Jump to content

shiftdeletenet

Üye
 • Content Count

  211
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

38 Excellent

1 Follower

About shiftdeletenet

 • Rank
  ShiftDelete

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

1341 profile views
 1. @junaid Linkten reklam bölümünü kaldırıp direkt meganz linkiyle Edge'den giriş yaptım oldu. Teşekkürler.
 2. Oprekin çalışmalarını ilk denediğimde söyleceğim şey şu idi.. Vay.. Çok hızlı bu.. Kesinlikle çok hızlı.. Artık nasıl yapıyorsa Bir de istek yapabilme şansımız olsaydı keşke.. SSD sistemlere göre yamalı sürüm gibi. İyi çalışmalar herkese. EK: Buradaki gdrive linkinden de indiremedim.. Kota dolmuş..
 3. Konu için teşekkür ederim. Kendi sitesinden indirmek işkence. Dakikalarca denedim ama indirme linkine ulaşamadım.. Ki öyle kolay pes eden biri değilim. : Burada konu açılıp sabitlense ve sürekli güncellense harika olur.
 4. @forjest Bahsetmiş olduğunuz data.exe doysanın içeriğini 7Zip ile bir klasöre çıkarttım hazırda beklettim. Yeniden kurulum yaptım. Kurulum bitince data.exe dosyanının içeriği spellcheck ve mui klasörlerine kopypaladım. Ayarlardan dil seçeneklerine girince Türkçe belirdi. Seçip yeniden başlatım.. Artık Türkçe.. Kurulum dosyalarına atabilir miyim diye denemedim. Zaten kurulumdan sonra WPS Office klasörünü başka bir bilgisayara taşıyınca kurulum gerektirmeden Portable çalışıyor. Harika bir şey bu.. Teşekkürler ilginiz için..
 5. Kaldı ki Premium sürümünün fazla bir artısı yok sanırım. PDF kaydedebiliyorsunuz v.s.. Bu arada bir önceki mesajımda bahsettiğim 7Zip ile kurulum dosyalarını çıkardığımı söylediğim dosyaları kullanarak manuel kurulum yapmaya çalıştım. İlk ekranda Türkçe seçeneği yok.. Pek çok dil var ama Türkçe yok.. WPS başka dillerdeki Windows sürümlerindeTR dilini aktif etmiyor olabilir mi? Düzenleme, ek1: Admin olarak kurulum başlattım. Almanca windows'ta varsayılan olarak İngilizce kurdu.. Programın dil ayarlarında yine TR seçeneği yok. Düzenleme, ek2: Sitesinden WPSOffice_10.2.0.7646_Free.exe dosyasını indirdim. Sağ üstte dil seçeneklerinde Türkçe yine yok. Rica: Kurulumu Türkçe yapabilmiş biri MUI klasöründeki TR klasörünü zip ile gönderebilirim mi acaba?
 6. 7Zip ile kurulum dosyalarının içine baktım ancak $EXEFILE / CONTROL klasörü içinde; de_DE\ default\ en_GB\ en_US\ es_ES\ es_MX\ fr_CA\ fr_FR\ id_ID\ pl_PL\ pt_BR\ pt_PT\ ru_RU\ TR v.b bir klasör yok.. Birazdan kurulumu kaldırıp Yönetici olarak tekrar çalıştıracağım kurulum dosyasını.. Bulsam Manuel olarak atacağım MUI klasörüne ama TR dil dosyası yok ortada WPS Premium'u sevmedim.. Çok hantal.. Geri dönüş olsun diye yazıyorum. Herhangi bir kurulum/aktivasyon v.b problemi yok.. İyi çalışmalar..
 7. Kesinlikle çok faydalı bir başlık.. Forjest'e teşekkür ederim. Bir isteğim olacak.. Görsel olarak daha derli toplu olması ve boyutunun küçük olması nedeniyle Office alternatifi olarak WPS Office tercih etmeye başladım. Sunumdaki WPS OFFICE 10.2.0.7646 Final Multi.Turkish [Noupdate!].exe dosyasını indirdim. İngilizce windows kurulu, direkt ingilizce açılıyor. Ancak Türkçe seçeği yok ayarlar bölümünde.. Kendim için sormuyorum aslında. Yakın çevreme lazım olduğunda artık Mic. Office yerine WPS kuracağım. İlk soracakları şey muhtemelen bu olacak. Türkçe yapılabiliyor mu? Teşekkürler tekrar..
 8. DeepinOs için yazdığınız tüm artıları bizzat gözlemledim. Kesinlikle desteklenmesi ve yaygınlaşması gereken bir Os.. Beni her seferinde Windows masaüstüne atan şey orada kullandığım birkaç yazılım. Ne olduysa bir türlü karşılığını yapamıyorlar / yapmıyolar Linux'ta.. Örneğin çok basit bir Photoshop alternatifi olan Photo Filtre Studio http://www.photofiltre-studio.com/news-en.htm . Bir çok resim düzenleyici denedim Linux'ta.. hepsinin arayüzü kütük gibi.. Office alternatifleri işimi görüyor şimdilik.. Mobil yazılım kütüphanelerinde nasıl ki diğer şirketler PlayStor'a alternatif üretmekte zorlanıyorlarsa Linux'ta kullanıcıların alışkanlıklarını sürdürebilecekleri, kullanımı kolay, arayüzü düzgün, sezgisel kullanıma uygun yazılım üretmekte zorlanıyor Linux dünyası. Kasıt bile aramaya başladım. Şu an SSD kurulu diskte 2. Os olarak kurulu Deepin ve herhangi bir özel yazılım kullanmayacaksam işlerimi Deepin ile görmeye çalışıyorum.. Teşekkürler.
 9. Epey denemeler yaptım ben de.. Şu an DeepinOs favorim.. Biraz daha geliştirseler olacak bu Deepin..
 10. Birşeyler yazacaktım ancak gerekli bilgileri arkadaşlar vermiş zaten..
 11. Kesinlikle çok iyi sistemler yapıyor her kimse.. Teşekkür ederim link için.. İyi çalışmalar. Ek: Yeni başlık açmayayım dedim. SSD takılı, i5 bir masaüstü PC'ye kurdum. Problem yok görünüyor. Ancak şunu tekrar gözlemledim. Oprekin çalışmaları kesinlikle hızlı. Ne yapıyor, nasıl ediyor bilmiyorum. Masaüstü işlemleri kesinlikle daha hızlı. Kullanırken bunu farketmemek imkansız. Teşekkürler.
 12. Merhaba.. YEni sürüm çıkmış ancak ne yaptıysam indiremedim.. Onlarca reklam, oradan başka reklam açılıyor.. Bu 2004 sürümünü indirip epey bir süre kullanmak istiyorum. Direkt GDrive linki verebilecek var mı? Link aşağıda: https://oprekin.com/windows-10-pro-2004-84-lite-plus/#more-537
 13. Chrome tabanlı Edge bence olmuş.. 4-5 gündür kullanıyorum oldukça iyi. Bence bundan sonraki çalışmalarında arkadaşlar kaldırmasalar iyi olur. Bir diğer şey de performans ve işlev iyileştiren, ssd performansına yönelik yapılan ince ayarlar v.b çalışmalarda entegre edilmesi.. StartIsBack kurulumu mümkünse kurulum aşamasında kullanıcıya sorulsa veya bir şekilde seçimlik olsa harika olur. Diğer türlü devam.. Teşekkürler emekleriniz için.
×
×
 • Create New...