal ettik. İndirme işlemi gerçekten iptal oluyor fakat indirdiği 5MB'lık yarım dosyayı bilgisayardan silmiyor. Ben onun için File.Delete kısmını ekledim ama dosyayı silmiyor ve hata veriyor. Tam olarak nerede hata yapıyorum acaba? Tekrar yardımcı olur musunuz size zahmet?
 6. Programa Şifreli Girişte Hata

  Çok sağol kardeşim, bunu arıyordum ne zamandır
 7. Programa Şifreli Girişte Hata

  Olayı anlayan yok mu arkadaşlar? Çok önemli benim için
 8. Arkadaşlar şu kodu bir kontrol edebilir misiniz? Arkadaşlar bunu Actions'da On Startup kısmına yazdım. Şimdi program açılışta şifre soruyor; İptal butonuna tıklayınca programdan çıkıyor, bu tamam, Hiç şifre yazmadan Tamam butonuna basınca Şifre girmediniz diye hata veriyor ve tekrar şifre soruyor, bu da tamam Fakat yanlış şifre girildiği zaman önce Yanlış şifre girdiniz diye hata veriyor, fakat sonra program açılıyor. Ben hata verdikten sonra programın açılmasını değil, döngü ile tekrar Dialog.PasswordInput penceresinin gözükmesini istiyorum. Nerde hata yaptığımı bilmiyorum. Bir yardımcı olur musunuz arkadaşlar?
 9. Paragraph için; if (type == OBJECT_PARAGRAPH) then yaptım. Bu doğru değil mi?
 10. Kardeşim aslında bu kodda çalıştı ama sanırım ben biraz acemi olduğum için yine yapmak istediğimi yapamadım Ben direkt yapmaya çalıştığım şeyi söyleyeyim de seni daha fazla uğraştırmim Şimdi Global Functions'a şunu ekledim: objects = Page.EnumerateObjects(); objects = {"Label1","Label2","Paragraph1"}; Sayfa içine de bir buton ekledim. O butona bastığım zaman Global'de ki object içindeki öğelerin rengini kırmızı yapacak. SetText gibi basit şeyleri yapabildim ama SetProperties biraz daha farklı galiba, onu yapamadım
 11. Bu kod çalıştı. Sayfadaki bütün Label'ler üzerinde yaptı işlemi, ben buna istediklerimi ekleyebilir miyim. Mesela Label1, Label2 ve Label3 olsun. Veya Label1, Label2, Paraghraph1 gibi farklı öğeler olsun. O şekilde yapılabilir mi?
 12. Arkadaşlar muhtemelen iyi bir başlık bulamadım ama sormak istediğim şu; Mesela ben Label.SetText(butunyazilar, "Merhaba"); dediğim zaman sayfada benim seçtiğim bütün Labellerin yazısı Merhaba olacak. Örneğin; butunyazilar = {"Label1","Label2","Label3"}; Label.SetText(butunyazilar, "Merhaba"); gibi... Verdiğim örnekteki kodun yanlış olduğunu biliyorum, onu salladım fakat demek istediğimi anladınız muhtemelen. Cevabınızı bekliyorum arkadaşlar...
 13. Arkadaşlar merhaba, Geçenlerde Windows 10 son büyük güncellemesini yayınlamıştı. Bu sürümü yükledim. Karşılaştığım bir olay fakat sorun bende mi, yoksa herkeste mi bilmiyorum. Önce fotoğrafa bakabilir misiniz? Resimde gördüğünüz gibi "Dahili dep birimi" simgesinin sol tarafında ufak bir boşluk var, eskiden öyle değildi, tam sola dayalıydı ve sürücülerin altında boş ve toplam alanı gösteriyor. Onlar sığmamış mesela, tamamı yazmıyor. Öncede tamamı yazıyordu. Her klasörün içinde simgeler klasörün içine ortalanmış, dosyayı yeniden anlandırdığım zaman yazıyı ortalıyor mesela. Bunun bir ayarı falan var mı? Şimdiden sağolun.
 14. Arkadaşlar merhaba. Sorum tam olarak başlıktaki gibi. Bildiğiniz üzere ListBox ayarlarında ListBox'ın (yani tamamının) arkaplan rengini ve yazıların rengini değiştirebiliyoruz. Fakat ListBox'da bir öğeye tıkladığımız zaman bu seçilen öğenin arkası mavi oluyor. Bu değiştirilebilir mi?
×