Jump to content
TNC-TR

montoya55

Üye
 • Content count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Good

About montoya55

 • Rank
  Yeni üye
 1. Bu kadar uzun süre güncelleme olmaması hayal kırıklığı yarattı bende. Bu yüzden silip AIOBOOT a geçtim. Çok daha stabil ve sürekli güncelleme alıyor. Size de tavsiye [email protected] hocama emekleri için teşekkür ederim. SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 2. Yüklemiş olduğu videoyu baştan sona izleyerek 320GB USB diskte test ettim. Lakin yapımcının vaat ettiği gibi; GPT formatlı harddisk Legacy BIOS modda boot etmiyor. "GRUB _" yazısında kalıyor. İlginçtir onda çıkmayan bazı seçenekler benim karşıma çıktı. Mesela GPT fdisk komut dosyasını çalıştırdığımda yapımcı ne yapmışsa aynısını yaptım. Onda çıkmayan "Grub Legacy yüklemek ister misiniz? (y/n)" seçeneği bende çıktı. Önce y sonra n diyerek ikisini de denedim ama ikisinde de boot etmedi ve bahsettiğim ekranda kaldı. Test etmeye MBR formatında devam ediyorum. Partisyon sıralamasının ESP1,ESP2 ve MULTIBOOT olarak düzenlenmesi iyi olmuş. Var olan 3 partisyona ek olarak, MULTIBOOT partisyondan biraz alan kırparak, kendi Hackintosh installer partisyonumu oluşturmayı ve buraya entegre etmeyi deneyeceğim. Sonrasında sonuçları buraya yazarım. DÜZENLEME: Malesef yine başarısız oldum. Legacy modda GRUB, Hackintosh partisyon için Unknown Filesystem hatası veriyor ve Rescue moda düşüyor. Denemeye devam edeceğim. Umarım yapımcı vaad ettiklerini stabil bir halde sunabilir. DÜZENLEME 2: Bu sefer Hackintosh partisyon eklemeden, farklı bir HDD deneyerek test ettim, sonuç yine olumsuz. GPT Disk, Legacy modda boot etmiyor. Bu arada yapımcı ESP1-ESP2-BIOS Boot Partition-MULTIBOOT.... şeklinde bir sıralamadan bahsetmiş ama sadece ESP1-ESP2-MULTIBOOT bölümleri oluşuyor bende. Sayın @crasadure yapımcı buna bir açıklama getirebilir mi? BootICE kullanarak Parts Manage yaptığımda 2 MB lık bir gizli BBP bölümü oluştuğunu gördüm. Sanırım Legacy Mode buradan boot ediliyor ama kodlamada birşeyler eksik olmalı ki etki göstermiyor. Sanırım .bat kodlaması biraz aceleye gelmiş. Videoda izlediklerimiz ile bizim deneyimlediklerimiz aynı değil. Ayrıca videoda Hackintosh'u nasıl entegre ettiğini göstermeden kısa bir video çekmiş. Madem birşey vaad ediyor, bizde görelim nasıl yapmış.
 3. Paylaşılan resim 2.2.1 sürümüne mi ait? GPT ye geçileceğini söylemişti yapımcı ama halen MBR görünüyor. DÜZELTME: Pardon HDD için denmiş. Sizinki USB bellek.
 4. Oyun Torrent Siteleri ?

  türkiye şartlarında en ideal site bana göre; ne zaman ki adil kullanım kotası denen gerizekalı uygulama kalkar işte o zaman bu siteye gerek kalmaz
 5. Oyun Torrent Siteleri ?

  http://fitgirl-repacks.site/ Oyunları orjinal içeriklerinden kayıp olmadan yüksek oranda sıkıştırılmış halde, dil-anlatım dosyaları opsiyonel olarak indirilebilir biçimde ve yüksek hızda torrentten indirmeye olanak tanıyan bir site. 10 numara 5 yıldız kesinlikle tavsiyemdir.
 6. Gpt disk desteği geliyormuş. Şayet stabil olursa harika birşey olacak gibime geliyor. Her halükarda muhteşem haber. Bu çalışmayı bize kazandırdığınız için ayriyeten teşekkürler. SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 7. Tam da benim değindiğim noktalar. Hackintosh kurulumu mümkün fakat mbr kısıtlamasından dolayı imajı uygun bir bölüme yazdıramıyoruz, yazdırırsak grub2 bootloader bozuluyor demiştim. Konuyu yapımcıya siz mi açtınız?
 8. Uefi bcd'den grub2 çağrılamıyor. Ama rEFInd kullanırsanız UEFI BCD ve UEFI GRUB2 çağrılabiliyor.
 9. Onu da denedim tabiki ama legacy boot bozuluyor nedense. Toolkit harddisk üzerinde sırasıyla ESP1, ESP2 ve Multiboot gibi 3 bölüm oluştursa biz de dördüncü bölümü oluşturup macOS imajını yazdırırdık. Harddisk üzerinde oluşturulan bölüm sıraları soruna neden oluyor bence; çünkü MBR ilk sektörde ve biz üzerinde oynayınca bozuluyor. Stabilite sağlayana kadar değişik yollar deneyeceğim. Ama şunu öğrenmiş olduk ki bu sistemde clover yardımıyla macOS kurulumu mümkün. Diski GPT ye dönüştürdüğümüz zaman legacy boot mümkün olmayacak sanırım. Yanılıyor muyum? Edit: Aynen öyle oldu. Bu sürümde henüz desteklenmiyor hatası verdi.
 10. Merhabalar, Clover Bootloader için Hackintosh desteklemiyor demiş ama ben bal gibi Hackintosh desteği de ekledim. @crasadure hocam aşamaları anlatıyorum. Dilerseniz ilk mesaja eklersiniz. ---------------------------------------- Düzeltme: Bugün gün boyu yaptığım denemelerde malesef stabilite sağlayamadım. Şöyle ki: aşağıda anlattığım yöntemle macOS kurulum imajını multiboota ekleyip uefi modda clover yardımıyla macOS kurmak mümkün, fakat legacy boot sistem bozuluyor. Multiboot toolkit, iki adet ESP, bir adet multiboot ve bir adet data (geriye kalan alan) olmak üzere 4 adet partisyon oluşturuyor. mbr sistemin kısıtlamasından dolayı 4 ten fazla bölüm oluşturulamadığı için, kurulum imajı en uygun olarak data bölümü üzerine yazdırılabiliyor fakat data bölümü harddiskin en başında olduğu için mbr bozuluyor. Multiboot Toolkit ESP1, ESP2 ve multiboot olmak üzere 3 bölüm oluştursa ve multiboot bölümünü istediğimiz gibi boyutlandırıp boş yer açabilsek, bu boş alana kurulum imajını yazdırıp macOS kurmak mümkün. @crasadure hocam arz ederim. ---------------------------------------- Peşinen NOT : macOS işletim sistemi yüklemesi en zahmetli işletim sistemlerinden birisidir. Uygun kext (driver) bulma, kernel panic hataları vs. Lütfen daha önceden macOS yüklemiş, deneyimli arkadaşlar bu yöntemi uygulasın. 1- Multiboot toolkit klasöründe [ 07 ] Install Clover (UEFI mode).bat script dosyasını yönetici olarak çalıştırarak Multiboot diske Clover bootloader yükleyelim. 2- macOS 10.12.5 Kurulum linkteki yönergeleri takip ederek güncel imaj dosyasını boş bir flash diske yazdıralım. 3- Paragon Hard Disk Manager programını kullanarak Multiboot diskimizde 6 GB büyüklüğünde boş bir alan ayıralım (Formatsız - Unallocated olacak). Bir önceki aşama oluşturduğumuz flash diskteki OS X Base System bölümünü, bu yeni oluşturduğumuz 6 GBlık Unallocated bölümüne Copy Partition yöntemiyle kopyalayalım. 4- Son olarak Multiboot diskimiz içindeki EFI/Clover klasörünü silelim, Flash diskteki EFI/EFI/Clover klasörünü buraya koyalım. 5- Hepsi bu kadar. UEFI modda boot edip, Clover bootloaderı yüklediğinizde Hackintosh kurulum ekranı gelecek. Boot macOS from OS X Base System seçerek kuruluma geçebilirsiniz.
 11. Cevaplar için teşekkürler. Halihazırda tamamen kendi yapımım olan multiboot usb me bunu entegre edeyim dedim ama olmamış nedense. yedek alıp imaj dosyasından temiz bir restore yapınca düzeldi. uefi ve legacy sorunsuz çalışıyor. kendi boot kodlarımı bunun üzerine entegre edecem.
 12. Arkadaşlar merhaba, Linkte verilen imajı Acronis True Image yardımıyla USB HDD'e yazdırdım. Legacy modda boot ettiğimde gayet güzel çalışıyor. Ancak UEFI modda boot ettiğimde GNU GRUB 2.02 grub> ekranı geliyor. Videoları izledim lakin bir çözüm göremedim. Kaçırdığım birşey var mı? Teşekkürler...
 13. Android-X86 4.4-R5 Release

    Kernel satırına SDCARD=sdaX (ya da sdbX) komutunu ekleyin. Burada X 1,2,3 vs. gibi sayı olacak. Örneğin SDCARD=sda2 Daha detaylı anlatmak gerekirse; Android'i harddiskte e sürücüsüne kurdunuz ve linuxta sda3 olarak görünüyor. mp3 ve video gibi dosyalarınız windows altında d sürücüsünde ve linuxta d sürücünüz sda2 olarak görünüyorsa dediğim şekilde ekleyin.   Android'in kurulu olduğu olduğu harddisk dışında sistemde ikinci bir harddisk varsa, onu da aynı şekilde sdbX olarak ekleyebilirsiniz.
 14. E-book Okuma Programları

  .djvu uzantısı için en mükemmel ve hızlı program WinDjView dir. Sourgeforge sitesinden aratıp indirebilirsiniz. Browser eklentisi sayfaları sürekli okumayı desteklemiyor, tek tek okuyabiliyorsunuz. Sent from my iPad using Tapatalk HD
×