Jump to content

otuken

Üye
 • Content Count

  223
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

28 Excellent

About otuken

 • Rank
  +++ÖTÜKEN+++

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

1262 profile views
 1. Veri kurtarma işlemini flash bellekte veya cd'de çalışan PE sistemlerle yapmalısın. Kurtarma programlarını kuracağım derken kurtarılacak dosyaların üzerine yazma durumu söz konusu...
 2. Henüz bu sistemi denemedim; indiriyorum şu an. Eskiden sizin hazırlamış olduğunuz gibi özellikli Windows 7 All in One kurulumu yaparken mesela, Ultimate kurarken bahsedilen özellikler gelirdi ama Professional kurarken gelmezdi. Ben de ayarları Ultimate'e yapmışlar herhalde derdim.
 3. Kullanıcı adınızda boşluk falan varsa da hata veriyor. Masaüstü yerine c veya d ana dizininde, adında boşluk olmadan klasöre çıkarıp, çalıştırın.
 4. Burada şöyle bir video var.
 5. Allah analı, babalı büyütsün, vatanına, milletine ve ailesine hayırlı bir evlat olsun inşallah... Kararınızı vermişsiniz ama naçizane tavsiyede bulunmak isterim. Bence tek isim olsun; Almina kulağa hoş geliyor. Eğer ikinci çocuk düşünüyorsanız onun ismini siz koyun; istediğiniz ismi verin. Tabii eşinizle anlaşarak. Benim kızım olsa Aybike, Ayça ve Gökçe (gözleri renkli olsaydı ) adlarından birini vermek isterdim.
 6. İndiremeyenler, https://drive.google.com/open?id=1-srbaf5bbPQRhtSjJ5pkWh5LCaICSqRI bu linki drive'me ekle deyip, üzerinde sağ tıklayıp kopya oluştur deyin. Daha sonra bu kopyayı indirip, uzantısındaki .iso'dan sonrasını silerseniz oluyor. Ben bu şekilde yaptım.
 7. Üstad, bu yöntemin (R-Studio) işe yarayacağını pek sanmıyorum. Bu işlem silinen dosyaları kurtarmaya yönelik olduğu için burada işe yaramaz gibi geliyor. Çünkü dosyayı silmiyor, şifreliyor.
 8. Windows 10'lu bir sistem kurduğumda önce Windows Defender'i devre dışı bırakıyorum; sonrasında normale dönüyor.
 9. Ftp isteklerini ftp://192.168.0.10 adresine yönlendirmen gerekecek. Bunu da bu modemden elinde olan arkadaşlar tarif ederse iyi olur. Şu linkte Linksys için port yönlendirme işlemi anlatılmış. Kendinize göre 21 no'lu portu yönlendireceksiniz.
 10. Bu programla direkt ekran kaydı da yapabiliyorsun. Başka bir şey aramana gerek yok.
 11. Wondershare Filmora Ben bunu kullanıyorum. Efektler, altyazılar v.s. eklyebiliyorsun. Hazırladığın videoyu dışarı alırken (EXPORT) fps direkt 8000 geliyor. 2000 civarına çekersen kalite çok düşmüyor.
 12. Merhaba arkadaşlar, Bir arkadaşımın Alphacam 2011 DVD (veya CD?) 'ye ihtiyacı var. Elinde orijinal dongle'si varmış ama program olmadan işe yaramıyormuşhata. Firması da yeni versiyon satmaya çalışıyormuş. Elinde olan varsa upload edebilir mi veya linki varsa bir yerlerde yazabilir mi; biz bulamadık?
 13. Windows'u SHIFT tuşuna basarak yeniden başlatın. Sorun gider->Gelişmiş seçenekler->UEFI Donanım ve Yazılım Ayarları'na gir. Yeniden başlat'a tıklayınca BIOS'tasın...
×
×
 • Create New...