Jump to content
TNC-TR

anilguleryuz

Üye
 • Content count

  126
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Good

About anilguleryuz

 • Rank
  Aktif üye

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

622 profile views
 1. anilguleryuz

  Internet Download Manager 6.31 Build 5

  hocam bende indiremedim, robot değilim'i işaretliyorum sürenin dolmasını bekliyorum. Create download link'e tıklıyorum, hiç tepki yok. İndirmek için adblock'u bile kapattım. Yine de indirmedi, başka bir siteye upload etmen mümkün mü?
 2. anilguleryuz

  Msi Ge73 Raider Rgb 8re Notebook Ilgili Sorunum Var.

  Ben bu pcyi çok araştırıp öyle aldım, bundan önce msi yerine asus almak tercihim arasındaydı. Şöyle birçok yerde okudum, asuslarda bir süre sonra menteşe problemi oluyormuş. Ondan dolayı dedim, bunlarla hiç uğraşamam. Menteşe problemi olursa, garantiden hiç çıkmayadabilirdi. Ondan dolayı msi'a yöneldim, baktım en az ısınan ve problem çıkarmayan cihazlardan biri olduğunu öğrendim. Buna binaen msi tercih ettim, cihazı almaya gittiğimde satıştaki eleman arkadaşımızda bana asusların menteşe problemi olduğunu. Msi cihazlarda cooler boost 5 teknolojisi olduğunu ve sistemi oldukça iyi soğuttuğunu söyledi, işlemci ve ekran kartının fanlarının ayrı olduğunu bakır borularının ayrı olduğunu söyledi. Ben okuduğumda da aynı şeyleri öğrenmiştim. Bundan ötürü msi tercih ettim, cihaz boştayken neredeyse hiç fan çalışmıyor gibi. Ama oyunlarda da işlemcinin 92 dereceye kadar ulaştığını gözlemledim. Msi AfterBurner programında, fakat aida64 stress testte, teste ilk başlarken yine aynı şekilde 92 dereceye kadar ulaştığını gözlemledim. Bu sıcaklığın düşüşü 3 saniye kadar sürdü, ve bir daha 90 derecenin üzerine çıkmadı, 3 dakikalık stress teste tabi tutulduğunda, sıcaklık sürekli 70 derecelerde gezdi. Ses ile ilgili bir sorunumda büyük ihtimalle windows 10 ile ilgili, uyumsuzluk sorunu olduğunu düşünüyorum. Çünkü cihaz bir müddet çalışınca ama her zaman değil, seste cızırtılar oluşuyor, ve bunun için cihazı yeniden başlatmam gerekiyor, cızırtıların düzelmesi için. Bende buna anlam veremedim, eğer driver sorunu yaşamazsam windows 8.1 e geçmeyi düşünüyorum açıkçası. Windows 10 kullanmaya başladığımdan beridir, bu işletim sistemine hiç alışamadım, doğru düzgün kullanamıyorum. Bugün vakit bulabilirsem msi'yi aramayı düşünüyorum. Cihazı gönderin derlerse göndereceğim artık. Beni bir yandan da endişelendiren bir konuda şu aslında, acaba işlemci ve ekran kartı üzerindeki termal macun kurumuş olma ihtimali var mıdır? Gerçi bu zamana kadar ısıdan dolayı cihaz kendini kapatmadı. Ama yine söylüyorum cihaz daha 1 aylık böyle bir ihtimal olmaz diye düşünüyorum.
 3. anilguleryuz

  Full Windows Kurulumu

  Tam olarak senin düşündüğün şey yapılmıştı zaten, hatta forumda yapan bir arkadaşımız bile var. Bu konuyu açmadan önce biraz araştırma yapsaydın keşke.
 4. anilguleryuz

  Msi Ge73 Raider Rgb 8re Notebook Ilgili Sorunum Var.

  Hayır yapılmadı, zaten 1 aylık cihaz. İşlemci yükte olmadığı zaman, 45-50 derecelere kadar düşüyor sıcaklık. Ekran kartıda 70 dereceden yukarı çıkmadı bu zamana kadar. Yani oyun harici fanların çalıştığını hiç duymadım, çalışıyor ama düşük devirde çalışıyor.
 5. anilguleryuz

  Biosta Boot Seçeneği Kayboldu

  Bios post ekranındayken F12 ye basıp denedin mi? F12 boot seçeneklerini açıyor. Oradan hdd ve cdrom seçeneklerini görebilirsin diye düşünüyorum.
 6. MSI GE73 Raider RGB 8RE Notebook İlgili Sorunum Var. Merhaba arkadaşlar yaklaşık olarak 1 ay kadar önce bu arkadaşı aldım, fakat cihazla ilgili bazı sorunlarım var. Cihazda haliyle Windows 10 kurulu, kimi zaman hoparlörlerden cızırtı sesi alıyorum. Ancak cihazı yeniden başlattığım zaman bu soruna geçici olarak çözüm buluyorum. Cızırtı olduğu zaman cihazı kapatıp açmam gerekiyor, sesin düzelmesi için. Acaba windows 10 uyumsuzluğundan dolayı mı bunu yapıyor, bunu anlayamadım. Bir diğer sorunumda sıcaklık, cihazı turbo modda kullanıyorum. Dün akşam oyun içi sıcaklık değerlerine bakayım dedim, MSI AfterBurner yazılımını kurdum. GTA V ve CSGO oyunlarında işlemcinin 92 dereceye kadar ulaştığını gözlemledim. Ekran kartı maksimum 70 derece oluyor, daha da üstünü görmedim. Oyuna gireceğim zaman fanları yüksek devirde çalıştırıp giriyorum. 5393 rpm devrinde çalışıyor. Dragon Center'da bu şekilde yazıyor. Fanlar yüksek devirde çalışmasına rağmen cpu sıcaklığı bu seviyelere ulaştı. Aynı zamanda da merak edip aida64 extreme yazılımını cihaza kurdum. Sıcaklıkları o yazılımda da inceledim. Sistem kararlılık testinde, stres teste sokmadığım halde, CPU Throttling %1, Overheating Detected ibaresini gördüm. Daha sonrasında cihazı stres teste soktum. İlk başlarda yine aynı şekilde işlemci sıcaklığı 92 dereceye kadar yükseldi, daha sonrasında 70 derecede kendini sabitledi, daha da yukarı çıkmadı. 5 dk boyunca teste tabii tuttum. 70 dereceden yukarı çıkmadı. Cihazda bir sorun olabilir mi? Sıcaklıkla ilgili, MSI'yi arayıp cihazı garantiye göndermem gerekir mi? İncelemek isterseniz fotoğrafları aşağıya bırakıyorum.
 7. anilguleryuz

  Windows 10 Soru Ve Cevaplar

  zaten en güncel sürümünde sorun yaşıyorum, 2.2.1 olan eski bir sürümünü kurdum. Stabil çalışıyor, güncel sürümde uyumsuzluk var sanırım. Başlangıç uygulamalarında gereksiz çalışan bir program yok, eski sürümle idare ediyorum artık. En stabil çalışan 2.2.1 sürümü utorrentin, bittorrent kurdum onu da denedim, onda da aynı problem vardı.
 8. anilguleryuz

  Windows 10 Soru Ve Cevaplar

  Windows 10 da torrent problemi mi var? Utorrent kurdum, program acayip bir şekilde kasıyor, işlem dahi yapılamıyor. Bir süre sonra not responding hatası alıyorum, sonra biraz düzeliyor, tekrar aynı şekilde hata veriyor. Bu sorun sizlerde de mevcut mu?
 9. anilguleryuz

  Windows 10 Soru Ve Cevaplar

  Klite Codec Pack ve Gom Player ikilisinden asla vazgeçmem. Klite Codec Pack yüklediği zaman Windows Media Player bütün uzantıları oynatabiliyor. Sadece .flv uzantılarında sorun çıkabiliyor. Onu da Gom Player ile çözüyorum. Sizin sorununuz eğer yeşil ekran gibi bir hataysa aynı sorunu ben netflix uygulamasında yaşadım. Notebook kullanıyorsanız, programı harici ekran kartı ile açmayı deneyebilirsiniz. Netflix sorununa bende bu şekilde çözüm bulmuştum. Eğer sorun yine çözülmezse başka oynatıcı ile deneyebilirsiniz. İlgili programa sağ tıklayıp, grafik işlemciyle çalıştır seçeneği çıkıyor bende, belki sizde de vardır. Eğer yoksa nvidia control panel veya catalyst control center'dan bunu yapabilirsiniz. Yine açamazsanız bir başka çözüm yolu daha var, Görev çubuğunda bulunan, arama butonuna tıklayıp, grafik ayarları yazın. Açılan pencerede ilgili programı bulup yüksek performans'ı işaretleyip sorununuza çözüm bulabilirsiniz.
 10. anilguleryuz

  Windows 10 Soru Ve Cevaplar

  hocam peki service pack güncellemeleri buna dahil değil miydi?
 11. anilguleryuz

  Windows 10 Soru Ve Cevaplar

  hallettim hocam temizledim bir sıkıntı olmadı, her update sonrası hep aynı şeyi mi yapmak gerekiyor peki? Windows 8.1 de hiç böyle birşey olmuyordu, windows.old klasörü gibi klasör açılmıyordu. Sanırım windows 10'u bu şekilde idare etmemiz gerekiyor.
 12. anilguleryuz

  Windows 10 Soru Ve Cevaplar

  Notebook'umu aldığımda Windows 10 kurulu bir şekilde gelmişti, bu ay içerisinde windows 1803 sürümüne update yaptım. Windows'un kurulu olduğu diskte windows.old adı altında klasör oluşmuş, özelliklerine baktığımda 11 GB boyut ile karşılaştım. Daha sonrasında disk temizleme ile, o klasörü sileyim dedim. Ancak karşılaştığım boyut çok daha farklı oldu. Önceki windows yüklemesinin karşısında 41.5 GB yazıyor. Temizleme yapsam mı, yapmasam mı diye tereddütte kaldım. Bu neyin nesidir, bilen var mı? Temizlersem bir sorun olur mu? Şuan ki işletim sistemiyle bir ilgisi olabilir mi? Bu arada backup falanda yapmadım, şunu düşündüm. Acaba 1803 sürümüne update yapmadan önce yedek mi aldı ne yaptı bilmiyorum. Böyle bir şeyle karşılaşan oldu mu? Yardımlarınızı bekliyorum. Fotoğraflar ektedir. Edit: Windows BT adı altında bir gizli klasör var, oraya baktığımda da windows'un kurulum dvdsine benzer dosyalarla karşılaştım. Boyutu 1 GB, windows buradan boot yapıyor olabilir mi? Klasörün fotoğrafını da aşağıya ekliyorum, inceler misiniz?
 13. Konsoldan Anlayan Bakabilir mi? Merhaba arkadaşlar, ps3 sahibiyim. Bazı oyunlarla ilgili sorunum var, cihazım sony olan hiçbir oyunu açmıyor. Örnek olarak; Açılmayan oyunlar blurayden tık tık ses vurma sesi yapıyor. Heavy Rain (Sony) God Of War 3 (Sony) God Of War Ascension (Sony) The Last Of Us (Sony) Sorunsuz bir şekilde bluraylerini saniyede okuyan oyunlar, Call Of Duty Modern Warfare 2 (Infinity Ward) Call Of Duty Black Ops (Infinity Ward) GTA V (Rockstar Games) Assassin's Creed IV Black Flag (Ubisoft) Kendi bluray yazıcımdan kopyaladığım bluraylerimi dahi okuyor, ama sony olan hiçbir oyunu okumuyor. Bu arada ps3'üm kırık falan değil orijinal ofw ve son sürüm ofw yüklü, cihazda cfw yok, böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlar var mı? Bu konuda ne yapabilirim, yardımcı olabilecek arkadaşlar bu post'u cevaplayabilir mi? Şimdiden teşekkürler. Edit: Konuyu yanlış yere açtıysam da gerekli bölüme taşırsanız sevinirim, forumda konsolla ilgili başlık bulamadım.
 14. PHP üzerinden havale bildirim formu yapmak istiyorum, ödevim için. Örnek olarak, mesela bir kişi banka hesabına havale yaptı diyelim. Formu doldurup, bana bilgi verilsin istiyorum. Bende o kişinin ödemesini onaylayayım, ve bunları sql veri tabanında saklamak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
 15. Format atmak derken normal windows kurulumu mu yapacağım. Yoksa biçimlendirme mantığıyla mı gideceğim. Bu şekilde her iki işletim sistemini aynı anda çalıştırabilir miyim? Yani atıyorum bende şuanda kurulu olan işletim sistemi win7 ben ilave olarak win xp kuracağım. Win7 açıkken xpyi kullanabilir miyim aynı zamanda biraz karışık anlatmışsın zorlandım
×