Jump to content
TNC-TR

DrMakarna_

Üye
 • Content Count

  1362
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

DrMakarna_ last won the day on August 30 2012

DrMakarna_ had the most liked content!

Community Reputation

91 Excellent

About DrMakarna_

 • Rank
  Hiç!

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

7355 profile views
 1. Format atamama problemi İlginç bir problem yaşıyorum bir haftadır. Her zaman bilgisayarıma flash ile format atarım. 2016 da indirdiğim msdn iso dosyasını windowsun aracıyla flasha atarım öylece formatımı atarım. Bundan üç hafta önce yine bir flash ile format attık. Şimdi 4 farklı iso denedim, format atamıyorum. Flashı başka bilgisayara taktığımda formata geçiyor. Ama benim bilgisayarda boot menüsünden flashı seçtiğimde sadece bekliyor, flashı okuyup formata geçmiyor. Daha önce böyle bir sorun yaşamamıştım hiç. Bios ayarlarını defult ayarlara getirdik acaba bir şey mi değiştirdik diye yine aynı oluyor. Bu konuyla ilgili yardım edecek, fikir verecek birisi var mıdır?
 2. O kadar çok sormuşlar ki merak ettim. Bu netframework 3.5 aktif olunca ne oluyor ki?
 3. Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Sanırım kimse tam okumadı yazdığımı. Bu kayıt programları her seferinde işlemi başa aldığı için işe yaramıyor. Bana yapmasını istediğim işi sürekli olarak yapacak bir program lazım.
 4. Fareye Belli Bir İşi Sürekli Yaptırmak İçin Program Önerisi Arıyorum Fareye belli bir işi sürekli yaptırabilmek için bir program arıyorum. Tam olarak şunu yapacak, ekranda açık olan pencerede bir ögeye tıklayacak, tıkı bırakmadan ekranın en üstüne götürecek, ögeleri yukarı doğru kaydırarak seçecek. Seçilecek 20 bin tane öge var. Ben yapayım dedim bir yerlerde mutlaka fareyi bırakıyorum ya da yanlışlıkla tıklıyorum derken işlem yarım kalıyor. Böyle bir program var mıdır? Fare hareketlerini kaydeden birkaç makro programı denedim. Onlarda kaydı sürekli baştan oynatma yapılıyormuş. 500 yazdım mesela. Onda her kaydın sonunda baştan başladığında ekranın aşağı tekrar tıklıyor, önceki seçilenler gidiyor.
 5. ASUS K555U Laptopta Mousepad Problemi Herkese hayırlı ramazanlar diliyorum. Asus marka laptopta windows 10 yüklü. İlk açılışta şifre var bilgisayarda. O ekrandayken şifre yazarken mousepad etkin olarak çalışıyor. Ama şifreyi girip Windowsu açınca mousepad çalışmaz oluyor. Muhtemelen ayarlarından bir yerler kurcalanmış da denetim masasındaki fare penceresinden bütün ayarları kurcaladım bulamadım. Klavyedeki fn kısayoluyla da mousepadi aktif edip geri deaktif ettim, tekrar aktif ettim yine çalışmıyor. Böyle bir sebepten dolayı format atmak da istemiyorum. Yardımlarınızı istiyorum bu hususta. Herkese şimdiden teşekkür ediyorum
 6. Aynen ben denediğimde olmayınca buradaki gibi yaptım yine olmadı
 7. Bunu denedim hocam fakat bir türlü sistem açılmıyor sürekli no bootable medium found hatası alıyorum maalesef
 8. Android Emulatör Tavsiyesi Hakkında Herkese hayırlı günler diliyorum. Bir android emulatörü arıyorum. Bluestacks'ın crackli ve son versiyonunu indirdim. Fakat işimi yapamıyorum, çok fazla kasıyor. Virtual Box'a android kurmayı denedim başarısız oldum. Bir şekilde sistem yükleniyor fakat açılmıyor. Son çare olarak Bluestacks'a alternatif, daha rahat ve stabil çalışan bir android emulatörü tavsiyesi istiyorum. Teşekkürler
 9. Uyumlu hocam, w10 uyumlu driveri indirip kurdum, uygulama içinden de güncelleme denetimi yaptım.
 10. Benim bilgisayarımda sesin hiçbir program veya platformdan karşı tarafa gitmemesi sorunu vardı. Bu sorunu windows 10 yükleyerek bir nevi aştım. Şimdi örneğin hoparlör bağladığım yere bir telefon kulaklığı taktığımda sadece ses geliyor, ses gitmiyor. Fakat usb bluetooth aygıtıyla bluetooth kulaktık taktığımda ses gidiyor, bu sefer o aygıttan ses gelmiyor. USB ses kartı aldım taktım ahval aynı. Sadece ses geliyor. Haricen usb veya aux girişli mikrofon alıp denemedim. Benim yapmak istediğim aux ile bir kulaklığı takıp hem ses alıp hem konuşabilmek. Şimdi yaptığım şey bluetooth kulaklığı mikrofon olarak boynuma takıyorum telefon kulaklığıyla da ses alıyorum, hem yorucu oluyor hem konforsuz oluyor. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek varsa yardımına talibim.
 11. Allahın selamı sizlerin üzerinize olsun. Bilgisayarımda Creative Audigy SE (SB0570) Sound Card PCI marka ve seri numaralı ses kartı takılı. Onboard ses kartı arızalı diye bunu takmışlar. Bilgisayarımın hoparlörü sıkıntısız çalışıyor. Ama ne yaptıysam mikrofon ile sesimi karşı tarafa yollayamıyorum. Skype facebook ve cs go üzerinden denedim. Driver Pack Solution ile driveri yükledim olmadı internetten müstakil olarak driveri indirip yükledim. Yine de olmadı. USB bluetooth cihazından bluetooth kulaklıkla bağlanıp deniyorum yine olmuyor. Slink'in farklı bir ses kartını taktım ama onda da driver yükleme noktasında sıkıntı yaşadım. Kayıt aygıtları kısmının fotoğrafını aşağı atıyorum. Konu hakkında bilgisi olanlardan yardımlarını bekliyorum vesselam.
 12. Takibi bırakmak maalesef yetmiyor yine geliyor
 13. Hayırlı ramazanlar tnctr ailesi. Facebookta anasayfada, arkadaşlarımın benim arkadaşım olmayan insanların profiliyle etkileşimleri çıkıyor. Örneğin Faruk Karaarslan benim arkadaşım ama Neşe Özgen değil. Ben bu gönderileri nasıl anasayfamdan gizleyebilirim? Arkadaş sayısı fazla olunca hayli sinir bozucu oluyor.
 14. The Young Pope isimli bir dizi var. Torrent youyla 10 bölümü indirdim. Ama Türkçe altyazısını galiba BluTv teliften ötürü sildirtmiş. Bulamadım. Belki burada ilgili altyazı dosyalarını bulabilecek birileri vardır
×
×
 • Create New...