Jump to content
TNC-TR

korasoglu

Üye
 • Content count

  844
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

60 Excellent

1 Follower

About korasoglu

 • Rank
  Bir Ben Varım Birde Beni Bekleyen Ben Beni Bende Rahat Ettir Rab

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

1667 profile views
 1. korasoglu

  Sqlite Parametre Kayıt Işlemleri

  İş yoğunluğundan bakmıyorum en kısa zamanda dönüşüm yaparım çok teşekkür ederim bilgi paylaşıldıkça güzeldir bir kez daha ispatlanmış oldu.
 2. korasoglu

  Sqlite Parametre Kayıt Işlemleri

  Sevgili Simpson senin örnekte parametreli veri işlemi yapılmıyor normal update yaptığı için bunları %/{}([?*işğ-&'!v veri tabanına kaydetmez. Pairs tşk ederim deneyelim. Bu örnek PHP kullanımına benziyor c# bu kullanım varmıdır. string sorgu = $"UPDATE Ayranci SET Ad = '{ad}', Soyad = '{soyad}', Sehir = '{sehir}' WHERE Ad = '{Deger}'";
 3. korasoglu

  Sqlite Parametre Kayıt Işlemleri

  Sqlite Parametre Kayıt İşlemleri Arkadaşlar Parametreli olarak "isa,%/{}([?*işğ-&'!v" bu karakerler dahil kaydediyorum sorun yok public static void ParametreliEkle(string ad,string soyad, string sehir) { try { string sorgu = "Insert into Ayranci (Ad,Soyad,Sehir) values (@Adi,@Soyadi,@Sehiri)"; Komut = new SQLiteCommand(sorgu, Baglanti); Komut.Parameters.AddWithValue("@Adi", ad); Komut.Parameters.AddWithValue("@Soyadi", soyad); Komut.Parameters.AddWithValue("@Sehiri", sehir); Baglan(); int result = Komut.ExecuteNonQuery(); if (result < 0) { Cevap("Hata", "Kayıt İşlemi Başarısız"); } else { Cevap("Bilgi", "Kayıt İşlemi Başarılı"); } Baglan(); } catch (Exception ex) { Cevap("Hata", ex.Message); } } Fakat Güncelleme olduğu zaman hata veriyor ve çözemedim yardımcı olursanız sevinirim public static void ParametreliGuncelle(string Deger, string ad, string soyad, string sehir) { try { string sorgu = "UPDATE Ayranci SET Ad = @'" + ad + "', Soyad = @'" + soyad + "', Sehir = @'" + sehir + "' WHERE Ad = @'" + Deger + "'"; Komut = new SQLiteCommand(sorgu, Baglanti); Komut.Parameters.AddWithValue("@Ad", ad); Komut.Parameters.AddWithValue("@Soyad", soyad); Komut.Parameters.AddWithValue("@Sehir", sehir); Baglan(); int result = Komut.ExecuteNonQuery(); if (result < 0) { Cevap("Hata", "Güncelleme İşlemi Başarısız"); } else { Cevap("Bilgi", "Güncelleme İşlemi Başarılı"); } Baglan(); } catch (Exception ex) { Cevap("Hata", ex.Message); } }
 4. korasoglu

  Gridcontrol Checkbox Columns Select

  Sevgili pairs ekteki örneğe göre saçilen satırların index numaralarını nasıl alabilirim. Seçilen Satırlar.rar
 5. korasoglu

  Gridcontrol Checkbox Columns Select

  Çalışıyor peki doğrusu nasıl olmalıdır netice konuya hakim olsam soru sormam ama uzun yoldandan sonuca vardı fakat daha basit yapılabilmesi lazım. Proje iş yerinde yarın atarım. Sevgili pairs şimdi tekrar baktım seçilen satirlerın int değerleri depolanıyor yani mantık doğru değilmi.
 6. korasoglu

  Gridcontrol Checkbox Columns Select

  Arayanlar olursa çözümü arkadaşlar void Liste() { ArrayList rows = new ArrayList(); Int32[] selectedRowHandles = gridView1.GetSelectedRows(); for (int i = 0; i < selectedRowHandles.Length; i++) { int selectedRowHandle = selectedRowHandles; if (selectedRowHandle >= 0) rows.Add(gridView1.GetDataRow(selectedRowHandle)); } try { gridView1.BeginUpdate(); for (int i = 0; i < rows.Count; i++) { DataRow row = rows as DataRow; MessageBox.Show(row["Satir"].ToString()); } } finally { gridView1.EndUpdate(); } }
 7. korasoglu

  Gridcontrol Checkbox Columns Select

  Arkadaşlar multiselect = true ve multiselectmode = CheckBoxRowSelect tüm sütün seçilebiliyor ben seçili satırları nasıl alabilirim.
 8. korasoglu

  Mp3 Downloader - Kaynak Kodlarıyla

  Bende çalışmadı Sorun ne olabilir
 9. korasoglu

  Grincontrol Decimal Columns

  GrinControl Decimal Columns Sevgili arkadaşlar sql veri tabanından foreach dongü ile Convert.ToDecimal(item["Borc"]).ToString("##,###.00") ile convert yapıp veriyi yüklüyorum sorun yok. Benim sorum daha hızlı olması için direk dönen tabloyu DataSource yaptıktan sonra columnsu ##,###.00 formatında nasıl çevirebilirim.
 10. korasoglu

  Devexpressde Hesaplama Işlemi

  Sevgili cartel veriyi veri tabanındanmı alıyorsun belli değil eğer oradan alıyorsan datatable yükle daha sonra tabloyu döngü içerinde hesaplatıp gridControl1.DataSource yap yada örnek paylaş görelimki yardımcı olabilelim.
 11. korasoglu

  Sql Lite Derleme Hatası

  Arkadaşlar aşağıdaki hata ne anlama gelmektedir.
 12. korasoglu

  Word Dosyası üzerinde Işlemler

  Arkadaşlar var olan bir word dosyasında istediğim metni bulup değiştirmek istiyorum nasıl yapabilirim yardım olursanız çok sevinirim. Olayı şöyle düşünün standart bir dosya var sadece tarih isim gibi şeyleri değiştireceğim.
 13. korasoglu

  Sql Server

  Arkadaşlar kendi Sql server 2012 kurdum ama diğer bilgisayarda hazırladığım uygulama çalışmadı bir pc de server için neler gereklidir.
 14. korasoglu

  Tarihsel Işlemler

  Pairs Şimdi okudum bende anlamadım. ama Extended 'in örneği aradığım gibi bir bakayım.
 15. korasoglu

  Tarihsel Işlemler

  Arkadaşlar diyelimki dateEdit ile ocak ayının beşinni gününü sallma salıyı seçtim diğer kalan aylarda dahil döngü içerisinde aynı gün hangi tarihlere dekkeliyorsa nasıl alabilirim yani seçtiğim bes salı ise bir sonraki ayda aynı salı hangi tarihe dekkliyorsa.
×