akura

Üye
 • Content count

  212
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

45 Excellent

About akura

 • Rank
  TnC Bronze

Recent Profile Visitors

459 profile views
 1. Aslında yukarda anlattığım yöntemde bir prog (acdsee, irfanview) kurup varsayılan foto (jpg, tiff, png, gif) türevi dosyaları bir kereliğine bu program üstlenip sonra bu prg. kaldırdığınızda yeniden windows foto görüntüleyicisine geçiş yapmasını sağlamaktı. Böylece uygulamadaki sorun düzelebilir. Tahminimce powershell üzerinden windows foto görüntüleyici uygulaması kaldırılıp tekrar kurulabilirse düzeleceğini düşünüyorum. Merak ettiğim internetten herhangi bir fotoyu indirip açmaya çalıştığınızda da oluyor mu çünkü her ihtimale karşı antimalware tarzı prg ile taramakta fayda var. Bu arada bazı sorunu halletmeye yönelik aklıma gelenleri yazdım umarım işe yarar. ***Not aşağıdaki işlemleri yaparken sorun olmaz ama dikkat etmenizi tavsiye ederim. Bu prog. win10 üzerindeki casus uygulamaları kapatıyor ve bir seçenekte Fotoğraf Görüntüleyiciyi varsayılan yapıyor bu seçenek uygulanırsa sorun düzelebilir bunu yapabilmek içinse prg. yönetici olarak açın Ayarlar ---> En altta Profesyonel Modu Etkinleştir seçin ---> üst menüde seçenekler açılacak orada sadece resimdeki gibi yapıp --- > Ana menüye geçip Destroy Windows 10 Spying tıklayın işlem bitince windowsu yeniden başlatıp deneyin. Aşağıda linkteki prg. (win10'un gereksiz uygulamalarını kaldırıp tekrar kurmak için bir prg) indirip açın Photos uygulamasına tıklayın uninstall (kaldırmak) etmek istediğinizi sorar evet deyin bekleyin işlem bitince bilg. yeniden başlatıp prg tekrar açın Reinstall diyerek tüm uygulamaları yeniden kurarken foto uygulamasını da kurarsınız. Linkteki web sayfasında bu soruna dair birçok yöntem var yalnız ingilizce ama görsellerle seçenek 1, 2 şeklinde anlatımlar mevcut birinin işinize yarayacağını düşünüyorum. Ama ilk olarak üsteki linkteki anlattıklarımdan birini uygulayın olmazsa bunları denersiniz.
 2. Başlat --> Çalıştır --> Varsayılan Fotoğraf Görüntüleyici Seçin yazın. Gelen menüden foto görüntüleyici için önce başka bir prog. seçin mesela paint, irfanview, acdsee (benim tercihim bir seferlik kurmanız sonra prog. kaldırırsınız) Ccleaner kullanıyorsanız kayıt defteri temizliğini de yaparsanız iyi olur sonra bir kez yeniden başlatıktan sonra, aynı işlemi bu sefer Windows Foto Görüntüleyiciyi seçerek yapın ve mspaint seçtiyseniz sorun değil eğer prog kurduysanız programı kaldırın ve yeniden başlatın.
 3. Üstat sağolasın ama malesef olmadı 3-5 mesaj önce fotosunu verdiğim hatanın aynısını aldım.
 4. Kullandığım key bu dün verilmiş bir serial Office 2016 Pro Plus VL:MAK X4VXD-9PNWR-YHG8T-W9YC8-W44HM site ismi vermek uygunsa veririm sorun değil. Bu arada bende 3-4 kez skype ve msact üzerinden etkinleştirme yaptım. İş kendi bilgisayarıma gelince aylardır sürünüyoruz ****Kullanacak arkadaşlar için bilgilendirme, deneme yanılmalarla üstteki serial ile skype üzerinden aktivasyon gerçekleşmiştir :))
 5. Yeni çıkan serialler ile (Msact ile) aktivasyonu deniyorum fakat zannedersem bir türlü yetişemiyorum. Ve genelde bu hatayı alıyorum. Aşağıya spoiler içinde aktif etmek için şifreyi verdim skypeyla aktivasyonu gerçekleştirecek var mı? (0xC004C020 - The activation server determined that the Multiple Activation Key has exceeded the limit of activations. The product can be activated by phone)
 6. DNS'yi sıfırlayıp açtım yine de tüm resimler görülüyor. yurt dışında forumlarda düzenlenen kimi yarışmalara bu siteye upload tavsiye edildiği ve çok çabuk silinmesin diye bu siteyi tercih ettim. mesela bir ara bu upload sitesine benzer imageshack.us da yasaklıydı şimdi o siteye de giriyor. bir dns kullandığınızı düşünürsek belki servis sağlayıcınız kaynaklı bir durum ya da kullandığınız bir antivirüs veya benzeri bir prg.ın filtresi buna neden oluyor olabilir. (idm'ye linki yapıştırıp indir deyin bazen bu şekilde inebiliyor)
 7. İlk posttan bu yana zaten videolar ve altyazı iniyordu yukarıda da söylediğim gibi bu linkler süreli kaçırırsan bir daha yenilenmesi gerek, video ve altyazı linkleri tekrar güncelledim. Altyazıyı ise editleyerek çalışır hale getirdim. Sadece indirdikten sonra video ve dosya adı aynı olsun.
 8. Videoların 1. nin linkini yeniledim (dediğim gibi video indirmek için verilen link süreli haber verseydiniz) ve altyazısını üstte başlık ve bilgi de vererek spoiler içinde paylaştım ve 2. nin de indirme yöntemini anlattım. Sanırım dikkatten kaçmış......
 9. Üstat istediğiniz gibi (720 olarak) indirebilirsiniz yalnız video linki süreli veriliyor olabilir haberiniz olsun sorun olursa söylerseniz. Yeni link için bakarım.Diğeri içinse bakıyorum olumlu sonuç alırsam linki paylaşırım. 1. Video Linki ve Altyazı Dosyası 2. Video İndirme Yöntemi 1. savefrom.net sitesine girip eklentiyi indir 2. tarayıcını kapatıp eklentiyi kur (prg. kurarken kullanacağınız tarayıcıyı seçin ben opera'da denedim) 3. kurulum bittikten sonra tarayıcıyı açın 4. filmin linkini adres çubuğuna yapıştırın. (https://ok.ru/video/31125211806) 5. video açılınca aşağıda İNDİR seçeneğine tıklayıp en yüksek kaliteyi (720p) seçin ve indirin @forjest üstadın dediği gibi IDM'de indiriyor uğraşmam derseniz bence idm'yi de bir yenileyin belki eski sürümdür.
 10. http://www.imdb.com/title/tt4970038/
 11. Keygeni çalışıyor kabul edersek ve verdiği şifreler doğruysa üstte anlattığım sorun benim tahminim çünkü başka bir programın keygeni de böyle yapmıştı (Bir de verdiğim fotoda fark ettiyseniz email olarak soruyor ben hem email olarak hemde normal isim girdim halde yine de prg.ın verdiği hata registration code yani şifre yerinde sorun var isim yerinde yok görünüyor) elimde malesef xp yok eğer xp si olan varsa bir denerse memnun olurum.
 12. @nrnr Evet eski bir prg. olduğu için linkleri bulmak sorun, torrent linki için sağol biraz tracker ekledim deniyorum bakalım @semsibey serial için teşekkür ederim fakat prg. girdiğimde invalid registration code uyarısı alıyorum. Elimde bir keygen var o da şifre üretiyor ama prg yanlış kayıt kodu diyor daha önce başka bir prg için kullandığım bir keygen vardı çalışan serial veriyordu ama kopyalayıp yapıştırınca yanlış diyordu sonra farkettim ki Win7'de şifreyi eksik veriyormuş yani son kısımlar görünmüyordu Xp'de deneyince ise tam veriyordu. bunda da böyle bir sorun mu var? İsterseniz bendeki keygeni paylaşayım. Keygen
 13. Snowfox Collage Maker crack patch veya keygen'i lazım. http://www.snowfoxsoft.com/download/photocollagemaker_setup.exe
 14. Üstat aklıma şöyle bir şey geldi Xp'de yapılıyordu format atmak yerine tüm aygıtları (driverları) sıfırlayan (aygıt yöneticisinde gördüğümüz hepsini) bir yöntem vardı (nasıl yapıldığını hatırlamıyorum) onu yapıp tekrar anakart, ses, grafik vs. kurup en son telefonunu bağlayıp denemek isteyebilirsin. Bunu söylememin sebebi sanki çakışan bir durum var yani iki aygıt aynı yolu kullanmak istiyor gibi. Veya biri daha önce A yolunu kullanmış sonra diğer aygıtı A yoluna atayınca orada diğer aygıt olduğundan yüklemiyor olabilir. Elle tek tek kaldır deyip de yeniden bulmasını sağlayabilirsin. Yalnız usb klavye mouse kullanıyorsan Aygıt Yöneticisinden kaldır dersen kullanamayabilirsin. Yeniden bulduğunda düzelir. Bir de arkadaşın dediği mantıklı geldi Win servislerindeki değişiklikler de çözüm olabilir. *Şimdilik gerekli bir durum değil ama sanal windowsta denenebilir. Öncelikli olan sorunu çözmeye yönelik fikirler.
 15. dün uzakta bir arkadaşta buna benzer bir sorun olup nasıl çözeriz diye aramıştı. daha önce bağladığı bir telefonu tekrar bağlamak istediğinde bağlamayamamış devamlı ! işareti veriyormuş bir ton şey denedik regedit vs. olmamıştı şahsen bende merak etmiyor değilim.