Jump to content

DrMakarna_

Üye
 • Posts

  1399
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by DrMakarna_

 1. Tecrübenize dayanarak ltsc dışında bir sistem öneriniz olur mu
 2. 2 gb ramli bir asus dokunmatik laptobum var Ltsc 2016 sistem kullanıyorum. Sadece internette gezinme için kullanıyorum ama bazen ram doluyor. Ssd'yi ram olarak kullanmanın bir yolu var mıdır? Birkaç video izleyip ayarlardan yapıyorum ama orada çok kısıtlı kullanıyor. Ben 4-6 gb arası kullandırmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
 3. Elinize sağlık. Bu en son gelen güncelleme mi? Klasörlerde sekme vs olan?
 4. İyi akşamlar, uzun zamandır kullandığım VDS sunucuya VPN kurulumu yapabilir miyim yapamaz mıyım, kendime ücretsiz VPN kurup VDS'in yüksek hızlı internetini böyle değerlendirebilir miyim?
 5. Site dijital hoca. Idm işe yaramıyor maalesef Hocam video sayısı çok fazla. Hepsini tek tek kaydetmek çok uzun zaman alacak. Gerçi yapacak bir şey bulamazsam son çare bunu deneyeceğim ama. 4x hızla kaydedip programla yavaşlatabilir miyim diye düşünüyorum
 6. Herkese merhabalar. Daha önceden satın aldığım bir kpss eğitim setinin süresi bir ay sonra doluyor. Fiyatı 3 katına çıkmış, tekrar alma imkanım yok. O yüzden videoları indirip tekrar izlemek istiyorum. Ama site indirme korumalı olduğu için pek çok metot denedim başarılı olamadım. Bu siteden videoları ekran kaydetme dışında kaydedebilmemin bir yolu var mıdır?
 7. Update'yi devredışı bırakmayla ilgili ne yapabilirim bilmiyorum Hocam. Paketlerin içinde bunu yapabilecek bir araç var mıydı? Windows optimizasyonu yaptım sizin derlediğiniz. Başka bir şey yapmadım
 8. Sistemi kullanıyorum. Fakat şöyle bir problemim var, optimizasyon yapınca her açmada ve kapamada windows hazırlanıyor diyor güncelleme yüklemeye çalışıyor. Bunu nasıl düzeltirim?
 9. Ben bunu denedim de linki kopyala-yapıştır yaptıktan sonra altta indirme yapıyor sonra link ekranına tekrar dönüyor. Yanlış yaptığım bir şey mi var acaba
 10. Sizi bu forumda yıllardır takip ederim. Çok ciddi anlamda size ve çalışmalarınıza saygı duyuyorum.
 11. Teşekkürler hocam. Discovery ve S Sport için indirdim ama çalışanını bulamadım maalesef. Ama güzel
 12. Intel Celeron N3050 hocam işlemcim Hocam android denedim pili çok hızlı tüketti ve pek verim alamadım alışkın olmadığım için
 13. Elimde 32 gb bellekli 2 gb ramli dokunmatik asus bir bilgisayar var. Tablet niyetine kullanıyorum ama boş alanı çok az. Benim çok az yer kaplayan, az ram kullanan LITE sürüm bir windows 10 veya 11'e ihtiyacım var. Sistem konularına epey baktım ama hangisini seçmem gerektiğine karar veremedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Esasen windows yerine Android sistem yüklenir mi? Bilmiyorum eğer Android bir sistem olursa onu da kullanabilirim.
 14. Herkese merhaba. Ben sunucumda bir yerden indirdiğim verileri başka bir yerde upload ediyorum. Bir makro ile otomatik indirmeyi ayarladım. Fakat bildiğiniz üzere VDS sunucuların alanları çok kısıtlı, ek alanlar da çok pahalı. Acaba indirme işlemini bulut klasöre yapmanın bir yolu var mıdır? Mesela 200 gb google drive hesabı bağladım diyelim, bilgisayara değil direkt onun klasörüne indirsin gibi.
 15. 2019 excel uzantısı xls mi oluyordu hocam, bir excel dosyası. upload edemedim internetten ötürü şu an.
 16. Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Hocam bir satırda ismi yazılı olan dosyayı, bir şekilde klasörden silmekten bahsetmiştim açık yazmamışım orayı sanırım
 17. Bir excel dosyasının satırında dosya isimlerinin yazdığını düşünün. Bu dosyaları silmemiz gerekiyor. Tek tek elle arayıp bulup silmek zor oluyor 7000 tane dosya içinden aranıyor. Bunu tek seferde ve kolayca yapmanın bir yolunu bilen var mıdır?
 18. Tekrardan daha açık biçimde derdimi ifade edeyim o halde. Elimde çok sayıda pdf dosyası var. Bu dosyaları indirdiğim linkin sahibi, bütün pdf dosyalarının isimlerine kendi sitesinin adını eklemiş. Bunları elle tek tek silmek çok zaman alıcı oluyor. Bu pdf dosyalarının isimlerindeki siteyi toplu halde silebileceğim bir program biliyor musunuz?
 19. Abbyy+ kullanarak biraz uğraşıp düzenleyebilirsiniz. Youtube da videoları vardı sanırım
 20. Merhabalar. 100 adet dosyam var, bunların ismine adam kendi sitesinin adını yazmış. Ben tek tek elimle bu ismi silmek yerine daha pratik bir çözüm arıyorum. Bildiğiniz bir yöntem var mıdır?
 21. abi arkaya takmam için kasayı öne çekiyorum öyle de yamuk duruyor fan balans yapıyor bozuluyor
 22. Herkese iyi akşamlar diliyorum. Arka jak girişinden mikrofonu bağladığım zaman hem Discord'dan hem Cs Go'dan mikrofonu kullanabiliyorum. Ön jak girişinden taktığım zaman mikrofonu Discord'dan kullanabiliyorum ama Cs Go'da kullanamıyorum. Oyun içi ayarlarından kısayolu, aygıtı vs değiştirdim yine mikrofonu görmüyor. Tavsiyeniz ne olur bunun için?
 23. Arkadaşımın Acer v17 Nitro laptobu var. gtx 860m ekran kartı 8gb rami vs var. Normalde CS Go'da 100-130 fps arası, Valorant'ta da 100-120 fps arası alıyor. 1 ay önce birden 20 30 fps lere düştüğünü söyledi, format attım baştan yükledik ilk yüklediğimizde hiçbir sorun yoktu bir gün sonra yine eski haline döndü dedi. İşlemci jelini değiştirdik temizledik formatladık yine aynısı oldu. En son HDD yerine SSD disk taktım dün, formatladık oyunu yükledik dün 100 fps üstü alıyordu oynadı bayağı, bugün yine haber geldi 20 30 fps civarlarına düşmüş. Kullandığım iso Microsoft'un sitesinden indirip Microsoft'un usb ye yazma programıyla yazdığım iso dosyası. Sorunun kaynağını bir türlü anlayamadık. Değerli fikirlerinize açığız.
×
×
 • Create New...