crasadure

Üye
 • Content count

  591
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  30

crasadure last won the day on May 23

crasadure had the most liked content!

Community Reputation

847 Excellent

6 Followers

About crasadure

 • Rank
  TnC Silver

Recent Profile Visitors

906 profile views
 1. bu hafta okulda yeni bir laboratuvar kurulumu ile uğraşacağım haliyle zamanım olurmu bilmiyorum,zaman olursa çekerim olmazsa,önceki videoları izleyerekten sistemi kurabilirsiniz
 2. aynı flash bellekte sorun olmaz,çünkü mevcut flash belleğin UUID bilgisi değişmediğinden aynı belleğe RECOVER yapmak sorun çıkarmayacaktır!
 3. Bu sistemi acronics ile imaj alıp yüklendiğinde problem yaşanıyor,bunu daha önce bu konu başlığı altındaki yazışmalarda gorebilirsiniz. Çünkü Flash belleğinize ait uuid bilgisi kontrol edildiği ve kullanıldığından bir başka Flash bellekte sistem randımanlı ve düzgün çalışmayacaktır!
 4. Multiboot Toolkit v2.2.0 orjinal sitesinde yayınlanmıştır, Multiboot Toolkit 2.2.0 (download) Umarım sorunsuz bir versiyon olmuştur,güle güle kullanın! Konu başlığı ve linkler düzenlenmiştir!
 5. en son version pazar gunu yayınlanacak sanırım...v2.2.0 ı kullanabilirsiniz!
 6. @lediod sistem yapımcısı bugün(23.05.2017) bir mesaj yazmış...sanırım bu ay sonunda yeni RELEASE versiyonu yayınlayacak Yukarıda yapımcının mesajını görüyorsunuz...Özellikle daha önceden @oguzhan43 ün sorun olarak belirttiği " External Disk ile GRUB2 den boot etmiyor" sorununu çözdüğünü belirtmiş yapımcı.Bu ay sonunda RELEASE yani stable version yayınlanacakmış arkadaşlar! Kullanıcılara duyurulur!
 7. yok...yapımcı tarih yada zamandan bahsetmıyor...tam anlamıyla sıstem oturana kadar stable versıon yayınlamayacagını bılıyorum o kadar...bende beklıyorum ne zaman yayınlayacak dıye ?
 8. @karadurak üstadım ; senin bu PE çalışmanda böyle her bir kullanıcıya ait tek tek sürücü markasına ait sürücü entegrasyonu ile uğraşmak yerine acaba şu linkteki programa ait driverlar ile tüm sistemler için driver paketi içeren bu programı kullansak nasıl olur? bu programın driver paketini PE sisteme EXTERNAL olarak eklenebilirmi ki bu? http://news.drp.su/driverpack-solution-16-8-offline-lan-versiya-tolko-s-drayverami-dlya/ Ayrıca ek bir şey: Hatırlarsan Multiboot Toolkit de kullanılan PE sistemlere ait WIM dosyaları vardı https://drive.google.com/drive/folders/0Byz_TcfuHxHXTGpsdHIwTkNfWHM Yapımcı bu PE sistemlerde kullanılmak üzere tüm gerekli bazı driverları drivers.wim içine gömmüş ve kurulum esnasında bu driverları PE sistemlere bir şekilde ekletiyor sanırım,sende bu şekilde bir uygulama yapabilirsin aslında.
 9. KM Boot un içinde zaten bootiso86.wim ve bootiso64.wim dosyaları mevcut...sizin yapmanız gereken herhangi bir işlem yok...siz sadece kurulum yapılacak ISO dosyasını gösterin yeterli,gerisi video da anlatıldığı gibi devam edeceksiniz
 10. o zaman üstadım bu arkadaşlar QDIR programı ile ISO dosyasını sanal sürücüye ekleyecekler ve sanal sürücü üzerinden kurulumu başlatacaklar. ben Buraya QDIR programının portable 32bit-64bit hallerini buraya koyayım siz PE içine ekleyin Q-Dir_Portable_x32.rar Q-Dir_Portable_x64.rar sanal sürücü içine eklenen ISO dosyasındaki "setup.exe" üzerinden de kurulumu başlatsınlar o zaman...nasıl olur öyle acaba?
 11. üstadım sen bilirsin artık! ben exeleri 32bit+64bit yolladım zaten size! olursa ne ala! çünkü o arkadaş sistem kurulumu için özellikle istiyordu bunu,kurarkende arka planda ses istiyordu işte! o yüzden siz nasıl uygun görürseniz o şekilde yapılandırın artık sistemi!
 12. @köylü üstadım; Bu Multiboot Toolkit son versiyonlarında baya bir beta sürüm oluştu,bugün yine bir bat dosyasındaki hatayı düzeltmek için test yaptım ve sonunda o problemde hallolmuş oldu..artık stable versiyon yayınlanması için çaba harcıyorum/harcıyoruz yapımcıyla! o yüzden sizin dediğiniz ve yaptığınız değişikliği inceleme fırsatım olmadı ama sizin dosyaları indirmiştim ben...bir ara Acronics ile yükleme yapıp yaptığınız işlemi inceleyip yapımcıya yapılan işlemi anlatırım...hele şu kararlı sürümü bir hatasız kazasız,belasız yayınlasında....olmadı bir sonraki versiyonda sizin yaptığınız değişikliği de sisteme yansıtması için açıklama yaparım yapımcıya.
 13. valla iyi yapmışsın @köylü üstadım..sayende o arkadaşa da yardımcı olmuş oldunuz....şimdi bu PE sisteme bizim ISO yöntemini ile sistem kurulumunda kullandığımız dosyaları da entegre ederseniz o zaman bu görme engelli arkadaşlarda sizin yaptğınız bu PE sistem üzerinden sistem kurabilirler! ben dosyaları buraya ekleyeyim Mustafa hocam sende PE sistemin içine entegre et abi,olurmu öyle? Şu ramazan öncesi bir hayra girmiş olalım o arakadaşlara da! Eline koluna sağlık bu arada Desktop.rar
 14. Sizde gördüğüm kadarı ile multiboot toolkit deki esp1 alanını siz uefi olarak isimlendirmissiniz! Yapımcı esp2 alanını secure boot kapalı iken refind yada grub2 boot loader i kullanmak istiyor! Siz sistemi en basit halde ve kendi isteğinize göre zaten yapmissiniz ama yapımcı refind ve clover bootloader kismindan vazgecmiyor. Hatta sırf onun için esp2 de deafult bootloader seçebilme seçeneği istemiştim,herkes grub2 loader i Uefi de istediği için onu da yaptırdık. Bu sistemde sizler sistemi öğrendikçe gereksiz yerlerini kirpip kendinize göre sistemi yapilandirabilirsiniz,aynı @koylu0320 @köylü üstadın yaptıgı gibi!o bu sistemi kullanıp modifiye etti ve kendi sistemini oluşturdu,sizde aynen bunu yapmissiniz! Bu size ait özelleştirilmiş bir sistem olmuş zaten😃gayetde güzel,elinize sağlık!
 15. Yine 3 partisyon olacak! Esp1 _ esp2 _ multiboot olmak üzere 3partisyon olacak!