Jump to content
TNC-TR

pairs

Editör
 • Content count

  2469
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  24

pairs last won the day on July 30 2018

pairs had the most liked content!

Community Reputation

1189 Excellent

6 Followers

About pairs

 • Rank
  Kendi Halinde Biri

İletişim Bilgileri

 • Skype
  serpence_1963 [ et ] hotmail . com
 • Google+
  forlife_34 [ et ] yahoo . com

Profile Information

 • Male
 • İstanbul
 • Ams,Network,C#,SMF,.Net Cracker

Recent Profile Visitors

5853 profile views
 1. Bu referans faydalı olacaktır. https://stackoverflow.com/questions/4015324/how-to-make-http-post-web-request
 2. pairs

  C# Excelde Ki Verileri Datagridview'e Kopyalama Da Bekletme

  https://docs.microsoft.com/tr-tr/dotnet/api/system.threading.tasks.taskfactory.startnew?view=netframework-4.7.2 Bu faydalı olacaktır.
 3. pairs

  Mephistooo2 Arkadaşımız Editör Olmuştur

  Kardeşim tebrikler. Başarıların saklanamazdı .
 4. pairs

  Printdocument Ve Printpreviewdialog Yenileme

  Report Designer a tanımladıgınız datatable ı güncellemeniz yeterli olacaktır. Çünkü report designer datatable dan veriyi çekiyor.
 5. Dün türkcell deki kurumsal müşteri temsilcimize ilettim konuyu ve doğruladı.
 6. pairs

  Veritabanı Resim Yükleme Gösterme

  Koduna gelecek olursakta yol göstermişim . aldıgın sayi inputundaki değeri veritabanına atarken img kolonuna atıyorsun ama okurken id kolonundan okumaya çalışıyorsun. Düzeltmen gereken yer neresi sence ?.
 7. pairs

  Veritabanı Resim Yükleme Gösterme

  @coder_falcon iyi güzel hoş azimlisin birşeyler yapmak istiyorsun fakat bu iş ams yi gidip temelinden öğrenmedikten sonra programlama mantıgını geliştirmedikten sonra , buraya gelip parça parça kod sorup yazdırmaya çalışmayla olmaz. Şimdi ben burda senin bu kodunu düzenlesem versem , yarın başka biryerde benzer bi kod ihtiyacın oldugunda yine buraya yazıp yine yardım isteyeceksin. Ben ams yi askerde öğrendim düşün JNetten internete çıkamıyorduk anca jandarmanın sitesine bakabiliyorduk. Ama noldu ams nin help dosyasını aldım okudum denemeler yaptım mantık kurdum geliştirdim. Benden sana nacizane tavsiyem. Ams eğitimleri ile önce ams yi öğren zaten bu projeyi yapabilecek seviyede olursun.
 8. pairs

  Gridview Image Columns

  Sizin bahsettiğiniz filtre ekranı , filtreleyecek bir veri bulamadıgı için o uyarıyı yazıyor.
 9. pairs

  Ams Sqlite Profil Fotogrfı Ekleme

  insert into tablo_adi (fotoyolu) values('C:\Fotolar\foto_adi.jpg') örnek bu şekilde atabilirsiniz.
 10. pairs

  Ams Sqlite Profil Fotogrfı Ekleme

  Fotografı örnek veriyorum C:\Fotolar altına kopyalayıp daha sonra veritabanına C:\Fotolar\fotoadi.jpg şeklinde saklayabilirsiniz.
 11. pairs

  Ams Sqlite Profil Fotogrfı Ekleme

  Sqlite a direk foto ekleyemezsiniz. Anca fotografı bir yere kopyalatıp fotografın yolunu yazaıp ordan okuyup gösterir veya güncellersiniz. Bir diğer yöntemde fotografı base64 e çevirip o şekilde direk sqlite da depolarsınız. Tabi bu veritabanının şişmesine sebep olacaktır.
 12. pairs

  ıexplorer Scrollbar Yardım?

  @coder_falcon burası bir iş yeri değil , bir topluluk forumu bunu biliyorsunuz değilmi ?. Burada herkes işlerinden veya günlük rutin hayatlarından arta kalan boş vakitlerinde yardımcı olmaya çalışıyorlar. Kimsede bu forumlardan bir beklenti içerisinde yardım etmiyor , çünkü buradaki herkes yardım etmeyi seviyor. Ama sen şuan benim özel hayatımın olduğunu unutup tamamen bencilce bir yaklaşımla laf çakarak işini yaptırmaya çalışıyorsun. 1. Olarak sana şunu tavsiye edeyim. Hiç bir zaman hazırcılığa konma , çünkü yol kat edemezsin. 2. Olarak forumda ams ile ilgili dökümanları okusan araştırsan emin ol ams de ustalaşırsın. Çnkü ams öyle çok büyük çaplı bir program değil. 3. Olarak araştırmacı ol ve bu işleri yapacaksanda interneti altına üstüne getir azmetki öğrenebilesin. Ben foruma konu açmadan önce internetin altını üstüne getirir türkçe ingilizce ne varsa araştırır yeri geldiğinde mantık kurar çözerdim sorunumu çözemediğimdede foruma yazardım. Foruma yazıyorsam bir sorunumu anlaki hakikaten internette çözümü yoktur başka akıllardan bilgi almaya ihtiyacım vardır. Umarım bu yazım sana yeterince açıklayıcı olmuştur. Not : Bu arada xerkan abi sana zaten balık tutmayı göstermiş mesajında.
 13. pairs

  ıexplorer Scrollbar Yardım?

  Sen anladıgım kadarıylr popup lardaki scroolbar ı bahsediyorsun. Örnek site verirsen kod göndereyim.
 14. Properties den her nesneye Anchor tanımlayarak yapabilirsiniz.
×