Jump to content
TNC-TR

onuchlu

Emekli
 • Content count

  681
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Good

About onuchlu

 • Rank
  TnC Silver

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

2492 profile views
 1. onuchlu

  Km10 Pe 1709 V2.4 (x86/x64) 10.02.2018

  Hocam öncelikle ellerinize sağlık çok güzel eserler çıkartıyorsunuz. Önceki sürümlerde Lite sürümler vardı. Acaba bu versiyonda Lite sürüm yok mu?
 2. onuchlu

  Turknet Kullananlar

  Daha önce kullandım Fiyat + Hız (Telekom hız sınırı koydu telekomun hattında 35 Mbit verebiliyorlar) + Ev Telefonu çok iyi . Tek kötü tarafı sadece Telekomun ADSL-VDSL hatlarını kullanmaları ADSL 16 Mbit gerçekten sınırsız VDSL de ise 35 Mbit gerçek sınırsız internet veriyorlar. Kendi hatları varsa 100 Mbit verebiliyorlar. Ancak Türk Telekom yeni evlerin neredeyse tamamına Fiber hat çekiyor ve Turknet buralara giremiyor
 3. onuchlu

  Milenicom Doping Internet Nasıl

  Kesinlikle TurkNet'i tasviye ederim.
 4. Arkadaşlar ESD için hızlı link ; http://i109dv.alld.io/dl/10y8ovk0e1c/WON1703AIOESD.uLuBeY.rar
 5. Karadurak hocam; Bugün paylaştığınız ilk versiyonu (Acronis ile ilgili olmayan) denedim. ISO'yu seçtikten sonra siyah bir ekran hızlıca aktı ve bilgisayar yeniden başladı. WIM dosyası ile deneme yaptığımda başlangıçta sorun yoktu ancak son anda yine aynı hatayı verdi. "Windows, Windows'u bu ...."
 6. Evet hocam her ikisi de aynı. Hocam bir de elinizde mevcut ise ilk versiyonun boş dizinini tekrar yükleyin 2. flash bellekle onu bir deneyeyim. ( İlk .tib dosyasını silmiştim.)
 7. Hocam bir önceki çalışmada da aynı sorunu yaşamıştım. Bilgisayarda sorun olduğunu düşünerek çok önemsemedim. Yeni sürümü de önce elimdeki sorunlu bilgisayarla denedim; sonra ard arda 4-5 bilgisayarda daha sorun ortaya çıkınca Sistemden/Flash bellekten şüphelenmeye başladım.
 8. Hocam merhaba bugün de bir deneme yaptım. Bu sefer yine Sandisk marka Usb 3.0 32 GB bir bellek kullandım. Önceden sorun yaşadığım bir bilgisayara WIM dosyası ile format atmaya çalıştım ancak yine "Windows , Windows'u bu bilgisayarın donanımı üzerinde çalışacak şekilde yapılandıramadı. " hatasını aldım. Ancak aynı WIM dosyası eski yöntemle sorun vermedi.
 9. Hocam aynı flash belleği "Köylü" nün çalışmasında kullanmıştım problem yoktu. Ancak flash belleği oldukça yordum sanırım. (format / akıllı tahtalar / akıllı kitaplar vs. vs.) %100 emin olabilmek için eski yöntemi de deniyorum yaklaşık 1 saat sonra sonucu yazarım. !!! Hocam denedim eski yöntemle çalıştı. (Aynı bilgisayar , Aynı flask bellek, Aynı Wim ( Sizinkin de sadece 64 bit olanı denemiştim bun da 64 bit ile 32 biti birleştirdim.) ) Temel olarak "Köylü" nün kullandığı sistem ile sizin ki aynı ancak neden böyle farklı bir sonuç veriyor? Benim gözlemlediğim ancak önemsiz olduğunu düşündüğüm bir fark var; Acronis ile recovery yaparken sizin ki yeniden başlatma istemedi. Ancak " Köylü" nün çalışması yeniden başlatma istedi.
 10. İlginiz için teşekkürler hocam ancak bunların hepsini daha önce denedim. Sorunun AHCI-IDE sorunu olmadığına eminim. 5 Laptop 1 Masaüstü bilgisayarda sadece 1 Laptopa W10 kurabildim ( o da UEFI ). Onun dışında hepsinde aynı hatayı verdi; Bu kadar insan kullanmasa bu sistem sorunlu diyeceğim ama yok o zaman tek seçenek benim flash belleğim (Sandisk 64GB Usb 3.0 + OTG) sıkıntılı. Bundan emin olabilmek için şimdi geçen yıl "Köylü" arkadaşımızın yaptığı çalışmayı yeniden deniyorum. (O çalışmada wim dosyaları ile kurulumda hiç bir problem yaşamamıştım.)
 11. Merhaba arkadaşlar çalışma çok güzel ancak büyük bir sorun yaşıyorum; 1) ISO dosyaları ile uğraşmadan sadece WIM uzantılı dosyalarla Win7 / Win10 kurmayı tercih ediyorum; Sistemi kullanarak format atmaya çalıştığım 6 bilgisayarın 5'inde aynı hatayı aldım. "Windows; Windows'u bu bilgisayarın donanımı üzerinde çalışacak şekilde yapılandıramadı." Kullandığım Wim dosyalarının sorunlu olduğunu düşünerek Orjinal ISO dosyaları indirdim ve onaların içindeki Wim dosyalarını kullandım ancak sonuç yine hüsran. 2) WIM ile Windows kurmaktan vazgeçip; ISO ile kurma yoluna gittim. x32 ve x64 kurulum dosyalarını Gigamex ile birleştirdim ve kullandım.Sonuç yine aynı. 3) Sorunun bilgisayarda / bilgisayarlarda olduğunu düşündüm ancak daha önceden hazırladığım Win7 Dvd si formatta herhangi bir sıkıntı yaşamadım. DVD yi oluşturduğum ISO dosyasını da kullandım ancak yine aynı hatayı aldım. Acaba sorun nerede; Flash belleğim mi bozuk? Kullandığım ISO dosyaları sıkıntılı olabilir mi?
 12. Hocam sistem güncellemesi (ve Kaspersky Rescue için) çok teşekkür ederim. Size 1-2 sorum var; 1- Herhangi bir 64 Bit "Win7/8/10" iso dosyasından alacağımız "install.wim" UEFİ kurulum için uygun mudur? (ISO için bootmgfw.efi = bootx64.efi dosyası eklenmeli ancak bunun install.wim dosyasına bir etkisi yok diye düşünüyorum.) 2- USB diskin Data bölümünün ismini değiştirmemeiz herhangi bir soruna yol açar mı?
 13. "Oğuzhan43" hocam CDLABEL bölümüne USB belleğin adını mı giriyoruz. (örneğin bu çalışmada EFI ; bu bilgiyi girdim ancak , Kaspersky Grafik ekranı seçminden sonra hata veriyor.)
 14. "Kaspersky için iso yerine açık halde kullanmak daha başarılı ISO yu ana dizine çıkarın BOOT klasörü ile BOOT.catolog ve EFI.img dosyalarını RESCUE klasörü içine taşıyınız LIVECD ana dizinde kalsın Quote title Kaspersky Rescue Disk 10.0.32.17 (07.12.2015) find --set-root /rescue/BOOT/rescue kernel /rescue/BOOT/rescue root=live:CDLABEL=Multiboot rootfstype=auto vga=791 init=/init initrd=rescue.igz kav_lang=en udev liveimg splash quiet doscsi nomodeset initrd /rescue/BOOT/rescue.igz boot Kırmızı yazılı multiboot yerine usb label yazılacak yani usb adınız yazılacak, aynı ise dokunmayın" Hocam ben daha önce yukarıdaki gibi " oguzhan43 " arkadaşımızın anlatımından çalıştırmıştım.
×