Jump to content

blackman12

Moderator
 • Content Count

  5348
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by blackman12

 1. Lightbox pluginini kullanabilirsin. Fakat popup ile dil seçtirmek çok şık değil. 1. seçenek siteyi açtırırsın sağ üst panelden bayraklar vasıtasıyla dili değiştirtirsin. 2. seçenek hiç sayfanı açmadan index olarak dili setirir sonra siteye ona göre yönlendirirsin ki 2. si de pek şık değildir sadece dil konusu çok elzemse yapılır
 2. Çok makul görünmüyor kendi kendine bir adres düzenlemesi yapmaz komut ekranları. Keşke o kadar zeki olsalar. c:\windows kullanmak istemiyorsanız %systemdrive% değişkenini de kullanabilirsiniz.
 3. Sanırım resim kullanarak siteyi yapmışsın verdiğin linke erişilmiyor. Hala ihtiyacın varsa linkini güncelle ya da konu çözüldü olarak not düş mesajına
 4. İki metod arasında fark yok yahu aynı şeyi yazıp göndermişsin adama. Birincisi normal bir kurulum dosyasında bu yöntemin işe yaraması gerekir. Ama özelleştirilmiş bir kurulumda her zaman özelleştirilmiş kurulumu hazırlayan kişinin tecrübesi kadar çalışma oranı vardır. örneğin, %systemdir% yerine C:\Windows\blabla diye belirttiyse bu yöntemler işe yaramayacaktır.
 5. Sitenin tabanı wordpress ise örneğin Locco diye bir eklenti var bu işler için. Yardımcı olunması için çok gizemli davranmışsın. Yardım istiyorsan biraz daha açıklayıcı olman gerekir.
 6. FileCreateShortcut ile direk yapabilirsin. FileInstall a ihtiyacın yok.
 7. Driverlar içindeki inf dosyalarını batch ile yükletmen gerek bunu da iki şekilde yapabilirsin: 1. start rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 "deneme.inf" 2. %SystemRoot%\System32\InfDefaultInstall.exe "Deneme.inf"
 8. Case -3 Exit ü de silme mümkün mertebe scriptinden
 9. Demek istediğin ekran çözünürlüğüyse: local tDisp = System.GetDisplayInfo(); --Getting the resolution.
 10. Neyini yapamadın biraz daha açıklayıcı olur musun? https://documentation.devexpress.com/WindowsForms/DevExpress.XtraRichEdit.RichEditControl.LoadDocument.overloads Bu linkteki bilgiler üzerinde çalıştın mı?
 11. Bir tane Arayüz programı kullanmanı şiddetle tavsiye etmek istiyorum şu an. Neler olmuş o kodda öyle ya
 12. onun yerine o sayfası programa gömüp girişleri program üzerinden gönderip veriyi de yine aynı yolla çekmeyi denemelisin.
 13. RSSden çektiğin veriyi, ve bastığın kodu görmeden yorum yapamayız.
 14. Taskkill.exe nin sorunu çözmesi gerek. metin2 nin ekstra bir özelliği mi var ki?
 15. girilendeger = Input.GetText("Input1"); ogren = INIFile.GetValue("AutoPlay\\Docs\\settings.ini", "Preferences", girilendeger); orjinalegetir = String.Lower(ogren); aynimi = String.Compare(ogren, orjinalegetir); if ogren == "1" && aynimi == "0" then Dialog.Message("Doğru","Doğru"); else Dialog.Message("Yanlış","Yanlış"); end anladığım kadarıyla girilen değer değişken olabilir ayara göre fakat yine de sen ini dosyana bir standart koymalısın. örneğin ben tüm ayar isimlerinin küçük harfle olacağına dair bir kural koydum kafamdan. Sonra girilen değeri aldım ve harflerini küçültüp yeni bir değere atadım, sonra girilen değerle dönüştürülen değer arasında fark var mı kontrol ettim. eğer yoksa adam gerçekten "deneme" girmiş demektir. varsa "Deneme" gibi birşey girmiştir. Kodları site içerisinde yazdım ve ams kodlamasına bakmayalı yıllar oldu syntax de hata olabilir o kısımları sen düzeltirsin ben sadece mantığı anlatmaya çalıştım. Kolay gelsin.
 16. Hatayı belirtiseniz çözmeye çalışırım.
 17. SIM'in bir kurulum paket hazırlayıcı olduğunu söylemiştim eğitimde. dolayısıyla registration ile ilgili kayıtları thinapp gibi bir programla yakalayıp paketin içine entegre etmeniz gerekiyor.
 18. Windows 10 bir bilgisayarda denemem için biraz süreye ihtiyacım var. Deneyip size geri dönüş yapacağım. v1.5 maalesef yapılmayacak aslında çok güzel fikirlerim vardı ama artık zaman ayıramıyorum eskisi kadar.
 19. Merhaba, Bahsettiğin sitelerin API destekleri var. https://github.com/CrossRef/rest-api-doc Şuradan API'nin detaylı kullanımını inceleyebilirsin. Gönderdiğin arama kriterlerine göre linki oluşturup dönen veriyi çekip işlemek yeterli olacak. Fakat bunu yapabilmek için benim Excel bilgim yetersiz, başka bir platformda yapmayı düşünürsen yardımcı olabilirim.
 20. set /p var= "H3gY!*pA79fK5%%1|clip" olarak kullanırsan sorun olmaz.
 21. Launcher'ın ikonunu editlemek istiyor. Reshacker gibi bir programla deneyebilirsiniz ama amacınız nedir ki? Ayrıca konunuzun yeri burası değil.
 22. Eklediğin şıkkın görünür olmasına gerek yok. tipini hidden yaparsın. daha daha ilkel yolu: css ile .hidden classı yaratıp gizleyebilirsin
 23. Microsoft'un konu ile ilgili makalesi: https://support.microsoft.com/tr-tr/help/2795190/how-to-address-disk-space-issues-that-are-caused-by-a-large-windows-co Ayrıca Google'da aradığında pek çok sonuç ve yöntem çıkıyor. Fakat bende silmeni önermeyengillerdenim.
 24. _Sayac(0,10) Func _Sayac($CountDown = 0,$Sayi = 15) Local $Son = $Sayi, $Yon = "Yönü Değiştir: Yukarı", $Varsayilan = $Sayi if not $CountDown Then $Yon = "Yönü Değiştir: Aşağı" if not $CountDown Then $Son = 0 Local $TIMER_1[6] = [TimerInit(), 0, 0, $Son,True,$Varsayilan] Local $Form1 = GUICreate("Sayaç Örneği by BlueLife", 300, 170, -1, -1, 0x00080000) Local $ChangeCounter = GUICtrlCreateButton($Yon,5,20,200,25,0x0001) Local $Input = GUICtrlCreateInput("",215,18,60,Default,0x2000) GUICtrlSetLimit(-1,2) Local $Button1 = GUICtrlCreateButton($TIMER_1[3] & " Saniye", 5, 110, 285, 25, 0x0001) GUISetState(@SW_SHOW,$Form1) While 1 $nMsg = GUIGetMsg() ;Guiden gelen mesajları algılamak için gerekli komut Switch $nMsg Case -3 ExitLoop ;Döngüden çıkma komutu Case $Button1 if $TIMER_1[4] Then $TIMER_1[4] = False GUICtrlSetData($Button1,"Durduruldu - ["&$TIMER_1[3]&"]") Else $TIMER_1[4] = True EndIf Case $ChangeCounter if $Yon = "Yönü Değiştir: Yukarı" Then $Yon = "Yönü Değiştir: Aşağı" $CountDown = 0 if Number(GUICtrlRead($Input)) > 0 Then $Sayi = Number(GUICtrlRead($Input)) Else $Sayi = $TIMER_1[5] EndIf Else $Yon = "Yönü Değiştir: Yukarı" $CountDown = 1 $Sayi = 0 EndIf GUICtrlSetData($ChangeCounter,$Yon) EndSwitch if $TIMER_1[4] Then If $CountDown And $TIMER_1[3] <= 0 Then ExitLoop ;Süre bitmişse döngüden çıkış yapıyoruz if not $CountDown And $TIMER_1[3] >= $Sayi Then ExitLoop $TIMER_1[1] = Round(TimerDiff($TIMER_1[0]) / 1000) If $TIMER_1[1] <> $TIMER_1[2] Then $TIMER_1[2] = $TIMER_1[1] if $CountDown Then $TIMER_1[3] -= 1;Bir azaltıyoruz if not $CountDown Then $TIMER_1[3] += 1;Bir azaltıyoruz GUICtrlSetData($Button1, $TIMER_1[3] & " Saniye") ;Bu komut ile butondaki yazıyı değiştiriyoruz EndIf EndIf WEnd GUIDelete($Form1) EndFunc Yıllar önce AutoIT'te yazdığım bir sayaç kodu basit bir değişiklikle istediğini yapabilirsin. _Sayac(0,10) => Buradan süreyi belirleyebilirsin _Sayac(0,60*20) dersen mesela 20 dakika olur. Bu satırın hemen altına da Beep(500, 1000) gibi bir kod eklerseniz ses elde edersiniz.
 25. Yaşlılıktan $katilimcisayisi = Number(_GUICtrlListView_GetItemCount($list)) $secilecekkisisayisi = Number(GUICtrlRead($input2)) if $secilecekkisisayisi > $katilimcisayisi Then MsgBox(0,"Hata","Seçilecek kişi sayısı katılımcıdan fazla olmamalı.") Else Local $secilenler[$secilecekkisisayisi+1] $secilenler[0] = "" Local $secilenlerisim[$secilecekkisisayisi] for $i = 1 to $secilecekkisisayisi Do $simdisecilen = Random(1,$katilimcisayisi,1) Until _ArraySearch($secilenler,$simdisecilen) = -1 $secilenler[$i] = $simdisecilen $secilenlerisim[$i-1] = _GUICtrlListView_GetItemText($list,$simdisecilen-1,1) Next GUICtrlSetData($List2,_ArrayToString($secilenlerisim)) endif Case $Button2 yi bu kod ile değiştir.
×
×
 • Create New...