Jump to content

bilirsinya

Üye
 • Posts

  364
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

bilirsinya last won the day on February 25 2022

bilirsinya had the most liked content!

Recent Profile Visitors

4154 profile views

bilirsinya's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • Conversation Starter Rare
 • Dedicated Rare
 • Very Popular Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare

Recent Badges

330

Reputation

 1. Merhaba maxpayne.29 1. Hdd sentinel yada Hd Tune ile diskte bad sector olmadığına emin oldun mu? 2. Acronis Boot disk ile Manual clone denedin mi? 3. Alternatif Program olarak Hd clone deneyebilirsin.
 2. WinSxs temizliği yaptığımda çok kez yaşadığım sorun (Bluetooth Sorunu da dahil). Temiz kurulum yapın düzelecektir.
 3. Aldığınız txt dosyasının başına Windows Registry Editor Version 5.00 yazın. Sonra farklı kaydet diyip uzantısını reg yapın
 4. Usb belleğe windows 10 TO-GO yükleyebilirsiniz. Google aratın nasıl yapıldığı ile ilgili videolar mevcut.
 5. MErhaba lamont Gereksiz uğraş vermemek için aşağıdaki ürünlerden birini temin edebilirsin. https://www.iodd.shop/all-products https://tr.aliexpress.com/item/32994015361.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2f7a4c4d2lRTSi
 6. Merhaba lamont UEFI ve LEGACY mi demek istedin. Yoksa GPT ve MBR mi? Eğer UEFI ve LEGACY demek istedi isen bunu belirleyen şey senin bios ayarların, biosunun LEGACY kurulum desteği yok ise malesef LEGACY kurulum yapamassın. Ama bahsettiğin disk yapısı olan GPT ve MBR ise 1. UEFI bir kurulum yapacağın zaman uefi kurulumun partition sayısı sebebi ile mecburen disk yapın GPT olacak. 2. LEGACY bir kurulum yapacağın zaman disk yapısını ister GPT ister MBR yapabilirsin. Windows 10-11 kullandığını varsayıyorum. Bir not düşeyim. Kurulumu belirleyen flash bellek değildir Biostur. Bios UEFI moda alınmış ise ona lagacy windows kurulumu yapamassın. Tersi de geçerli Legacy modda ise UEFI Kuramassın. Çünkü Bios UEFI modda efi dosyalarını arar boot eder. Legacy alındığında da efi dışındaki desteklediği boot dosyalarını arar. Ancak şu mümkün. Bir usb bellek legacy boot edilmişse. Legacy boot dosyalarını atmasını. Uefi boot edilmişse UEFI boot dosyalarını atmasını komutlayabilirsin. Aşağıda bunu yapan sistemi tanıttım Kolay gelsin.
 7. Daha önce düşünemediğim alternatif bir çözüm teşekkürler.
 8. Bu arada emeğinize sağlık mephistooo2 hocam. Anlatım için teşekkürler crasadure hocam
 9. Hadi bir açık ben yazayım. Diyelim ki şifreyi unuttunuz. Bilgisayarınıza 1 tane daha flash bellek takın Şifresini unuttuğunuz diskin Etiketini mephistooo2 hocamın verdiği betiğin içinden aynı olacak şekilde değiştirin. (Şifreli Diskin İsmi ile aynı yapın) Sonra şifre bölümünden yeni şifre oluşturun ve crasadure Hocamın anlatımındaki gibi yeni flash belleğimize koruma dosyası oluşturun. Artık çift tıkladığınızda şifre girince eski flash belleğinizin şifresini çözecektir.
 10. *.jpg komutunu kullanırsan tüm jpg dosyaları için yapar. bat dosyasına aşağıdaki komutu kullanırsan sanırım anlatmak istediğin şeyi yapacaktır. xcopy *.jpg C:\DOSYALARIM /S /y /i
 11. mephistooo2 hocam tekrar tebrikler. Aslında en başta ulaşmak istediğim hedefe çok yaklaştık. iso dosyasından grubfm yada ventoy aracılığı ile ağda paylaşılan bir klasörün içeriğindeki isoları menüye eklemeden görebilsek sanırım nihayi amacıma ulaşmış olacağım. Mümkünü var mıdır sizce?
 12. mephistooo2 hocam düşündüğüm gibi windows pe nin içinde findstr.exe yok o yüzden komutlar çalışmıyor. Ancak ben şöyle bir çözüm yaptım windows kurulumu her makinada çalışıyor. Belki senin aklına daha kolay bir çözüm gelir. denemek istersen buyur. https://drive.google.com/file/d/1kXBqddvLyXDZdNUpXopOQR19pv_zi8M3/view bu arada WINIMG klasörünün bilgisayarda herhangi bir partitionun ana dizininde olması yeterli
 13. mephistooo2 Hocam yorumunuz için teşekkürler ancak benim asıl sorunum en son bahsettiğiniz ipconfig.ini yi penin içine monte etmek. windowsun son boot.wim dosyasına aşağıda verdiğim komutla ekleme yapamadım. Bazı Pelere monte oluyor. Ben bir yerde eksiklik yapıyor olabilir miyim. "%~dp0TOOLS\7z_%arch%\7zG.exe" a "%~dp0WinPe\Win10X64\boot.wim" "%~dp0ipconfig.ini"
 14. Senkron2 Hocam bir arkadaşın portable isteği üzerine tekrar bakmaya niyetlendim. Zaman sorunu var biraz eğer zaman bulabilirsem tek tuşla ağdan format projemi taşınabilir hale getirmek istiyorum. Hafta sonu bazı kodlar ekledim ancak eksik olan yerler var eğer tamamlayabilirsem yayınlarım. Sağolsun mephistooo2 hocam baya düzenlemiş dosyaları. belki benden önce, benden daha iyisini o yayınlar.
×
×
 • Create New...