Jump to content

shiftdeletenet

Üye
 • Content Count

  197
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

33 Excellent

1 Follower

About shiftdeletenet

 • Rank
  ShiftDelete

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

1291 profile views
 1. Chrome tabanlı Edge bence olmuş.. 4-5 gündür kullanıyorum oldukça iyi. Bence bundan sonraki çalışmalarında arkadaşlar kaldırmasalar iyi olur. Bir diğer şey de performans ve işlev iyileştiren, ssd performansına yönelik yapılan ince ayarlar v.b çalışmalarda entegre edilmesi.. StartIsBack kurulumu mümkünse kurulum aşamasında kullanıcıya sorulsa veya bir şekilde seçimlik olsa harika olur. Diğer türlü devam.. Teşekkürler emekleriniz için.
 2. Usta olmaya gerek yok.. Windows kurabiliyor ve kullanabiliyorsanız örneğin; https://www.deepin.org/tr/ DeepinOs kurup deneyebilirsiniz.. Çok emin değilseniz, eski bir disk bulup oraya kurun veya bir usb belleğe kurarak ısınma turları atın.. Kolay gelsin.
 3. Şurada yazmıştım, üye olup indirebilirsiniz 6 aylık..
 4. https://cart.mcafee.com/?&offerid=403203&pkgqty=1&culture=EN-US&affid=773 Şu linkten rastgele e/posta ve bilgilerle üye olup, siteye giriş yaparak 6 aylık indirebilirsiniz.. İndirip sistemimde 1 ay kadar misafir edeceğim. Kasma belirtisi görürsem sistemden kaldırırım. Eğer tatmin edici bir durum oluşursa 5 ay daha kullanmaya devam eder satın alırım. Yıllık 90 küsür lira makul bir miktar. Ancak PayPal v.b ödeme aracı yok, kredi kartı bilgileri istiyor, o da bende yok.. Konuya katkısı olan tüm forum müdavimlerine tekrar teşekkür ediyorum.
 5. SSD iyileştirmeleri içerdiği için şimlidik Emre028 arkadaşımızın Win 10 Home Lite sürümünü kullanıyorum. Defender silinmiş bir sürüm. Yorumları da okudum, şu an anti virüs yazılımı kurmayı düşünmüyorum. Bir şekilde defenderi etkin hale getirebilirsem yeterli. Görüş yazan herkese teşekkür ederim.
 6. Bende benzer şeyler uyguladım.. okuduklarımdan birşeyler yapmaya çalıştım ama sonuç alamadım. Tek tek yapmak gerekiyor.. Bu yüzden açtım konuyu zaten..
 7. Merhaba; Modifiyeli bir windows iso'suna veya mevcut kurulu windows'a SSD iyileştirmeleri nasıl uygulanır? Birkaç link buldum, adım adım neler yapılmalı anlatımı var ama cmd komutu ile veya başka bir yöntemle tek seferde nasıl yapılabilir bunu soruyorum.. Bir de ilk makalelerde defrag'I kapatın şeklinde öneriler vardı ancak yeni çıkan SSD disklerde bunun gereksiz olduğu yazıyor.. https://www.maketecheasier.com/12-things-you-must-do-when-running-a-solid-state-drive-in-windows-7/ 7. madde.. Defrag açabilisiniz diyor. Burada da linkler var. Sordum.net'e verilmiş link var.. Defrag'ı kapatın şeklinde öneriler de gelmiş üyelerden.. https://www.technopat.net/sosyal/konu/ssd-icin-yapilacak-tuem-ayarlar.444993/ Teknopat'ta da bilgiler var.. Hülasa güncel bilgi ve windows dağıtımlarına uygun şekilde konu yeniden düzenlenir çoklu işlem dosyası ile en uygun ayarlar sağlanırsa harika bir çalışma yapılmış olur. Konuyla ilgili tecrübeli arkadaşlardan bir makale/çalışma bekliyorum. Teşekkür ederim.
 8. Kimse neyi nasıl yapacağınıza karışmıyordur. Sadece beklentisini, kullanım alışkanlığını söylüyordur ki bunlardan biri de benim. Anti virüs yazılımları ile uğraşmayayım diye direkt Defender tercih ediyorum.. Burada yazılanlar bir sonraki çalışma için kullanıcıların beklentileri, kullanım alışkanlıkları hakkında fikir verebilir belki.. Kimse sizi belli bir yönde çalışma yapmaya zorlayamaz.. Sadece öğrenmek için soruyorum. Örneğin yapacağınız çalışmada Defender hizmeti veya Windows update, Edge v.b durdurulsa, bileşenleri de pasif hale getirilse, kullanıcı sonradan bir reg kaydı ile v.s isteğe bağlı aktif hale getirse olmaz mı? Tamamen silmek, disk alanından tasarruf etmek için mi, yoksa başka bir nedeni mi var acaba? Ekran alıntısı aracı, Paint v.s onlar zaten sürekli kullanıldığı için ihtiyaç ancak diğer Windows bileşenlerinin çoğu zaten kullanılmıyor.. XBox hizmeti, telefon, telemetry v.s v.s.. Paylaşımlarınız için teşekkür ederiz.
 9. Hangi anti virüs yazılımını kullanıyorsunuz? Full kullanım için Resetleme v.s işini nasıl yapıyorsunuz? Bir arkadaşa isteği üzerine AVG Free kurdum.. Her tarafından reklam fışkırıyor..
 10. Girip çıktığım siteler belli.. Bana yetiyor Defender. Ben SSD disk ile kullanıyorum bilgisayarı, özellikleri yeterince iyi. Kastığını vs hissettirmedi hiç. Kaldı ki diğer anti virüs yazılımlarının her ay resetlenmesi v.s derdi ile veya ücretsiz olanların reklam v.b konularıyla uğraşmak istemiyorum. Defender hakkındaki görüşünüz sizi bağlar, anti virüs testinde oldukça üst sıralarda hep. Bakın şurada karşılaştırma var. https://www.stern.de/digital/computer/antivirus-programme-im-test--windows-defender-so-gut-wie-avira-8734286.html Site almanca ancak çeviri ile bakarsanız şu cümleyi okursunuz. 'Windows Defender rakipleri kadar güçlü..' 18 puan üzerinden 17.5 puan almış. Benzer puanları alan diğer çok bilinen anti virüs yazılımları ile aynı puan bu. Öyle biri çok iyi, diğerleri çok kötü değil. Her bir anti virüs yazılımının yüzbinlerce kullanıcısı var.. İçlerinden 4-5 tanesi çok isim yapmış elbette. İsimlerini sayın deseniz hemen herkes aynı isimleri sayabilir. AVG, Avira, Bitdefender, Kaspersky, Panda, Avast v.s v.s Kullanıcıların kendi kişisel deneyimlerini sanki herkes aynı şeyi yaşıyormuş, aynı deneyimi elde etmiş gibi yansıtmaları çok büyük yanılgı. Hülasa, sistemde Defender varsa hiç bir anti virüs yazılımı kurmuyorum ve 3 yıldır hiç bir virüs problemi yaşamadım. Önceleri uygun fiyatlı Kaspersky buluyordum çok kullanıcılı, arkadaşlarla paylaşıyorduk giderleri ama zamanla gerek duymamaya başladım. Konu bu değildi ama böyle keskin, iddialı cümleler görünce bir iki kelam etmeden duramıyorum. İyi forumlar.
 11. Merhaba; Oldukça uzun süredir Defender kullanıyorum. Vaktiyle Kaspersky lisanslı kullanıyordum ama gerek olmadığını düşünmeye başladım. Yaptığım işler belli. Öyle virüs bulacaşacak endişem yok doğrusu. Her seferinde resetleme v.s ile uğraşmak ta cabası. Ücretsiz veya güncellemesi kolay, sistemi yormayan anti virüs yazılımı hangisi şu an? Çok iyi koruma sağlaması gerekmiyor.. Sistemi yormasın yeter.. Teşekkürler.
 12. Defender v.s tamamen silmeseniz, sadece pasif etseniz mümkünse.. Ben alternatif anti virüs aramak istemiyorum.. Defender yetiyor çoğu kez... Ek: Sayfa güncellenmiş neyse.. Sonradan gördüm. Upload başlamış zaten...
 13. SSD Taktığım bir makinada kurulum yapacağım. Bir iki sorum olacak: 1.Başka bir antivirüs yazılımı kurmayayım diye genelde Defender'i tercih ediyorum. Defender kurulumu yapabilir miyim? 2.Başka bir dil eklenebiliyor muydu Home sürümlerine.. Bu sadece Home sanırım. Premium değil. Bir diğer şey de şu. Burada yaptığınız ayarlar ve çalışma büyük oranda aynı kalmak şartıyla. Defender ve Edge kaldırılmadan ve aşağıdaki konuda belirttiğiniz Performans ve Optimize ayarlar gömülü Home Premium sistem yapabilir misiniz vaktiniz olursa. Mecbur değilsiniz elbette. Bu tür çalışmaların epey zaman aldığını, emek harcandığını biliyorum. Sadece bir istek.. Amacım sürekli kullanabileceğim, fazla bileşen silinmemiş, performans ayarları yapılmış bir USB bootable sistem olufşturmak. Birde Türkçe yanında İngilizce, Almanca v.b bir iki dil daha ekli olursa tadından yenmez.. teamos'ta bir arkadaş yapıyor çok dilli ama sisteme dokunmuyor hiç.. Link vereceğim aşağıda. Paylaşımlarınız için teşekkür ederim. İndirip kuracağım dediğim gibi.. İyi forumlar. Bahsettiğim çalışma bu: https://www.teamos-hkrg.com/index.php?threads/windows-10-pro-vl-x64-19h2-oem-multi-24-jan-2020-gen2.118411/
 14. Windows 10 Pro 1909.535 Lite iso'da bir önceki sürümlere göre nispeten problem yaşamadığımı söylemiştim ancak bunu birkaç saatlik kullanım sonucu yazmıştım. Tüm sürücüleri kurduğum halde şu an laptopun yön senrörlerinin çalışmadığını gördüm. Lenovo Yoga cihazı döndürdüğünüzde ekran da o yönde dönmesi gerekiyor. Sürücüsücü kurulu görünüyor. Diğer problem resume/uyku dönüşü klavye çalışmıyor. Cihazı yeniden başlatmam gerekiyor. Bu iki problemim var. Bahaneyle GhostMod'sun lite sürümünü deneyeceğim.
×
×
 • Create New...