Jump to content
TNC-TR

canavar123

Üye
 • Content count

  649
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

54 Excellent

1 Follower

About canavar123

 • Rank
  TnC Silver

İletişim Bilgileri

Profile Information

 • Male
 • Outworld
 • Windows, Storage, Gaming

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. canavar123

  1tb Hdd 32 Gb Olarak Görünüyor çare Nedir

  Sorun bence donanımsal. Disk kartını sokup temizlemeni öneriyorum. 32MB olmasının sebebi diskin önbellek boyutunun o kadar olması. Yani disk plakayı hiç okumuyor. Motor arızası da olabilir. Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 2. canavar123

  Premium Link Genarator & Leecher Siteleri

  E-Posta ile ulaşabilirsiniz: [email protected] Veya siz herhangi bir e-posta adresi verin bana ulaşabileceğim.
 3. canavar123

  Premium Link Genarator & Leecher Siteleri

  @qwer GokhanOfficial adlı eski nickimle sitende bir süre oturum açmamıştım. Bugün girdim ve "You are banned." uyarısı verdi. GokhanTOfficial ve GokhanOfficial2 tarzında 2 nick almayı denedim çerezlerimi temizledikten sonra ancak onlarda da ban uyarısı verdi. Müsait zamanında ilgilenirsen sevinirim.
 4. canavar123

  Note 10 Slim: [ Win10 Rs5 Pro X64 Light ]

  DISM ile kurulum yapmamdan kaynaklı bir sorun yaşamıım. ISO ile USB'den kurunca başarılı şekilde kurulumu bitirdim. Şu an stabil şekilde çalışıyor her şey.
 5. canavar123

  Note 10 Slim: [ Win10 Rs5 Pro X64 Light ]

  Sebebi ne bilmiyorum ama kurulumdan sonra ayarlarımı yaparken bilgisayar açılmaz oldu. Bugün kurulumu tekrar deneyeceğim. Sorun kendini yinelerse bu çalışmayı başarılı bulmadığımı belirtmek isterim. Çünkü ekran kartı sürücüsünü kurduktan sonra OOSU10 ile ayarları yaparken bir anda mavi ekran aldım tekrar açılmadı sistem.
 6. canavar123

  Radio Button Durumunu Değiştirme

  Hatayı bu sabah boş kafayla bakınca gördüm, aslında çok basit bir şeymiş. Dil bilgisayar tarafından değiştirildiğinde hem Türkçe hem İngilizce değerlerde CheckedChanged seçeneği devreye girip aynı anda Türkçe ve İngilizce yazıları checkBox'lara yüklüyor. Bu sırada da program hata veriyor. Bunu Click olarak değiştirdim, sorun çözüldü. Hata düzeltme olayı herhangi bir şeyi Visual düzenleyici ile değiştirdiğimde birçok girdi değiştirdiğinde oluyor. Örneğin ".cs" dosyasındaki yazdığım kodları sildiği oldu 2 kez. Değişen bilgiler bazen yazdığım kodlara zarar veriyor. Sonrasında da hata düzeltme hataya sebep oluyor. Ama bu benim okunaklı yazmamamdan dolayı oluyor. C#'a ilk kez başladım ve beğendim şahsen. Bu dilde ilerlemeyi düşünüyorum. Yardımınız için teşekkürler.
 7. canavar123

  Radio Button Durumunu Değiştirme

  Dediğiniz gibi hatalı kod aradım ama bir sonuç elde edemedim hocam. Gereksiz kodları çalışmadan çıkardım. Bazılarını da küçülttüm. Şans eseri artık o kodlar da sorunsuz çalışıyor. Visual Studio bazen kafasına göre hata düzeltme yapmaya çalışıyor bu da benim kendi kodlarımda hatalara sebep oluyor. Sanırım sorun bundan kaynaklandı. Bir daha onu düşünerek hareket edeceğim.
 8. canavar123

  Radio Button Durumunu Değiştirme

  Radio Button'la ilgili kodları kaldırdığımda sorun çözülüyor. Bu hatanın ne anlama geldiğini söyler misiniz en azından?
 9. canavar123

  Radio Button Durumunu Değiştirme

  Radio Button Durumunu Değiştirme Projemde şu satırlarla Windows diline göre dil değişkenini değiştirebiliyorum ancak Radio Button'ların değerini değiştirdiğimde program açılırken hata veriyor. if(CultureInfo.InstalledUICulture.Name.ToString() == "tr-TR") { lang = "tr"; english.Checked = false; turkish.Checked = true; } else { lang = "en"; turkish.Checked = false; english.Checked = true; } Nerede hata yapıyorum? Gece vakti sorunu bulamadım da...
 10. canavar123

  Pc Nin Açılmama Sorunu

  BIOS pili ayarları sıfırlayacaktır. O halde dediğim işleme gerek yok. Sorun büyük ihtimalle anakart, işlemci, güç kaynağı üçlemesinde. Ama yine de kısa devre vb. bir sorun varsa anlamak güç olacaktır. Kısa devre yapabilecek bağlantıları anakarttan geçici olarak söküp deneyin. Örneğin ön USB port kabloları vb.
 11. canavar123

  Pc Nin Açılmama Sorunu

  Bu sorunları yaşamadan önce BIOS'ta değiştirdiğiniz bir ayar varsa CMOS reset denenebilir. Bu işlem BIOS ayarlarını sıfırlayarak yaptığınız yanlış bir ayar varsa sorun yaratmasını önleyecektir.
 12. canavar123

  Km Boot & Pe V2 (x86/x64) 2018

  Dün indirip biraz denedim de şunları gördüm: KMPE'yi başlattığımda ekrana StartSetup kısayolu gelmedi. Gizli bölüntü bağlı olduğu için direkt oradan ".exe" dosyasını açtım, bu sefer de sizin resimlerinizdeki sol menü bende görünmedi. Orjinal 1803 imajından ".wim" dosyası gösterdim bu sefer de hata verip StartSetup kapandı. Ayrıca Legacy boot edemedim bu benimle mi ilgili yoksa genel bir sorun mu bilmiyorum.
 13. Nereden indireceğimi bulamadım. Nasıl indirileceğini bilen birisi varsa söyleyebilir mi? Arkadaşın verdiği linkte sadece ".apk" dosyaları vb. var.
 14. canavar123

  AIO Boot Multiboot

  HDD'ler için bir destek sunuyor mu bu Multiboot? Elimdeki diski formatlamayı denedim ama kendi aracı bölemiyor ve manuel bölünce de 2 bölüme ayrı ayrı kurmam gerekiyor.
 15. canavar123

  Tek Usb çoklu Sistem Boyuttan Kazanmak

  Amacınız "install.wim" dosyalarını birleştirip tek bir USB'den ikisini de kurmak bu sayede imajların boyutunu küçültmek değil mi?
×