Jump to content
TNC-TR

forjest

-=TNC.VIP=-
 • Content Count

  4993
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  436

forjest last won the day on April 20

forjest had the most liked content!

Community Reputation

8703 Excellent

About forjest

 • Rank
  GNULinux Follower

Profile Information

 • Male
 • Kainat
 • Gerçeklerle yüzleşmek

Recent Profile Visitors

36632 profile views

Single Status Update

See all updates by forjest

 1. Debian 9.6 Stretch stable :) 

  Saf yalın hali + Flatremix icon pack simgeseti ile!
  Özetle orijinal saf olarak debian etkili bir performans sergiliyor doğrusu ram kullanımı olarak daha düşüğünü görmemiştim.

  4j0mLA.gif

  1. hasan835

   hasan835

   üstad, senden çok konuda bilgilendim, hele katılımsız programlarının sürekli takibindeyim. linux programının Ülkemizdeki tek temsilcisi ve otorite gibi ısrarla takip etmektesin, ben malesef linux'u sevemedim ve alışamadım, fakat arada sırada da olsa linux programlarını indirip talep eden çevremdekilere vermekteyim. fakat bu kez kendi kullandığım makinede denemek isterim,

   emeğine sağlık, tşk.ederim.

   saygılarımla;

  2. forjest

   forjest

   hasan835

   Hakkımdaki olumlu düşüncelerin için teşekkür ederim değerli kardeşim sağolasın. :) 

   Estağfurullah haksızlık olmasın linux'e gönül vermiş sahada etkili olan çok başarılı çalışmalar yapan değerli üstadlar var bende edindiğim bilgilere dayalı olarak ve kullanıcı olarak birşeyler yapmaya çalışıyorum bu vesilelerle.  

   Katılımsız konusunda tecrübeleri oldukça üstün seviyelere gelmiş paylaşım yapan değerli arkadaşlarımız site içinde ve site blog vb.yerlerde artık oldukça yaygın şekilde üstün çalışmalar yapmaktalar.Bende arşivimi güncellediğim zamanlarda,ya da site içinde bazı uygulamalar istek vb.durumlar ufak tefek çalışmaları yapmaya çalışıyorum artık yaşımız ilerledi bu işler için rolantiye geçtik sayılırım yinede teşekkür ederim. :) 

   Genel olarak işin özü..

   linux işletim sistemine geçişler ve kullanımı son yıllarda,ülkemizde de oldukça arttı iyi bir araştırma alt yapıya sahip olunduktan  sonraki süreç tercih eden kişi için daha iyi ve doğru gelişen süreç ortaya çıkıyor.Ancak genel olarak bunlar yapılmadığında  kulakdan dolma ezber bilgiler ani kararların getirdiği ve çeşitli yapılan hatalardan kaynaklı olarakta,ilk kez kullanacak kişininde yolun başında iken ne yazıkki vazgeçmeye sevketmekte bunu genel olarak forum  ve çeşitli bir dünya makale incelemelerinden aşağı yukarı anlayabiliyoruz hepimiz.

   Linux işletim sistemi dünyada yaygın olarak kullanılan temeli linux olan android ve bu varyasyonda olan sistemleri geleceğin sistemleri arasında dünya,kullanıcılar sistem geliştiricileri arayışlar içerisindeler gelişmeler oldukça yeterli olmasada yinede büyük yol kat etti unix sistemler konusu teknojinin her alanında olduğu gibi,dipsiz kuyu gibi hala.Yelpazesi geniş ve sürekli değişkenlik göstermekte windowsu kullanmaya devam ederken,linux saflarında da olmamak olmaz izlemek takip etmek hatta kullanmak gerekliliği olduğu düşüncesindeyim.

   Saygılarımla.

  3. MOTUN

   MOTUN

   la bırak linux minux :trollface:

×
×
 • Create New...