Jump to content
TNC-TR

AcemiBey

Üye
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

34 Excellent

2 Followers

About AcemiBey

 • Rank
  Halktan Biri

Recent Profile Visitors

980 profile views
 1. Konudaki ikinci mesajım. Dünya çapında en iyi SSD üreticisi bana göre Intel ve Samsung'dur. Ama ülkemizde alınabilecek en iyi SSD markasının Intel değil de Samsung olduğunu düşünüyorum. Eğerki bütçeniz Samsung'a yetmiyor ise önceki mesajımda da belirttiğim gibi Adata'nın "SU" serisine ait bir SSD'sini almanızı öneririm. Yine de tercih sizin.
 2. SSD alırken bütçeniz yetiyorsa Samsung’u öneririm. Alternatif olarak Adata SU serisi SSD’leri de öneririm.
 3. Konuya girerken hosts dosyası üzerinden reklamların engelleneceğini düşünmüştüm. Böyle bir şeyin mümkün olduğunu ilk defa gördüm. Teşekkür ederim. :)
 4. WinRAR v5.70 Beta2 sürümünü kurmak istiyorum. Nasıl aktifleştirebilirim?
 5. Buyrun. Size kendi internetten araştırmalar yapıp hazırladığım telemetri engelleyici yazılımı sunayım. Üstelik bu konudaki ayarları da içeriyor. Yazılımı formattan sonra kendim de kullanıyorum. Yalnız her türlü ihtimale karşı yazılımı kullanmadan önce sistemi yedeklemenizi öneririm. https://nofile.io/f/de9hDZveE6T/Telemetry+Stopper+v1.2.rar Not: Bat dosyası halindedir. İsteyen sağ tıklayıp not defteri ile açarak komutları inceleyebilir ve düzenleyebilir.
 6. Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Dediğinizi uygulamıştım ama sorunu çözmemişti. Backuptan geri yükleyerek sorunu çözdüm.
 7. Sekmeli tab için Clover kullabiliyor muyuz? Hiç kullanmadığım için soruyorum.
 8. Windows 10 karanlık teması gibi olsa güzel olabilir. İki ayrı sürüm olarak çıkabilir. Biri beyaz diğeri karanlık temasıyla.
 9. Ben de sizin gibi Windows Defender klasörlerini arattım ve sildim. Program hiç bana mısın demiyor. Hemen siliyor. Çok beğendim.
 10. Ne yaptıysam sorunu çözemedim. Yardım eden herkese teşekkür ederim. :) İyiki backup almışım. Yoksa sistemi baştan kurmak zorunda kalırdım. Şimdi backuptan yüklüyorum sistemi.
 11. imageres.dll dosyasını düzenlemiştim. install.wim içerisindekileri kopyalayıp deneyeceğim. Sonucu yazarım.
 12. Geri yükleme noktasından yüklemeyi denedim ama hata veriyor. chkdsk komutu işe yaramadı. Belki dediğiniz gibi sfc/scannow komutu işe yarar. Hocam Windows 7 isosunun içerisindeki instal.wim'i masaüstüne çıkardım. Sonra da içindekileri klasöre çıkardım. Klasör içindekileri nereye atmalıyım? Sadece sürükle bırak şeklinde Windows 7'nin yüklü olduğu bölüme mi atayım?
 13. Edit: Mesajımdaki komutu çalıştırdım. İşlem bittikten sonra sistemi yeniden başlattım ama sorun hala aynı.
 14. Teşekkür ederim. Şu anda aşağıdaki komutu deniyorum. Sizce bu komut bozuk işletim sistemini onarabilir mi? chkdsk D: /f /v /r (Bozuk olan işletim sistemi şu anda D:\ dizininde olduğu için D yazdım komuta.)
×
×
 • Create New...