Jump to content

Ultimatefe

Üye
 • Content Count

  1870
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About Ultimatefe

 • Rank
  TnC Platinium

Profile Information

 • Male
 • İstanbul

Recent Profile Visitors

5206 profile views
 1. http://rapidshare.com/files/375293647/NET_Framework_AIO.exe[/CODE]
 2. Hay Allah razı olsun senden. Sonunda oldu bu verdiğin dosya sayesinde. Çok teşekkür ederim.
 3. Abi yok anlaşamıyoruz ki.. Bak sen bana herhangi bir Multiboot ISO'nun açılış dosyasını verebilir misin? Grub4Dos ile hazırlamış olduğun tabii.. Yani senden; GRUBMENU\GRUB4DOS.BIN[/CODE] dosyanı rica ediyorum.
 4. Onu zaten denedim ben.. Açılış dosyasını .bif olarak veriyor. Oysa bunun açılış dosyası GRUB4DOS.BIN bif olarak deneyeyim dedim.. Yine açılmadı..
 5. Yok hayır Win 7 yok bunda. Tamam bende biliyorum açılış dosyası olduğunu.. Fakat bu dosyaya erişemiyorum bir türlü.. Gizlenmiş olsa bile UltraISO'da görünmesi gerekmez mi..
 6. @blue_life hocam.. BlueXPE_MakeISO'dosyasında multiboot'un açılış dosyası olarak şöyle birşey görünüyor.. Set bootfile=GRUBMENU/GRUB4DOS.BIN[/CODE] GRUS4DOS.BIN dosyasından açılış yapacak görünüyor.. Ancak ben bu BlueXPE_MakeISO ile oluşturduğum ISO dosyasını UltraISO ile açıyorum..''GRUBMENU/GRUB4DOS.BIN'' dizininde böyle bir .BIN dosyası yok.. Kendime farklı bir DVD oluşturdum. Bu DVD'yi BlueXPE_MakeISO ile ISO yaptığımda bazı sorunlar yaşıyorum. Bu yüzden UltraISO ile oluşturdum bu DVD'mi.. Ancak bu seferde multiboot açılmıyor. Yani boot dosyası hangisi olduğunu bilmediğim için herhangi bir dosyayı açılış dosyası yapamadım.. Sonuç olarak.. Bu multiboot'u açmam için gereken boot dosyası nedir ? ( BlueXPE_MakeISO kullanmadan bu multiboot'u nasıl çalıştırabilirim? )
 7. @blue_life Bende ki sorunun aynısı oluyor arkadaşta da.. Bunun kur dosyalarıyla ilgili olacağını sanmıyorum.. @naturel ( Bartınlı Hemşerim ) install.wim bulunamadı gibi bir hata mı alıyorsun?
 8. Peki ben sistemi birinci hard diskten başlatı 2 menü.lst'ye eklediysen ne yapacağım. Bugün yayınladığım çalışmada bu şekilde..
 9. İşte onu nerden ayarlıyoruz? Burada default 0 yazıyor ya.. Benim çalıştıracağım şeyi buraya ne şekilde yazacağım? default 1 gibi mi mesela? Biraz açıklarmısın?
 10. Ben bunu sanal bilgisayarda denedim.. Acaba o yüzden mi direkt başlamıştır? Normalde bu boot menü otomatik olarak açılmıyor mu?
 11. Windows XP'yi multiboot menüden başlatıyorum.. Mavi ekranda dosyalar kopyalanıyor ve bilgisayar yeniden başlıyor.. Buraya kadar herşey normal.. Bilgisayar yeniden başlarken otomatik olarak yine boot menü açılıyor.. Bunun açılmaması lazım. Burda easybootta yaptığımız gibi '' Multiboot'u açmak için bir tuşa basın '' olayını nasıl yapabiliriz.. Çünkü XP,asıl kuruluma geçemiyor.. Boot menüde bekleme yapıyor..
 12. 3 tane işletim sistemi ekleyeceğim mesela menüye.. XP, Vista ve Win7.. Bunların üçünüde ISO dosyasından çalıştırsam Acroniste olduğu gibi.. Bir dezavantajı olur mu ?
×
×
 • Create New...