Jump to content

dseulogy

Üye
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Good

About dseulogy

 • Rank
  Yeni üye

Recent Profile Visitors

1284 profile views
 1. Windowsta sorunlu oyunu Wine ile çalıştırdık bakalım. Ancak arada bayağı bir performans farkı var. Daha iyi bir ekran kartı ile oda kalmaz belki :D

 2. Orijinal isonun SHA1 değeri internette dolaşıyor. SHA1 değeri aynıdır. Üstat svf ile Türkçe isoyu oluşturmuş sadece. Algoritma zamandan bağımsız çalışıyor sadece. Bu çalışmada tamamen orijinal isodur. Başka sitelerde de muhtemelen şuanda bulamazsınız. Tnctr farkı diyelim. :D
 3. Farklı dil dosyaları varsa kurulum ekranında o diller seçilebiliyor. Çoklu dil desteği iso dosyasındaki boot.wim ve install.wim dosyalarına entegre etmek ile ilgili bir durum. Birden fazla dil varsa seçim ekranı görünüyor. Mesala 7-8 setup programı tam bu iş için. Bütün dillerde kuruluma imkan veriyor. Ancak iso dosyası bozuksa kuruluma geçmeden hata veriyor. Ben sadece farklı sürümleri birleştirmekle uğraştım bugüne kadar o yüzden nasıl yapıldığını yapıldığını pek bilmiyorum.Ancak bu işi için farklı dillerde iso oluşturan özel scriptler var.
 4. Rufus çalışmıyor Fedora medya yazıcı kullanmak zorunda kaldık :(

 5. İşletim sistemi sayısını biraz abarttım sanırım. Windows linux dosyalarını açamıyor. Linux ise bağlayarak görüntülüyor.  Yalnız en iyisi KDE neon.  PlayOnLinux kullanabilsem olacak ama bir sorun var. Ya oyunlarda sıkıntı ya da ben başaramıyorum.

  SArvc2.jpeg

 6. Mümkünse İngilizce iso dosyasının ve Türkçe exe dosyasının birde Türkçe iso dosyasının sha-1 değerlerini verebilir misiniz
 7. Üstadlar sağolsun Linux kullanıcısı olduk. Ubuntu Budgie gayet güzel ve hızlı.

  FxhSUx.png

  1. KiT

   KiT

   Hayırlı olsun.

   Umarım devam edersiniz.

 8. Chromedan sonra Operanında tasarımını bozmuşlar.  Yuvarlak köşeler değişik duruyor.

  Son olarak Firefox kaldı.

  itA37S.png

  1. furopebelu

   furopebelu

   Hem masaüstü hem dokunmatik uyumlu olsun diye saçma sapan bir tasarım konsepti ortaya çıktı maalesef.

  2. benwade_21

   benwade_21

   Eski chrome teması nı kullanıyorum güncel chrome de. ^^

    

   https://media.giphy.com/media/jm8Z67vWGtjB6/giphy.gif

 9. Eski bir bilgisayara temiz kurulum yaptım, 18362.30 iso dosyasında güncelleme yapınca sürüm no 18362.116 oldu. internette araştırma yapınca güncel sürümün .145 olduğunu öğrendim. güncellemeleri tekrar denetle dedim ve bu seferde " şimdi indir ve yükle" yazısı çıktı. daha önce böyle birşeyle karşılaşmamıştım. İlk defa Microsoft indirip kurma kararını bana soruyor. ne iş anlamadım..
 10. Iso şu anda elimde yok.Yanlış hatırlamıyorsam bu iso 17763.107 sürüme ait ve ekran parlaklığı sorunu var. Microsoft bu sorunu bir ara çözdü ama tam?hatırlamıyorum. güncel iso lazım hocam. aynı şekilde Oem arkaplan için sources klasöründeki oem$ klasörünü güncel isoya atabilirsiniz. Üstadları bekliyorum bende güncel iso için. 1903 diyorlardı 1905 oldu nerdeyse. ama olsun aceleye gerek yok, önceki sürüm gibi hatalar olmasın, stable iyidir.
 11. Uefi desteklemiyorsa Rufus ile MBR şeklinde yazdırın, görmesi lazım.
 12. Windows 10 dan herkesin övdüğü MX Linuxa geçtim. İlk defa linux kullanacağım.

  linux swap mesajını gördüm sonunda hallettim.

  forjest üstada teşekkür ediyorum

   

  1. forjest

   forjest

   Yorum için teşekkür'ler değerli kardeşim. :) 

   Ancak ilk linux işletim sistemini kullanacaksanız eğer,mxlinux ile başlamanız kötü değil elbette ancak arayüz olarak belli bir süre sonra farklı arayışlara kendini bırakabilir bunu ilk kez kullanacağınız için belirttim sadece.

   Linux camiasında adından çok fazla söz ettiren bugünlerde daha çok Arch tabanlı Arcolinux işletim sistemi oldukça popüler her ne kadar distrowatch sıralamalarında alt kısımlarda olsada gelişmiş profesyonellerin kendi sistemlerine kurduklarını bilmekteyim bunu sürekli anlık güncel olarak tutorial presentation videoları hazırlayanların ana sistem olarak kurduklarını videoları izlediğimde gözlemlediğinden yola çıkarak önerdim sadece.

   Diğer taraftan elbette linux zengin çeşitliliği oldukça fazla seçim herkeze göre değişebilir bende deneyimlemelerime dayanarak bazı önerilerde bulunmaktayım her zaman.

   İlk orta ve üst seviye kullanıcı sistemleri için "arayüz seçimi kullanıcıya kalmış elbette" benim önerdiklerim:

   • Debian safında: Linux mint/Ubuntu vb. | Archlinux safında: Manjaro,Arcolinux veya Antergos
   • Sürücü uygulama forum ve destek olarak oldukça zengin içeriklere sahip aranılanında bulunabileceğide söz konusu.
   • Donanım seviyeleri,işlemci vb.durumlarda göz önünde bulundurularak arayüz seçimlerde performans olarak etki edecektir bu yüzden gnome,kde,budgie ve deepin donanımı çok kullanır.Xfce,mate,lxqt,lxde,i3,jwm,openbox vd. en hafifleri olarak karşımıza çıkmakta donanım ve işlemci iyiyse zaten seçim her türlü sorunsuz olacaktır.
 13. https://www.mozilla.org/tr/firefox/channel/desktop/ https://www.mozilla.org/tr/firefox/nightly/all/ https://www.mozilla.org/tr/firefox/developer/all/ https://www.mozilla.org/tr/firefox/beta/all/ https://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizations/all/ https://www.mozilla.org/tr/firefox/all/ Bunlar resmi adresler. Burada bütün kurulum dosyalarını en güncel haliyle indirebilirsiniz. Portable dizine neden yazdın derseniz, indireceğiniz Türkçe dosyayı 7zip ile açın ''core'' klasörünü portable dosyadaki ilgili bin dosyaları ile değiştirin artık Tamamen Türkçe kullanabilirsiniz.
 14. slmgr.vbs -xpr komutuyla bakın hocam kaç gün kaldığına, zira bendede 1001 yazıyor orada gün ile alakası yok.
 15. Evet, Windows 10 Enterprise ve Enterprise LTSC farklı sürümler. Burada normal Enterprise sürümü var. Ayrıca en stabil işletim sistemidir şuanda Enterprise ve Pro sürümü. Sıkıntısız indirip kurabilirsiniz benim gibi, üstadımıza teşekkürler. An itibariyle en güncel aio burada. Yanlış düşünmüyorsam Microsoft LTSC sürüme güncel iso çıkarmıyor ve kullanıcılarına tüketici (consumer iso) ürünlerini tavsiye ediyor.
×
×
 • Create New...