Jump to content

otuken

Üye
 • Content Count

  215
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

27 Excellent

About otuken

 • Rank
  +++ÖTÜKEN+++

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

1142 profile views
 1. Ftp isteklerini ftp://192.168.0.10 adresine yönlendirmen gerekecek. Bunu da bu modemden elinde olan arkadaşlar tarif ederse iyi olur. Şu linkte Linksys için port yönlendirme işlemi anlatılmış. Kendinize göre 21 no'lu portu yönlendireceksiniz.
 2. Bu programla direkt ekran kaydı da yapabiliyorsun. Başka bir şey aramana gerek yok.
 3. Wondershare Filmora Ben bunu kullanıyorum. Efektler, altyazılar v.s. eklyebiliyorsun. Hazırladığın videoyu dışarı alırken (EXPORT) fps direkt 8000 geliyor. 2000 civarına çekersen kalite çok düşmüyor.
 4. Merhaba arkadaşlar, Bir arkadaşımın Alphacam 2011 DVD (veya CD?) 'ye ihtiyacı var. Elinde orijinal dongle'si varmış ama program olmadan işe yaramıyormuşhata. Firması da yeni versiyon satmaya çalışıyormuş. Elinde olan varsa upload edebilir mi veya linki varsa bir yerlerde yazabilir mi; biz bulamadık?
 5. Windows'u SHIFT tuşuna basarak yeniden başlatın. Sorun gider->Gelişmiş seçenekler->UEFI Donanım ve Yazılım Ayarları'na gir. Yeniden başlat'a tıklayınca BIOS'tasın...
 6. Cevap için sağol ama kesin klasör ismi belirtmeme rağmen (System32) neden SysWOW64'e kopyalıyor?
 7. Windows'un farklı bir sürücüde yüklü olması ihtimaline karşı...
 8. Merhaba, Uzun zamandır beni uğraştıran ama eminim ki sizin için çok basit olan bir sıkıntım var: Windows kurduğum bilgisayarlara, markasına göre oem bilgilerini ve duvar kağıtlarını entegre ediyorum (sonradan). Bu işlem için de Winrar'dan faydalanıyorum (diğer katılımsız hazırlama programlarını fazla bilmediğimden). Sorunum şu; Winrar ile sıkıştırılmış klasörü "%systemroot%\system32\oobe\info" parametresiyle "info" klasörüne yükleme yapıyorum ama 64 bit sistemde SysWOW64 klasörüne yüklüyor, dolayısıyla istediğim olmuyor. 32bit sistemde sıkıntı olmuyor. Ben bunu 64bit sistemlerde nasıl System32 klasörüne kurdurabilirim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
 9. O kadar düşüneceksek hiç bir şey kullanmayacağız. Her şekilde kontrol ediliyoruz nasılsa. Chrome'ye alışmışız. Daha pratik geliyor; sade, basit...
 10. otuken

  Rehber Aktarımı

  Deneyeceğim. Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi dışarıya fotoğraflı olarak aktardı ama hepsini aktarıyor. Ben seçerek aktarım yapmasını istiyordum. Neyse yine de teşekkürler.
 11. otuken

  Rehber Aktarımı

  Merhaba arkadaşlar, Benim de sormak istediğim bir konu var: Rehberimdeki bazı kişileri başka bir arkadaşımın telefonunda rehberine eklemek istiyorum. Yalnız bende fotoğraflarıyla kayıtlı. Aktardığım zaman sadece isimler ve numaralar ekleniyor; fotoğrafları eklenmiyor. Bu işlemi arkadaşımın bilgisayarında, Google oturumu açarak, "Kişiler", "içe aktar" kısmından yaptım ve otomatik olarak cep telefonuyla senkronize oldu. Fotoğraflı olarak nasıl aktarabilirim?
 12. Hepsi bir arada çok güzel bir çalışma olmuş; elinize sağlık. Yalnız Spotify, host dosyasına eklenen reklam bloklamaları sebebiyle artık ban yiyor, haberiniz olsun.
 13. Güncellemeleri kapatın. Arka planda çalışıyor olabilir mi?
 14. AP olarak kullanacağın modemde çok özel bir ayara gerek yok aslında. Modemle aynı IP gurubunda olması ve DHCP'nin kapalı olması yeterli. Resetleyip, hiçbir ayara dokunmadan söylediklerimi yaparsanız olayın bitmesi lazım. Aksi halde AP olarak kullandığın modem bozuk demek kalıyor geriye...
 15. Modem arayüzünde Güvenlik Modu yazan yerdeki ayarı değiştirecektiniz; otomatik veya sabit diye bir seçenek olmaz orada. Ya WEP ya da WPA gibi seçenekler olur...
×
×
 • Create New...