Jump to content
TNC-TR

mywin1646

Üye
 • Content Count

  710
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

mywin1646 last won the day on January 13 2013

mywin1646 had the most liked content!

Community Reputation

54 Excellent

About mywin1646

 • Rank
  TnC Silver

Profile Information

 • Male
 • Herhangi Bir Yerden

İletişim Bilgileri

Recent Profile Visitors

2279 profile views
 1. Cevabınız için teşekkür ederim. Arızalı anakart internette baktım şu an için bulunmuyor. Tamir bedelinin çok fazla tutacağını düşünmüyorum. Bu haldeki bir bilgisayarı da satmayı açıkçası düşünmem. Uygun BIOS bulana kadar bekleyeceğim.
 2. Herkese merhaba arkadaşlar. İlginç bir sorunla karşı karşıya kaldım.(Terzi söküğünü dikemezmiş misali ) Bende ASUS X555LN-XO002D model laptop mevcut. Bilgisayarım aniden siyah ekran verdi ve bir daha görüntü vermedi. Bende laptop tamircisine götürdüm. Sorunun BIOS'tan kaynaklandığını söyledi. Tekrardan BIOS yazıldı. Fakat sağolsun tamirci X555LN biosu yerine X555LD biosunu yazmış. Bilgisayarımı açtığım zaman yaklaşık 10-15 sn geç açılıyor.(İlk siyah ekranla başlıyor sonra asus logosu geliyor.) Bilgisayarımda Nvidia GT840M ekran kartı mevcut. Format atsamda her türlü işlemi denesemde sürekli kod 43 hatası alıyorum. Yani nvidia ekran kartı çalışmıyor. Tekrar götürdüm bu sefer uygun BIOS sürümünü bulamadığını söyledi. EPROM cihazı ile bios yazacak ama X555LN biosu bulamıyoruz. Bu biosu bulma şansımız varmıdır? (Asusun sitesindeki değil farklı bir dosya) CAP uzantılı sanırım) ya da bu lanet Kod 43 sorununu nasıl çözebilirim? (Regedit,sürücü kaldırma v.s denendi.)
 3. mywin1646

  Driver Pack

  ISO dosyasını WinRAR ile açıp içindekileri flash diske aktarıp çalıştırabilirsin.
 4. Harddiskinin ömrü bitmek üzere. Önemli verilerin varsa yedekleyip değiştirmeni tavsiye ederim. Low Level Format bile atsan bu diske bir süre sonra aynı sıkıntıyı vermeye başlayacaktır.
 5. Biosta o boot ekranında Onboard LAN Boot ROM Enabled yazıyor. Onu Disabled yapıp F10 a basıp çıktıktan sonra boot etmeyi dene. Eğer bulabilirsen farklı bir Windows 7 DVD'si ile format atmayı dene. Yine işe yaramazsa büyük bir olasılıkla bilgisayarının harddiski ömrünü tamamlamış olabilir.
 6. Boot ayarlarında veya harddiskinde sorun olabilir. Boot edecek bir aygıt bulamadığı için ağ kartı üzerinden deneme yapıyor. Bilgisayarı açar açmaz f2 tuşuna basarak biosa girip boot seçeneklerini bir kontrol et. Birde harddiskini görüp görmediğine bak.
 7. Hocam ilk bilgisayar toplama videonuz hayırlı olsun. Birkaç öneri sunmak isterim size. 1- Videoda parçaların bazılarının detaylı özelliklerini söylemişsiniz ancak işlemci ve ram hakkında fazla bir bilgi vermemişsiniz. 8 GB ram demişsiniz ancak ddr-3 mü ddr-4 mü bu tip detayları vermeniz daha iyi olacaktır. 2- Video açıklamasına parçaların adlarını yazıp fiyatlarını verirseniz izleyicileriniz parçaları rahatlıkla bulabilir. 3- Bir sonraki toplama videolarınızda https://youtu.be/06A7G-HSdn4?list=PL7nhNSGyt0NuT7JZUYmFyofnGRw0sw_BL burdaki gibi sunabilirsiniz. Kendi tarzınızı yaratarak diğer kanallara göre bir tık öne geçebilirsiniz. Yanlış anlaşılmak istemem bunlar sadece benim nacizane önerim Kolay gelsin.
 8. Farklı olan anakartın bellek uyumluluk listesine bakmak gerekir. Ram çalışabilir ancak ya düşük frekanslarda çalışır yada rami tanımayabilir. Eğer ki henüz parçaları almamışsan DDR-4 bellek ve uyumlu anakart almanı tavsiye ederim.
 9. En iyi antivirüs insanın kendisidir derler İşin espri tarafı bir tarafa ben kullanmayı tercih etmiyorum. Sistem performansı bir tarafa elimde olan arşivde keygen,crack v:s gibi yazılımlarda mevcut ve hiçbirinin sistemi tam koruduğuna inanmadığım için kullanmıyorum.
 10. Kendim indirip bilgisayarımda denedim. Hiçbir sıkıntı yok. İçeriği o kadar fazla ki ihtiyacım olabilecek her türlü araç mevcut. İçindeki bazı yazılımlar AutoIT ile yazılmış olduğundan dolayı bazı antivirusler tarafından virus olarak görebiliyor ama bilgisayara zarar verebilecek bir durum söz konusu değil. Teknik servisler için bulunmaz bir nimet bu çalışma. Şahsen ben böyle düşünüyorum. Emeği geçen herkesin eline sağlık. :)
 11. http://tr.giveawayoftheday.com/wise-care-365-pro-2-94/   Wise Care 365 Pro programını 1 yıllık lisans ile kullanmak istiyorsanız bugün indirmeniz gerekmekte.   Programın açıklaması: Wise Care 365 en hızlı tarama motoruna sahip PC için önemli kayıt , disk ve diğer sistem gereçlerini içeren bir programdır Kolay kullanımlı ve etkin bir program olan Wise Care 365 PC performansını geliştirmek için en iyi çözümü sunmaktadır. Wise Care 365 ile artık bilgisayarınız hiç yavaşlamayacak! Çokca övülen ve değerli özelliklere sahip olan Wise Registry Cleaner ve Wise Disk Cleaner, Wise Care 365 diskinizi ve kayıtları temizler, sistemi optimize eder, gizliliği koruyarak PC bakımını ve optimizasyonunu sağlayan diğer programlardan farklıdır. NOT: bu program 1 yıllık lisansa sahiptir.
 12. Çalışmayı indirip Win7 x86 da test ettim. İlk güncellemede yakalandı.
 13. http://juba-get.com/gratis/   Arkadaşlar yeni bir site buldum.(Bu saatte bunumu araştırdın diyebilirsiniz :D) 27 hosta destek veriyor. Uploaded ve turbobiti denedim çatır çatır indiriyor. Siteye girin. Linki kutucuğa kopyalayın. Alttaki Captcha kısmını doldurun sonra onun altındaki done butonuna tıklayın.(veya enter'a basın) adf.** reklamı çıkacak. Onu geçtikten sonra download kısmı gelecek. adv.li sitesine yönlendirecek. Orayıda geçtikten sonra indirme başlayacaktır.  Şu anlık en sağlam gördüğüm bu. Haydi iyi sömürmeler :)   Not: Bazen turbobitte hata verebilir. Biraz vakit geçtikten sonra denerseniz çeviriyor. 
 14. Emeğine sağlık ama artık şu letitbit dışında daha hızlı bir sunucuya yüklesenizde bizde bu indirme eziyetinden kurtulsak.
 15. mywin1646

  ProBox AI v1.1

  Çalışma güzel WPI yerine serviste kullanabileceğim alternatif bir program arıyordum fakat CD-DVD'den çalışmaması baya bir eksi oldu benim adıma.Çünkü programları düzenleyip dvd'den kurulum yapıyorum.İnş.diğer sürümlerde bu sorun çözülür
×
×
 • Create New...