Jump to content

nuh21tr

Üye
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • C++ C# Autoit

Recent Profile Visitors

347 profile views

nuh21tr's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • Dedicated Rare
 • Conversation Starter Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done Rare

Recent Badges

9

Reputation

 1. Parola konu içine ve zip dosyasına eklenmiştir.
 2. [NUH21TR] Film Arşiv Yöneticisi Film/Dizi arşivlerinizi listeleyip yönetebileceğiniz imdb verileriyle çalışabilen küçük boyutlu, kurulumsuz ve taşınabilir araç. Özellikler • Birden fazla liste oluşturma. • Poster indirme. • Imdb puan ve bilgilerini toplu ve otomatik işleme. • Film açıklamalarını Türkçe'ye çevirme. • Film Türkçe isim otomatik bulma. • Toplu puan güncelleme. • Varsayılan olarak rastgele film seçip oynatma. • Oynatılan dosyalar için üst bildirim. • Klavye kısayolları ile tam denetim. Görseller Program beta test aşamasındadır. Lütfen herhangi bir sorunla karşılaştığınızda bana bildiriniz. İndir: [NUH21TR] Film Arşiv Yöneticisi v2.0.176.3460-Beta-20.11.2022.zip Link: Mega.nz pass: nuh21tr
 3. autoit forumdaki şu örneklere bakabilirsin: https://www.autoitscript.com/forum/topic/173351-pin-my-program-to-windows-8-taskbar/ https://www.autoitscript.com/forum/topic/178494-windows-10-pin-to-taskbar/ https://www.autoitscript.com/forum/topic/116641-how-can-i-create-any-shortcut-at-the-quicklaunch-for-windows-7/
 4. Koordinatlara özel tıklama varsa anladığım kadarıyla şöyle bir kod yazdım: Dim $aranacakRenkKodlari[] = [125556, 66589] Dim $koordinatRenklerIcin[][] = [[125, 625], [565, 856]] Dim $koordinatTiklamakIcin[][] = [[125, 625], [565, 856]] While 1 For $i = 0 To UBound($aranacakRenkKodlari) - 1 $Pixel = PixelGetColor($koordinatRenklerIcin[$i][0], $koordinatRenklerIcin[$i][1]) ;bu kordinatlarda ;Sleep(100) komutu yerine zamandan kazanmak için ayarlanabilir bekleme süresi yazilabilir $sleepStep = 0 Do Sleep(10) $sleepStep += 10 Until $sleepStep = 100 Or $Pixel = $aranacakRenkKodlari[$i] If $Pixel = $aranacakRenkKodlari[$i] Then ;MsgBox(64,"","renk bulundu") MouseClick("left", $koordinatTiklamakIcin[$i][0], $koordinatTiklamakIcin[$i][1]) $sleepStep = 0 Do Sleep(25) $sleepStep += 25 Until $sleepStep >= 1500 Or $Pixel <> $aranacakRenkKodlari[$i] ;Sleep(1500) komutu yerine zamandan kazanmak için ayarlanabilir bekleme süresi yazilabilir EndIf Next WEnd Buradaki Array lerdeki sıralama çok önemli her bi array renk - koordinat sıralamasına göre yazılmıştır. Koordinatlar tutarsa tıklama işi gerçekleşir. [NUH21TR].
 5. Belki farklı yerlerde yardımcı olabilir diye konuya bir fonksiyon eklemek istedim. Bilmeyenler için; Bir uygulama 32-bitlik bir uygulama ise; - 64 Bitlik Windows sisteminde olası kurulum yolu "Program Files (x86)" klasörüdür. - 32 Bitlik Windows sisteminde olası kurulum yolu "Program Files" klasörüdür. Bir uygulama 64-bitlik bir uygulama ise; - 64 Bitlik Windows sisteminde olası kurulum yolu "Program Files" klasörüdür. - 32 Bitlik Windows sisteminde zaten çalışmaz... Fonksiyonum; $olasiKurulumYolu = _OlasiProgramFilesYolunuBelirle("WinRARInstall.exe") MsgBox("","",$olasiKurulumYolu) Func _OlasiProgramFilesYolunuBelirle($dosyaYolu) ; [NUH21TR] If Not FileExists($dosyaYolu) Then Return SetError(1, 0, 0) Local $dosyaTipi = DllStructCreate("dword;") $geriDonus = DllCall("kernel32.dll", "hwnd", "GetBinaryTypeW", "wstr", $dosyaYolu, "ptr", DllStructGetPtr($dosyaTipi)) If $geriDonus[0] = 0 Then Return "Yürütülebilir Bir Dosya Değil!" Local $structCikti Switch DllStructGetData($dosyaTipi, 1) Case 0 $structCikti = "X86" Case 1 $structCikti = "MS-DOS Tabanlı Uygulama" Case 2 $structCikti = "16-bit Windows Tabanlı Uygulama" Case 3 $structCikti = "PIF Dosyası Yürüten Bir MS-DOS Tabanlı Uygulama" Case 4 $structCikti = "POSIX Tabanlı Uygulama" Case 5 $structCikti = "16-bit OS/2 Tabanlı Uygulama" Case 6 $structCikti = "X64" EndSwitch If @OSArch = "X64" And $structCikti = "X86" Then Return @HomeDrive & "\Program Files (x86)" Return @HomeDrive & "\Program Files" EndFunc ;==>_OlasiProgramFilesYolunuBelirle / [NUH21TR] Bu fonksiyon bayağı kısaltılabilirdi fakat açıklayıcı olması açısından iyi olabilir diye düşündüm... [NUH21TR].
 6. # Sürüm 5.3.3.70 (2020.03.20.1420) _ 20 Mart 2020 Cuma [+] Klasörün aynı ismine sahip virüs dosyası kesin dosya yöntemiyle taranacaksa, çalışıyorsa taramadan hemen önce otomatik sonlandırılacak. [+] Sonlandırılan işlemlerin isimleri ve sayısı tarama panelinde listelenecek. [+] Tarama panelinde seçilen dosya ve dosyanın MD5 sağlaması panel başlangıcında görüntülenecek. [+] Taramadan sonra gelen seçim panelinde her bir dizeye çift tıklayınca dosyanın konumu açılabilir. [*] Tarama panelinde birkaç ekleme ve düzeltmeler. [*] Birçok anti-virüs programının yanlış pozitif algılama sorununda düzeltmeler. EKRAN GÖRÜNTÜLERİ (Sadece Yeni Özellikler) [NUH21TR].
 7. # Sürüm 5.2.10.825 (2020.03.16.1030) _ 16 Mart 2020 Pazartesi [+] Araçlarda bulunan seçilecek birimler artık disk isimleri ve dosya sistemi ile gösterilir. [+] Klasörün aynı ismine sahip dosyalar tarama esnasında tarama panelinde ayrıntılı olarak izlenebilecek. [+] Taramalar optimize edildi ve daha hızlı tarama yöntemi eklendi. [+] Klasörün aynı ismine sahip dosyalar, önerilen tarama yönteminde taranırken artık md5 dosya sağlama ile taranıyor. [+] Kesin olan virüs dosyası taranırken, bu seçilen dosya ile aynı olup, klasörün aynı ismine sahip olmayan dosyalar varsa, taramadan sonra gelen seçim panelinde isteğe bağlı olarak silinebilir. [+] Tarama yapılırken, çalışan bir virüs tespit edildiğinde bu virüsün silinmesi için için güçlü bir işlem sonlandırma yöntemi eklendi. [*] Dosya boyutunda küçültme. [*] Birkaç hata düzeltmeleri. EKRAN GÖRÜNTÜLERİ (Sadece Yeni Özellikler) [NUH21TR].
 8. Düzenleme: "Gizlenmiş Tüm Dosya ve Klasörleri Görünür Yap" aracında işlem iptal butonuna tıkladığımızda , işlem kısmi olarak sonlandırılıyordu. Şimdi düzeltildi. [NUH21TR].
 9. # Sürüm 5.0.11.1234 (2020.02.21.2200) _ 21 Şubat 2020 Cuma [+] Menüye "Araçlar Panosu" bölümü eklendi. [+] Araçlar Panosu'na "Komutsal Onarım Aracı" menüsünün yanına daha önce vadedilen, virüslere karşı çok işe yarayacak iki araç daha eklendi. ("Gizlenmiş Tüm Dosya ve Klasörleri Görünür Yap" , "Klasörün Aynı İsmine Sahip Virüs Dosyalarını Sil") [*] İşleniyor animasyonu turuncu renk olarak değiştirildi. [*] Ana arayüzde işlem yapıldıktan sonra işleniyor animasyonu kaybolmuyordu şimdi düzeltildi. [*] Birkaç ufak hata düzeltmeleri. EKRAN GÖRÜNTÜLERİ (Sadece Yeni Özellikler) [NUH21TR].
 10. # Sürüm 4.0.10.2807 (2020.02.06.1405) _ 06 Şubat 2020 Perşembe [+] Kullanıcı Anlaşması-Sorumluluk Reddi Beyanı'nda birkaç değişiklik mevcut.(Okuyun. "Seçenekler\Hakkında\Kullanıcı Anlaşması") [+] Listede bulunan disk sayısını göstermek için liste başlığına disk sayısı bölümü eklendi. [+] Her bir disk birimine ulaşmak için "Birime gözat" özelliği eklendi. [+] Seçilen disklere koruma işlemi uygulanırken ilerleme çubuğu belirecek. [+] Virüs bulaşı sonrası oluşan kritik birkaç değişiklik için belirteçli "Araçlar" menüsü eklendi. (Seçenekler menüsünden ulaşabilirsiniz.) [+] İşlem akışını hızlandırmak için mesaj kutusu yerine bildirim ile gösterim seçeneği eklendi. (Ayarlara gözatın.) [+] Programı "Güncelleme" özelliği eklendi. (Seçenekler menüsünden ulaşabilirsiniz.) [+] Bu sürümden itibaren eski sürümlerde mevcut bulunan virüs listesinde bir değişiklik olduğunda bu değişiklik yeni sürümlerde koruma sistemine entegre edilerek işlenecek. [*] Arayüzde iyileştirmeler. [*] Performans üzerinde iyileştirmeler. [*] Birkaç hata düzeltmeleri. EKRAN GÖRÜNTÜLERİ (Sadece Yeni Özellikler) [NUH21TR].
 11. Rica ederim güzel arkadaşım. Bu ala denilemeyecek kadar az ve kayda değer olmayan tecrübemle bir şeyler aktarabildiysem ne mutlu bana. Allah'a emanet olunuz. Hürmet ederim.
 12. Rica ederim arkadaşım. Ve.... Tabi Extended arkadaşımızın dediği gibi demek istiyorsan en kısa yolu onun dediği gibi. DirCreate mantığını zaten bildiğini düşünüyorum. Benim anladığım : For...Next döngüsü mantığı içerisinde 1 ana klasör \ Ana klasörün altında altklasörleri olmayan herhangi bir kaç tane klasör \ ve onların her hangi bir(kaç) tanesinde 2019 ve 2020 klasörleriydi. Doğru anlamışımdır umarım. Yoksa demek istediğin diğer türlü ise : Aşağıda tek tek girilerek, Extended arkadaşımızın dediği gibi yapılabilir. DirCreate(@DesktopDir & "\Programlar\Katilimsiz\Portable\Program\Ben\Sen\O\Biz\Siz\Onlar") DirCreate(@DesktopDir & "\Programlar\Katilimsiz\Portable\2019") DirCreate(@DesktopDir & "\Programlar\Katilimsiz\Portable\2020") ; Böylece sadece "Portable" klasörü içinde yine "2019" ve "2020" klasörü var. ; Ki oluşturacağın klasör formatı bu şekilde sabit ve az ise bu yolu tercih etmek mantıklı olabilir. ; Buraya Dikkat!!! Tabi bu durumda "Onlar" klasörü oluşturulan diğer klasörlerin en alt klasörü olur. Skorpion arkadaşım tecrübeni bilmediğim için böyle ayrıntılı yazdım. Belki benden daha iyi kodlama yeteneğin vardır. Bu durum için kusura bakmayasın. Hem böylece yeni başlayanlar varsa bu yazılardan faydalanmış olur. Faydalı bir şekilde ilerlemen temennisiyle... Hürmetle... [NUH21TR].
 13. Mesela 9 adet klasör olsun ve sadece Portable klasörünün içine 2019 ve 2020 klasörleri eklemeli. Öyleyse: $text = "Programlar\" $user = "Katilimsiz\Portable\Program\Ben\Sen\O\Biz\Siz\Onlar" ; 9 adet klasörümüz olsun $array = StringSplit($user, '\') For $i = 1 To $array[0] ; burada array[0] tüm $user klasörlerini belirtir If $i = 2 Then ; 2. sırada Portable klasörü var. Yani 2. döngüde... DirCreate(@DesktopDir & '\' & $text & '\' & $array[$i]&"\2019") DirCreate(@DesktopDir & '\' & $text & '\' & $array[$i]&"\2020") Else DirCreate(@DesktopDir & '\' & $text & '\' & $array[$i]) ; Portable dışındaki klasörler için EndIf Next bide 2 sorunun cevabı ise kodları öncekiyle kıyaslarsan mantığını kavrarsın diye düşünüyorum. Yazı ile anlatmaktan ziyade kurcalamak daha iyi olabilir. İstediğin şey şöyle bir şeyse: Mesela sadece 3. ve 6. klasörleri içine 2019 ve 2020 klasörü eklemeli... Öyleyse: $text = "Programlar\" $user = "Katilimsiz\Portable\Program\Ben\Sen\O\Biz\Siz\Onlar" ; 9 adet klasörümüz olsun $array = StringSplit($user, '\') For $i = 1 To $array[0] ; burada array[0] tüm $user klasörlerini belirtir If $i = 3 Or $i = 6 Then ; 3. veya 6. klasörler. Yani 3. veya 6. döngüde > "Program" ve "O" klasörü... DirCreate(@DesktopDir & '\' & $text & '\' & $array[$i]&"\2019") DirCreate(@DesktopDir & '\' & $text & '\' & $array[$i]&"\2020") Else DirCreate(@DesktopDir & '\' & $text & '\' & $array[$i]) ; 3. veya 6. klasörler dışındaki klasörler için EndIf Next [NUH21TR].
 14. anladığım kadarıyla sadece Katilimsiz ve Portable klasörlerinin içine 2019 ve 2020 klasörleri oluşturulmalı. Öyleyse: $text = "Programlar\" $user = "Katilimsiz\Portable\Program\" $array = StringSplit($user, '\') For $i = 1 To $array[0] DirCreate(@DesktopDir & '\' & $text & '\' & $array[$i]&"\2019") DirCreate(@DesktopDir & '\' & $text & '\' & $array[$i]&"\2020") If $i = 2 Then DirCreate(@DesktopDir & '\' & $text & '\' & $array[3]) ExitLoop EndIf Next
 15. [NUH21TR] USB Virüs Engelleyici 2022 (32-bit Program) Program Adı.........: [NUH21TR] USB Virüs Engelleyici Dosya Sürümü.....: 2022.07.11.1135 Ürün Sürümü.......: 5.4.0.356 Program Tarihi....: 11 Temmuz 2022 Pazartesi İşletim Sistemi....: Win 11/10/8.1/8/7/Vista Geliştirici..............: [NUH21TR]. Aşılama yöntemi ile USB diskleri virüslerden korumak için yazılmış küçük bir program. Geniş açıklama program içinde mevcuttur... Bu program çevrimiçi bir antivirüs programı değildir! USB Diskler üzerinde aşılama yöntemiyle koruma sağlar. Ekran Görüntüleri : Program indirme linkleri: SÜRÜM GÜNCELLENMİŞTİR !!! Dosya Adı: [NUH21TR] USB Virüs Engelleyici - [SON SÜRÜM] Şifre : nuh21tr Link1: Google Drive Link2: Mega.nz Not: zip dosyası içerisindeki her sürüm için bulunan Dosya Bilgileri.txt dosyasına gözatınız. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, programın iletişim kısmını kullanarak bana ulaşabilirsiniz. DAHA YENİ SÜRÜMLERİN AYRINTILARI AŞAĞIDAKİ İLETİLERDE MEVCUTTUR ! [NUH21TR].
×
×
 • Create New...