akura

Üye
 • Content count

  215
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

48 Excellent

About akura

Recent Profile Visitors

519 profile views
 1. Selam, açıklamalı cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Umarım C Media Player'ın gelişmesine ufak da olsa bir faydamız olduysa ne mutlu bize Sorun değil ismimi kullanabilirsiniz. Altyazı ile ilgili anlattıklarınızı yapmak için ayar bölümüne girince arama konumuna yazdığım eksik komutu .\ gördüm. Doğrusunu yazıp ve Tam Eşleşme deyince şıp diye gördü:) Sürekli aynı sorulara maruz kalmamak adına dediğiniz gibi varsayılan olarak ayarlanabilir. dizi serileri vb çoklu videolar için tam eşleşme ve bu komutun birlikte kullanılması güzel sonuç veriyor. Veya Akıllı arama kullanılabilir (bu şekildeki 10-15 bölümlük dizi, belgesellerin klasöründeki tüm altyazıları player'ın altyazı menüsünde görebiliyorum bu da farklı bir ihtiyacı gideriyor) Ayrıca bugünkü denememde Hardsub'li videolarda altyazı problem olmadan görünüyor. Ayrıntılı anlatım için sağolun benim (5. soruda) anlatma çalıştığım iki görüntü (aynı film karesi ve durum için) alma şeklinin birinde görüntü de karelenme diğerinde olmamasıydı. Bugün yeni dikkatimi çekti bunu da bildireyim ctrl+h kısayolunda alınan fotolar 24 bit olurken, ctrl+g de ise 32 bit oluyor Player'ın masaüstü kısayolunu yönetici olarak aç deyip videoyu sürükle bırak ile oynatıcıya atmaya çalışınca player videoyu almıyor. İleri de içerik ve ayarlar menuler vs iyice arttıkça ihtiyaç olabilir düşüncesiyle kısayol menüsündeki sıfırlama gibi bir button'u Görünüme veya tüm genel ayarlar için eklenmesi iyi olabilir. Tekrar iyi çalışmalar diler emekleriniz için de ayrıca teşekkür ederim.
 2. Selam, öncelikle emekleriniz, uğraşlarınız teşekkür ederim. Ayrıca her mesaja (forumda takip ettiğim kadarıyla) cevap verip ilgilenmeniz de ayrı bir incelik.Bilgisayarımda genellikle 3-4 player kurulu olur bir tanesi de CMplayer neden olmasın dedim ve 6-7 gündür x64 sunumunu kullanıyorum. Aslında karşılaştığım durumları iyice anlamadan incelemeden değerlendirme yapmak istemedim belki aşağıdaki durumlar benim donanımımın veya işletim sistemimden kaynaklı da olabilir bunu da belirtmek isterim. Gerekli düzenlemeler sizin incelemeleriniz ve geri dönüşlerinize göre belli olacaktır. *İlk olarak merak ettiğim player kendi codeclerini mi kullanıyor bilgisayarda yüklü olanları mı? 1- Altyazı dosyası ve video dosyası aynı isimde olduğu halde neden otomatik başlamıyor? Her altyazılı filme açınca Altyazı---> Altyazı Dosyası Ekle demek gerekiyor. Başka bir playerda olmuyor. 2- Player üzerinden ctrl+H ile aldığım foto çek özelliğini kullandığım da foto dosyalarının kalitesi çok düşük oluyor fotolar kareleşmeler var. Bu durum png, jpg bmp oluyor zannedersem capture kalitesi (kalite %21 de tutulmuş gibi) düşük veya compression seviyesi yüksek tutulmuş bu yüzden de fotoların dosya boyutu da küçük oluyor. Kullandığım filmin çözünürlüğü ise 1280x536 işin ilginci 4K videoda (3840x2160) ise fotolar kötü değil iyi görünüyor fakat videonun çözünürlüğüne göre foto net değil. 3- Ekran görüntüsü PNG şeklinde aldığım bir videonun png dosyasını bir resim gösterici programda açmaya çalıştığımda png olmadığını (foto açılıyor sorun yok) dosya bilgilendirmesine baktığımda ise jpg olduğunu söyledi kullanılan sıkıştırma yönteminin ise jpg olduğunu gördüm. 4-Altyazılar video çözünürlükleri arttıkça keskin ve net iken video çözünürlüğü azaldıkça altyazılarda bozuluyor. Aynı altyazıyı farklı videolarda denedim. 5- Altyazılı filmi foto çek (Ctrl+H) yapınca fotoda altyazı olmuyor görüntü kareleşme var ctrl+g ile yapınca capste altyazı oluyor görüntü kalitesi biraz daha iyi ama üst ve altta siyah şeritlerde geliyor. 6- Videodan ekran görüntüsü alacağımız yere gelip durduruyorum sonra Ayarlardan Görüntüye gelip ekran görüntüsü alacağım formatı değiştirip tamama basınca video ekranı siyah oluyor ama ctrl+h yapınca sorun olmadan ekran görüntüsünü alıyor. Ctrl+G kullanarak alırsak da siyah alıyor. 7- Yön tuşları ile videoyu ileri geri alma süresi 10 saniye bunu istediğimiz gibi değiştirebilirsek olursa çok güzel olur. Bu arada E tuşundaki kare kare ilerleme fonksiyonu güzel işliyor. 8- Üstte bir arkadaşın verdiği m2ts dosyasını açıyor yalnız video 00:00:32 saniye ama ileri geri sarma çubuğu sabit ve sonda ileri geri yapılmıyor, başlangıç timer'ı ise 00:10:00 şeklinde başlıyor. Ben videonun 25. saniyesinden görüntü aldım. Zannedersem arkadaşın istediği ise 3D düğmesi gibi bir şey olsun tıklayınca 3D filmleri de sanallaştırıp normal (2D görüntü) filmler gibi izleyebilelim demek istiyor. Biraz uzun ve karışık yazdıysam kusuruma bakmayın. Kolaylıklar ve iyi çalışmalar dilerim.
 3. Öncelikle açmak için hangi playeri kullanıyorsun bilmiyorum ama bu gibi durumlarda VLC kullanmanı (VLC ile açtığında eğer video dosyasında bozukluk tespit ederse onarmak istermisin diye açılışta soruyor) tavsiye ederim. Diğer bir tavsiyem ise üzerinde işlem yapacağın *.avi lerin yedeğini alarak kopyalar üzerinden denemeler yapman. Aslında direkt şu prg olur diyemem çünkü video dosyasında nasıl bir hasar oluştu onu bilemiyorum belki indexleme kısmı gitmiştir vs. vs. yardımcı olmak adına sana burdan kendi yapacağım şeyleri söyleyebilirim. 1-MediaInfo Lite prg. indir ve dosyayı bu prg. üzerinden aç (Ya da sağ tıkla MediaInfo prg. tıkla) eğer gelen menüde aşağıdaki gibi bir (format adı bilgisi...) görüntü görmen gerekir. Kimi yerler audio video boş vs. ise (MediaInfo yazılımında videonun hasar olup olmadığını görmek için onarmak için değil) başka bir prg. ile onarmak gerekebilir. Tabi bunda da sorunu kesin çözemeyebiliriz. 2- Burada da iki yol tavsiye edebilirim biri avi veya video repair / fix tarzı onarma (divxrepair, divxfix+, avidemux, virtualdub, bandifix, video repair tool, HD Video Repair Utility) yazılımı kullanmak bu tür yazılımlar genelde basit arayüzlü olur sadece videoyu yazılımda açıp onar demek, diğeri ise farklı converter programları ile videoyu açmak çünkü converter ve onarma yazılımlarında öncelikli olarak açılıp açılmama sorunu var eğer aviyi converterda açtığında hasarlı deyip açmazsa başka prg. geç hiç uğraşma converterda aviyi açarsa görüntü kalitesini vs. bozmadan ister avi de kalsın ister mp4 vs. yap bir dene olumlu sonuç alır da video içinde kırılmalar, bozulmalar, görüntü kaybı yoksa bu iş olmuş demektir. Yalnız dikkat convert dönüştürme işlemi bilgisayarın donanımına, yazılıma, video dönüştürme için seçeceğin çözünürlüğe vs. göre uzun sürebilir. Üstte saydığım prg. birçoğu free yazılımlar bazıları ise ücretli olabilir. Bundan epey önce yine burada mov video dosyasında sorun olan biri vardı (paylaşacaktım ama nedense konuyu bulamadım) en sonunda videoyu çalıştırabilmiştik. Söylediklerimi dene aldığın sorunlara, ilerlemeye göre elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
 4. Aslında yukarda anlattığım yöntemde bir prog (acdsee, irfanview) kurup varsayılan foto (jpg, tiff, png, gif) türevi dosyaları bir kereliğine bu program üstlenip sonra bu prg. kaldırdığınızda yeniden windows foto görüntüleyicisine geçiş yapmasını sağlamaktı. Böylece uygulamadaki sorun düzelebilir. Tahminimce powershell üzerinden windows foto görüntüleyici uygulaması kaldırılıp tekrar kurulabilirse düzeleceğini düşünüyorum. Merak ettiğim internetten herhangi bir fotoyu indirip açmaya çalıştığınızda da oluyor mu çünkü her ihtimale karşı antimalware tarzı prg ile taramakta fayda var. Bu arada bazı sorunu halletmeye yönelik aklıma gelenleri yazdım umarım işe yarar. ***Not aşağıdaki işlemleri yaparken sorun olmaz ama dikkat etmenizi tavsiye ederim. Bu prog. win10 üzerindeki casus uygulamaları kapatıyor ve bir seçenekte Fotoğraf Görüntüleyiciyi varsayılan yapıyor bu seçenek uygulanırsa sorun düzelebilir bunu yapabilmek içinse prg. yönetici olarak açın Ayarlar ---> En altta Profesyonel Modu Etkinleştir seçin ---> üst menüde seçenekler açılacak orada sadece resimdeki gibi yapıp --- > Ana menüye geçip Destroy Windows 10 Spying tıklayın işlem bitince windowsu yeniden başlatıp deneyin. Aşağıda linkteki prg. (win10'un gereksiz uygulamalarını kaldırıp tekrar kurmak için bir prg) indirip açın Photos uygulamasına tıklayın uninstall (kaldırmak) etmek istediğinizi sorar evet deyin bekleyin işlem bitince bilg. yeniden başlatıp prg tekrar açın Reinstall diyerek tüm uygulamaları yeniden kurarken foto uygulamasını da kurarsınız. Linkteki web sayfasında bu soruna dair birçok yöntem var yalnız ingilizce ama görsellerle seçenek 1, 2 şeklinde anlatımlar mevcut birinin işinize yarayacağını düşünüyorum. Ama ilk olarak üsteki linkteki anlattıklarımdan birini uygulayın olmazsa bunları denersiniz.
 5. Başlat --> Çalıştır --> Varsayılan Fotoğraf Görüntüleyici Seçin yazın. Gelen menüden foto görüntüleyici için önce başka bir prog. seçin mesela paint, irfanview, acdsee (benim tercihim bir seferlik kurmanız sonra prog. kaldırırsınız) Ccleaner kullanıyorsanız kayıt defteri temizliğini de yaparsanız iyi olur sonra bir kez yeniden başlatıktan sonra, aynı işlemi bu sefer Windows Foto Görüntüleyiciyi seçerek yapın ve mspaint seçtiyseniz sorun değil eğer prog kurduysanız programı kaldırın ve yeniden başlatın.
 6. Üstat sağolasın ama malesef olmadı 3-5 mesaj önce fotosunu verdiğim hatanın aynısını aldım.
 7. Kullandığım key bu dün verilmiş bir serial Office 2016 Pro Plus VL:MAK X4VXD-9PNWR-YHG8T-W9YC8-W44HM site ismi vermek uygunsa veririm sorun değil. Bu arada bende 3-4 kez skype ve msact üzerinden etkinleştirme yaptım. İş kendi bilgisayarıma gelince aylardır sürünüyoruz ****Kullanacak arkadaşlar için bilgilendirme, deneme yanılmalarla üstteki serial ile skype üzerinden aktivasyon gerçekleşmiştir :))
 8. Yeni çıkan serialler ile (Msact ile) aktivasyonu deniyorum fakat zannedersem bir türlü yetişemiyorum. Ve genelde bu hatayı alıyorum. Aşağıya spoiler içinde aktif etmek için şifreyi verdim skypeyla aktivasyonu gerçekleştirecek var mı? (0xC004C020 - The activation server determined that the Multiple Activation Key has exceeded the limit of activations. The product can be activated by phone)
 9. Indirmeyi Başaramadığım 2 Video Hakkında

  DNS'yi sıfırlayıp açtım yine de tüm resimler görülüyor. yurt dışında forumlarda düzenlenen kimi yarışmalara bu siteye upload tavsiye edildiği ve çok çabuk silinmesin diye bu siteyi tercih ettim. mesela bir ara bu upload sitesine benzer imageshack.us da yasaklıydı şimdi o siteye de giriyor. bir dns kullandığınızı düşünürsek belki servis sağlayıcınız kaynaklı bir durum ya da kullandığınız bir antivirüs veya benzeri bir prg.ın filtresi buna neden oluyor olabilir. (idm'ye linki yapıştırıp indir deyin bazen bu şekilde inebiliyor)
 10. Indirmeyi Başaramadığım 2 Video Hakkında

  İlk posttan bu yana zaten videolar ve altyazı iniyordu yukarıda da söylediğim gibi bu linkler süreli kaçırırsan bir daha yenilenmesi gerek, video ve altyazı linkleri tekrar güncelledim. Altyazıyı ise editleyerek çalışır hale getirdim. Sadece indirdikten sonra video ve dosya adı aynı olsun.
 11. Indirmeyi Başaramadığım 2 Video Hakkında

  Videoların 1. nin linkini yeniledim (dediğim gibi video indirmek için verilen link süreli haber verseydiniz) ve altyazısını üstte başlık ve bilgi de vererek spoiler içinde paylaştım ve 2. nin de indirme yöntemini anlattım. Sanırım dikkatten kaçmış......
 12. Indirmeyi Başaramadığım 2 Video Hakkında

  Üstat istediğiniz gibi (720 olarak) indirebilirsiniz yalnız video linki süreli veriliyor olabilir haberiniz olsun sorun olursa söylerseniz. Yeni link için bakarım.Diğeri içinse bakıyorum olumlu sonuç alırsam linki paylaşırım. 1. Video Linki ve Altyazı Dosyası 2. Video İndirme Yöntemi 1. savefrom.net sitesine girip eklentiyi indir 2. tarayıcını kapatıp eklentiyi kur (prg. kurarken kullanacağınız tarayıcıyı seçin ben opera'da denedim) 3. kurulum bittikten sonra tarayıcıyı açın 4. filmin linkini adres çubuğuna yapıştırın. (https://ok.ru/video/31125211806) 5. video açılınca aşağıda İNDİR seçeneğine tıklayıp en yüksek kaliteyi (720p) seçin ve indirin @forjest üstadın dediği gibi IDM'de indiriyor uğraşmam derseniz bence idm'yi de bir yenileyin belki eski sürümdür.
 13. Filmin Adı?

  http://www.imdb.com/title/tt4970038/
 14. Keygeni çalışıyor kabul edersek ve verdiği şifreler doğruysa üstte anlattığım sorun benim tahminim çünkü başka bir programın keygeni de böyle yapmıştı (Bir de verdiğim fotoda fark ettiyseniz email olarak soruyor ben hem email olarak hemde normal isim girdim halde yine de prg.ın verdiği hata registration code yani şifre yerinde sorun var isim yerinde yok görünüyor) elimde malesef xp yok eğer xp si olan varsa bir denerse memnun olurum.
 15. @nrnr Evet eski bir prg. olduğu için linkleri bulmak sorun, torrent linki için sağol biraz tracker ekledim deniyorum bakalım @semsibey serial için teşekkür ederim fakat prg. girdiğimde invalid registration code uyarısı alıyorum. Elimde bir keygen var o da şifre üretiyor ama prg yanlış kayıt kodu diyor daha önce başka bir prg için kullandığım bir keygen vardı çalışan serial veriyordu ama kopyalayıp yapıştırınca yanlış diyordu sonra farkettim ki Win7'de şifreyi eksik veriyormuş yani son kısımlar görünmüyordu Xp'de deneyince ise tam veriyordu. bunda da böyle bir sorun mu var? İsterseniz bendeki keygeni paylaşayım. Keygen