Jump to content

asd720

Üye
 • Content Count

  82
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Good

About asd720

 • Rank
  Azimli üye

Recent Profile Visitors

1350 profile views
 1. evet bu üstad yandexe upload ederseniz sevirim
 2. slm üstad kandiliniz mübarek olsun bana eski pc için linux tavsiye ederminiz Türkçe olanından bide driverları nasıl yapıyoruz linuxda onun için sizi rahatsız etmiştim.

  1. forjest

   forjest

   Aleyküm selam,geçmiş kandiliniz mübarek olsun.

   Hastaneden yeni geldim mesajı yeni gördüm kusra kalmayın.

   • Çok eski bir bilgisayarsa eğer lubuntu dağıtımı sade ve sorunsuz olarak tercih edilebilir. 32 bit ,destekliyorsa 64 bit
   • Diğer alternatiflerde: Linux mint Xfce | Manjaro lxqt | Linux lite
   • Orta seviye eski/bir bilgisayar ise: Hepsi kurulabilir: Ubuntu kylin,Linuxmint xfce,mate,Manjaro xfce,Solus4 mate
   • İlk kez kuracaksanız eğer burada en mantıklısı,Linux mint veya manjaro olacaktır.
   • Yoksa çok fazla dağıtım var onlara girmiyorum bazen kafa karışıklığı olabiliyor. 
   • tnctr arama bölümünden yada google üzerinden rahat bulabilirsiniz hepsinde sürücü/driver yükleyici mevcut özellikle manjaro kurulum sırasında nvidia / ati , intel sürücüleri ile ilgili seçim opsiyonu bulunmakta.Ati ekran kartlı bir bilgisayar değilse zaten çok önemi yok tüm linuxlerde açık kaynak sürücüler otomatik olarak tüm donanımları tanır windows mantığı gibi değildir kernel ona göre yapılandırıldığından uygulama ve sürücüler ile beraber senktonize birşekilde yükleme,kullanım ilerleme sağlayacaktır sorun olursa ki zayıf ihtimal başından belli eder.
   • Dikkat edilecek husus kurulum yönergeleri olmalı girişen şifre kısa net kolay hatırlanabilen seçim olmalı.Program yüklemelerinde root şifreleri sürekli çıkabilir bazen can sıkıcı olabiliyor ben iki basamaklı password oluştururum genelde,diğer taraftan şifresiz otomatik olarak giriş için seçenekler mevcut.Bunu kurulum aşamasında kullanıcı adı ve şifre kısımlarının altında beliren "otomatik giriş" seçeneği aktif olursa eğer,sistem sadece girişte şifresiz otomatik giriş sağlar yine programlarda ve sistem değişikliklerinde sorar bu fonksiyonda kaldırılabilir ancak tavsiye edilmez bunuda kurmadan evvel bilginiz olması düşüncesi ile ekledim.

   Kolay gelsin saygılarımla. :) 

 3. üstad her zamanki gibi hız ayarı yapılı mı
 4. ben kullanmaya başladım bile arkadaşla :d
 5. windows 7 home premium dene bence
 6. üstad senin en son çalışmanda pro lite çalışması çok hızlıydı ama tek sorun internet ile ilgili bağlantı sorunuydu nasıl o kadar hızlı az ram tüketiyordu yardımcı olurmusun msdn sürüm kullanıyorum bende biraz hız istiyorum iobit smart ram falan vardı onlarla mı alakalı acaba ?

  1. asd720

   asd720

   mesaj atma özelliğiniz kapalı galiba üstad o sebeple burdan yazdım.

  2. amd_turkey

   amd_turkey

   Sanırım en iyisi hiç dokunmamak. Tahminimce dism++ yapıyı bozuyor 

   Ben hiç ağ ile ilgili bileşen silmemiştim. Buna rağmen o hatayı vermiş. Normal kullanımda sorun yok. Ben o hatayı almıyırum. 

    

  3. amd_turkey

   amd_turkey

   Özel mesajı da bıktıran sorular yüzünden kapattım malesef.. Sysprep, driver entegrasyonu, wim birleştirme vs konularda bir sürü sorular alıyordum, herkese cevap yazacak vaktim yoktu maalesef :)

 7. ofis 2013ü silebiliriz dimi istersek sıkıntı olmaz veya istemediğimiz 7zipi falan?
 8. güncelleme paketini tekrar upload edermisin elinde mevcut ise / yandexe
 9. slm üstad deviantarttan tema indirdim system 32 ye dll kopyalamam gerektiğinde bu uygulama açık diyor sahiplik alma denedim oda olmadı temayı çok beğendim kurmak istiyorum ama beceremedim ingilizce yazıyor yardımcı olurmusunuz

  1. forjest

   forjest

   Sistemi kurulumsuz çalışan WinPE live veya farklı live sistemlerden biriyle açarak,ilgili dizinlere tema ile ilgili dll dosyalarını atarak işlem yapılabilir.İşlemler evvelinde sisteminizde kurtarma geri dönüş yedeği oluşturmanızı öneririm kolay gelsin.

 10. kardeş hallettin mi usb yi

×
×
 • Create New...