Jump to content

forjest

-=TNC.VIP=-
 • Content Count

  5734
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  536

forjest last won the day on April 3

forjest had the most liked content!

Community Reputation

11109 Excellent

About forjest

 • Rank
  GNULinux Follower

Profile Information

 • Male
 • Kainat
 • Gerçeklerle yüzleşmek

Recent Profile Visitors

64172 profile views
 1. XDM Xtreme download manager'ın 2020 versiyon 7.2.10 en son çıkan indirme yöneticisi XDM'nin, Linux üzerinde kurulumu,tarayıcıya eklenmesi ve yeni arayüzün inceleme video'su eklenmiştir. Bilgilerinize sunulur. >>Page1 ◐XDM Xtreme Download Manager 2020 (v7.2.10) inceleme,yükleme (ubuntu,mint,windows) ► (Video19)
 2. XDM 'nin üzerinden,browser plugin'ini entegre ettikten sonramı,devreye girmedi? eğer entegre edilmediyse uygulama kurulumda entegre olmamakta sadece,kullanıcının sonradan kendisinin manuel olarak, hangi tarayıcıyı kullanıyorsa eğer,orn : ben chromium kullanıyorum xdm üzerinden onu eklemem gerekli entegre etsin eklentisini. Farklı birşeyse eğer uygulama ile alakalı olarak bug vb. hata durumundan kaynaklıda olabilir. Ancak 2020 versiyonunu tam manasıyla inceleme fırsatım olmadı doğrusu. Linux üzerinde birazdan bir inceleme yapabilirim hatta 2020 versiyonuna daha bakmadım diyebilirim eski versiyonu elimde duruyor hala,windows için olanıda zaten msi paketinin ham olarak 7zip sfx ile orijinal setup'ının paketlenip silent modla,kurulumundan ibaret paketi. Onuda arşive ekleyerek daha doğrusu 2018 versiyonundaki,chrome tarayıcısına eklenememe sorunundan kaynaklı "videosunuda çekmiştim" 2020 versiyonu ile browser'lara eklenme sorununun giderilmesiyle yenisi çıktı. Ne kadar randımanlı şu an için son sürümüyle alakalı olarak güncel değilim ne yazıkki. Son durumu bakmam gerekli. Uygulamanın / Kaynak direkt linki: https://subhra74.github.io/xdm/ XDM 2020 Yeni sürümü olan 7.2.10 'nun incelemesi linux üzerinden kurulumu ve arayüzüne bakış yeni videosu:
 3. Macbuntu 2020.4 Nisan x64 Multilanguage Turkish 4Nisan2020 çalışması teklink!,sunum,tanıtım videosu konuya eklenmiştir bilgilerinize sunulur. >page1 Güncellenmiştir! 4 Nisan 2020
 4. SSD disk ile alakalı olacağını zannetmem görüntünün geç gelişi veya ekranı geç gelişini. Görüntü veya güç arabirimleriyle alakalı olabileceğini düşünmekteyim sürücüler yüklü,herşey tamamsa eğer yinede bu tarz bir sorun alıyorsanız farklı bir uyumsuzluk söz konusuda olabilir. İyice gözden geçirmek gerekebilir bios ve yapılan ayarları olmazsa farklı bir sistem kurarak denemekte yarar var artık.
 5. Macbuntu 2020.4 Nisan X64 Multilanguage - Türkçe Güncel çalışma hazırlanıyor... Bilgi: Sunum ve detaylar ekran görüntüleri eklendi sourceforge sitesine ftp yoluyla upload edilmektedir teklink verilecektir bilgilerinize sunulur saygılarımla. >>Page1
 6. Bir çok nedeni olabilir bunun,başta bios power management güç ayarları,daha evvel'den kurulu olan farklı bir sistemin tam manasıyla sistemden silinmemesi sonucu açılışa eskiden kalma ayarların eklenmesi vb. bir çok nedenden kaynaklı olabilir.Donanım bilgileriniz ve nasıl kurduğunuza ilişkin kurulum bilgileri ve senaryonuzu detaylarıyla eklerseniz eğer,net bir şekilde ben ve diğer arkadaşlarda doğru net anlaşılır yorum eklemeye çalışırız. Üsttede belirttiğim gibi donanım güç ayarları,bios vb. ayarlarınızı gözden geçirmeniz sorunu çözecektir elbettte tüm güncel sürücülerinizide kurduktan sonra sonuç daha da netleşir denemekte yarar var. Taktif edilirki buradan sadece tahminlerle olmaz. Kolay gelsin. SoNKraL_ Driver konuları hassas konular malumdur. Herkesin kendine göre kullandığı donanımına göre vb. uygulamalar oldukça yaygın. Bahsi geçen driver/sürücü programları eskiden bugüne işini layıkiyle yapan programlar haklısınız katılıyorum. Ne varki şuda bir gerçekki, hepsinin birbirinden farklı özellikleri var.Alternatifli şekilde el altında her biri donanım farklılıklarına göre kullanım amaçları anlaşılarak bilinçli kullanıldığında daha işlevsel ve sorunsuz şekilde işlemler sürdürülecektir. IObit driver booster ve DriverTalent programlarının + ları sistem alt bağımlılıklarının eksiklerinide bulup yüklemesi anlayışında iyi olduklarının düşüncesindeyim keza , indirme ve hit durumlarına baktığımda da, iyi olduklarını anlıyorum bu kapsamda. Nihayetinde yine herkeze göre bir program var. Portable olan uygulamalar bir nebzede olsa işleri hepimiz açısından daha da , kolaylaştırmakta olduğuda kesin elbette. Bir ara bahsi geçen programlara bakıp inceleyeceğim eskiden aklımda adı kalan pogramlar kulağı çınlasında hakan akt. üstadımız bana lisanslarıyla alakalı bir mesaj gönderimi aklıma geldi adı geçince eskiyi bir an anımsadım onada buradan selam olsun sahalarda yok artık görünmüyor.
 7. deli_petro06 Kurulumda ya da,internet kopma durumu olduysa, "archfi script installer" kurucu, pas geçmiş atlama yapmış olabilir buda tam olarak bağımlılıkların kurulamamasına neden olmuş olabilir muhtemelen sorun bundan kaynaklıdır.Masaüstünden bir güncelleme upgrade yapılsaydı eğer çözüm olabilirdi veya kernel recovery moda geçip,kurtarma bölümüyle eksik paketlerin kurulması depolarla beraber sağlanabilirdi belki ihtimal tabiiki değerli kardeşim. Ekstra konu dışı tavsiye: Şimdi porteus slackware'i inceliyordum ancak türkçe dilde eksiklikleri olan bir dağıtım,ne varki adamlar herşeyi 250/300 mb'a sığdırmışlar nasıl bir algoritmaysa acaba paket yapısından kaynaklı sanıyorum.Mükemmel hızlı bir dağıtım denemek istersen eğer, "live/kurulumsuz" açılıyor! | Ftp linki: http://ftp.cc.uoc.gr/pub/linux/porteus/x86_64/Porteus-v5.0
 8. DeepinOS için genel değerlendirmeler: WiFi vb. donanımları tanıyan bir linux dağıtımı kullananlar illa deepinos'u kurmaya gerek yok.Sebebi ise, harici olarak DDE deepindesktop şeklinde ayrıca olarak mevcut kullandıkları dağıtımlara kurabilmekteler. Ornekle: Ubuntu / Mint / Archlinux vd. farketmez. DeepinOS debian temelli olduğundan telif haklarına dayalı olabilecek 3.party harici external wifi olur,yazıcı olur sürücülerde aksaklık tanımamazlık vb. durumlar istisnai olsada meydana gelebilmekte. Buna diğer tüm dağıtımlarda dahil sadece deepinos işletim sistemine has bir durum değil. Debian 10 buster calameres Installer kuruculu yeni 3.party sürücüleride bünyesinde kapsayan iso kalıpları mevcut. Kurarken ya da live olarak çalıştırıldığından neredeyse tanımadığı sürücü driver'lar yok. Eğerki saf bir debian üzerine herhangi bir masaüstü arayüzü kurmak isteyen olursa bu şekilde de rahat ve akıcı şekilde kullanabilirler. Örnekle: Mate,xfce veya gnome masaüstlü bir debian işletim sistemine DDE/Deepindesktop harici olarak tüm bileşenleriyle beraber kurulabiliyor buradaki farklı deepinos'un içeriğindeki uygulama depoları varsa hataları ile karşı karşıya kalmamak diğer taraftanda farklı dağıtımlarda da kullanılıyor olması ayrıcalığınında olduğunu bilmek vs.
 9. WinPE kurulumsuz ya da Linux live kurmadan live çalışan sistem demek istemiş arkadaş.Eğerki fareyle ilgili donanımsal bir hata vb. durumları tespite yönelik tüm sistemlerde yapıyorsa eğer donanımsal bir sorun teşkil edecektir ilk etapta. Ya anakart port bağlantıları,bios vb. ayarlar,cihazda algılamalara neden olan bir şekilde partiküller toz,küf,mouse optiğinde geç algılamalara neden olan benzer sorunlar vs..Evvelinden live sistemlerdede bu sorunlar aksediyorsa eğer o zaman fare ile anakart port bağlantıları arasında bir sorun olduğuna büyük ihtimal işaret eder. Bunu anlamak için real sistemler yerine bazen bizlerde live olarak sistemler çalıştırarak sonucu anlamaya yönelik taktik uygulayabiliyoruz. Benim çalışmayan wifi antenim var windows'ta sürücüsünü yüklesemde çalışmıyor örneğin,Linux işletim sisteminde mükemmel çekimle çalışıyor örnek verecek olursam eğer. Özetle Live kurulumsuz Winpe,linux vb. sistemlerle denemekte yarar var bence doğru bir yol olacaktır sorunu anlamak için. Kolay gelsin saygılar.
 10. Şahsi kanaatimi soruyorsan eğer w10 bir çok konuda bilhassa eski donanımlarda uyumsuzlukları ile bir çok kısıtlama,diğer tabirle sanki sanalize edilmiş suni bir donanım çalıştırma mantığında hareket ediyor.Gerçeklikle Sanal arasında gidip geliyor sanki. Kulak windows 7/8'deki gibi ya duymuyor tam manasıyla ya da biryerde eksikler arıyor insanın kulağı. Bu kapsamdan bakıldığında,belirtiğim gibi "yeni donanımlar hariç" eski donanımlarda özellikle bu hazzı veriyor her ne kadar çalışıyor olsa dahi kanımca. Ben gerçekten kaliteli sesi açık söylemek gerekirse eğer, "Linux işletim sisteminden almaktayım!" içeriğinde bir çok zengin ses araçları derleme düzenleme mevcut ve kulağa yatkın olan ses detaylarını ayarlayarak,ayarlanmasa dahi, bir şekilde berrak bir ses alıyorum bunu içtenlikle belirtebilirim. (Denendiğinde fark kesin belli oluyor!) Windows10 yerine, "Windows 8.1 embedded Industry pro" ile devam etmek donanımsal ve genel manada ortak nokta olarak,daha akıllıca bir seçim olacaktır.Keza memnun kalınmadıysa eğer w10'dan tabiiki. | abdulhey_ > | Windows 8.1 Çalışmam vardı tavsiye edebilirim kurmak isteyen olursa eğer. Saygılarımla.
 11. abdulhey_ Ses gücünü_arttırmak için: https://yadi.sk/d/lVs3CGYjhtJSCg
 12. Merhabalar değerli kardeşim,Ltsc 2016 yılı itibarıyla devamı niteliğinde çıkan sistem,"mevcut olan çalışmam 2015 ltsb'dir sadece" başından belirteyim.Sürücü ve farklı donanımsal uyumluluklara bağlı olan sorun veya gelişmelerle ilgili durumlara binaen yazdığım açıklamalardır kişisel almamız gereklidir. Tarzımda olan birşey değildir zaten kişi ve kişileri hedef alıp bahsi geçen durumlarla ilgili yorum yapmak vs. bilenler bilir beni zaten az çok nacizane düşücemdir. Diğer taraftan kimse indirip mecburda değil kurup kullanmaya. Burada konu sahibi olarak yaşanılan sorunsallara vb. durumlara deneyimlemelerim sonucunda yorum yaparak amaç yardımcı olmaksaki keza öyle zaten bildiklerimizi herkesle paylaşmaya çalışıyorum ben ve diğer arkadaşlarda neredeyse konusu olan tüm üye arkadaşlarda aynı şekilde yapıyorlarda zaten. Intel , ATI ve Nvidia sürücülü laptop cihazlara bizzati kendim kurulum yaptım eski veya yeni model sürüm farklılıklarına dayalı detaylardan kaynaklı yanılgılar olabilir bunu anlarım.Ancak sürücü vb. sorunları yapılan sisteme ve yapımcısına beraberinde yaptığı yorumlarla negatif bir sonuç çıkarmak ne kadar etik olabilir olmaz elbette. Demem odurki, w10 ltsb sistemlerin son çıkan nvidia yeni sürücülerle ilgili olarak sanıyorum üsttede belirttim sorunları zaten bilinen birşey tamponlanmış patchli modifiye nvidia sürücülerle bir şekilde yüklenme methodlarına başvuranlar olmuş yani o şekilde yükleyip illa,bu w10ltsb sürümünü kullanmak için nette mevcut. Özetle kardeşim ortada ne ısrar ne yalancı olduğunuzla ilgili bir ima veya bir kasıt yoktur. Yanlış anlaşılma şuki, üstteki yazılan yaşanılan ve bilinen yada bilinmeyen anlaşılamayan durumlardan kaynaklı veya söz konusu olan sürücü vb. durumlardır. "Donanımlarınızın destek vb. detayları ile ilgili tam manasıyla bilgi sahibi olarak sistemleri kurmanız denemeniz bu kapsamda daha mantıklı olacaktır." illa her sistem her w10 vd. sistemler her sürücüde stabil çalışacak veya kurulacak diye bir kaide yok buna tüm sistemlerde dahildir "yorumum geneldir!" üstünüze falan alınmayın saygılarımla. Nvidia Forum sitesinde buradaki üst mesajımda belirtmiş vermiştim makaleyi okuyup incelemek isterseniz eğer buradan inceleyebilirsiniz ilave olarak.
 13. Macbuntu 2020.4 Nisan Ayı çalışması olabilir!

  Bağımsız çoklu masaüstü görüntüleri vs..

  asdd286d2ca8f2b7493.gif


  https://s5.gifyu.com/images/d68cdac5d98eba6f1.gif

  1. zeki ural

   zeki ural

   deniyorum ,üstadı muhterem başınıza gelenlerden haberdar oldum ..büyük geçmiş olsun ..inşallah indirmede desteğimiz sürecek size ..

  2. forjest

   forjest

   zeki ural

   Çok teşekkür ederim Zeki bey maalesef talihsiz bir durumdan kaynaklı bir süre uzak kaldım sahalardan mecburen.Site içerisinden de, tüm değerli Arkadaşlarımız sizler gibi hassasiyet göstererek  yardım eli uzattılar bana psikolojik olarakda gerçektende çok etkisini gördüm ne yalan söyleyeyim iyi temennileriyle duacı olan arkadaşlarda dahil hepiniz sağ olun teşekkür ederim. :) 

×
×
 • Create New...