Jump to content
TNC-TR

otuken

Üye
 • Content count

  195
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Good

About otuken

 • Rank
  +++ÖTÜKEN+++

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

951 profile views
 1. otuken

  Spotify 1.0.94.262

 2. otuken

  1tb Hdd 32 Gb Olarak Görünüyor çare Nedir

  Dosya türü Ext4 olarak görünüyor. Acaba Linux tabanlı bir live cd ile sorun çözülebilir mi? Bir fikir sadece...
 3. otuken

  Televizyon Tavsiyesi Istiyorum

  Benim halen tüplü televizyonum var; Vestel. 22 yıl önce almıştım. O zamanlar Çinliler henüz yoktu. Çok kaliteli çıktı. Halen renkleri v.s. süper. Bozulsun da ben de LED Tv'ye geçeyim diye gözünün içine bakıyorum ama bana mısın demiyor. Kayınpederde PHILIPS LCD var. Tamam; kalite ve görüntü iyi ama menüler hiç kullanıcı dostu değil. Ayrıca altyazılı filmlerde (MKV, AVI, MP4) Türkçe karakter sorunu var. Komşuma da oğlu Android'li PHILIPS almış, o da hiç kullanıcı dostu gelmedi bana. Kayınbiraderde LG vardı. Onda da altyazılı filmlerde, her seferinde kod sayfası seçme gibi bir saçmalık vardı. Onun üzerinde de çocuklar su balonu patlatmış da kurtulduk; hem kayın hem ben. Daha sonra SAMSUNG aldı. Bu daha çok hoşuma gitti. Menüsü, altyazı desteği, Smart özelliği v.s. Ben kendime alsam, imkanlar da elverirse SAMSUNG düşünürüm.
 4. Kolay gelsin. Masaüstüne çıkarma işleminde sorun oldu benim bilgisayarda. Daha öncekilerde böyle bir sorun olmuyordu. Muhtemelen bilgisayar kullanıcı adımın arasında boşluk olmasından; MUSTAFA VURAL olan kullanıcı adımın VURAL kısmını kullanarak VURAL\desktop\$OEM$ şeklinde klasör açıyor ama içi boş.
 5. otuken

  4 Gb Ram 2 Görüyor

  Ram ve anakart uyumsuz.
 6. Silme İsmail o kısayolu! Kısayolu bulamayınca hata verir.
 7. otuken

  Yeni Bilgisayarda Recorvery Silmek

  Konu farklı yere yönelmiş ama asıl mevzuya bir cevap yazayım: Daha önce formatlanmış bir TOSHIBA laptop, ekranda sorun olduğu için garantiye gitmişti. Serviste, orijinal sistem yok diye müdahale etmedi ve 120 TL+KDV'ye sistem kurduktan sonra arızayı onaracaklarını söylediler. Bu da aklınızda bulunsun. Başka servislerde böyle bir soruna rastlamadım.
 8. otuken

  Bu Windows Kopyası Orjinal Değil Sorunu

  Windows 7 kullanıyorsan KB971033 nolu güncellemeyi kaldır.
 9. otuken

  Konya Hakkında

  Havzan'ın adı çıkmış; medyatik oldukları için... Mesela Abacı Etliekmek'i pek bilmezler ama bir deneyin. (Orman Bölge Müdürlüğü yanında).
 10. otuken

  Konya Hakkında

  Etliekmeği, Mevlana Türbesine yürüme mesafesinde olan Şems-i Tebrizi türbesinin yanında, Halk Etliekmek'de yiyebilirsin. Fiyatı makuldur (en son tek 10 TL idi, şimdi en fazla 12 TL olsun). Mevlana yakınındakiler turistik diye biraz pahalı olabilir. Yöresel yemekler konusunda bildiğim bir yer yok. Ha, bir de Furun (fırın) Kebap yemek istersen yine Şems civarında Hacı Baba'yı tavsiye edebilirim. Konya sarmasını da Mevlana yakınındaki hediyelikçilerde bulabilirsiniz.
 11. Tamam, program açıldıktan sonra saati düzeltiyor da bios, pil hatası vermeden geçemez, onu demek istedim.
 12. Bios'da zaman hatası verdiği için yazılımla olmaz bu iş. Pil değişecek...
 13. otuken

  Yer Imleri

  Daha önce başıma gelmedi ama Chrome'da oturum açınca, bütün geçmişin, yer imlerin v.s. geliyor. Acaba Explorer'da da MSN hesabıyla oturum açıyorsan, ondan olabilir mi?
 14. Gomplayer kullanmamdaki en büyük etken, altyazıların çok net olması. Diğer programlarda (ve sizinkinde) bu netliği göremedim maalesef...
 15. otuken

  Varsayılan Programlar Sorunu

  Video üzerinde sağ tıklayıp birlikte aç dediğiniz zaman, listede Gomplayer'i görürsünüz. Onunla oynat deyince Gomplayer devreye girer. Benim de vazgeçilmezimdir bu arada.
×