Jump to content

TR_by

-=TNC.VIP=-
 • Posts

  1062
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  99

TR_by last won the day on October 2

TR_by had the most liked content!

Recent Profile Visitors

7714 profile views

TR_by's Achievements

Veteran

Veteran (13/14)

 • Posting Machine Rare
 • One Year In Rare
 • Very Popular Rare
 • Collaborator Rare
 • First Post Rare

Recent Badges

2.9k

Reputation

 1. Portable olarak kullanabilirsiniz derken diğer PE sistemlerde kullanabilirsiniz demek istedim. Bu program PE sistemlerde çalışır, normal sistemlerde çalışmaz. AOMEI portable için onu söylemiş olabilirim, hem PE sistemlerde, hem de normal sistemlerde çalışır.
 2. isokur çalıştırıp herhangi bir iso seçtiniz kuruluma başladınız sonra vazgeçtiniz diyelim, PE yi yeniden başlatmadan tekrar başka bir iso seçip kurulum yapacağınız zaman önceki kurulum için oluşturduğu sanal diskte wim i göremediği için yapar bunu. tamam deyip tekrar iso seçerseniz yeniden sanal bir disk oluşturur ve devam eder.
 3. Bu dediğin wimkur da olur ve normal, bulunamadı dedikten sonra tamam dersen wim i göstermeni isteyecek, gösterip kuruluma devam edebilirsin.
 4. Windows 11 Pro & Home | Rtm-2 | 22 H 2 | 22621.525 | 4 Farklı Kurulum Tpm | Secure Boot | Ram | Bypass İso adı: W11_PRO_HOME_22621.525_TR_by İso Boyutu: 4.28 GB (Esdsiz) CRC32: 9E5C6631 MD5: 06EA6E741EA6E9AEFF31E283A1B63103 SHA-1: A1C62EBC09566DD62A357E0AE608A3512EDA6C29 Link: https://www.mediafire.com/file/6sso6uu82cv1agl/W11_PRO_HOME_22621.525_TR_by.iso/file Orijinal Sistem Netframework 3,5 etkin, Eski bileşenler etkin, Windows Recovery (WinRE.wim) bulunmaz herhangi bir ekleme çıkarma ve ayar içermez Mod Sistem İsoda elle yükseltme dosyaları bulunmaz / Windows Recovery (WinRE.wim) bulunmaz / Gereksiz metro uygulamaları kaldırıldı / Defender aktif / Eski bileşenler aktif / Masaüstü simgeler aktif / Windows fotoğraf görüntüleyici ekli / UAC kapalı / Windows search devredışı / Onedrive devre dışı / Cortana devre dışı / Telemetryler kapatıldı gizlilik ayarları yapıldı / Sistem temizliği yapıldı / Gereksiz servisler kapatıldı / Sanal bellek kapalı / Uyku modu hazırda bekletme kapalı Lite Sistem Mod sistemde yapılanlara ilave olarak; Defender Antivirüs ve Smart Screen kaldırıldı Extra Lite Sistem Mod sistemde yapılanlara ilave olarak; Defender Antivirüs, Smart Screen, Microsoft Mesajlaşma (MSMQ), Cortana, Media Player, Edge, İnternet Explorer kaldırıldı, bu sürümde tarayıcı bulunmaz Yerel Kullanıcı Olarak Kurulum Yapma Adımları Kurulumda sırasında sistem yeniden başladıktan sonra Ülke/ Bölge seçme ekranı geldiğinde Shift+F10 birlikte basın, cmd komut penceresi açılır, komut satırına oobe\bypassnro komutunu yazıp enterleyin, sistem restart yapıp yeniden başlayacak, kuruluma normal şekilde devam edin. internet bağlanma ekranı geldiğinde alt kısımda internet bağlantım yok seçeneğinin aktif olduğunu göreceksiniz, buna tıkladıktan sonra gelen ekranda sınırlı kuruluma devam et tıklayıp Yerel Kullanıcı olarak kuruluma devam edebilirsiniz. İsteyen Microsoft hesabı ile de kurulum yapabilir. Araçlar KMS_Suite.v9.5.TR (Mephistooo2 Lisans aracı) https://disk.yandex.com.tr/d/mdcmR18p8okfFg Dijital Lisans Aracı https://disk.yandex.com.tr/d/tYqfu4Z6XOPwDQ Sanal Bellek + Uyku Modu Aç Kapat https://disk.yandex.com.tr/d/QdhOuC-I-79FeQ Home Extra Lite Sistemden Görüntüler Güncellenmiş Programlar Kurulmuş Pro Extra Lite Sistemden Görüntüler
 5. Sisteminiz açıkken isoyu winrar ile masaüstünde klasöre çıkarıp setup ile kuruluma başlayıp yükseltme şeklinde devam edebilirsiniz.
 6. İso'da elle yükseltme dosyaları bulunmadığı için yükseltme şeklinde kurulum yapamazsınız, bu iso ile sıfırdan kurulum yapılabilir. Yükseltme şeklinde kurulum yapmak için iso sources içerisindeki install.wim dosyasını ayrı bir yere çıkarın, bu dosyayı elinizde bulunan orjinal Windows 10 iso dosyasında sources klasörü içinden install.wim i sildikten sonra aynı yere W11 install.wim ini atın ve isoyu bu şekilde kaydedin. Oluşturduğunuz bu yeni iso ile yükseltme şeklinde kurulum yapabilirsiniz. Bu iso sources içindeki ei.cfg dosyasını da yeni iso da aynı yere atmayı unutmayın, bu olmayınca kurulumda sürüm seçme ekranı gelmez. Orjinal Windows 10 iso dosyasına atmanızdaki amaç Tpm-Ram_Secure Boot engeline takılmamanız içindir.
 7. Chrome eklentilerinde reklam engelleyiciyi buna sebep olabilir, eklentiyi kaldırıp deneyin. Defender dışında Antivirüs programı kurduysanız engelliyor olabilir, Antivirüsü devre dışı bırakıp aynı sorun devam ediyor mu deneyin. DNS ayarlarınızı değiştirdiyseniz otomatik konuma alıp deneyin. Son olarak başka bir tarayıcı deneyin. Çünkü bu durumun sistem ile herhangi bir ilgisi yok.
 8. Bu konudaki sürüm BETA olarak verilen sürümdür. RTM olarak verilen sürüm aşağıdaki konu.
 9. AOMEI Backupper Technician Plus 7.0.0 TR Portable Program adı: AOMEI Backupper Technician Plus 7.0.0 TR Portable Program boyutu: 142 MB CRC32: BAB40254 MD5: 1A54BEF5584D5BA4D0C02124BC27449C SHA-1: 86A271C41892B6C86B50483202D2CC8F89E21723 https://www.mediafire.com/file/7s096ezd9b79jrs/AOMEI_Backupper_Technician_Plus_7.0.0_TR_Portable.rar/file
 10. Windows sonraki sürümlere yükseltme kapatıldı, Windows 7 destek süresi sona erdi uyarıları kapatıldı. Resimde görülen Edge güncellemesi isteğinize bağlı, Edge'yi kullanmak isterseniz güncelleyebilirsiniz. Defender kullanacaksanız en alttaki Defender için olanı güncelleyebilirsiniz. Diğer 2 adet güncellemeyi ve Netfx güncellemelerini yükleyebilirsiniz. Bunların dışındakiler Telemetry güncellemeleridir, bu güncellemelerin üzerine sağ tık yapıp gizlemenizi öneririm. Windows 7 sistemlere MS desteğini kestiği için önemli güncelleme yayınlamaz, isterseniz güncellemeleri kapatıp kullanabilirsiniz.
 11. Backupper olarak ismi değiştirip atılacak. (/KMPE/MInst/Portable/x64 bu kısım atacağın yolu gösteriyor.
×
×
 • Create New...