Jump to content

CEM0KA

Üye
 • Content Count

  100
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

32 Excellent

About CEM0KA

 • Rank
  Aktif üye

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Turbobit en sağlam sitedir, evet indirnesi zaman alabilir ama linkler uzun süre dayanır. IDM ile indirmeyin bence, JDownloader2 ile akşam linki attım, sabah sorunsuz açtım, şifre veya md5'i hiç kontrol etmeden, sorunsuz indirdim. Ayrıca; diyelim ki bilgisayarınızı kapatmanız gerekiyor, kapatın, tekrar açtığınızda JDownloader2'nin 'devam ettirme' (free kullanıcıları için) özelliğine şaşıracaksınız. IDM'de bu özellik çalışmaz, bilirsiniz.
 2. Tabletinize uygun ROM'u indirdiniz mi? SD kartınızı birkart okuyucu yardımı ile bilgisayara bağlayın ve FAT sistemine göre biçimlendirdiniz mi? Piranha sitesinden, indirdiğiniz proğramı rar'dan çıkarın ve daha önce indirmiş olduğunuz PhonixCar proğramına gösterin İşlem başarılı ise, SD kartınızı telefonunuza takın. Telefonunuzu Download modunda açın, eğer daha önceki işlemleriniz başrılı ise, telefonunuz yükleme yapacaktır ve o yüklemeden sonra reset tuşuna basarak telefonu yeniden başlatın.
 3. Rar olarak atmayacaksınız zaten ki, rar'dan IMG dosyasını çıkarın ve proğrama gösterin.
 4. SD Kart ile olur dostum. İlk önce piranhanın sitesinden PhonixCar programını indiriyorsunuz Sonra Fat dosya sistemiyle formatlanmış SD kartı kart okuyucuya takıp phonix programını çalıştırın img file ye tıklayın ROM'u seçin, sonra Burn diyip işlemin bitmesini bekleyin Sonra sd kartı tablete takın ve reset tuşunu basın. https://www.youtube.com/watch?v=qt7R-1Rm9YE ROM yükleme
 5. Eset'in hangi sürümünü kurarsan kur, 'modül güncellemesi' kendini güncellemiyor yani PATLAK tüm sürümleri. Nette de bi yöntem buldum ama açıkçası denemedim (deneyemedim)
 6. Dostum, mobil platformlarda (@KDELİ[email protected]) - (AKDELİKAN) nickimdir, pekçok uygulamayı Türkçeye çevirmişliğim vardır. Facebook ve DonanımHaber'de (CAMOKA) olarak geçer nickim, orda da KARAOĞLAN sevdalısı olaraktan, rahmetli Danyal Topatan'a itafen kullanmaktayım CAMOKA nickimi. Esas soruna gelince, belirttiğiniz şekilde romdan olsaydı, diğer zamanlarda da aynı hataları yapardı. Demek ki, donanımsal gibi görünüyor ama bazen, bazı romlarda işlemci hızını ayarlayabilen uygulamalar mevcut, ama ne kadar etkili orası, kullanılan telefonun özelliğine bağlıdır. Dedim ya; anlık olan hata gibi görünüyor, bulunması zor Telefonu zorlamadan bu şekilde devam et bence..
 7. Dostum pilin gücü gerçeği yansıtmaz, o anki işlemin arkaplanda işleyişine bağlıdır yani anlık bir durumdur, kaldı ki tek faktör pil olmayabilir, işlemcinin, rom'un o anki sağlık durumu vb. çeşitli faktörler etki etjmiş olabilir. En baba bir telefon bile bazen küçük hatalardan sapıtabiliyor dolayısiyle hatanın kaynagını bulmak pek fazla mümkün olmayabilir.
 8. Sanırım anlık bir durum, bazen fotoğraf çekerken bazen oyun oynarken bazen de internette gezinirken olabiliyor. Bu bilgisayarlarda da böyle değilmidir yani işlemci veya pil (güç kaynağı) ısınırsa kendini korumak icin reset (restart) atmak durumunda kalır. Önemli olan bu durumun sürekli olmamasıdır, eğer ki sürekli tekrarlarsa sorunun kaynağına inmek gerekir.
 9. Yüklediğiniz stok rom'dan da kaynaklı olabilir ama burda muhtamelen vodefonedan yüklemeye çalıştığınızın pdf dosyasını indirmeye kalkarken, araya reklam sayfasının download bölümü, esas indirme yöneticisinin yerine yüklemeye geçmiş gibi görünüyor. Bu yüklediğiniz dosyanın uzantısı nedir?
 10. Dostum, yüklenmiş custom rom var diyelim, sonra sürüm yükseltmek için bir yükseltme uyarısı geldi ve indirildi, diyelim. İşte; daha önce custom rom yüklenmişse telefona, resmi sürüm yüklenmez, sürekli hata verir. Root ise; başlıbaşına telefona özgürlüğünü verir. Yukarıdaki açıklamamda gayet açık ve net şekilde anlattım. Root; telefonda istediğini uygulamayı silme imkanı verir, telefonda yerleşik yüklü gelen uygulamalar bile. Restart sorununa gelince; telefonu root yaparsın, telefonun kilidini açarsın ''Relocket'' telefona istediğin (uygun rom) yüklersin. Olay bu.
 11. Telefonun kök uygulamalarına erişmesi için bazı uygulamalar root ister .Root yapınca, telefondadan istediğin uygulamaları silemilir (silinemeyen uygulamalar bile), telefonun romunu yedekleyebilir, sürüm yükseltebilir (uygun rom varsa) vb.
 12. Geçmiş olsun kardeşim, en son yazdıklarını ilk başta yazsaydın, sana derdim ki,, hiç beklemeden aldığın yere geri ver. Neden mi; güncelleme yaparken hata verdiyse romu değiştirilmiştir çünkü, değitirilen rom ve root atılmışsa, güncellemeyi indirir ama uygulayamaz. Ben de, 4 yıl önce sahibinden HTC10 aldım ama donanımının, yazılımının kararlılığını bildiğim için aldım, ve hemen root attım yedeklemeyi yaptım, şimdi istediğim gibi xda sitesinden istediğim romu sürüm güncelleme/düşürme yapabiliyorum. Yedeklem için size önerim telefonu root yapıp Titanium Backup ile telefonunuzun rom ve uygulamalarını yedekleyeblir/geri yükleyebilirsiniz. Korkmayın bu işlerde elinizi bir kere alıştırdınız mı, gerisi kolaydır. Bu konuda rom/root telefon bakım ve ilgilileri ile birkaç forumdan yardım alabilirsin, Saygılarımla..
 13. Telefon arkaplanda birçok uygulama çalıştırır ki, bu bazen işlemciyi zorladığı durumlarda telefon kendini düzeltmek için reset atar. Bunda korkulacak bir durum yoktur, bilakis; hafıza tazeleme yaparak telefonun bloklanmasından (bootlop) kurtarılır. Eğer ki, bu resetlenme devamlı yapıyorsa, o zaman telefonun romundan kaynaklı tutarsızlık var demektir.
 14. Shanex XP Ultimate, görsellerini aldığım sitede,daha çok görsel ve ayrıntı var..
 15. Sizin sorununuzda benim Android sisteminde geldi. Şöyle ki; Cclainer mobil uygulaması ile telefon içeriğini temizlik için (gereksiz dosyalar vb.) sil dediğimde, bir baktım klasörler duruyor ama tüm .uzantılı dosyalar silinmiş, yedek olmazsa, ben de hapı yemiştim. Anlatmak istediğim; belki sil komutunu (sadece .uzantılı olanlar) sizin bilmediğiniz'gizli' bir exe proğramı vermiş olabilir.
×
×
 • Create New...