Jump to content

anilguleryuz

Üye
 • Content Count

  165
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

25 Excellent

About anilguleryuz

 • Rank
  Aktif üye

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

1009 profile views
 1. Senin yapman gereken burada, onboard ile sistemi kullanman olacak. Yine aynı şekilde sorun devam ederse ve dual ram kullanıyorsan, tek tek memtest86 da test ettirmen olacak. Ram slotlarıyla ilgili bir problemde olabilir. Daha sonrasında baktın sistem onboard ile stabil çalışıyor ise tek sorunun pci express slotunda bir problem olması muhtemel bir durum söz konusu. Bir diğer yöntem ise anakart üzerinde bağlı olan tüm hard diskleri çıkartıp, ssd ile kullanman yönünde olacaktır. Daha sonrasında tüm diskleri sistemde 2 tane olacak bir şekilde bağlaman yani ssd hdd gibi. Şuan da sadece ssd den kullan bakalım bir süre sistemi sorun tekrar ederse, hard disklerin slotlarını değiştirip farklı slotları deneyerek kullanman belki sorununu çözüme kavuşturabilir diye ümit ediyorum. Bir diğer ihtimal ise bios güncellemesi yapman olacak, genellikle bios güncellemeleri birçok sorunu ortadan kaldırabilir.
 2. Ben ilk başta diskten şüphelenmiştim, badsector taramasında da herhangi bir problem çıkmadı. Bu arada programı her zaman gerekli programlar arasına ayırdım
 3. Tüm herşeyi gözden geçirmeni tavsiye ederim, belki de hard diskte badsector oluşmuş olabilir. Donma sorunlarını ancak hard diskten yapacağını tahmin ediyorum, bir diğer ihtimal anakart'ın kuzey köprüsünde de bir problem olabilir. Sorunun power supply değil gibi düşünmekteyim. Tamamen chipset arızası gibi görünüyor, yıllar önce bende aynı sorunu yaşamıştım. Bilgisayar masamın üzerine süt dökülüp, sütün anakarta kadar sızmasından dolayı kuzey köprüsünün sorunlu bir şekilde çalıştığını farkettim. Ekran kartı taktığım zaman, sisteme hiçbir şekilde görüntü gelmiyordu. Geldiği zamanda da, sistemi en fazla 30 dakika kadar kullanabiliyordum. Daha sonrasında anakartın onboard ekran kartını kullanmaya başladım, yine aynı şekilde sorun devam ediyordu. Minimum 30 dakika kadar sistemi kullanabiliyordum, herhangi bir oyunu çalıştırdığım zaman, sistem mavi ekran verip sistemi yeniden başlatıyordu. Mavi ekrandan sonra ekrana bir müddet görüntü gelmiyordu. Ta ki chipsetin soğumasını bekleyene kadar, daha sonrasında chipset üzerine fan koyup kullanıyordum. Tabii ki de çözüm vermiyordu, sadece kullanım süresini arttırıyordum. Onun dışında pek bir etkisi olmadı, bu arada bu sorunu yaşadığım anakartın markası asustu, lga 775 chipsetliydi. Yani demem o ki oldukça eski bir anakarttı, daha sonrasında gigabyte anakart aldım, halen daha kullanıyorum. Bir problemi olmadı şu ana kadar
 4. Hocam, çok teşekkürler. Sorun hal oldu, klasörden tamamen kurtuldum
 5. Güvenli modu denemiştim de winpe sistem aklıma gelmemişti. @hasan835 arkadaşın vermiş olduğu program sonuç vermezse, winpe sistem üzerinden denerim. Teşekkürler. Anlayamadığım tek nokta, bu zamana kadar sürekli render alırım. Bu zamana kadar hiç problem yaşamadım, bugün ne olduysa render işlemi başarılı bir şekilde tamamlandı. Oluşturmuş olduğum klasör ne hikmetse boş olarak görünüyor, ve silemiyorum da en son sizin vermiş olduğunuz programı deneyeceğim. Şimdi badsector taraması yapıyorum, acaba diskte badsector mü oluştu. Bu yüzden mi silinmiyor diye endişelendim. Tarama tamamlanınca deneyeceğim, teşekkürler.
 6. Tamam hocam deneyeceğim, şimdi badsector taraması yapıyorum. Tarama bittikten sonra deneyeceğim. Teşekkürler
 7. Windows 10 Home kullanıyorum, render alırken klasör oluşturdum. Render dosyası hatalı oluşturdu, klasörü silmek istiyorum. Fakat ne yaptıysam klasörü silemedim, komut istemi ve iobit unlocker denedim. Daha sonra güvenli moddan silmeyi denedim, yine de başarılı olamadım. Daha sonrasında komut isteminde sfc/scannow komutunu kullandım, sistemi yeniden başlattım. Yine aynı şekilde çözüm bulamadım. Bu klasörü nasıl silebilirim. Yardımcı olur musunuz?
 8. Nod32 yi parayla almana gerek yok ki, bazı forumlarda sürekli lisans paylaşılıyor. Ben bugüne kadar antivirüse para verdiğimi hiç hatırlamıyorum
 9. İlk bilgisayarım Intel Pentium III 550 mHZ 192 MB Sdram 16 MB Voodoo 3dfx Ekran Kartı 20 GB Seagate Hard Disk Windows 98 daha sonra 2000 kurulmuştu. Bu pc de az need for speed 2 special edition oynamadım. Oyunun içinde bir 2d versiyonu bir de 3d versiyonu vardı. 3dfx ekran kartıyla grafikler çok iyiydi o zamana göre, hala daha unutamıyorum. Hatta bu pcye xp kurmuştum kurması 1 saatten fazla sürmüştü, işletim sistemi 20 dakikada açılıyordu. Ama güzel bir deneyim olmuştu benim için. Hala daha parçaları duruyor, sadece anakart bozulmuştu. O zamanlar 146 ile internete girerdim. Daha sonra superonline ın dialup'ını satın almıştım. İnternete bağlanabilmek için, eve 2 adet telefon bağlantısı kurdurmuştum. Xp çıktığında dialup falan kalmamıştı, o zamanlar msn vardı. Adsl gelince 1024 mbps internet bağlantım vardı. 4 gb kotalı, her ay kotayı aşıyordum o da ayrı konu. O değilde ne güzel günlerdi. Amiga vardı, atari vardı. Ms-Dos üzerinden oyun açıp oynuyordum, oynadığım tek oyun zaten mortal kombat 3 dü.
 10. Cihazı geçen sene ağustosta satın aldım. Uzun süredir, rgb klavye aydınlatmasını cihaz pilde kullanırken pili bitirmesin diye kullanmıyordum. Bugün aydınlatmayı açtım, klavyenin renk ayarlarını beyaz olarak kullanıyordum. Yine aynı şekilde ayarlamak istedim. Fakat bazı tuşlar pembe ya da mor'a benzer bir renkte yanıyor. Ayar oldum, acaba dedim programdan kaynaklı mı diye düşündüm ilk başlarda, kaldırdım tekrar yükledim. Düzelmedi, az önce güncellemesi gelmiş, onu da yaptım yine değişen birşey olmadı. Beyaz rengi seçince, pembemsi, morumsu bir renk yanıyor. Kırmızıyı seçince normal yanıyor. Sarı yapınca ilginç bir şekilde yine kırmızı yanıyor. Mavi yapınca normal bir şekilde yanıyor, mavinin açık tonlarını seçince de yine mavi yanıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Sinirlerimi bozuyor, cihaza format atsam, ki bence düzelmeyecek diye düşünüyorum. Bu durumda ne yapmalıyım cihazı garantiye göndermem gerekir mi? Böyle bir sorun yaşayan oldu mu?
 11. Cevabınızı daha yeni okumaktayım, evet kullanıcıdan kaynaklı sorunlar olmaz demiyorum. Elbette ki olabiliyor, ama benim demek istediğim konu şu, sandisk’in blade modelleri gerçekten sorunlu, üretim hatası olup olmadığı bilinmez. Fakat bu kullanım kişiden kişiye değişebiliyor, uyumsuz bir pcde kullanıldığında bu durumlar ortaya çıkabiliyor. Yani demek istediğim konu da sürekli biçimlendirip, dosya sistemini değiştirmek de flash belleğin ömrünü önemli ölçüde azaltabiliyor, evet bu bir gerçek. Bir diğer önemli olabilecek konuda usb belleğin windows üzerinden cihazı kaldır demeden cihazın elektriğini kesenlerde var. Bunu birçok kişi de gördüm. Bu da doğru birşey değil. Konumuza geri döneyim ben, Sandisk usb bellekler veya başka marka usb bellekler kötü diye birşey yok. Sandisk’i bende övmüyorum, ama fiyatları oldukça makul olunca, iş görsün diye alınıyor. İşimizi de oldukça görüyor. Hani derler ya, elektronik cihaz şans işidir diye. Bundan birkaç yıl önce corsair ssd almıştım. Fakat 4 ayda ssd arızalandı. Ssd üzerinde olmaması gereken şey oldu. Ssd de badsector oluştu, düşünün ssd de badsector oluşur mu? Her neyse cihazı garantiye gönderdim, ilk başta kabul etmediler. Windows kurup diski geri gönderdiler, daha sonrasında firmayı arayıp durumu izah ettim. Yine de anlamadılar, cihazda sorun yok dediler. Corsair ile iletişime geçtiğim de de üretim hatası olduğunu belirttiler, arızalı olan cihazı değiştirmek yerine, bana yeni ve aldığımdan farklı bir model ssd gönderdiler. Arızalı olan diskide benden geri istemediler, 3-4 yıldır kullanıyorum, şuan için bir problem yaşamadım, ama artık ömrünü tamamlamaya başladığını düşünüyorum. Yani demem o ki, kötü ürün diye birşey yoktur, kötü şans vardır, kötü kullanım vardır. Ama varıp da çin malı 10-20 tlye satılan 64 gb, 128 gb usb bellekler tabii ki de kullanılmaz.
 12. Hocam sadece sandisk blade modelleri tam anlamıyla rezil bir model, ucuz diye almıştım. 2-3 günde bozuldu. Windows görmemeye başladı, biçimlendirmiyor falan. Daha sonrasında sandisk cruzer glide usb aldım, yıllardır kullanıyorum. 32 gb, 128 gb modellerini daha bir sorun dahi yaşamadım.
 13. Windows 10 Home kullanıyorum zaten, ama uzaktan bağlanmanı gerektirecek bir durum yok.
×
×
 • Create New...