Jump to content

selokan

Üye
 • Posts

  162
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

selokan last won the day on May 8 2021

selokan had the most liked content!

Recent Profile Visitors

8096 profile views

selokan's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Conversation Starter Rare
 • Very Popular Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done Rare

Recent Badges

619

Reputation

 1. HERŞEYİN HİÇBİR TADI KALMADI...

 2. TRY THIS LINK : https://disk.yandex.com.tr/d/6seP73cs2Z0rfA
 3. 1-) Flash Disk, Portable SSD, HDD vs ile... 2-) DVD & CD vs ile... 3-) Disket ile... 4-) Kablolu Yerel Ağ Bağlantısı ile... 5-) Kablosuz Ağ Bağlantısı ile.. 6-) Paylaşımlı Klasör ile... 7-) Bizzat Modem ile... 8-) Bulut Depo ile... 9-) WhatsApp, Telegram, Signal vs ile... Yani o kadar çok yöntem var ki... hepsi de yerine göre en kısa yöntem.. esasında sorunuz eksik bir soru.. ihtiyaç nedir, elinizde ne var.. internet bağlantınız var mı, cihazlarda usb girişi vs var mı, cihazların işletim sistemi nedir vs.. bilgi yok...
 4. Office 2019'un lite hali kimsede var mı? Yahut Hazırlayabilir & Paylaşabilir misiniz?
 5. Bir de bunlara bakabilirsiniz... :
 6. Hayatta şekersiz hatta 4-5 küp şekerden az atmayan birisinin hikayesi: - Çaycının çay kaç şeker olsun sorusuna karşılık: -İstemiyorum şeker, hayatın tadı kaçmış, çayın şekeri olsa ne olmasa ne..
 7. Ne yaptınız, ne aşamadasınız? Benzer şekilde bir dönem yapabileceğim en lite sistemler için uğraşmıştım. Hatta abartıp, icon lardan, fontlara, fon lardan, gereksiz boş klasörlere, hiç kullanılmayan win 32 uygulamalarına kadar silmiş, mb ve kb hesapları yapmıştım. silince hata verip sistemi çökertenlerde ise alternatif ama birkaç mb hatta kb daha az alternatifi ile değişmiştim. hey gidi günler.. EK Not: Eklemeyi unutmuşum; Kendimize özel mi, çoğunluğa özel mi, hatasız mı, birebir uzmanlık (ya da uğraşı) isteyen her şeyi elle kurulum isteyen sistem şeklinde bir durum (sadece kabuk) varsa ona göre hareket edilebilir. Varsayılan windows uygulamalarının alternatifleri mevcut, (neredeyse hemen hemen hiç) kullanılmayan uygulamaların silinmesi de bir noktada fayda sağlayacaktır. Ayrıca mağaza komple kaldırılabilir. Masaüstüne küçük bir komut dosyası (kullanıcı isteğine bağlı) bırakılabilir, bu şekilde tekrar (sadece mağaza ve önemli eklerini) yükleme sağlanabilir.
 8. Güzel çalışma. Benzer şekilde; şeffaf yapma (tamamen saydam) için birkaç seçenek mevcut. Aşağıdaki sayfaya bakılabilir:
 9. Kısa Cevap: Aşağıdaki sayfaya bakın. Uzun Cevap: Yukarıdaki sayfada uzun uzun anlatıldı.. bakın isterseniz
 10. İlk diyececeğim; keşke maili hiç açmamış olsaydınız. Kısa cevap: phishing. Uzun Cevap: İK ve katalog oluşturma için sezgisel kodlanmış kişisel bilgi toplayan arşiv mekanizması. Bilgilerinizi loglar. Ayrıca mail içinde trojan barındırır. %80-90 oranında bu tip mailler spam kutusuna otomatik düşer. Açmak dahi pc nize zararlı bulaşmasına yeterlidir. Mail içindeki logo (ve resimler) içine gizlenmiş zararlılar mevcuttur. İtibar etmeyiniz. Tosuncuk, thodex, jet fadıl, abrakadabra.. sanırım anlatmaya yeter..
 11. Yazarken o anlamları düşünmesem de şaka yollu olarak bir tebessüm oluşturmak kafidir demiştim. Burada ressam tost makinasında da bu sistemin çalışabileceğini hayal ederek ilgili ayarları yapmış, en minimal çalışmayı ortaya koymuştur anlamını çıkarabiliriz. Wifi çalışıyor, dikkat ederseniz wifi sürücülerinin hepsi sistemin kendisinin 4 katı yer tutacaktır.. Bu sebeple en yaygın wifi sürücüleri sistem içine dahil edildi. (Kendi sürücünüzü haricen yükleyebilirsiniz) Ayrıca açıklamaları okursanız bu sorununuza bizzat konu içinde açıklama yapmıştım. Yine çok merak etmişsiniz ya; Konu içinde bizzat YILLARDIR KENDİ KULLANDIĞIM SİSTEM diyorum.. ACABA LİNKE TIKLAYIP DİREK İNDİRMEK YERİNE YAZAN YAZILARI OKUDUNUZ MU? ÇOK MERAK ETTİM.. ALMA-İNDİRME HOCAM SEN
 12. Start Menu Reviver'ın versiyonu 3.0.5.4'e yükseltilmiştir. Konu içine en güncel indirme linkleri eklenmiştir. En güncel sürümü indirmek için Tıklayın.
 13. Versiyon 1.47 ye güncellenmiştir. Birçok hata gidermenin yanında performans iyileştirme yapılmıştır. Groupy öyle kullanışlı ki; Stardock firmasının bu başarısını Microsoft (ç)alarak gelecek büyük güncellemesinde varsayılan olarak koyacağını bildirdi. Linkler eklendi. Tıklayın:
 14. Bu konu bu iş için var zaten Burada bunu abajürle anlattık, Cikciklerle ve bibiple anlattık, Kitaplarımızda yazdık, Herkes bu şekil giyinir diyen amcayla da anlattık, Hepsini söyledik ne varsa.. Diğer sorulara verdiğimiz cevaplar aşağıdadır lütfen izlemeden tekrar sormayın:
 15. Signal'de şu durum var ki, hızlı şekilde açıklar kapatılıyor. Çünkü açık kaynak ve herkes katkıda bulunuyor. Tam imece usulü çalışılıyor. Herkes güvenlik için katkı sağlıyor. İnanın dünya üzerinde benzer mahiyette başka bir uygulama yok ki bu kadar hızlı açık kapatılsın. Söz konusu açık da oldukça kısa sürede kapanacaktır. Esas mesele kapalı kaynak yazılımlarda.. ne olduğu bilinmiyor içlerinde... Mesela BİP, DEDİ veya WhatsApp gibi.. Hadi bir de WhatApp haberi verelim. Hani bu aralar WhatsApp verileriniz güvende, uçtan uca dinliyoruz (?) diyor ya...
×
×
 • Create New...