Jump to content

NAMIKABI

Tnc Sever
 • Content Count

  567
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Everything posted by NAMIKABI

 1. Eline sağlık, Aha bir şiir de benden. PİRELİ ŞİİR (Orhan Veli Kanık - 1914 - 1950 ) Bu ne acayip bilmece! Ne gündüz biter, ne gece. Kime anlatsak derdimizi; Ne hekim anlar, ne hoca. Kimi işinde gücünde, Kiminin donu yok kıçında. Ağız var, burun var, kulak var; Ama hepsi başka biçimde.. Kimi peygambere inanır; Kimi saat köstek donanır; Kimi katip olur, yazı yazar; Kimi sokaklarda dilenir. Kimi kılıç takar böğrüne; Kimi uyar dünya seyrine: Karı hesabına geceleri, Gündüzleri baba hayrına. Bu düzen böyle mi gidecek? Pireler filleri yutacak; Yedi nüfuslu haneye Üç buçuk tayın yetecek? Karışık bir iş vesselâm. Deli dolu yazar kalem. Yazdığı da ne ? Bir sürü ipe sapa gelmez kelâm. NOT : Orhan Veli 36 yaşına kadar yaşamış , Türk Edebiyatında çığır açmış ve unutulmazlar arasında yerini almış bir şairdir.
 2. EFSANE BÖYLE OLUR

 3. Bulunduğum yerde Fiber İnternet yok. Bende TTNET VDSL kullanıyorum. Benim sorunumda ise internet çok sık kopuyor. Öyleki adamı çıldırtacak kadar sık aralıklarla. Zaman zaman 1-2 dakika aralıklarla kopuyor. Bazen anında geri geliyor bazen geri gelmesi dakikaları alıyor. Evimde 2 Windows Bilgisayar, 1 android tablet ve 2 de Android cep tel var. Birde Ethernetten bağlanan IPTV var. Hepsi VDSL modemden internet alıyor. Kopma olduğunda kablo ile (ethernet) bağlanan IPTV dahil hepside kopuyor. Bende TTNETin verdiği TD-W9970 v3 model 2 adet ADSL/VDSL modemim var. TD-W9970 v3 model modemler resetlenirse kurulumu otomatik olarak yapılıyor ve Cep telefonuna Modem ayarlarınız yapıldı diye mesaj geliyor. Bazen o kadar çıldırtıyor ki "acaba modemden mi diyorum" diğer modemi takıp restliyorum. Yine aynı yine aynı. Defalarca TTNETi aradım, arıza bildirdim, şikayet bildirdim, bu koplamalar devam ederse ayrılacağım dedim. Hepsi hikaye. Dinleyen yok. TTNETi arayınca, bilgisayarınızı şöyle şöyle ayarlayın diyor, diyorum ki evde 2 adet bilgisayar var ikiside birden aynı anda aynı sorunu yaşar mı. Diyor ki wirelesste sorun yaşıyorsunuz, diyorum ki benim birde ethernetten bağlanan IPTV im var peki aynı anda o niye kopuyor. Bu defa diyor ki Modemiminiz arızalı olabilir bende diyorum ki bende 2 adet modem var. 2 side sizin modeminiz. 2 sindede kopma oluyor. O zaman dedikleri şey bizde sorun gözükmüyor. Ne diyeceksin. Biliyorum ki Türkiye süratle yozlaşıyor. Kişiler, Özel Kuruluşlar ve Kamu Kuruluşları süratle çok kötü yönetiliyor. Kimi kime şikayet edeceksiniz. 4-5 ay kadar sürem kaldı. Sanırım Türknete geçeceğim.
 4. Ustam, Her zaman paylaşan haklıdır. Sen bildiğin gibi paylaşmaya devam et. Kullanıcıları mağdur etmeyelim. Eline sağlık.
 5. Böyle uygun gördüysen böyle paylaşımlara devam et. Niye trip yapıp paylaşıma ara veriyorsun ki. Ben böyle "Reklamlı ve Kullanıcı Adını kurarken kendim vermediğim" sistemleri kurmam.
 6. NAMIKABI

  Forjest

  Konuyu açtığınız için Allah Razı Olsun. Yardım edenden Dua edenden Allah Razı Olsun. Forjest Usta (Murat Atıcı) Allah acil şifa versin. Geçmiş olsun.
 7. İlk indirenlerdenim ama ancak deneme fırsatım oldu. Education seçimin isabetli olmuş. Gerek sitemizde gerek yerli-yabancı forumlarda modifiyede pek rağbet görmemiş ama kullanıcısı çok fazla olan bir windows 10 sürümü. Evet bende güncelleme yapamadım. (Zaten güncellemeleri , metroyu ve defenderi hemen kapatırım ama bu sefer kullanıcı yorumlarına katkı olsun diye deneyeyim dedim) Sistem stabil gayet güzel çalışıyor. Education sürüm tercih edenlere tavsiye edilir. Eline sağlık.
 8. Aynı dil konuşulmayınca konuşulan hiç bir şey anlaşılmıyor.
 9. Usta, Sistemine kimsenin olumsuz bir şey dediği yok. Hatta son günlerin moda tabiriyle "10 numara 5 Yıldız" Tek denilen "Reklam olmasın ve kullanıcı adını biz belirleyelim." Bundan sonraki çalışmalarında "bu iki kriteri göz önüne alman dileğiyle" şimdiden eline sağlık.
 10. 2 tespit yapmışsın 1. si Windows 10 ile ilgili 2. si driver ile ilgili. Bence 2 tespitin de doğru. 1-) Windows 10 a hergün yüzlerce MB güncelleme geliyor hala oturmuş bir yapısı yok. Biz güncelleme geldikçe seviniyoruz. Güncellemenin bize faydası ne ki? 2-) Bazen güncel sürücü yerine eski sürücüleri seçmek verimi artırır. a-) Daha önceleri HP HDX 9200 model laptopum vardı NVdia ekran kartı hiç bir güncel sürücü ile çalışmıyordu. Sanırım 2011 tarihli çok eski bir NVdia sürücüsünü kurunca sorunsuz çalışıyordu. Bu konuda internette yüzlerce paylaşım var. b-) Halen kullandığım Toshiba P50t laptobum var. Realtek marka ses driverinin güncelini yükleyince kesinlikle ses gelmiyor. Realtekin 2014 yılına ait 6.0.1.7173 driverini kurunca sorunsuz çalışıyor. Bu konu da internette yüzlerce paylaşım var. Belki sizlerinde başına gelmiştir. Yani Abdulhey kardeş; TV Kartının tüm eski sürücülerini bulup bunları tek tek denemekte fayda var.
 11. Yukarıda izah ettiğim gibi, Rufus, UltraISO ve Diskpart yöntemiyle FAT32 ve GPT olacak şekilde Tek USB Diske yazdırdım. Yani 32 GB lık USB 3.0 Flash belleğime 32 GB ın tamamı FAT32 olacak ve tek disk olacak şekilde yazdırdım ve kullandım. Sistemim UEFI destekliyor. BIOS ayarlarından Hem Secure Boot'u hemde Legacy Boot'u disable yaptım. Boot etmesinde ve Boot ana menü seçeneklerinde hiç bir sorun göremedim. Ama sistemin içerisinde hatalı çalışan, çalışmayan programlar varsa henüz o kadarını test etmedim. Kullananlarda yorumlarını yazarlarsa sevinirim.
 12. İndirecek ve kullanacak olan arkadaşlara ve yukarıda yazan (tahsin4345) arkadaşa bilgi olsun diye yazıyorum. 1 - Rufus ile (Disk Bölüm Düzeni:GPT) + Dosya Sistemi FAT32 olacak şekilde yazdırdım ve hiç bir sorun ile karşılaşmadım. 2 - UltraISO ile (ISO dosyasına çift tıklayarak UltraISO ile açtım) Disk İmajı yazdır + (Disk sürücüsünden Flash Bellegin olduğu yeri gösterdim) + Yazma Metodu USB + HDD seçtim +Yazdır seçtim ve yazma işlemi sonrası Flash Belleği boot ettim (UEFI) hiç bir sorun ile karşılaşmadım. 3 - Klasik UEFI yöntemi olan Diskpart (DOS Komutları) ile Flash belleği UEFI olacak şekilde FAT32 formatladım ve KMBOOT ISO dosyasını Flash belleğe çıkarttım daha sonra boot ettim, hiç bir sorun ile karşılaşmadım. YANİ UZUN LAFIN KISASI VE İŞİN ÖZÜ, BEN Km Boot & Pe V3 (x86/x64) 2020.01.29 çalışmasında hiç bir sorun görmedim. İndirecek ve kullanacak arkadaşlara belirteyim. KARADURAK USTA ELLERİNE SAĞLIK. ALTERNATIF LINKLER AŞAĞIDA (EL DEĞMEMİŞ - ORIJINALDİR) MEDIAFIRE LINKI Yeni sürüm paylaşıldığı için kaldırıldı. TURBOBIT LINKI Yeni sürüm paylaşıldığı için kaldırıldı. YANDEX LINKI Yeni sürüm paylaşıldığı için kaldırıldı.
 13. Elimiz ayağımız olan bu çalışmayı yenilediğin için teşekkür ederim. Mükemmel bir paylaşım. Ellerine sağlık. ALTERNATIF LINKLER AŞAĞIDA (EL DEĞMEMİŞ - ORIJINALDİR) MEDIAFIRE LINKI Yeni sürüm paylaşıldığı için kaldırıldı. TURBOBIT LINKI Yeni sürüm paylaşıldığı için kaldırıldı. YANDEX LINKI Yeni sürüm paylaşıldığı için kaldırıldı.
 14. Ellerine sağlık, ISO içinden autounattend.xml dosyasını sildim, Kurulumu gerçekleştirdim. (Yer yer biraz bekletti ama fazla değil.) Kurulum sonrası ISO içerisindeki ISO\sources\$OEM$\ içindekileri hiç kullanmadım. Kendi yöntemlerimle METRO Mağazasını, Windows Update'i komple kaldırdım. regedit ayarları ile Hibernate ve takas dosyasını temizledim. Driverlarımın tamamını sorunsuz kurdum. Irfanview, Uninstall Tool, BatteryBar, Ashampoo Burning Studio Lite 8, NetSpped Monitor, Radyo Dinle Kaydet, VLC Player 3.08, Exa Sözlük, Sumatra PDF 3.2, 7 Zip, WinRAR 5.80, UltraISO gibi basit ve temel programları kurdum. Google Chrome ve Office 2016 Lite (Karadurak Ustanın) programlarını kurdum. C Sürücüm 10.1 GB yer kaplıyor. Ekran alıntısı aşağıdadır. https://yadi.sk/i/vQxBs--8ziuZZA Ellerine sağlık Usta, Emek ve paylaşımın için teşekkürler. NOT : Görev Çubuğunda "ARA" çalışmıyor. Çalışsaydı iyiydi.
 15. Emre028 Usta, Ellerine sağlık. Ben prensip olarak Reklamlı ve Kullanıcı adı otomatik gelen sistemlere yorum yapmıyorum. Ama senin sistemin (diğer sistemlerin gibi) güzel olunca kafamdaki gerçekleri yazdım. Bundan sonraki sistemlerde reklam olursa, ve Kullanıcı adı otomatik gelirse kullanmayız ve yorum yapmayız. Bunun için ne senin ne bizim kızmaya hakkımız yok. Paylaşım ve emek için Ellerine sağlık, teşekkür ederiz.
 16. Evet haklısın, Bende sistemi beğendim, ama biraz reklam var. Ve KULLANICI ADINI KENDİMİZ BELİRLEMEMİZ GEREK. Sistem ince ayar programını çalıştır, Özelleştire tıkla, gördüğün ve temizlemek istediklerini temizle ve uygula ya tıkla. Emre028 Usta, Bundan sonraki sistemlerde reklam istemiyoruz, ve Kullanıcı adını kendimiz belirlemek istiyoruz. Ellerine sağlık,
 17. Aynı fikirdeyim. Bir saati aşkın kullanıyorum, şu anda bu sistemden yazıyorum, gerçekten bir sorun göremedim. C sürücüsü regedit ayarları sonrası, driver ve FlashPack, winzip, winrar, irfanview, google chrom, klite codec pack ile 9.3 GB yer kaplıyor. Yok böyle bir şey. Ellerine sağlık.
 18. Yazdıklarının tamamına katılıyorum. Zaman ve yer yetmezliğinden yazamadığımız o kadar çok şey var ki. Mesela, Kamu Kurumları sistemlerini (sanki mecburmuş gibi) sürekli yeniliyorlar. Yani winXP den, Windows 2000'e oradan, Win 7 ye oradan Win 10'a geçiyor. Office programlarını ise Office 2000'den Office 2007 ve Office 2013'e yükseltiyorlar. Tabi her kamu kurumunun binlerce bilgisayar için Microsoft'a verdikleri para milyon dolarları geçiyor. Merak ettiğim bir konudur, Türkiye Cumhuriyeti Devleti mesela 2000 yılından bugüne kadar sadece Kamu Kurumları için Microsoft'a kaç dolar ödemiştir? Şimdi kıssadan hisseye geliyoruz, Microsoft WinXP'ye desteğe devam etseydi, (dolayısıyla) donanım ve program üreticileri de WinXP ye desteğe devam etseydi, Microsoft Office 2000'e verdiği destek ile Office 2019 uygulamalarına ücretsiz upgrade edebilme imkanı verseydi Microsoft sadece Ülkemiz'den 2000 ile 2020 yılları arasında Kamu Kurumu, Özel Şirketler ve Sade Vatandaş için bu kadar para (belki de 5-10 milyar dolar) kazanabilir miydi?
 19. Senkron2 arkadaşımın endişe ve önerilerine katılıyorum. Benim diyeceklerim biraz farklı. Satış fiyatı 200.-TL 128 GB bellek hediye ve sadece 1 kişiye satılacak. Yani hepi topu 200.-TL ve sizin satma nedeniniz "yazılımı geliştirmek" Bana hiç mantıklı gelmedi. Anlamaya çalışıyorum. Ama anlayamıyorum.
 20. ronaldinho424 Usta iyi ki varsın. Flash paketlerini senden başka online (çevrimiçi) yükleyebilen program yapan kimse yok.(Ben öyle biliyorum.) Ellerine sağlık 1.6.4.0 versiyon çalışıyor. Denedim sorun yok. (Daha önceki versiyonlar çalışmıyor.) Bu arada TNCTR de paylaşımlarına yer verirsen çok mutlu oluruz.
 21. Forjest Usta, Windows 10 Home Edition 2020 Multilanguage+Türkçe İndirdim, kurdum. Her ne kadar içinde Türkçe de olan Multi Language diyorsa da kurulum yarı Türkçe-Yarı İngilizce. Kurulum sonrası Bilgisayarım Özelliklerinde yapımcı sitenin bolca reklamı var. Sistem açılışı Hoşgeldiniz yerine Welcome. Sistem ne Lite gibi ne de MSDN gibi. Ben bu sistemin bir albenisini göremedim.Yani sıradan bir Windows 10 Home sürümü. NOT : Hassas kullanıcılar, zor beğenenler, vs. vs. bence bunu indirip kurmasınlar. Windows 10 MSDN indirip istediği sürümü (Home, Home SL, Pro, EDU vs.) kursunlar. Hiç olmazsa orijinal Windows 10 kullanıyorum derler.
 22. Usta ellerine sağlık, İyileştirmeler güzel olmuş. Özelleştir-Windows Gezgini-Kısayol yazısı ve simgesi "ekle-kaldır" kontrol ettim. Simge kaybolması yok. Sorun yok. Teşekkürler.
 23. Karadurak Hocam, sen cevap vermeyi atlamazdın. 3 gündür cevap bekliyorum. UEFI Kurulumlu KMPE USB nin otomatik olarak "Sistem Kullanıcısı" ile başlaması için ne yapabilirim. Teşekkürler.
 24. WIKIPEDIA açılıyor.

×
×
 • Create New...