Jump to content

mogokce

Üye
 • Content Count

  836
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

140 Excellent

About mogokce

 • Rank
  TnC Platinum

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

2087 profile views
 1. Ben https://www.ihbarweb.org.tr/ adresinde 7. başlık altından linkeri gönderiyorum kısa sürede site erişime kapatılıyor. Siz de gördükçe buraya bildirebilirsiniz.
 2. Bazıları daha profesyonel. Kredi kartı numarasını doğru girmediğini anlıyor. Bunu nasıl yapıyor anlamadım. http://edevleltbasvurusuai-idatlari.com/
 3. Bende de AddBlock var hatta kabul edilebilir reklamlar bile engelli ama bunlar çıkıyor nedense. Yeni bir tane daha çıktı Aşağıdaki reklamla http://e-turkiyee.net/ adresine yönlendiriyor. Site de efsane. Anne kızlık soyadına kadar istiyor.
 4. Şimdi de bu çıktı karşıma. Facebook bunları ayırt edemiyor mu anlamış değilim Yönlendirdiği site de şu: https://resmi-iade-tbmm-govtr.com/
 5. Ekran görüntüsünde 17763 ISO'su görünüyor. 18363 olmayacak mı acaba Win sürümü
 6. Bir de print screen yapıp ekran görüntüsünü paint ile kaydetmek istediğimde farkettim çalıştır'a pbrush yazınca paint açılmıyor. başlat menüsündeki paint de çalışmıyor keza system32'nin içindeki de öyle. syswow64'dekini açarak kaydedebildim.
 7. Evet @DJ_Rush telefonu bağlayıp driverı kurdum ama bende de kablosuz ağlar gözükmedi listede. Belki harici bir program kurulsa ağlar görülüp seçilse olacaktır bilemiyorum. Bağdaştırıcı sorunsuz gözüküyor ama ağlar listelenmiyor nedense. Ekran görüntüsü aşağıda mevcut:
 8. Kurduğum bilgisayar laptop(Casper S500.1021-8D00X-S). Yani daha kendi touchpad'ini çalıştırmıyor. İşin garip tarafı kurulum bitti hala fare yok ortada. Buna ben de ilk defa rastladım. Bu windows sürümü bilgisayarın touchpadi dahil wifi vs bir çok donanımını tanımıyor. ekran görüntüsü aşağıda mevcut. Bu yeni bir bilgisayardı. Üretim tarihi 12/2019 bile yazıyor arkasında hatta. LTSC sürümleri de yeni üretilen donanımları desteklemeyebiliyordu sorun ondan mı kaynaklanıyor acaba?
 9. Teşekkürler Rufus ile oldu. Yalnız kurulum ekranında fare çıkmıyor nedense. Geçen de bir bilgisayarda böyle olmuştu. BIOS'tan advanced mouse özelliğini kapattığımda düzelti fare gözükmeye başlamıştı kurulum ekranında. Ama bu bilgisayarın BIOS ayarlarında böyle bir seçenek yok. Fare neden gözükmez acaba bunun bir düzeltme yolu varsa daha sonraki çalışmalara ekleyebilirsin @MOTUN Son olarak da sürekli kafamı rahatsız eden gereksiz bir soru sorayım. Bu kurulum ekranında diski bölerken sırasıyla "kurtarma"(500MB),, "sistem"(100MB) ve "MSR"(16MB) şeklinde 3 bölüm daha çıkıyor ya. Bunların önemi nedir. Bölüm sayısını azaltmak adına MSR ve Sistem'i silsem kalan boş alana da Kurtarma bölümünü genişleterek tek bölüm elde etsem kurulumda sorun yaşanmadığını biliyorum da, ileride sorun yaşanır mı?
 10. Benim ufak bir problemim var. Free Dos'lu sıfır bir bilgisayara USB ile kurulum yapmak istiyorum ama NTFS uzantılı flash diski görmüyor. FAT32'li bir bootable diski görüyor ve kurulum başlıyor ama install.wim çok büyük olduğu için bu sistemi FAT32'ye bootable yapamam. BIOS ayarlarında baktım NTFS'li diski gösterecek bir ayar yok. Nasıl kurulum yapabilirim? FAT32'ye bu sistemi aktarmanın bir yolu var mı?
 11. Burada telekminikasyon firmaları şikayet ediliyordu sadece. Ben de https://www.ihbarweb.org.tr/ adresinden ihbarda bulunmuştum. Sayfa kapatılmış şuanda.
 12. Facebook'da bir reklamla karşılaştım. Güyya https://www.facebook.com/Haber-Türk-110853100413019/ adresinde bulunan HaberTürk sayfası vermiş reklamı. Haber gibi ana sayfaya düşüyor. Resim aşağıda. Kredi kartı aidatı iadesi için bir sayfaya yönlendiriyordu. Şimdi Facebook'dan sayfanın ve reklamın kaldırılmasını sağladım ama fishing sitesi şu adreste hala yayında: https://tr-aidat-iadeleri-com-tr.com/ Adamlar işi biliyor tüm kart bilgilerini aldığı yetmiyormuş gibi kart limitini de soruyor ona göre para çekecekler muhtemelen karttan SMS ile de onaylatıyorlar 3D Secure işlemini. Bu siteyle ilgili ne yapabiliriz? Nasıl şikayet ederiz? Nasıl kapattırırız?
 13. 1903'ü olanlar güncellemeleri yaptıktan sonra linkteki paketi uygulayıp 1909 yapabiliyorlarmış sürümlerini. Güncelleme sonrası ikisi aynı özellikleri barındırıyormuş zaten: https://www.technopat.net/sosyal/konu/kb4517245-ile-windows-10-1909-sueruemuene-gecis.766743/#post-4622584
 14. Hadi hayırlı uğurlu olsun. Bakırköydeki yerden mi buldunuz yoksa başka bir dağıtıcısı mı varmış
 15. hocam ne yaptınız var mı bir gelişme merak ettim
×
×
 • Create New...