Jump to content

otuken

Üye
 • Content Count

  200
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Excellent

About otuken

 • Rank
  +++ÖTÜKEN+++

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

1027 profile views
 1. Radmin 2.2 versiyonunda gizli çalışma ayarı vardı ama yeni versiyonlarda yok bildiğim kadarıyla. Eğer Windows 7 kullanıyorsanız Radmin 2.2 işinizi görür. Windows 10'da çalışmıyor.
 2. Sality virüsü, .exe dosyalara bulaşan ve onları bozan bir virüstü yıllar önce... Ama değiştirilip varyantları çıktıysa bilmiyorum.
 3. Geçmiş olsun. .rar'ladılarsa muhtemelen bir hacker uzaktan bilgisayara erişip dosyaları sıkıştırıp şifreyle korudu. Orijinalleri de geri dönemeyecek şekilde silmiştir; kurtarma işlemine tabii tutulmasın diye. Şifre kırmayla falan uğraşmayın.
 4. Detay belirtmeyince... Bir de uydu alıcısına tv kartı deyince, anlamıyorsun diye düşündüm.
 5. https://www.hepsiburada.com/dark-usb-analog-zaman-ayarli-kayit-ozellikli-harici-mobile-fm-radyo-tv-karti-dk-ac-tvusbanalog-p-BD85611 USB TV kartı.
 6. Dosya türü Ext4 olarak görünüyor. Acaba Linux tabanlı bir live cd ile sorun çözülebilir mi? Bir fikir sadece...
 7. Benim halen tüplü televizyonum var; Vestel. 22 yıl önce almıştım. O zamanlar Çinliler henüz yoktu. Çok kaliteli çıktı. Halen renkleri v.s. süper. Bozulsun da ben de LED Tv'ye geçeyim diye gözünün içine bakıyorum ama bana mısın demiyor. Kayınpederde PHILIPS LCD var. Tamam; kalite ve görüntü iyi ama menüler hiç kullanıcı dostu değil. Ayrıca altyazılı filmlerde (MKV, AVI, MP4) Türkçe karakter sorunu var. Komşuma da oğlu Android'li PHILIPS almış, o da hiç kullanıcı dostu gelmedi bana. Kayınbiraderde LG vardı. Onda da altyazılı filmlerde, her seferinde kod sayfası seçme gibi bir saçmalık vardı. Onun üzerinde de çocuklar su balonu patlatmış da kurtulduk; hem kayın hem ben. Daha sonra SAMSUNG aldı. Bu daha çok hoşuma gitti. Menüsü, altyazı desteği, Smart özelliği v.s. Ben kendime alsam, imkanlar da elverirse SAMSUNG düşünürüm.
 8. Kolay gelsin. Masaüstüne çıkarma işleminde sorun oldu benim bilgisayarda. Daha öncekilerde böyle bir sorun olmuyordu. Muhtemelen bilgisayar kullanıcı adımın arasında boşluk olmasından; MUSTAFA VURAL olan kullanıcı adımın VURAL kısmını kullanarak VURAL\desktop\$OEM$ şeklinde klasör açıyor ama içi boş.
 9. Ram ve anakart uyumsuz.
 10. Konu farklı yere yönelmiş ama asıl mevzuya bir cevap yazayım: Daha önce formatlanmış bir TOSHIBA laptop, ekranda sorun olduğu için garantiye gitmişti. Serviste, orijinal sistem yok diye müdahale etmedi ve 120 TL+KDV'ye sistem kurduktan sonra arızayı onaracaklarını söylediler. Bu da aklınızda bulunsun. Başka servislerde böyle bir soruna rastlamadım.
 11. Windows 7 kullanıyorsan KB971033 nolu güncellemeyi kaldır.
 12. Havzan'ın adı çıkmış; medyatik oldukları için... Mesela Abacı Etliekmek'i pek bilmezler ama bir deneyin. (Orman Bölge Müdürlüğü yanında).
 13. Etliekmeği, Mevlana Türbesine yürüme mesafesinde olan Şems-i Tebrizi türbesinin yanında, Halk Etliekmek'de yiyebilirsin. Fiyatı makuldur (en son tek 10 TL idi, şimdi en fazla 12 TL olsun). Mevlana yakınındakiler turistik diye biraz pahalı olabilir. Yöresel yemekler konusunda bildiğim bir yer yok. Ha, bir de Furun (fırın) Kebap yemek istersen yine Şems civarında Hacı Baba'yı tavsiye edebilirim. Konya sarmasını da Mevlana yakınındaki hediyelikçilerde bulabilirsiniz.
×
×
 • Create New...