forjest

-=TNC.VIP=-
 • Content count

  3352
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  188

Everything posted by forjest

 1. Gfx-Boot Customizer 1.0.0.4 Türkçe | Update: 23 Şubat 2017 istek üzerine link güncellenmiştir.
 2. YUMI 2.0.4.2 / UEFI YUMI BETA 0.0.0.4 | Update: 23 Şubat 2017
 3. Panda Free Antivirus 2017 18.0.0 Türkçe | Update:23 Şubat 2017 https://yadi.sk/d/EN-znOYV3EQTWW 58MB Win32/64Bit Unattended Orjinal setuptan tam sessiz kurulur,ücretsiz hesap etkinleştirmesi için e-mail adresi gerektirir. PANDA FREE ANTIVIRUS HAKKINDA Antivirüs Bu bölümde bilgisayarınızdaki tüm sabit diskleri tam bir virüs taramasından geçirebilir, ortaya çıkan virüsleri karantinaya alabilir veya dosyaları ortadan kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda tarama zamanı planlama ve aylık raporları görme gibi seçenekler sayesinde bilgisayarınızın güvenliği üzerinde tam bir denetim sahibi olabilirsiniz. USB Aşısı USB Aşısı modu, bilgisayarınıza taktığınız USB aygıtlarından bilgisayarınıza gelebilecek virüsleri engelliyor ve aynı zamanda bu diskleri koruma altına alarak onlara virüs bulaşmasına da engel oluyor. Dolayısıyla sürekli taşınabilir depolama cihazlarını kullananlar için en önemli araçlardan birisi. Kurtarma Kiti Bazen bilgisayarlarımıza bulaşan virüsleri temizlemek zor olabiliyor ve bu zararlı yazılımlar bilgisayarın diğer işlevlerini etkisiz hale getirerek kendilerinin silinmelerini engelliyorlar. Bu durumlar için hazırlanmış olan Kurtarma Kiti, bilgisayarınıza hakim olmadığınızda bu durumdan kurtulabilmenizi sağlıyor. İşlem İzleme İşlem izleme özelliği ise anlık olarak bilgisayarınızda gerçekleşen işlemleri takip ediyor ve bu sayede o an zararlı bir şekilde hareket eden programlar ortaya çıkıyor. Malware, adware, virüs, trojan gibi zararlı yazılımlar elbette bu aracın skalası altına giriyor. Panda Free Antivirus'ün ayarlar bölümünde gerçekleştirebileceğiniz pek çok özelleştirme seçeneğinden faydalanarak programın tam da istediğiniz gibi çalışmasını sağlayabilirsiniz. Pek çok antivirüs yazılımı arasından kullanım kolaylığı ve güvenlik düzeyi ile öne çıkan Panda Free Antivirus'ü kesinlikle denemelisiniz.
 4. K-Lite Mega Codec Pack 12.9.5 | Update: 23 Şubat 2017 https://yadi.sk/d/F_pOmnVJ3EQQf7 41MB Win32/64Bit Unattended Bilgi:Bilinen bilinmeyen tüm video ve ses dosyalarını tanıyacak şekilde ve harici oynatıcılarada destekli şekilde kurulur MCHome kısayolu masaüstüne gelir.
 5. Flashdiski biraz canlandırayım dedim :)

  http://fs5.directupload.net/images/170222/qc4dqxkf.png

  1. rious

   rious

   güzel olmus abi eline saglık...,

  2. suskun123

   suskun123

   Güzel olmuş. Boş halini paylaşmanız mümkün mü acaba :)

  3. forjest

   forjest

   Winsetupfromusb ile sistemleri usb'ye yazdırdıktan sonra,usbdisk ana dizinde bulunan menu.lst dosyasını notepad ile açarak gfxmenu /menu.GFX komutunu eklemek yeterli olmakta arkadaşlar.

   Resimdeki kullandığım kendi düzenlemem menu.GFX dosyası: http://www52.zippyshare.com/v/aWepx3B2/file.html

   Menu.lst Dosyasına Eklenecek komut: gfxmenu /menu.GFX

   Winsetupfromusb uygulaması: http://www.winsetupfromusb.com/downloads/

 6. ISO Dosyası Yazdırma Araçları PortablePortable kurulumsuz ufak boyutlu ISO dosyası yazdırma araçları hepsi bir arada aynı zamanda ISO dosyasını yazdırma işletim sistemi kurulumu için NT6 dahil edildi. ZIP İçeriği: .Active@ISO Burner (DVD ISO Yazdırma) .Rufus (USBDisk ISO Yazdırma) .NT6 HDD (Sabitdisklerden Kurulum) + Ekran Görüntüleri Resimli anlatım ISO Dosyası Yazdırma Araçları Portable indirme linki 2MB Winall32/64Bit Portable (Kurulumsuz) Zip nopass!
 7. Adobe Acrobat Reader DC 15.023.20070 EN-TR https://yadi.sk/d/XaOY1iSd3EMe5Y 91MB Win32/64Bit Unattended Orjinal setup'tan kurulur,üzerinde bulunmayan Türkçe dil ilavesi yapıldı İngilizce / Türkçe seçimli gelir.ARM hizmet kanalları deaktif konuma alınmıştır optimum ince ayarlar yapılı.
 8. CCleaner 5.27.5976 Free | Update:18 Şubat 2017 https://yadi.sk/d/niLdTnlx3EDwSN 9MB Win32/64Bit Unattended Bilgi: Windows'u zamanla şişiren ve aptal çalışmasına sebep olan dizinlerin temizliğine yönelik,özel komutlar girildi sistemde çöp ve kalıntı dosyalarını temizleyerek yüksek verimlilik sağlar.Masaüstüne AUTO CCleaner kısayoluna çift tıklandığında sisteminizi otomatik temizlemesi için kısayol gelir orjinal setuptan kurulur.
 9. FLASHPACK [x86x64] BIT Update: 15 Şubat 2017 Paket içeriği: Adobe Flash Player 24.0.0.221 ActiveX Adobe Flash Player 24.0.0.221 PPAPI Adobe Flash Player 24.0.0.221 NPAPI Adobe Shockwave Player 12.2.5.196 Java 8.0 Update 121 Microsoft Silverlight 5.1.50901.0 Update: Adobe Flash Player 24.0.0.221 Adobe Shockwave Player 12.2.5.196 Java 8.0 Update 121 Bilgi:Kurulumda tarayıcılar kapanır.Güncelleme ve sistem başlangıcı öğeleri deaktif konumda tam sessiz kurulur.Final 32/64 bit setupları içerir 7zipSFX ile paketlenmiştir. https://yadi.sk/d/eUussQG_3E6D4c 150MB / Winall32/64Bit | Unattendedinstallation
 10. WPS OFFICE PREMIUM 10.2.0.5805 FİNAL TÜRKÇE GÜNCELLEME TARİHİ: 2 ARALIK 2016 https://yadi.sk/d/sbzB3QXB32QeBT 101MB Katılımsız | OS:Winall32/64Bit BilGi: Türkçe dil dosyası ilaveli,Türkçe yazım denetimi açık gelir varsayılan kurulur.Ofis online girişler yeni sayfa ayarına alınmıştır. WPS OFİS GENEL ÖZELLİKLERİ HAKKINDA
 11. Xilisoft Video Converter Ultimate 7.8.19 Build 20170209 | Update: 17 Şubat 2017 https://yadi.sk/d/7g4613ht3EBSkQ 36MB Win32/64Bit Katılımsız Bilgi:Serial ve dll lisans dosyası ile orjinal setup setuptan kurulur.
 12. REACTOS 0.4.4 GÜNCELLEME TARİHİ: 17 ŞUBAT 2017 ReactOS, Windows işletim sisteminin çalıştırdığı bütün yazılımları ve bütün sürücüleri çalıştırmayı, ücretsiz bir Windows işletim sistemi seçeneği olmayı amaçlamış açık kaynak bir işletim sistemidir. İşletim sistemi ailesi Windows NT Kaynak türü Açık kaynak Lisans GPL, LGPL ve BSD Çekirdek türü Kırma Çekirdek Güncelleme yöntemi Yeniden kurulum Platform desteği x86 Paket yöneticisi ReactOS Yazılım Yöneticisi Kullanıcı arayüzü Grafiksel (ReactOS Gezgini) Sisteme Ait Resim Galerisi BOOT CD https://netcologne.dl.sourceforge.net/project/reactos/ReactOS/0.4.4/ReactOS-0.4.4.zip LIVE https://heanet.dl.sourceforge.net/project/reactos/ReactOS/0.4.4/ReactOS-0.4.4-live.zip Kaynak REACTOS 0.4.4 GÜNCELLEME TARİHİ: 17 ŞUBAT 2017
 13. Uzun süredir dış ünite wifi kullandığımdan ötürü,telekomikasyon operatörlerini kullanmadığımdan ötürü biraz turist kaldım bu konulara sanırım yahu sanki yük taşıyorlar verdikleri alt tarafı sinyal adama kırk dereden su getirttiyorlar.Ancak son yıllarda şirket ihaleleri,rekabetler,farklı kurum ve kuruluşların geçişleri faklı isimlere sahip gerçekte alt yapısı ttnet/turktelekom'u kullanan şirketler kimse babasının hayrına iş yapmaz yapmıyorda burada önerim size şu an için zorunlu olmadığınız sürece farklı bir operatöre geçiş yapmamanız olur.Bulunduğunuz ilçe sınırları geneline lokasyonuna vs.bakarak o bölgelerde hangi operatörün daha etkili,port yoğunluğu olmadığı,daha kaliteli hizmet anlayışını sürdüren kurum var ise ona yönelmek en mantıklısı burada mevzu bahis olan nüfus yoğunluğu nedeni ile istanbul olunca bu gibi detaylar ileride yaşanılması muhtemel olan teknik,müşteri hiz.vb. gibi olası meşkuliyetlerin,sorunsalların önünede geçmiş olacaktır lafı fazla uzatmadan son zamanlarda kulağıma turknet ve benzer taşoron şirketlerin port,kutu,hatlara yönelik teknik arızalarda telefon görüşmelerine sorunların iletilmesine rağmen ilgilenilmediğini duymaktayım iki gün evvel mahallemde bulunan bakkalın kullandığı aboneliği bulunan turknet'e sahip sorun yaşadığı interneti için defalarca aramasına rağmen ilgilenilmediğini söylediğinide eklemem gerek.Turknet hakkında konuşulan bir konu forumlarda bazı şikayetlere ilişkin yazılar mevcut buradan inceleyin isterseniz.Forum ve site içindeki arkadaşlarda bilgilerini paylaşacaklardır onlarında fikirlerini almak gerekli şimdilik aklıma gelenler bunları nacizane kolay gelsin.
 14. PORTEUS LINUX 3.2.2 FINAL RELEASED! MULTILANGUAGE UPDATE: 16 ŞUBAT 2017 Hakkında Slackware tabanlı kendi paket depolarını kullanan en hızlı linux dağıtımlarından hızlı ve sağlam bir yapıya sahip olduğunu söyleyebilirim. Yüksek ve düşük performanslı pc'lerde hız ve görsellik olarak mükemmel düzeyde sonuçlar alabilirsiniz ilkkez deneyecekler için tavsiye etmem orta ve üst seviye kullanıcılara hitap eden bir dağıtım olduğunuda belirtmem gerekli saygılar. PorteusLinux 3.2.2 Final FTP İndirme Linkleri http://ftp.vim.org/ftp/os/Linux/distr/porteus/ http://ftp.nluug.nl/os/Linux/distr/porteus/ http://mirrors.dotsrc.org/porteus/ http://ftp.cc.uoc.gr/pub/dist/porteus/ http://www6.frugalware.org/mirrors/linux/porteus/ http://ftp.riken.jp/Linux/porteus/ https://ftp.heanet.ie/mirrors/dl.porteus.org/ http://www.mirrorservice.org/sites/dl.porteus.org/ http://linux.rz.rub.de/porteus/ Kurulum + Tanıtım Videoları:
 15. AIMP 4.13 Build 1887 | Update: 18 Şubat 2017 https://yadi.sk/d/oqLSbOyR3EDwzj 10MB Win32/64Bit Unattendedinstall Bilgi:3 Adet en çok aranılan popüler skinler,(WinAmpplayer Modern-Bento+iTunes) entegre edildi,Ses derinlikleri,tepkisel hızlar,görsel arayüze optimum ince ayarlar geçildi müzik dinleme keyfini 2'ye katlar. Ekran Görüntüsü
 16. Internet Download Manager 6.27 Build 5 https://yadi.sk/d/1ECTkBgl3E3aJg 6MB Win32/64Bit / Unattendedinstall - Update:14 Şubat 2017 Bilgi:Serial girildi,update,upgrade ekranları temizlendi.3D Klasik butonlar seçili gelir. Ekran Görüntüsü Hakkında Hızlı Dosya İndirme Programı Internet Download Manager (IDM) ile indirme işlemlerinizi 5 katına kadar hızlandırabilir, yarım kalan işlemlere devam edebilir veya indirme işlemi programlayabilirsiniz. Herhangi bir nedenden ötürü oluşan kesintilerle akıllı devam etme özelliğiyle kaldığı yerden devam edebilmektedir. IDM, kolay arayüzü ve tüm tarayıcılarla entegre çalışmasıyla en popüler indirme yöneticisi olmuştur. Internet Download Manager, diğer indirme yöneticilerinin aksine indirme işlemi sırasında indirilen dosyayı dinamik olarak bölümlere ayırır ve bağlantı kopması yaşanmadan indirme işlemini sonlandırır. internet download manager Proxy sunucuları, ftp ve httpd protokolleri destekler, firewalleri aşabilir, yeniden yönlendirmeleri takip eder, çerezleri kaydeder, dilerseniz sunucu girişi yapar. Internet Download Manager; Internet Explorer, Opera, Firefox, Google Chrome gibi popüler tüm tarayıcılardaki indirilme işlemlerinde otomatik olarak devreye girmektedir. Internete Download Manager'in diğer özelliklerini sayacak olursak; Türkçe dil desteği, zip dosyalarını indirmeden önizleme, download işlemleri için kategorizasyon özelliği, https desteği, geliştirilmiş virüs koruması... Yeni versiyon ile birlikte Windows 10 desteği ve video siteleri için indirme desteği eklenmiş.
 17. Birçoğumuzun kullanmadığı servislerinde yüklü olmasından ve çalışmasından ötürü donanım cpu,ram kullanımları kullanılan pc modellerine,kurulum yöntemlerine,kurulan sistem versiyon paketleri vb.durumlarda değişiklikler göstermekte anladığım kadarıyla bu win10 üzerinde gelen yoğun servisler telemetry,cortana vb. gibi içeriklerde cpu kullanımlarına etki edebiliyor. System utilities hızlandırma ve bakım programları üzerinde bulunan özelliklerde kullanılarak sistemde kullanılmayan bir çok hizmet ve uygulamaların kapatılmasıda büyük etki etmekte bu bağlamda advanced systemcare ve ashampoowinoptimizer'i önerebilirim.Turbo mode ve Game mode özelikleri arka plan hizmetlerini seçerek kapatmaya izin veriyor.
 18. VMware Workstation Player 12.5.2 Build 4638234 sürümüne güncellenmiştir. Update: 14 Şubat 2017
 19. Ashampoo WinOptimizer 14.00.05 (Multilang+Turkish) https://yadi.sk/d/0-6JviaK3DoBgg 27MB Win32-64Bit / Unattendedinstall / Update:14Şubat2017 Bilgi:Kurulum sonunda market kısayolu kalkar.Sınırsız lisans ekler,orjinal setup'tan kurulur.
 20. Internet Download Manager 6.27 Build 5 sürümüne güncellenmiştir.Bilgilerinize Update:14 Şubat 2017