Jump to content
TNC-TR

akura

Üye
 • Content count

  224
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

60 Excellent

1 Follower

About akura

 • Rank
  TnC Bronze

Recent Profile Visitors

563 profile views
 1. Selam @cmediaplayer 1.7.1.0 güncellemenizi player üzerinden güncelleyerek indirip sorunsuz güncelledim. Gerek altyazı bulma gerekse de player'ın açılış hızında ciddi bir hızlılık fark ettim bunu belirtmek isterim. Cmplayer youtube videolarını oynatırken video çözünürlüğünü otomatik mi seçiyor oynattığım videolarda seçim yapmadığım halde genel olarak (youtube'daki videonun kalitesine göre) 1280x720 oynatıyordu. İlerde Youtube videolarındaki durum çözüme kavuştuğunda izlediğimiz videonun kalitesini belirleyebileceğimiz bir düğme olursa çok güzel olur diye düşünüyorum. İyi çalışmalar dilerim.
 2. Eset Kendi Işlevlerini Siliyor.

  Evet @RaZoRWounD ve @abdulhey_ deneme olarak Eset'in en güncel versiyonunu sitesinden indirip kurduktan sonra Tnod kurarım zaten serial vs. kendi bulup yüklüyor Eset'in içine, yüklemese de keyler görünüyor birini girersin olur. Üstte bahsettim kurulumdan sonra bir kez Eset'in tüm aktivitesini durdur, tnod kurulumunu ve diğer ayarları yaparsın.
 3. Eset Kendi Işlevlerini Siliyor.

  Üstteki anlattığıma ek olarak Ayarlar ---> Gelişmiş Ayarlar -----> Web Erişimi Koruması ------> Url Adres Yönetimi -----> Düzenle -----> İzin Verilen Adres Listesi -----> Ekle *tukero.* *tnodup* *tnoduse* Bunları ekleyip tamam de daha da sıkıntı çıkartmaz.
 4. Eset Kendi Işlevlerini Siliyor.

  Yok yakalamaz ben sıfırdan kurup denedim aşağıdaki foto umarım ikna edici olur sen herhalde hala denemedin Bunu bir yap yaptıktan sonra serialleri rahat alsın diye ayarlaman gereken bir şey daha var onu da anlatacağım.(fotosuyla anlatmak için caps yapmam gerek)
 5. Eset Kendi Işlevlerini Siliyor.

  Normalde ben Eset kurup sonra istediğim klasöre kurup oradan tarama dışı bırakırdım sen anladığım kadarıyla katılımsız Eset kullanıyorsun verdiğin fotoda C:\Program Files\Eset klasöründe olduğu görülüyor yoksa nerede olduğunu (katılımsızı hazırlayan nereye isterse oraya yüklemesini sağlayabilir) senin bulman gerekecekti. yüklü olduklarını yerleri öğrenmek için karantinadan da bakabilirsin. Ayrıca Tnod masaüstüne kısayol atar oradan da nerede yüklü olduğunu görebilirsin. Benim bildiğim kadarıyla tekrar kullanmaya çalıştığında silmiyor. Eseti yeniden kurup üstteki fotodaki menüden C:\Program Files\Eset klasörünü devre dışı bırakırsan olur. Ben genelde dosya değilde klasörü tarama dışı bırakırım klasör içerisindeki diğer kullandığı dosyaları da virüs olarak görmesin diye. Dene eğer aksi bir durum olursa yardımcı olmaya çalışırım.
 6. Eset Kendi Işlevlerini Siliyor.

  Eset'in otomatik serial bulma programı bu ve uzunca bir süredir de Eset bunu kendisi için zararlı olarak görüyor ve siliyordu. Eset kullandığım sıralar kesinlikle yaptığım bir yol var. Şöyle bence önce komple silip yeniden kur, kurduktan sonra geçici olarak Eset'i tüm fonksiyonlarıyla devre dışı bırak. Eset'in ayarları içerisinde Tarama Dışı bırak diye bir bölüm var oraya gir Ekle düğmesinden Tarama Dışı bırakmak istediğin ister dosya veya dosyaları istersen de klasörü seçip Tamam de ve Eset'i aktif et. Sanırım sorunun çözülecektir.
 7. Siz desteklediğini söyleyince bir bilg.'da tekrar kurup denedim dediğiniz gibi oldu fakat bu durumu yaşadığım bilg. ise neden olduğunu ise şöyle çözdüm. Kurulum yaptığım bilg.'dan bir ara taşınabilir olsun diye Program Files'tan (C Media Player klasörünü) usb'ye almıştım. Bu kopyayı kurmadığım başka bilg.'da Program Files'a atıp masaüstüne kısayol çekerek kullanıyordum. Bu durum sadece portable şekilde alınıp kullandığım bu bilg'da olduğunu fark ettim. Onun da üstüne setup'dan kurulum yapınca düzeldi. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar.
 8. Yeni sürümü beklerken bilginiz de olması için karşılaştığım bir durumdan bahsedeyim. Genelde birden fazla player kullandığım için videoların klasörünü açtıktan sonra masaüstündeki playerlardan hangisinde oynatacaksam o playerin simgesinin üzerine videoyu bırakırım. Dün aynı işlemi C Media Player'da denedim olmadı masaüstünde sadece player açıldı. Player'ı açıp üzerine atınca video açılıyor bunda bir sıkıntı yok.
 9. Öncelikle elinizdeki sürümü kontrol ederek Retail veya VL sürüm olup olmadığını öğrenin yoksa şifreler aktif olsa da farklı sürüme uygularsanız çalışmıyor uyarısı alırsınız. Office 2016 Pro Plus Volume License MAK Keyler
 10. Selam, açıklamalı cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Umarım C Media Player'ın gelişmesine ufak da olsa bir faydamız olduysa ne mutlu bize Sorun değil ismimi kullanabilirsiniz. Altyazı ile ilgili anlattıklarınızı yapmak için ayar bölümüne girince arama konumuna yazdığım eksik komutu .\ gördüm. Doğrusunu yazıp ve Tam Eşleşme deyince şıp diye gördü:) Sürekli aynı sorulara maruz kalmamak adına dediğiniz gibi varsayılan olarak ayarlanabilir. dizi serileri vb çoklu videolar için tam eşleşme ve bu komutun birlikte kullanılması güzel sonuç veriyor. Veya Akıllı arama kullanılabilir (bu şekildeki 10-15 bölümlük dizi, belgesellerin klasöründeki tüm altyazıları player'ın altyazı menüsünde görebiliyorum bu da farklı bir ihtiyacı gideriyor) Ayrıca bugünkü denememde Hardsub'li videolarda altyazı problem olmadan görünüyor. Ayrıntılı anlatım için sağolun benim (5. soruda) anlatma çalıştığım iki görüntü (aynı film karesi ve durum için) alma şeklinin birinde görüntü de karelenme diğerinde olmamasıydı. Bugün yeni dikkatimi çekti bunu da bildireyim ctrl+h kısayolunda alınan fotolar 24 bit olurken, ctrl+g de ise 32 bit oluyor Player'ın masaüstü kısayolunu yönetici olarak aç deyip videoyu sürükle bırak ile oynatıcıya atmaya çalışınca player videoyu almıyor. İleri de içerik ve ayarlar menuler vs iyice arttıkça ihtiyaç olabilir düşüncesiyle kısayol menüsündeki sıfırlama gibi bir button'u Görünüme veya tüm genel ayarlar için eklenmesi iyi olabilir. Tekrar iyi çalışmalar diler emekleriniz için de ayrıca teşekkür ederim.
 11. Selam, öncelikle emekleriniz, uğraşlarınız teşekkür ederim. Ayrıca her mesaja (forumda takip ettiğim kadarıyla) cevap verip ilgilenmeniz de ayrı bir incelik.Bilgisayarımda genellikle 3-4 player kurulu olur bir tanesi de CMplayer neden olmasın dedim ve 6-7 gündür x64 sunumunu kullanıyorum. Aslında karşılaştığım durumları iyice anlamadan incelemeden değerlendirme yapmak istemedim belki aşağıdaki durumlar benim donanımımın veya işletim sistemimden kaynaklı da olabilir bunu da belirtmek isterim. Gerekli düzenlemeler sizin incelemeleriniz ve geri dönüşlerinize göre belli olacaktır. *İlk olarak merak ettiğim player kendi codeclerini mi kullanıyor bilgisayarda yüklü olanları mı? 1- Altyazı dosyası ve video dosyası aynı isimde olduğu halde neden otomatik başlamıyor? Her altyazılı filme açınca Altyazı---> Altyazı Dosyası Ekle demek gerekiyor. Başka bir playerda olmuyor. 2- Player üzerinden ctrl+H ile aldığım foto çek özelliğini kullandığım da foto dosyalarının kalitesi çok düşük oluyor fotolar kareleşmeler var. Bu durum png, jpg bmp oluyor zannedersem capture kalitesi (kalite %21 de tutulmuş gibi) düşük veya compression seviyesi yüksek tutulmuş bu yüzden de fotoların dosya boyutu da küçük oluyor. Kullandığım filmin çözünürlüğü ise 1280x536 işin ilginci 4K videoda (3840x2160) ise fotolar kötü değil iyi görünüyor fakat videonun çözünürlüğüne göre foto net değil. 3- Ekran görüntüsü PNG şeklinde aldığım bir videonun png dosyasını bir resim gösterici programda açmaya çalıştığımda png olmadığını (foto açılıyor sorun yok) dosya bilgilendirmesine baktığımda ise jpg olduğunu söyledi kullanılan sıkıştırma yönteminin ise jpg olduğunu gördüm. 4-Altyazılar video çözünürlükleri arttıkça keskin ve net iken video çözünürlüğü azaldıkça altyazılarda bozuluyor. Aynı altyazıyı farklı videolarda denedim. 5- Altyazılı filmi foto çek (Ctrl+H) yapınca fotoda altyazı olmuyor görüntü kareleşme var ctrl+g ile yapınca capste altyazı oluyor görüntü kalitesi biraz daha iyi ama üst ve altta siyah şeritlerde geliyor. 6- Videodan ekran görüntüsü alacağımız yere gelip durduruyorum sonra Ayarlardan Görüntüye gelip ekran görüntüsü alacağım formatı değiştirip tamama basınca video ekranı siyah oluyor ama ctrl+h yapınca sorun olmadan ekran görüntüsünü alıyor. Ctrl+G kullanarak alırsak da siyah alıyor. 7- Yön tuşları ile videoyu ileri geri alma süresi 10 saniye bunu istediğimiz gibi değiştirebilirsek olursa çok güzel olur. Bu arada E tuşundaki kare kare ilerleme fonksiyonu güzel işliyor. 8- Üstte bir arkadaşın verdiği m2ts dosyasını açıyor yalnız video 00:00:32 saniye ama ileri geri sarma çubuğu sabit ve sonda ileri geri yapılmıyor, başlangıç timer'ı ise 00:10:00 şeklinde başlıyor. Ben videonun 25. saniyesinden görüntü aldım. Zannedersem arkadaşın istediği ise 3D düğmesi gibi bir şey olsun tıklayınca 3D filmleri de sanallaştırıp normal (2D görüntü) filmler gibi izleyebilelim demek istiyor. Biraz uzun ve karışık yazdıysam kusuruma bakmayın. Kolaylıklar ve iyi çalışmalar dilerim.
 12. Öncelikle açmak için hangi playeri kullanıyorsun bilmiyorum ama bu gibi durumlarda VLC kullanmanı (VLC ile açtığında eğer video dosyasında bozukluk tespit ederse onarmak istermisin diye açılışta soruyor) tavsiye ederim. Diğer bir tavsiyem ise üzerinde işlem yapacağın *.avi lerin yedeğini alarak kopyalar üzerinden denemeler yapman. Aslında direkt şu prg olur diyemem çünkü video dosyasında nasıl bir hasar oluştu onu bilemiyorum belki indexleme kısmı gitmiştir vs. vs. yardımcı olmak adına sana burdan kendi yapacağım şeyleri söyleyebilirim. 1-MediaInfo Lite prg. indir ve dosyayı bu prg. üzerinden aç (Ya da sağ tıkla MediaInfo prg. tıkla) eğer gelen menüde aşağıdaki gibi bir (format adı bilgisi...) görüntü görmen gerekir. Kimi yerler audio video boş vs. ise (MediaInfo yazılımında videonun hasar olup olmadığını görmek için onarmak için değil) başka bir prg. ile onarmak gerekebilir. Tabi bunda da sorunu kesin çözemeyebiliriz. 2- Burada da iki yol tavsiye edebilirim biri avi veya video repair / fix tarzı onarma (divxrepair, divxfix+, avidemux, virtualdub, bandifix, video repair tool, HD Video Repair Utility) yazılımı kullanmak bu tür yazılımlar genelde basit arayüzlü olur sadece videoyu yazılımda açıp onar demek, diğeri ise farklı converter programları ile videoyu açmak çünkü converter ve onarma yazılımlarında öncelikli olarak açılıp açılmama sorunu var eğer aviyi converterda açtığında hasarlı deyip açmazsa başka prg. geç hiç uğraşma converterda aviyi açarsa görüntü kalitesini vs. bozmadan ister avi de kalsın ister mp4 vs. yap bir dene olumlu sonuç alır da video içinde kırılmalar, bozulmalar, görüntü kaybı yoksa bu iş olmuş demektir. Yalnız dikkat convert dönüştürme işlemi bilgisayarın donanımına, yazılıma, video dönüştürme için seçeceğin çözünürlüğe vs. göre uzun sürebilir. Üstte saydığım prg. birçoğu free yazılımlar bazıları ise ücretli olabilir. Bundan epey önce yine burada mov video dosyasında sorun olan biri vardı (paylaşacaktım ama nedense konuyu bulamadım) en sonunda videoyu çalıştırabilmiştik. Söylediklerimi dene aldığın sorunlara, ilerlemeye göre elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
 13. Aslında yukarda anlattığım yöntemde bir prog (acdsee, irfanview) kurup varsayılan foto (jpg, tiff, png, gif) türevi dosyaları bir kereliğine bu program üstlenip sonra bu prg. kaldırdığınızda yeniden windows foto görüntüleyicisine geçiş yapmasını sağlamaktı. Böylece uygulamadaki sorun düzelebilir. Tahminimce powershell üzerinden windows foto görüntüleyici uygulaması kaldırılıp tekrar kurulabilirse düzeleceğini düşünüyorum. Merak ettiğim internetten herhangi bir fotoyu indirip açmaya çalıştığınızda da oluyor mu çünkü her ihtimale karşı antimalware tarzı prg ile taramakta fayda var. Bu arada bazı sorunu halletmeye yönelik aklıma gelenleri yazdım umarım işe yarar. ***Not aşağıdaki işlemleri yaparken sorun olmaz ama dikkat etmenizi tavsiye ederim. Bu prog. win10 üzerindeki casus uygulamaları kapatıyor ve bir seçenekte Fotoğraf Görüntüleyiciyi varsayılan yapıyor bu seçenek uygulanırsa sorun düzelebilir bunu yapabilmek içinse prg. yönetici olarak açın Ayarlar ---> En altta Profesyonel Modu Etkinleştir seçin ---> üst menüde seçenekler açılacak orada sadece resimdeki gibi yapıp --- > Ana menüye geçip Destroy Windows 10 Spying tıklayın işlem bitince windowsu yeniden başlatıp deneyin. Aşağıda linkteki prg. (win10'un gereksiz uygulamalarını kaldırıp tekrar kurmak için bir prg) indirip açın Photos uygulamasına tıklayın uninstall (kaldırmak) etmek istediğinizi sorar evet deyin bekleyin işlem bitince bilg. yeniden başlatıp prg tekrar açın Reinstall diyerek tüm uygulamaları yeniden kurarken foto uygulamasını da kurarsınız. Linkteki web sayfasında bu soruna dair birçok yöntem var yalnız ingilizce ama görsellerle seçenek 1, 2 şeklinde anlatımlar mevcut birinin işinize yarayacağını düşünüyorum. Ama ilk olarak üsteki linkteki anlattıklarımdan birini uygulayın olmazsa bunları denersiniz.
 14. Başlat --> Çalıştır --> Varsayılan Fotoğraf Görüntüleyici Seçin yazın. Gelen menüden foto görüntüleyici için önce başka bir prog. seçin mesela paint, irfanview, acdsee (benim tercihim bir seferlik kurmanız sonra prog. kaldırırsınız) Ccleaner kullanıyorsanız kayıt defteri temizliğini de yaparsanız iyi olur sonra bir kez yeniden başlatıktan sonra, aynı işlemi bu sefer Windows Foto Görüntüleyiciyi seçerek yapın ve mspaint seçtiyseniz sorun değil eğer prog kurduysanız programı kaldırın ve yeniden başlatın.
 15. Üstat sağolasın ama malesef olmadı 3-5 mesaj önce fotosunu verdiğim hatanın aynısını aldım.
×