Jump to content

akura

Üye
 • Content Count

  226
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

60 Excellent

1 Follower

About akura

 • Rank
  TnC Bronze

Recent Profile Visitors

965 profile views
 1. Remo Zip Repair http://turbobit.net/3fvlgoiyx1wt.html http://hitfile.net/1Tbw *Zip dosyanız hasarlı mı yani bir klasöre çıkartmaya çalıştığınızda crc veya corrupted (bozuk) gibi mesaj mı alıyorsunuz. Yoksa zip dosyanızda şifre mi var onu mu çözmeye çalışıyordunuz. Çünkü şifre bulmaktan bahsedilince kafam karıştı sorayım dedim.
 2. Remo Repair Zip https://userscloud.com/299mi9px0lma bir de bunu deneyin umarım olur. Ayrıca aşağıdaki linkteki sitede de zip onarma prg. var. Ama sizdeki Zip Repair Pro prg olabilir (isimler benzer olabilir ama firma farklıdır) diye düşünüyorum. Değilse onu da deneyebilirsiniz. Tonla sıkıştırma programı (Pkzip, IzArc, Bandizip, PeaZip, bu arada hangisinde onarma bölümü var bilemiyorum) var. Onların onarım bölümlerini denemekte fayda var biraz angarya olacak ama bence biri açabilir. https://www.sysinfotools.com/recovery/zip-recovery.php
 3. Zip2Fix http://leelusoft.blogspot.com.tr/2011/06/zip2fix-10.html *Bir de Winzip, PowerArchiver, Winrar, 7-zip gibi sıkıştırılmış dosyaları açan programların içerisinde de repair archive bölümü olabiliyor o bölümlerden de deneme yapabilirsiniz. Ek olarak orijinal zip dosyanız dursun kopyasını alıp rar veya diğer bir formata dönüştürürseniz de sanki repair yapmış gibi olursunuz aklınızda bulunsun.
 4. Edge yerine arama yerine Internet Explorer yazarak bu tarayıcı üzerinde çalıştırmayı deneyin. Bir de gomplayer bile artık çalıştırabiliyor bu tür dosyaları. Data klasörü içerisindeki büyük boyutlu swf dosyalarına bakın. Ek olarak Internet Explorer ayarlarını sıfırlayıp tekrar bir deneyin. Yine olmaz ise dediğim klasördeki dosyalardan bir ikisini yüklerseniz bir de bizler deneyelim. Netten indirdiğim herhangi bir swf ie'de çalışıyor.
 5. Selam @cmediaplayer 1.7.1.0 güncellemenizi player üzerinden güncelleyerek indirip sorunsuz güncelledim. Gerek altyazı bulma gerekse de player'ın açılış hızında ciddi bir hızlılık fark ettim bunu belirtmek isterim. Cmplayer youtube videolarını oynatırken video çözünürlüğünü otomatik mi seçiyor oynattığım videolarda seçim yapmadığım halde genel olarak (youtube'daki videonun kalitesine göre) 1280x720 oynatıyordu. İlerde Youtube videolarındaki durum çözüme kavuştuğunda izlediğimiz videonun kalitesini belirleyebileceğimiz bir düğme olursa çok güzel olur diye düşünüyorum. İyi çalışmalar dilerim.
 6. Evet @RaZoRWounD ve @abdulhey_ deneme olarak Eset'in en güncel versiyonunu sitesinden indirip kurduktan sonra Tnod kurarım zaten serial vs. kendi bulup yüklüyor Eset'in içine, yüklemese de keyler görünüyor birini girersin olur. Üstte bahsettim kurulumdan sonra bir kez Eset'in tüm aktivitesini durdur, tnod kurulumunu ve diğer ayarları yaparsın.
 7. Üstteki anlattığıma ek olarak Ayarlar ---> Gelişmiş Ayarlar -----> Web Erişimi Koruması ------> Url Adres Yönetimi -----> Düzenle -----> İzin Verilen Adres Listesi -----> Ekle *tukero.* *tnodup* *tnoduse* Bunları ekleyip tamam de daha da sıkıntı çıkartmaz.
 8. Yok yakalamaz ben sıfırdan kurup denedim aşağıdaki foto umarım ikna edici olur sen herhalde hala denemedin Bunu bir yap yaptıktan sonra serialleri rahat alsın diye ayarlaman gereken bir şey daha var onu da anlatacağım.(fotosuyla anlatmak için caps yapmam gerek)
 9. Normalde ben Eset kurup sonra istediğim klasöre kurup oradan tarama dışı bırakırdım sen anladığım kadarıyla katılımsız Eset kullanıyorsun verdiğin fotoda C:\Program Files\Eset klasöründe olduğu görülüyor yoksa nerede olduğunu (katılımsızı hazırlayan nereye isterse oraya yüklemesini sağlayabilir) senin bulman gerekecekti. yüklü olduklarını yerleri öğrenmek için karantinadan da bakabilirsin. Ayrıca Tnod masaüstüne kısayol atar oradan da nerede yüklü olduğunu görebilirsin. Benim bildiğim kadarıyla tekrar kullanmaya çalıştığında silmiyor. Eseti yeniden kurup üstteki fotodaki menüden C:\Program Files\Eset klasörünü devre dışı bırakırsan olur. Ben genelde dosya değilde klasörü tarama dışı bırakırım klasör içerisindeki diğer kullandığı dosyaları da virüs olarak görmesin diye. Dene eğer aksi bir durum olursa yardımcı olmaya çalışırım.
 10. Eset'in otomatik serial bulma programı bu ve uzunca bir süredir de Eset bunu kendisi için zararlı olarak görüyor ve siliyordu. Eset kullandığım sıralar kesinlikle yaptığım bir yol var. Şöyle bence önce komple silip yeniden kur, kurduktan sonra geçici olarak Eset'i tüm fonksiyonlarıyla devre dışı bırak. Eset'in ayarları içerisinde Tarama Dışı bırak diye bir bölüm var oraya gir Ekle düğmesinden Tarama Dışı bırakmak istediğin ister dosya veya dosyaları istersen de klasörü seçip Tamam de ve Eset'i aktif et. Sanırım sorunun çözülecektir.
 11. Siz desteklediğini söyleyince bir bilg.'da tekrar kurup denedim dediğiniz gibi oldu fakat bu durumu yaşadığım bilg. ise neden olduğunu ise şöyle çözdüm. Kurulum yaptığım bilg.'dan bir ara taşınabilir olsun diye Program Files'tan (C Media Player klasörünü) usb'ye almıştım. Bu kopyayı kurmadığım başka bilg.'da Program Files'a atıp masaüstüne kısayol çekerek kullanıyordum. Bu durum sadece portable şekilde alınıp kullandığım bu bilg'da olduğunu fark ettim. Onun da üstüne setup'dan kurulum yapınca düzeldi. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar.
 12. Yeni sürümü beklerken bilginiz de olması için karşılaştığım bir durumdan bahsedeyim. Genelde birden fazla player kullandığım için videoların klasörünü açtıktan sonra masaüstündeki playerlardan hangisinde oynatacaksam o playerin simgesinin üzerine videoyu bırakırım. Dün aynı işlemi C Media Player'da denedim olmadı masaüstünde sadece player açıldı. Player'ı açıp üzerine atınca video açılıyor bunda bir sıkıntı yok.
 13. Öncelikle elinizdeki sürümü kontrol ederek Retail veya VL sürüm olup olmadığını öğrenin yoksa şifreler aktif olsa da farklı sürüme uygularsanız çalışmıyor uyarısı alırsınız. Office 2016 Pro Plus Volume License MAK Keyler
 14. Selam, açıklamalı cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Umarım C Media Player'ın gelişmesine ufak da olsa bir faydamız olduysa ne mutlu bize Sorun değil ismimi kullanabilirsiniz. Altyazı ile ilgili anlattıklarınızı yapmak için ayar bölümüne girince arama konumuna yazdığım eksik komutu .\ gördüm. Doğrusunu yazıp ve Tam Eşleşme deyince şıp diye gördü:) Sürekli aynı sorulara maruz kalmamak adına dediğiniz gibi varsayılan olarak ayarlanabilir. dizi serileri vb çoklu videolar için tam eşleşme ve bu komutun birlikte kullanılması güzel sonuç veriyor. Veya Akıllı arama kullanılabilir (bu şekildeki 10-15 bölümlük dizi, belgesellerin klasöründeki tüm altyazıları player'ın altyazı menüsünde görebiliyorum bu da farklı bir ihtiyacı gideriyor) Ayrıca bugünkü denememde Hardsub'li videolarda altyazı problem olmadan görünüyor. Ayrıntılı anlatım için sağolun benim (5. soruda) anlatma çalıştığım iki görüntü (aynı film karesi ve durum için) alma şeklinin birinde görüntü de karelenme diğerinde olmamasıydı. Bugün yeni dikkatimi çekti bunu da bildireyim ctrl+h kısayolunda alınan fotolar 24 bit olurken, ctrl+g de ise 32 bit oluyor Player'ın masaüstü kısayolunu yönetici olarak aç deyip videoyu sürükle bırak ile oynatıcıya atmaya çalışınca player videoyu almıyor. İleri de içerik ve ayarlar menuler vs iyice arttıkça ihtiyaç olabilir düşüncesiyle kısayol menüsündeki sıfırlama gibi bir button'u Görünüme veya tüm genel ayarlar için eklenmesi iyi olabilir. Tekrar iyi çalışmalar diler emekleriniz için de ayrıca teşekkür ederim.
 15. Selam, öncelikle emekleriniz, uğraşlarınız teşekkür ederim. Ayrıca her mesaja (forumda takip ettiğim kadarıyla) cevap verip ilgilenmeniz de ayrı bir incelik.Bilgisayarımda genellikle 3-4 player kurulu olur bir tanesi de CMplayer neden olmasın dedim ve 6-7 gündür x64 sunumunu kullanıyorum. Aslında karşılaştığım durumları iyice anlamadan incelemeden değerlendirme yapmak istemedim belki aşağıdaki durumlar benim donanımımın veya işletim sistemimden kaynaklı da olabilir bunu da belirtmek isterim. Gerekli düzenlemeler sizin incelemeleriniz ve geri dönüşlerinize göre belli olacaktır. *İlk olarak merak ettiğim player kendi codeclerini mi kullanıyor bilgisayarda yüklü olanları mı? 1- Altyazı dosyası ve video dosyası aynı isimde olduğu halde neden otomatik başlamıyor? Her altyazılı filme açınca Altyazı---> Altyazı Dosyası Ekle demek gerekiyor. Başka bir playerda olmuyor. 2- Player üzerinden ctrl+H ile aldığım foto çek özelliğini kullandığım da foto dosyalarının kalitesi çok düşük oluyor fotolar kareleşmeler var. Bu durum png, jpg bmp oluyor zannedersem capture kalitesi (kalite %21 de tutulmuş gibi) düşük veya compression seviyesi yüksek tutulmuş bu yüzden de fotoların dosya boyutu da küçük oluyor. Kullandığım filmin çözünürlüğü ise 1280x536 işin ilginci 4K videoda (3840x2160) ise fotolar kötü değil iyi görünüyor fakat videonun çözünürlüğüne göre foto net değil. 3- Ekran görüntüsü PNG şeklinde aldığım bir videonun png dosyasını bir resim gösterici programda açmaya çalıştığımda png olmadığını (foto açılıyor sorun yok) dosya bilgilendirmesine baktığımda ise jpg olduğunu söyledi kullanılan sıkıştırma yönteminin ise jpg olduğunu gördüm. 4-Altyazılar video çözünürlükleri arttıkça keskin ve net iken video çözünürlüğü azaldıkça altyazılarda bozuluyor. Aynı altyazıyı farklı videolarda denedim. 5- Altyazılı filmi foto çek (Ctrl+H) yapınca fotoda altyazı olmuyor görüntü kareleşme var ctrl+g ile yapınca capste altyazı oluyor görüntü kalitesi biraz daha iyi ama üst ve altta siyah şeritlerde geliyor. 6- Videodan ekran görüntüsü alacağımız yere gelip durduruyorum sonra Ayarlardan Görüntüye gelip ekran görüntüsü alacağım formatı değiştirip tamama basınca video ekranı siyah oluyor ama ctrl+h yapınca sorun olmadan ekran görüntüsünü alıyor. Ctrl+G kullanarak alırsak da siyah alıyor. 7- Yön tuşları ile videoyu ileri geri alma süresi 10 saniye bunu istediğimiz gibi değiştirebilirsek olursa çok güzel olur. Bu arada E tuşundaki kare kare ilerleme fonksiyonu güzel işliyor. 8- Üstte bir arkadaşın verdiği m2ts dosyasını açıyor yalnız video 00:00:32 saniye ama ileri geri sarma çubuğu sabit ve sonda ileri geri yapılmıyor, başlangıç timer'ı ise 00:10:00 şeklinde başlıyor. Ben videonun 25. saniyesinden görüntü aldım. Zannedersem arkadaşın istediği ise 3D düğmesi gibi bir şey olsun tıklayınca 3D filmleri de sanallaştırıp normal (2D görüntü) filmler gibi izleyebilelim demek istiyor. Biraz uzun ve karışık yazdıysam kusuruma bakmayın. Kolaylıklar ve iyi çalışmalar dilerim.
×
×
 • Create New...