Jump to content

TheRifleman

Üye
  • Content Count

    46
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

24 Excellent

About TheRifleman

  • Rank
    Yeni üye

Recent Profile Visitors

428 profile views
  1. shadow explorer öneririm, gölge kopyalar sisteminizde aktifse ve şifrelenmediyse verilerinizi kurtarma şansınız mevcut. o da olmuyorsa geçmiş olsun
  2. temiz kurulum gerektirmiyor windows update üzerinden güncellemeyi alabilirsiniz
  3. Memleketteydim, internet yoktu mesajınızı şimdi gördüm. Umarım sorununuzu çözebilmişsinizdir çözemediyseniz de tarif edeyim size. Cihazın USB ayarları genelde Control Panel > USB kısmından yapılıyor ama bu ayar yeri her markada farklı olduğundan cihazı kurcalayıp bulmanız gerekiyor. ActiveSync modunda bağlarsanız Windows Mobile Aygıt Merkezi'ni kullanabilirsiniz. Mass Storage modu varsa da USB bellek gibi görüyor; deneyebilirsiniz. Bilgisayar tarafında ise yapmanız gereken cihazınızın driver CD'si mevcutsa driverları kurmanız gerekiyor. Driver CD'si mevcut değilse Windows Update üzerinden sürücü yüklemeyi aktifleştirin ve cihazınızı ActiveSync modunda bağlayın. Ayarları doğru yaptıysanız driver Windows Update üzerinden yüklenecek ve Windows Mobile Aygıt Merkezi kurulumu başlayacak. Kurulum sonrası Windows Mobile Aygıt Merkezi otomatik olarak açılacak; oradan da işinizi halledersiniz. Windows 7 64 bit üzerinde bu yöntem tarafımca 2-3 markanın cihazlarında denendi (Windows Mobile 6.5, Windows CE 5.0-6.0) sonuç başarılı.
  4. Windows Mobile Aygıt Merkezi Windows 7'de sorunsuz çalışmakta, cihazı ActiveSync moduna alıp Windows Update üzerinden driver yüklemesini yaparsanız bağlantı kurulacaktır
  5. Microsoft, 64 bit XP sürümü için SP3 çıkartmadı. Yanlış bilgi veya modifiye olma ihtimali çok yüksek.
  6. ADB yüklendiği halde 10 saniyede bir kopma oluyorsa donanımsal bir arıza olma ihtimali yüksek. USB portu kontrol et. Ek: Her ihtimale karşı driverları tekrar gözden geçir. Al sana deneyebileceğin bir driver: https://developer.samsung.com/galaxy/others/android-usb-driver-for-windows Samsung yazmasına takılma, dene.
  7. Clean Master kullanmak telefona başlı başına bir zarar. Gereksiz, ne idüğü belirsiz vukuatlı bir program. Bence telefonda temizlik programları kullanmaya gerek yok. Ben kullanmıyorum bir eksiğini de görmedim telefon saat gibi çalışıyor. Size tavsiyem telefonu kendi haline bırakın; 2-3 günde bir kapatıp açın yeterli. Arada sırada da depolamadan önbelleği boşaltırsınız, o kadar. RAM kullanımını ise Windows ile karşılaştırmayın çünkü Android'te uygulamalar açıldığı zaman mümkün olduğunca ramde tutuluyor ki kullanıcının telefon kullanım deneyimi optimum seviyede olsun. Tüketici ne aldığını bilmeden telefon alıyor da siz de yanlış biliyorsunuz. Android çalışma mantığı 2 gb ram'e göre falan tasarlanmamıştır; donanımdaki rame göre kullanım yapar.
  8. selamün aleyküm eskehacettepe nasılsın iyimisin keyifler nasıl iyimi attığın görselde hacettepe adlı bir kablosuz ağa bağlı olduğunu görüyorum kablosuz ağ bağlantısı 2 seni yanıltmasın onunla bir işin yok
  9. Video kaydederken sesi alan mikrofon farklı, konuşma sırasında kullanılan mikrofon farklı olabiliyor. Çok yüksek ihtimalle bundan dolayı oluyor.
  10. 600W PSU bu karta yeter; sıcaklıklar için undervolt yaparak sıcaklıkları azaltabilirsiniz.
  11. Linkini vereceğim eklentiyi tarayıcınıza kurarak Steam üzerinde bir oyunun geçmiş indirim oranlarını görebilirsiniz. İşe yarar başka özellikleri de bulunmakta. https://es.isthereanydeal.com/
  12. Göz boyamaca demeyelim de kafa karıştırmaca diyelim. Yanılmıyorsunuz; telefon talebe göre işlemci kullanımını ayarlamakta. Telefon sürekli olarak 1.6 GHz frekansında çalışırsa bataryayı sömürür. 8 çekirdek sadece telefon oyunlarında mantıklı olabilir geri kalan tüm işlerinizde 4+4 daha mantıklı olacaktır. Son teknoloji işlemciler sayesinde batarya ömrü artmakta (Snapdragon 625 iyi bir örnek, eski olsa da) , ben sizlerin yerinde olsam 4+4 çekirdekli bir telefon alırdım. İşlemci olarak Qualcomm Snapdragon serisi bataryayı genel olarak verimli kullanmakta; Mediatek işlemciler bataryayı biraz sömürebiliyor.
  13. Düşük güçle çalışabilen uygulamalarda 1.2 GHz'lik kısım kullanılıyor. Yüksek güç isteyen uygulamalarda ise 1.6 GHz'lik kısım kullanılıyor. Coprocessor denilen odur. Yoksa telefon içinde 286, 386 zamanlarından kalma 287, 387 coprocessorları gibi ek bir işlemci yok; 8 çekirdek işlemci 4+4 olarak bölünmüş.
  14. AirDroid yeterli, konudaki bazı öneriler basit bir dosya paylaşımı için fazla uçuk.
×
×
  • Create New...