Jump to content

canavar123

Üye
 • Content Count

  676
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

65 Excellent

2 Followers

About canavar123

 • Rank
  TnC Silver

İletişim Bilgileri

 • Skype
  [email protected]
 • Steam
  http://steamcommunity.com/id/Gokh4n/

Profile Information

 • Male
 • Outworld
 • Windows, Storage, Gaming

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Forumda bir süredir paylaşılan sistemlerde çoklu dil desteği görüyoruz. En basiti @EgeGrkn'ın Kokteyl Edition sistemlerinde bulunan İngilizce/Türkçe kurulum imkanı. Veya yabancı paylaşımlara Türkçe eklenebiliyor. Tıpkı aşağıdaki paylaşım gibi. Bunların nasıl oluşturulduğunu ve düzenlendiğini ben de öğrenmek istiyorum. Bu çalışmalar için nasıl bir yol izlememiz lazım? Hangi programlar buna imkan sağlıyor? @EgeGrkn tek dil ile gelen MSDN ISO'lara dil eklemeyi NTLite ile mi yapıyorsun?
 2. UEFI için sıkıntı aslında hocam. NTFS desteklemeyen kartlarda sorun çıkarır. KMBOOT StartSetup ile kurulum yapsak kurulumdaki dil seçimi geçerli olur mu? Dil ayarını nasıl yapmıştınız?
 3. Güncelleme kaynaklı bir problem olabilir. OldNewExplorer kurarsanız belki sorununuzu çözebilir. Ctrl tuşları basılı kalıyor da olabilir.
 4. Windows ayarlarındaki kişiselleştirme menüsü UX Theme Patcher kurulunca çökme yapar. Bu tüm Windows 10 sürümlerinde vardı. Eski nesil kişiselleştirme ekranında (denetim masasındaki) bu sorun yok ve yanlış hatırlamıyorsam 1703 ile bu menü kaldırıldı. Yukarıda verdiğim link denetim masasındaki kişiselleştirmeye ulaşabilmek için.
 5. UX Theme Patcher kurarsanız o menü açılmayacaktır. Kokteyl VIP kuruyorsanız bu program dahili olarak geliyor olmalı. Klasik Denetim Masasına o menüyü ekleyip o şekilde kullanınız. https://winaero.com/blog/personalization-control-panel-windows-10/
 6. Alttan ve önden hava alınır üstten ve arkadan atılır. Bazı bilgisayarlarda güç kaynağının önünde de fan oluyor, alttan da içeri hava çekilebilir.
 7. Ben hazırları kullanmanızı, VMWare/VirtualBox Sysprep ile hazırlamanızı veya DISM yöntemiyle edit yapmanızı tavsiye ediyorum. WinReducer, NTLite gibi yazılımlar kullanmanızı tavsiye etmem çünkü bazen hatalar bulunuyor ve bunları hızlı şekilde düzeltemiyorlar. Bu konuda @EgeGrkn hocamızı gayet haklı buluyorum. Kendisinin yeni Kokteyl AIO'sunu da aşırı güzel bulduğumu belirtmek isterim. exTRme Edition'dan daha stabil çalışıyorlar.
 8. Tek uyarım Windows kurarken O.C'u kapatmanız yönünde olur. Donanımsal sorunlara yol açabilir. Chipset sürücüleri vb. O.C ile yüklenince donanımsal sorunlar yaratabilir.
 9. Hocam WhatsApp otomatik olarak yerel dosyaları yedekliyor. Yedekleri de incelemenizi tavsiye ederim. Tıpkı bir sohbete girip .txt formatında çıkarır gibi yedekliyor sohbetleri. Sizce bu güvenli bir yöntem mi?
 10. Telefonda Root varsa Root izni alan bir uygulama tüm mesajlarınızı sunucularına gönderebilir. Bunun sebebi uygulama değil. WhatsApp'ın konuşmaları telefonda depolaması ve database'in .txt formatında şifresiz bir dosya olması. Yani uçtan uca şifreleme tamamen göz boyamasıdır. Biraz araştırıp ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. Ben Telegram tavsiye ediyorum. Mesajlarınızı ve resimlerinizi şifreli database'lerde saklıyorlar ve uygulamanın Telegram API'si kullanan X, Plus gibi daha yeteneklileri mevcut. Bunları yapanlar da verilere erişemiyor çünkü ekrana mesajları API yazdırıyor. Bence WhatsApp, Facebook'un elindeyken zaten güvenlik beklenmemeli.
 11. Hocam PCSwift programınızı Windows 8.1 x64 bir sisteme kurdum ancak masaüstündeki logo normal Program Files'ı gösterirken uygulama Program Files (x86)'ya kuruldu. Düzeltirsen sevinirim. :)
 12. Hocam maksimum 30-40TL'lik bir kitap ancak piyasada bulunmuyor gibi. MM Publications'u Türkiye'ye sokan yayınevini bulmanız gerekebilir. Düzenleme: Bunu buldum ancak hocam: https://www.nadirkitap.com/top-stars-1-students-book-mitchell-marileni-malkogianni-kitap14852361.html Ürün ikinci el bu arada dikkat edin.
 13. Hocam bu program ile yapılan kurulumlarda sistemde arkada C2R servisleri çalışıp bilgi topluyor mu? Yoksa VL olduğu için böyle bir sıkıntısı yok mu bu aracın?
 14. Hocam bu aktivasyon ".dll" leri ile Visual Studio'nun da aktive edildiği söyleniyor. Bir programda görmüştüm geçen hafta ancak linki saklamadığım için atmayacağım. Eklenebiliyorsa sonraki sürümlere ekleyebilirsiniz bence bu özelliği.
 15. SolidShare'den katılımsız indirmeyi deneyin. Forjest ustanınki de kesinlikle hata vermeyecektir. Bu sistemleri bir arkadaşım denedi kendisi Revo olmadan sistem kullanamaz kesinlikle kurduğuna eminim. Hiç böyle bir hatadan bahsetmedi bana. Ben de Ashampoo Uninstaller 8 kullanıyorum. Sorun çıkarsa bunu da kullanabilirsiniz.
×
×
 • Create New...