Jump to content

Jack_Martin

Yeni Üye
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Jack_Martin

 • Rank
  Yeni üye

Recent Profile Visitors

31 profile views
 1. Şu ana kadar forumda kullandığım en iyi Windows 10 derlemelerinden biri olmuş. Ayarlarınızı kesinlikle saklamanızı ve kolay kolay değiştirmemenizi öneririm. 1903 sürümü sorunluydu sanırım bu yüzden bunu kurdum. Açıkcası illa son ay güncellemeleri olsun diye bir derdim yok. Bu arada bazı arkadaşlar küçük simgelerden şikayet etmiş. Bunları basit şekilde çözebilirsiniz.. Masaüstü simgeleri için boş bir yere sağ tıklayıp ordan görünüm kısmından orta boyutlu simgelere alın. Başlat tuşununda bulunduğu görev çubuğunu büyütmek içinse görev çubuğuna sağ tıklayıp > görev çubuğu ayarlarına tıklayın. Karşınıza çıkan seçeneklerden küçük görev çubuğu kullan seçeneğini kapatın. Hepsi bu kadar.. Bu arada en son yapacağınız Windows 10 derlemesine Winrar hariç ekstra bir katılım programı olmazsa bence harika olur. Emeğinize sağlık, başarılarınızın devamını dilerim..
 2. Tüm Linkler silinmiş hocam bir kontrol edebilirmisiniz ? Şöyle gösteriyor.. https://i.hizliresim.com/7all65.png
 3. Anladım hocam. Açıkcası genelde bu kadar ek ayarlamalar olan sistem kullanmak yerine temiz sistem kullanmayı tercih edenlerdendim ama şunu söylemek isterim sistem oldukça başarılı.. Sistemim çok iyi sayılmaz 3.nesil i3 kullanmama rağmen Windows 10 Home Single sürümü uçuyor adeta. :) Bu arada Kokteyl için hazırladığınız ayar listesine baktım ama göremedim sanırım yada gözümden kaçmış olabilir onca yazı içerisinde. Kokteyl Disk Birleştiricisini kapatıyor mu tamamen acaba ? Defrag yapmayı açıkcası istemiyorum SSD kullandığımdan ötürü.. Kendim denetim masasına gidip disk birleştiricisini açmaya çalıştığımda tepki vermiyor bu yüzden sorma gereği duydum açıkcası.
 4. Öncelikle dünkü sorumdan sonra konudaki işletim sistemini kurdum. Sürücülerimi kurup tüm windows güncellemelerini yaptım ve Kokteyl konunuzdan Toolbox indirip uyguladım. En son aşamada ise Kokteyl uyguladım. Yalnız 1 şey sormak istiyorum aklıma takıldı. Windows 10 Home Single Language işletim sistemini kurduktan sonra ilk açılışta ufak bir pencere açılıyor yukarda ve visual - net framework 4.7 - kokteylexporter yazıyor. Sanırım bunların kurulumunu yapıyor otomatik sistem, ama Toolbox uygulamasını çalıştırdığımızda da visual ve netframework kurduğunu söylüyor sistem. Bunlar çakışma yapar mı acaba ? İlerde bir problem yaratır mı ?
 5. Konudaki sık sorulanları okudum ama bir kez daha yanlış bir işlem yapmamak adına sormak isterim. İlk önce konudaki işletim sistemini güzelce kuruyoruz. Sürücülerimizi kuruyoruz. Aslında ben sadece ekran kartımı sürücümü manuel kuruyorum genelde update zaten herşeyi otomatik kendisi kuruyor. Daha sonra windows güncellemelerini tamamiyle yapıp bitiriyoruz. Toolbox kuruyoruzki directx, microsoft visual programları rahatça kurulsun. En son Kokteyl uygulamasını çalıştırıp stabiliyet ayarlarını yaptırıyoruz. Atladığım birşey varsa uyarırsanız sevinirim.. Bu arada konudaki bazı yorumları okuduğum kadarıyla olduk.a başarılı bir sistem gibi duruyor. Tebrik ederim, emeğinize sağlık..
×
×
 • Create New...