Jump to content

otuken

Tnc Sever
 • Content Count

  240
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

34 Excellent

About otuken

 • Rank
  +++ÖTÜKEN+++

İletişim Bilgileri

 • Facebook
  www.facebook.com/mvural42

Profile Information

 • Male
 • Konya

Recent Profile Visitors

1419 profile views
 1. Üstad, hazırladığınız Windows'u çıktığı günden beri kullanıyorum. Bilgisayarı fabrika ayarlarına benzetmek çok hoşuma gidiyor. Son zamanlarda dikkatimi çeken bir şey oldu: Resimdeki gibi kullanıcı dosyaları menüsünde İndirilenler, Video, Resimler klasörü görünmüyor. Sol menüde var ama ana klasörde yok. Bu olay OEM Brand eklentisinden dolayı oluyor. Şöyleki; $OEM klasörünü başka bir windows imajına atınca da aynı şey oluyor. İnternetten araştırdım, bir kaç şey denedim ve başarılı olamadım. Acaba bu konuda bilginiz var mı? Bu klasörleri gösterecek bir .reg kaydı falan var mı? Teşekkürler.
 2. Yüklenmiş olan ses kartı sürücüsünü kaldırıp, Windows'un kendi sürücüsünü kullanmayı bir deneyin. Olmazsa ses kartınızda arıza olabileceği ihtimalini de düşünün. Markayı hatırlamıyorum ama ses kartı arızası olan bir laptopta, 5-10 dakika sonra ses kendiliğinden gidiyordu.
 3. Kablosuz farelerde marka olarak Microsoft veya Logitech tercih ediyorum. Diğer ucuz Çin malı fareler genelde sıkıntı çıkartıyorlar. Çevrede aynı marka fare veya klavye varsa (kablosuz) sanırım frekansları çakışıyor ve sorun çıkartabiliyor. Kablolu fare kullanıyorsan da genelde farenin hemen ucundan (hareketli olduğu için) kablosu kopuyor içinden ve hoplayıp zıplamaya başlıyor. Ben de biraz geriden kesip, yeniden bağlantılarını yapardım. Ek : Bir de benim sıkça yaşadığım sorun; Sandisk 128 GB (dışı metal) flash belleğimi takınca da fare veya klavyeye sıkıntı yaratıyor. Sebebini bulamadım. Farklı marka bilgisayarlarda da yapıyor.
 4. TürkNet'i 3-4 yıldır kullanıyorum. Ciddi anlamda sorun yaşamadım. Sorun olduğunda da online işlemlerden arıza kaydı oluşturuyorsunuz (cepten veya başka çalışan bilgisayardan ), size dönüş yapıyorlar. Muhatap bulmaya gerek kalmıyor; beni arayın diyorsunuz, arıyorlar.
 5. Film için Gomplayer vazgeçilmezim; altyazı konusunda daha iyisini bulamadım. Müzik için de Windows Media Player yetiyor.
 6. otuken

  Video Edit

  Ses yok, girişteki yazılar yok.
 7. otuken

  Video Edit

  Bu kadar oluyor. Bu da programın linki.
 8. BURADA bir toplu mail gönderme programı var. Bir inceleyin. İşinizi görecektir. Spam'a düşmemesi için süre ayarı falan yapılıyor bildiğim kadarıyla...
 9. Üstad, sizin hazırladığınız çalışmayınca daha önce indirdiğim katılımsız Teamviewer'i kurunca o sıfırladı. Dolayısıyla şu an için normal görünüyor. Yarın tekrar dener, olumsuz sonuç olursa yazarım. Elinize sağlık...
 10. otuken

  Forjest

  Üstad, geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin inşallah...
 11. Üstad, bende ID Reset işini yapmadı; "kalan gün 0" demeye devam etti.
 12. Monitörle ilgisi olabilir mi? Monitörün menüsünde bir dolaşın isterseniz...
 13. Bunlarla baş etmek neredeyse imkansız. Adblocker gibi programlar kullanarak, reklamları görmüyorum ben... Herkes uyanık olacak, her şeyi tıklamayacak...
 14. Ekran kartı driverini yenileyin bir de; bir o kalmış sanki?
×
×
 • Create New...