Jump to content

blackman12

Moderator
 • Content Count

  5349
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

215 Excellent

About blackman12

 • Rank
  Big Brother is following you!

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

10458 profile views
 1. İşin açığı bu fonksiyon varsayılan olarak kapalıdır. ancak 1 değeri kullanılarak aktif edilebilir yani çok fazla bir opsiyonu yok. Burada sorulmak istenen sanırım kapalı ya da açık olması neyi değiştirir. Bu fonksiyon aktif edildiğinde örneğin bir for döngüsünde $i değişkenini for esnasında tanımlayamazsınız, kodun başında bu tanımın verilmesi gerekmektedir. Yazım açısından genelde kapalı olması işi daha rahatlatsa da çalışma hızı olarak biraz daha iyileştiriyor programınızı. Öte yandan yanlışlık ile benzer değişkenlerin birbirine girmesini de engelliyor.
 2. Lightbox pluginini kullanabilirsin. Fakat popup ile dil seçtirmek çok şık değil. 1. seçenek siteyi açtırırsın sağ üst panelden bayraklar vasıtasıyla dili değiştirtirsin. 2. seçenek hiç sayfanı açmadan index olarak dili setirir sonra siteye ona göre yönlendirirsin ki 2. si de pek şık değildir sadece dil konusu çok elzemse yapılır
 3. Çok makul görünmüyor kendi kendine bir adres düzenlemesi yapmaz komut ekranları. Keşke o kadar zeki olsalar. c:\windows kullanmak istemiyorsanız %systemdrive% değişkenini de kullanabilirsiniz.
 4. Sanırım resim kullanarak siteyi yapmışsın verdiğin linke erişilmiyor. Hala ihtiyacın varsa linkini güncelle ya da konu çözüldü olarak not düş mesajına
 5. İki metod arasında fark yok yahu aynı şeyi yazıp göndermişsin adama. Birincisi normal bir kurulum dosyasında bu yöntemin işe yaraması gerekir. Ama özelleştirilmiş bir kurulumda her zaman özelleştirilmiş kurulumu hazırlayan kişinin tecrübesi kadar çalışma oranı vardır. örneğin, %systemdir% yerine C:\Windows\blabla diye belirttiyse bu yöntemler işe yaramayacaktır.
 6. Sitenin tabanı wordpress ise örneğin Locco diye bir eklenti var bu işler için. Yardımcı olunması için çok gizemli davranmışsın. Yardım istiyorsan biraz daha açıklayıcı olman gerekir.
 7. FileCreateShortcut ile direk yapabilirsin. FileInstall a ihtiyacın yok.
 8. Driverlar içindeki inf dosyalarını batch ile yükletmen gerek bunu da iki şekilde yapabilirsin: 1. start rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 "deneme.inf" 2. %SystemRoot%\System32\InfDefaultInstall.exe "Deneme.inf"
 9. Case -3 Exit ü de silme mümkün mertebe scriptinden
 10. Demek istediğin ekran çözünürlüğüyse: local tDisp = System.GetDisplayInfo(); --Getting the resolution.
 11. Neyini yapamadın biraz daha açıklayıcı olur musun? https://documentation.devexpress.com/WindowsForms/DevExpress.XtraRichEdit.RichEditControl.LoadDocument.overloads Bu linkteki bilgiler üzerinde çalıştın mı?
 12. Bir tane Arayüz programı kullanmanı şiddetle tavsiye etmek istiyorum şu an. Neler olmuş o kodda öyle ya
 13. onun yerine o sayfası programa gömüp girişleri program üzerinden gönderip veriyi de yine aynı yolla çekmeyi denemelisin.
 14. RSSden çektiğin veriyi, ve bastığın kodu görmeden yorum yapamayız.
 15. Taskkill.exe nin sorunu çözmesi gerek. metin2 nin ekstra bir özelliği mi var ki?
×
×
 • Create New...