Jump to content

korasoglu

Üye
 • Content Count

  868
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

60 Excellent

1 Follower

About korasoglu

 • Rank
  Bir Ben Varım Birde Beni Bekleyen Ben Beni Bende Rahat Ettir Rab

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

2160 profile views
 1. Pairs ofis 2016 visual studio 2013 kullanıyorum haliyle access versiyonu ust visual alt sürüm olabilirmi deneyecez ofisi kaldırıp 2013 kuracam bakalım yazarım varsa öneriz alabilirim. benim mantık yanlış olabilir yardımcı döküman bulamadım tek aklıma gelen de bu. Edit : Alakası yokmuş sonuç yine aynı
 2. Ben bir türlü entity olayını çözemedim c# sqlite kullanımını gördüm gerekli yazılımı yükledim. Artık c# sqliteyi tanıyor fakat adonet ekliyemiyorum diğer gerekli dll eklerken hep hata alıyorum. sonuçta bir ilerleme kaydedemedim yardımlarınızı bekliyorum.
 3. Pairs dosyayı indirip kurdum ama yine çıkmadı.
 4. Kabul ettim mantıklı reklam olsun gönüllü bir kere daha bir kere daha defalarca tıklayalım.
 5. Sevgili adminlerim linklerde hep tuhaf reklamlar çıkıyor haberiniz olsun. Sevgili pairs eve geçince dener dönüş yaparım. Pairs Ado.net için SQL server gereklimi
 6. Arkadaşlar ilk defa Ado.net Entity Data Models kullanayım dedim ama data içerisinde Ado.net Entity Data Models yok visual studio 2013 kullanıyorum varsayılan olması gerekiyormu yoksa artı kurulum yapmam gerekirmi. Sql Server kurmadım ondanmı olabilir yardım ederseniz çok sevinirim.
 7. Arkadaşlar ilgilenen varsa şu şekilde yapabilirsiniz. int Aktif; int _X; int _Y; private void panel1_MouseDown(object sender, MouseEventArgs e) { Aktif = 1; _X = e.X; _Y = e.Y; } private void panel1_MouseMove(object sender, MouseEventArgs e) { if (Aktif == 1) { this.SetDesktopLocation(MousePosition.X - _X, MousePosition.Y - _Y); } } private void panel1_MouseUp(object sender, MouseEventArgs e){Aktif = 0;}
 8. Arkadaşlar formun düz yaptım en üstte bir panel var panelden formu nasıl hareket ettirebilirim.
 9. korasoglu

  Sql Server

  Arkadaşlar SQLEXPR_x64_ENU SQLManagementStudio_x64_ENU Bunların kurulumunu yaptım veri tabanı ve tablo oluşturdum ama forum tarafına geçtiğim zaman yeni bağlantıda server gözükmüyor sebebi ne olabilir eksik olan nedir yardım ederseniz sevinirim.
 10. Arkadaşlar tilenavpane'ye navbuton ekliyorum NavButton Secilen; while (tileNavPane1.Buttons.Count > 0) { tileNavPane1.Buttons.RemoveAt(0); tileNavPane1.Refresh(); } Yeni = new NavButton() { Caption = Bekletilen.Rows["Ad"].ToString(), Name = Sira.ToString(), }; Yeni.Appearance.ForeColor = Color.Black; Yeni.Appearance.BackColor = Color.FromArgb(217, 218, 240); Yeni.AppearanceHovered.BackColor = Color.FromArgb(64,64,64); Yeni.AppearanceHovered.ForeColor = Color.White; Yeni.AppearanceSelected.BackColor = Color.Black; Yeni.AppearanceSelected.ForeColor = Color.White; tileNavPane1.Buttons.Add(Yeni); foreach (DevExpress.XtraBars.Navigation.NavButton item in tileNavPane1.Buttons) { if (item.Caption == Ad) { item.Appearance.BackColor = Color.Black; item.Appearance.ForeColor = Color.White; tileNavPane1.SelectedElement= item; } } bu şekilde istediğim butunu döngü ile alıyor ve seçiyorum çünkü BackColor ve ForeColor değişiyor ama tıklama gerçekleşmediği için tileNavPane1_ElementClick eventini tetikleyemiyorum sizlerden ricam döngü içerisinde veya index numarası ile nasıl tıklama yapabilirim.
 11. korasoglu

  Sql Server

  ben anladım sql server kurmadım visual studio ile kuruluyor diye
 12. korasoglu

  Sql Server

  visual studio 12 kullanıyorum zannedersem sql server 12 zaten kurulmuyormu varsayılan olarak.
 13. korasoglu

  Sql Server

  Arkadaşlar ilk defa sql server kullanıyım dedim ama bir şeyler ters gidiyor. kurulumu yaptım ama manegent studio açınca server gözükmüyor. Sql server kullanmak için neler kurulması gerekli baktım çok boyutlu isolar var . Sql server ayrı manegent studio ayrımı kuruluyor anlamadım açıklama yapan olursa çok sevinirim.
 14. Emeğine sağlık harika bir örnek hazırlamış Buna birde herhangi bir linki açtırabilersem istediğimi karşılar. Normal dosya çalıştırır gibi yaptım olmadı.
 15. Ben autoit daha sağlıklı olur düşüncesiyle bu yolu tercih ettim ama bu dile uzak olduğum için c# yaptım isteyen olursa yardımcı olabilirim. Not: Yorumu olanlar yazsınki autoitt nasıl yapılabilir öğrenilsin.
×
×
 • Create New...