Jump to content

AdemYakups

Üye
 • Posts

  376
 • Joined

 • Last visited

İletişim Bilgileri

 • Facebook
  Adem Yakub Sezer

Profile Information

 • Male
 • TR

Recent Profile Visitors

3634 profile views

AdemYakups's Achievements

Rising Star

Rising Star (9/14)

 • Very Popular Rare
 • Conversation Starter Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Dedicated Rare

Recent Badges

327

Reputation

 1. nsudoyu kullanrak çalıştır o zaman yapar.
 2. Bunlr önemli güvenlik açıkları %5 işlem hacmi kazandırır ama illaki riski göze alarak kapatmak istersen o zaman yönetici olarak aç her 2 seçeneği disable yap.
 3. Çok derinlemesine anlayamadım ama girdi ile alakalı görünmesinden rahatsızsan bunu uygulayabilirsin. Windows Registry Editor Version 5.00 [-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Microsoft Edge] [-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Microsoft Edge Update]
 4. Anlamadım pek. Uygulamalar listeside gözüküp gözükmediği hiç önemli değil ordaki amaç ne var ne yok yüklü sen bilesin uygulamaların çalşması oraya bağlı değil. İstediğin birşey mi var gözükmesini mi istemiyorsun tam olarak.
 5. Benim kendi katılımsız yaptığım Edge 107 Kaldır dersem heryerden kalkar. Kalkmıyorsa hibit vb uygulamalarla kaldırabilirsin. Listede yüklü görünmeyen ama yüklü olan Opera var onuda listede kullnmıyorum.
 6. benim hatamda olabilir nedenini bilmiyorum daha öncede aynı durumu yaşamıştım. Evet katılımsız. Kendi kullandığım Opera katılımsız halini mesajlara atıyorum deneyip bakarsan makbule geçer.
 7. WinXlite sistemlerde bu FBli konanın yapımlarında kendi özelleştirdğiğim Chrome Edge Brave tarayıcılarını çalştıramadım sanırım resmi kurulumlarda belki çalşıyordur sanalda kullanmak için kaynak tüketimi epey iyiydi.
 8. ghostu denedim kendim sanalda kullandığım ve özelleştirdiğim win10 1709 dan daha fazla ve win10 20H2 ile hemen hemen aynı kaynağı tüketmektedir. Ama WinXlite çok daha az kaynak harcıyor. Test ettim. Güvenilir mi bilemem detaylı bakmak lazım ama ultralite olan winXlite gayet başarılı. Sanal için uygun buldum.
 9. Mümkünse kendin dışında kalan kullanıcırı kaldır kendine ise sadece okuma yetkisi ver işin düşene kadar ama unutma bunu yaptığında format sonrası dahi bu bilgi saklanır sonraki sistemdede yetkilendirme konusu önüne çıkar. Disk yönetiminde sürücü harfi kısmında yerel harf atamasını kaldır hiç gözükmesin. olabilecek kopyalamaların önüne geçmek ve kod içine gömülen "in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) " sorgususnun önüne geçmek için. Farklı uygulamalr vs belki vardır aklıma gelmiyor.
 10. eski ama güzel bir yöntem diskleri erişim kısıtı getiremen lazım kalıbları oraya taşıdıktan sonra çünkü olası bir virus trojen vs oraya kendini bırakmasın aksi halde sana yararı olmaz zararı olur.
 11. ;Arka planda disk birleştirmeyi devre dışı bırak [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Dfrg\BootOptimizeFunction] "Enable"="N"
 12. Kendime göre düzenlerken fark ettim Ms Mağazasında otomatik indirmeyi pasifleştiren kayıt girdisi 0004 yazılmış ama 0002 ile bitmesi lazım. "AutoDownload"=dword:00000002 Windows11 için klasör gruplamayı otomatik kapalı konuma getirecek kayıt girdisi var mıdır.
 13. Brave tarayıcı , Tohryum tarayıcı Güvenlik ve kullanışlılık önemli. Daha hızlı tarayıcılar var chromiyum ve mozilla tabanlı fakat önemli olan kullanışlılık.Hız sonra gelir.
 14. Konuyu baştan incelemek lazım adresler arkaplanda farklı durumlar gerçekleştiriyormu. Kod sahibi başka kaynaklardan eklemeyin demiş. Ben kodu kaldırdım teyit etmek lazım doğru kodu. https://twitter.com/gorhill/status/1712449569693315284
×
×
 • Create New...