Jump to content

xpity

Üye
 • Posts

  65
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

502 profile views

xpity's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Dedicated Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Week One Done Rare

Recent Badges

33

Reputation

 1. Gerçek makineye kurmadım. İş yerinde ssd li pc ye sanal kurdum fakat an itibari ile stabil bir sistem. Gerçek kurulumda daha performans verecektir.
 2. Sanal kurdum ve dism++ ile temizlik yaptım, 1,5 gb dosya sildi ve sonuç bu şekilde.
 3. 2 çalışmanı da bekliyoruz. Çalışma içinde Windows 7 home olabilir, sistem ne kadar az bellek tüketirse o kadar iyi Not : Windows 11 ikon ve wallpaperlı görsel görünümlü olabilir. Şimdiden eline emeğine sağlık.
 4. Daha önceki utku os 10 ile aynı mı? Onu da sanal da denemiştim. Diğer 10 lar gibi gelmişti. Malesef tekrardan windows 7 ye geri dönüyorum. Hocam sana ait hiç Windows 7 çalışman var mı? Yoksa da eğer ki sana zahmet olmazsa hem arsivlik için, hemde sürekli kullanmak için müsait olduğun bir zaman da el atsan hocam olur mu? Windows 8.1 tadında hızında olursa çok dua alırsın
 5. 8 i kurdum toolbox dan aktivasyon yapmıyor, KMS_Suite.v9.8.TR ile denediğimde çeşitli dosya hataları verdi. (o eksik bu eksik vs.) Sonra ksmpico ile denedim ve aktivasyon yaptı. Açılış hızı olarak yüklediğim en hızlı windows 8 diyebilirim. Startisback kurduğumda bir tane menüde hata vardı.
 6. Yaklaşık 1 saat önce tr_BY ın yeni modladıgı win 10 home performansını kurmuştum. i5 4.nesil işlemci 8gb ram 250 ssd olmasına rağmen istediğim performansı alamadım. Bir kere ltsb ve ltsc sistemlerin 2015 den 2021 olan versiyonlarını ve lite pro performans denilen ne kadar win 10 varsa hepsini denedim ama yine de performans olarak asla 7 ve 8 e yanaşamadılar bile. Bilgisayar ilk açıldığında masaüstüne gelmesi bekletiyor. Ama 7 ve 8 de 10 15 sn sürüyor açılması. Win 10 larda 30 ile 50 sn buluyor. Senin 10 lite da denerim. Suan chick os 8.1 kuruyorum. Kurulum 5 dk fln sürdü. 12.2 gb yer kapladı. Ram olarak 450 500 arası harcıyor. Ama daha driverleri tanıtmadım.
 7. Pc elime geldiğinde Ssd yoktu 1 ay zor dayanabildim. 250 gb kingston aldım ama yine de windows 10 ların hepsi bug varmış gibi çalışıyor. Sadece 7 ve 8 su gibi akıyor. Birazdan chickos 8 i kurucam. Deneyimlerimi paylaşırım.
 8. Herkesin 10-11 le uğraştığı bu zamanlarda 8 i modlayıp bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim. Evdeki i5 4. nesil pc de en stabil 7 ve 8 çalışıyor. Bunu da dener paylaşım yaparım.
 9. Videoyu izledim gayet güzel olmuş. Masaüstündeki klasörlerdekiler de çok gerekli şeyler. İlk kurulumda ne kadar yer kaplıyor ve ne kadar ram harcıyor? Bu arada eline sağlık yarın işte sanal da denerim.
 10. Evdeki 201 senesi notebook için güncel çalışmanızı bekliyoruz. En son çalışmamı yaparım yayınlarım demişsiniz ama ortada bir çalışma yok hala. Herkes windows 10, 11 yapıyor ama kullanıcıların %70 i hala eski sistemler kullanıyor. Bunları göz ardı etmemek lazım. O yüzden de bu tarz çalışmalar asla ölmemeli.
 11. ChickOS Daha önce indirdiğimiz UtkuOS-10-Lite-19045.3693 aynı isme mi sahip? Onu indirmiştim. Drive de Chick ile alakalı bir şey göremedim de..
 12. Güvenli modda dene, Live windows ile dene Live ubuntu ile dene Sahiplik verip dene Cmd yönetici ile açıp komutlarla silmeyi dene.
 13. 3 farklı yerden 3 farklı boyutta sonoma iso indirdim, kılavdaki açıklamaları eksiksiz yapmama rağmen yine hata verdi. "Failed to start the virtual machine" Çok üstüne düşmedim, sonuçta iş yeri bilgisayarı. Aslında evdeki Acer Aspire E1-572G modelimin aynısına sorunsuz big sur kuranlar var. Daha önceleri Leopard ve snow leopard kurmuştum, tabi aradan 10 seneden fazla geçti. Şimdi yeni yöntemler çıkmış. O zamanlar gözüm kapalı sıfırdan kurulum yaparken, şimdi sanki hiç bir şey bilmiyormuşum gibi geliyor. Elime 32 gb bellek geçerse bir ara big sur denemesi yapabilirim.
 14. XP ve sonrasında sistemlerde çalışmıyorsa vistada nasıl çalışıyor? O zaman 7 de çalışması lazım değil mi?
×
×
 • Create New...