Jump to content

Azerbeycan82

Üye
 • Posts

  209
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

Recent Profile Visitors

1218 profile views

Azerbeycan82's Achievements

 1. Direk yüklüyorsunuz. Şifrenizi oluşturup masa üstüne ulaşıyorsunuz. " unsalicmez54" bu değerli form üyesi Rufus 3.22 ile flash diske yazdıramamış. DVD ye de yazdırılabilmek için ISO nun boyutunu küçültmüştüm. Sanırım linke yüklerken bi hata oluşmuş,çünkü bende yeniden test ettiğimde her hangi bir sorunla karşılaşmadım. Rufusla flash diske yazdıramayanlar aşağıda adresini vereceğim WinPE nin Windows Kur (Setup78) yazılımı ile ESD den yükleme yapabilirler. Her hangi bir yere aynı ismli bir klasör açıyorsunuz içerisine ESD dosyasıyla birlikte "$OEM$/autounattend" yazılımlarını da koyarak Setup78 ile PC ye yükleme yapıyorsunuz. Bu her 2 yazılımı kodlamazsanız TPM2 ve Microsoft hesabı/İnternet bağlantısı ister. Ayrıca AIO Multibot/Ventoy yazılımlarıyla ISO dosyasından yükleme yapabilirsiniz. İşte tarafımca düzenlenen Windows 11 PE_x64 yazılımının adresi. Bu adresten indirerek hiç bir ilaca gerek kalmadan kullanabilirsiniz?
 2. Arşivinizde WinPE Setup78 ile ESD dosyasından yükleyebilirsiniz. AIO Multiboot ve Ventoy ile de yükleyebilirsiniz. Bende Rufus 3.22 ile testten geçmişti,yeniden inceleyip test etmem gerekiyor. Kolay gelsin.
 3. Windows11Pro_22H2_22621.1483TR.22.03.23 Tüm PC Kullanıcıları için Orijinal Sistem Rar İçerisindeki ISO Boyutu: 3.32 GB (ESD) MD5: CBS5F2900D2F29B90C0EFB820469808B İNDİR: https://www.mediafire.com/file/cgcaq6qs2edynct/Win11Pro_22H2_22621.1483TR.22.03.23.rar/file (Tnc Debrid ile İndir)) SİSTEM ÖZELLİKLERİ 1.Sitesinden indirilen adı geçen bu sistem “WIM” formatındaydı. MD5 kontrolü wim üzerinden yapılmış olup,ESD ye dönüştürüldükten sonra bu kontrol yapılmamıştır. 32bit GPT_UEFI USB disk/4.7GB DVD-RW ra yazılabilmesi de sağlanmıştır.ESD siz orijinal boyutu 5.75 GB tır. 2.ESD ye dönüştürülen bu sistem Rufus 3.22 (Rar içerisinde mevcut) ile USB diske GPT_UEFI (32Bit) metoduyla kaydedilerek PC ye yüklelenerek testten geçirilmiştir. 3.Yeniden oluşturulan ISO dosyası “AIO BOOT/VENTOY” Yazılımına gösterilerek PC ye sorunsuz yüklemesi test edilmiştir. 4.Her hangi bir sanal makine yazılımı kullanmadığımdan teste tabi tutulmamış olup,şu an bizzat tarafımca aıo_uefi yazılımıyla iso dan PC me yükleyerek kullanmaya başladım. Her hangi bir sorun yok. 5.Orjinal Wim dosyasını ESD ye dönüştürme esnasında yalnızca MicrosoftNetFremork 1-3.5 entegresiyle birlikte aktivasyon/Lisaslama yazılımı ilave edilmiştir. Bunların dışında başkaca bir ekleme/çıkarma yapılmamıştır. 6.PC ye yüklendikten sonraki boyut : 21.8 GB tır. 7.Tüm günceleme ve PC sürücülerini yükledikten sonra hiçbir program yüklemeden önce “Sistemi Temizle&Hızlandır” (Rar içerisinde mecut) yazılımını tam olarak çalıştırınız. Yani tüm seçenekleri işaretleyerek çalıştırırsanız 6 GB lık bir yer açılmaktadır. 21.8-6=15.8 GB üzerine programları yükleyebilirsiniz. 8. “Sistemi Temizle&Hızlandır” yazılımı sonunda windows defender virüs koruma devre dışı kalacaktır.Kullanmak istiyorsanız işareti kaldırıp yazılımı öyle çalıştırınız. Aynı kural microsoft edge içinde geçerli olup,uygulama sonucu işaretlediğiniz halde faal durumdaysa edgenin en son sürümü varsa indirip yüklediğiniz de,yüklü olan edgeyi kaldırıp ondan sonra en son yeni versiyonu yüklemesini iptal ediyorsunuz. Böylece Edge den de kurtulmuş oluyorsunuz. 9."Windows11 Pro_22H2_22621.1483TR" Bu sistem 22.03.2023 tarihi itibariyle güncellemiş olup,sistem ile ilgili görseller aşağıdadır. Windows 12 çıkana kadar kullanmanızı öneririm. Hepinize kolay gelsin.
 4. va7eyla : Kamuda görev yapmak için üniversite önlisans-Bilgisayar Programcısı,Lisans- Bilgisayar Mühendisi olmak gerekiyor. Sizin pozisyonunuza uygun olan Halk Eğitim Merkezlerinden veya hala varmı bilmiyorum Bilgisayar Kurslarından birisinden yeterlilik sertifakası alarak serbest çalışma olanağına kavuşmanızdır. Bunun kurallarını değiştirmemişlerse Orta/Lise mezunu olman yeterlidir. Başarılar,kolay gelsin.
 5. yyhy : "Flash belleğe yazdırmış olduğum sistem bilgisayarda boot edebilmektedir. Bu flash belleğe yazdırdığım sistemi isoya çevirerek ventoy olarak hazırladığım flash belleğin içerisinde çeşitlendirmek gerektiğinde hepsibirarada olarak kullanmak istiyorum." Buradan "https://www.burnaware.com/download.html" BurnAware Pro(64-bit) bu yazılımın ticari olmayan sürümünü indir. Aşağıdaki resimde gözüktüğü gibi açılan menüden 01 ri uygula,multiboot-winPE içeriğinde herhangi bir eksiklik yoksa ISO dosyasını oluştur. Bu oluşturduğun ISO dosyasını Ventoy/AIO_ UEFI vs. yazılımlarına kopyalayarak, hepsi bir arada direk ISO dan kullanmaya başlayınız.
 6. Asus labtoplar kaliteli cihazlardır ancak USB 3.0 girişini uzmanına göstermeniz gerekir.
 7. Bir firmanın stok kontrolü personeli olarak görev yapan sevdiğim bir arkadaşım var. Çalıştığı firmada xampp üzerinden 40gb'lık bir sql verisi mevcut. Sürekli yanında leptop gezidiriyor. Amacı ise ürün sorgu işlemi. Gittiği depoda bilgisayarı açıyor. Xampp programını açıyor sonra tarayıcıdan localhosta bağlanıp ordan stok mevcudu gürüntülüyor. Görüntülediği stoğun üzerine ekleme-çıkarma yapmadığını söylemişti. Gittiği tüm depolarda en az 10 tane bilgisayar olduğunu ama stok veri tabanını başka bilgisayarlara taşımanın riskli olduğunu söylüyor. 64 gb lik bir usb bellek üzerine flashtan açılabilen bir işletim sistemi yapıp. (w7,w10,w11 linux hiç fark etmez) İçerisine sadece mysql.exe ve localhost işlemlerini tarayıcıdan yapmak için bu programları eklemek mümkün mü? Nasıl yapılabilir? Bana uzun zamandır çok faydası dokunan bir arkadaşım ve bende onun işini kolaylaştırmak istedim. Bu konuda üstadlardan ve konu hakkında bilgisi olanlardan rehber ve bilgiler istemekteyim. Şimdiden teşekkürler.. XAMPP : Gerekli tüm yazılım bileşenlerini sağlayarak web hizmetleri için bir PHP geliştirme ortamı kurmaya yarayan en popüler yazılım paketidir. Yazılım dağıtımı sürecinde, web sunucularının çoğu neredeyse benzer bileşenleri kullanır, bu nedenle XAMPP kullanımı yerel sunucudan canlı sunucuya kolay geçiş sağlar. XAMPP, PHPMyAdmin (veri tabanı erişimi için), FileZilla FTP sunucusu, Mercury posta sunucusu ve JSP Tomcat sunucusu gibi bazı ek yönetimsel yazılım araçlarını size bir arada sunar. X harfi “Çapraz Platform” özelliğine atıfta bulunurken, diğer harfler; Apache, MySQL, PHP, perl anlamına gelir. "64 gb lik bir usb bellek üzerine flashtan açılabilen bir işletim sistemi yapıp. (w7,w10,w11 linux hiç fark etmez)" Her PC de kullanabilmen için 32/64GB lık 2 adet flash disk kullanman gerekiyor. Neden 2 adet flash disk : birisine x64 bit diğerine ise 32 bit işletim sistemini VHD/VHDX formatıyla kurman gerekiyor. Stok kontrolü için kullandığın yazılımın adı/boyutu/özellikleri vs. bilinmediğinden WinPE11_x64 de çalışıp çalışmayacağı teste tabidir. Kolay gelsin.
 8. Endam : Anladığım kadarıyla PC de Windows 10 x64 yüklü. O halde sırasıyla şu uygulamaları yaparmısınız? 1.Taktığın flash disk/USB harici diskler diğer USB 2.0 girişlerde normal çalışıyor mu? 2.Çalışıyorsa 3.0 lık USB girişin sorunlu. 3.Bunu öğrenmenin en kolay yolu HDD yi hızlı değil tam formatla biçimlendir. HDD nin boyutuna göre biraz uzun sürebilir. 4.PC ye temiz bi kurulumla windows 10/11_x64 işletim sistemi yükle. 5.Yinede USB 3.0 girişin normale dönmemişse Bios güncellemesi isteyebilir. Yalnız dikkat et yanlış bios güncellemesi indirerek uygulama. Bios güncellemeleri her zaman PC nin kendi sitesinden otamatik olarak yaptırılmalıdır. 6.Bütün bu uygulamalar sonucunda 3.0 USB girişinde sorunlar devam ediyorsa : USB 3.0 girişine 10 voltun ya üstünde,ya altında elektrik gelmektedir. Israr edersen 3.0 lık tüm flash/harici disklerini yakabilirsin. USB girişlerin tamiri çok zordur. Yaparım diyen herkese güvenme. Uzmanına danış ve garanti iste. Kolay gelsin.
 9. İşte yazılımın full adresi : " https://www.warezturkey.me/33589-eassos-partitionguru-pro-full.html " yalnız 1TB lık USB diskinde "badsector" oluşmuş olabilir. Önce dosyalarını kurtar daha sonrada tam format uygula. kolay gelsin.
 10. Bu yazılımla "PartitionGuru" biçimlendir RAW olarak dönüşmüş olabilir.
 11. Teşekkürler üstadım. Yinede haberiniz olsun bu 4 kanalın M3U dosyalarını bulabilirseniz haberim olsun.
 12. Bendeki IP TV Playerde 500-600 adet kanal kanal var ancak bana 4 kanal gerekli. Bu dört kanalda önceden çalışıyordu,şu an için çalışmıyor. Güncel MU3 dosyalarınıda bulamıyorum.
 13. Üstad verdiğiniz bu adreste "https://shademovie.github.io/tv.html" Halk TV var oda çalışmıyor. Kontrol ettiğinizden eminmisiniz?
 14. Üstadım dert etme bir hafta on gün sonra normale döner, olmadı kendi kanalımı size tahsis edebilirim. Sizden bi ricada bulunacağım. Bende PC de IP TV Player'i kullanıyorum ancak Fox+Tele1+Halk TV+KRT Televizyonlarını izleyemiyorum. Onca kanal içerisinde TvEM ve YABAN Tv kaldı izlediğim. Bu adı geçen 4 kanalın MU3 dosyalarını bir türlü bulamadım. Teşekkürlerimle. Kolay gelsin.
×
×
 • Create New...