Jump to content

EASMurat

Üye
 • Content Count

  655
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

EASMurat last won the day on June 28 2017

EASMurat had the most liked content!

Community Reputation

894 Excellent

9 Followers

About EASMurat

 • Rank
  SESLENDiRMEN

Profile Information

 • Male
 • iZMiR
 • www.EASMurat.com TIKLA BENiMLE OL ;)

Recent Profile Visitors

6750 profile views
 1. Yukarıdaki sorunuza istinaden Tüm multibootlarda çalışacak bir kod vereyim size multibootunuza gerekli yere ekleyin bu kodu büyük ihtimal çalışacaktır ama klasör adını ve iso adını yazmanız gerekecektir, yani şöyle ; menuentry "Winbuntu 2020" --class linux { echo "Winbuntu 2020 Başlatılıyor, Lütfen Biraz Bekleyin..." set isofile="/ISONUN BULUNDUĞU KLASÖR ISMI/ISONUNADI.iso" loopback loop $isofile linux (loop)/casper/vmlinuz file=/cdrom/preseed/custom.seed noprompt boot=casper persistent iso-scan/filename=$isofile quiet splash -- locale=tr_TR initrd (loop)/casper/initrd.gz } benim Kendime özel hazırladığım multibootumda bu kodla hemen hemen her isoyu çalıştırıyorum, Ben mesel ana dizine LINUX adında bir klasör oluşturdum isoları onun içine atıyorum yukarıdaki örnekte de öyle siz eğer isterseniz klasör yolunu belirterek sorunsuz çalıştırabilirsiniz, kod sorunsuz çalıştırıyor fakat bası dosyaisimleri farklı oluyor onlarıda elle değiştirince yine bu kod sayesinde çalıştırıyorum, kolay gelsin aşağıyada bir resim ekliyim size örnek mahiyetinde olsun.
 2. @forjest üstada yeniden teşekkür ederim, sayesinde yukarıda yazdığı bilgiler ışığında sistemi oluştudum fakat birkaç sorum olacak benim gibi modifiye yapanlara da bilgi olsun aşağıda sıralıycam sorularımı... 1-Kurulum yaparken bir hata yaptım ve sistem açıldığında sürekli kullanıcı adı soruyor bunu sonradan kaldırmanın yolu nedir... Yani PC açıldığında otomatik açılsın bunu nasıl yaparız ? 2-Sistemin imajını başarılı bir şekilde aldım içerisinde tüm eklediğim Programlar var ama benim ayarladığım masaüzeriyle değil, panel çubuğu üstte, ve sistemin orjinal duvar kağadıyla açılıyor live'da denediğimde, YAni imajı aldıktan sonra sistemin orjinal masaüzeriyle geliyor benim görsel açıdan veya ayarladığım şekilde gelmiyor, bunun gelmesi için "Yönetici haklarıyla ROOT" olarak giriş yap "home dizinindeki gizli dosyaları (evvelinde görünür yapıp)" burada bulunan tüm klasörü .klasör ile başlayan alt dizinlerle beraber tamamını bu dosyaların eklenecek olan dizin sırasıyla "ETC\SKEL altına copy/past et" değişikliklerde ileti çıkarsa hepsini Tümünü ekle deyip devam et, demiştin abi etc/skel klasörüne tüm dosyalarımı atıcaz ? sadece başında nokta olan SADECE KLASÖRLERİMİ ? yada Ayarladığım masaüzeriyle gelmesi için bunun farklı bir çözümü varmı ? 3-Birde herşeyi bitirdik sistem çalışıyor ama bir programın bilgisayar açılır açılmaz çalışmasını istiyoruz windowsta olduğu gibi PC açılır açılmaz otomatik çalışmasını istediğimiz Programlar var ya, hani biz müdahele etmeden kendiliğinden çalışsın bunu yapmak için windowsta hangi program başlayacaksa " başlat/programlar " içine o programsa onun kısayolunu koymak yeterli ya buna benzer bir şekilde bir uygulama otomatik çalışması için ne yapmak lazım ? 4-başlangıç Boot ekranını nereden değiştiriyoruz ? mesela senin winbuntuda yaptığın gibi başlangıcı bende kendime göre özelleştirmek istiyorum, hangi klasördeki hangi dosyayı değiştirice ? 5-Son anda aklıma birşey daha geldi sağtuş menülerini nereden düzenliyoruz onuda anlatırsan seviniirm mesela Yönetici haklarıyla root erişimi gibi yada sağtuşdaki bazışeyleri düzenlemek için yeni bişeyler eklemek için nereden yapılır bu düzenleme ? Benim gibi meraklı olan denemeler yapanlar içinde bilgi mahiyetinde olacağı için buradan sorayım dedim adaşım, engin bilgini paylaşırsan sorularıma yanıt verirsen sevinirim bekliyorum
 3. r0qvLM.png

  qAgpzB.png

  Testler Devam ediyor... Sistem Çok Akıcı ve seri Çalışıyor buna Şüphe yok zaten... Fakat, Sistemin imajını Alırken biyerde Sorun yaşıyorum Ses sekmesinde SANAL SES ÇIKIŞI yazıyor, bunu nette onca arama yapmama ragmen çözümünü bulamadım... Ubuntu forumlarında yazılanları denedim olmadı... Enteresanki Kurulu sistemde Ses çıkıyor, Fakat imajını aldığım " filesystem.squashfs " dosyasını güncellediğim iSO'dan kurulum yapınca bilgisayarda sağ Alttaki ses ikonuna tıklayınca açılan pencerede SANAL SES KARTI diyor ve hoparlörden sesi vermiyor, dediğim gibi PCde orjinal çalışanda ses var ama driverlarıda tanıyor bi sorun yok ama ses çıkmıyor @forjest üstadın yardımına ihtiyacım var....

  p57VqL.png

  Fırsat oldukça Bakabiliyorum Malum herkes gibi  bende kendi işimi yapıyorum, Modifiye benim için bir Hobi ;) 

  1. Show previous comments  2 more
  2. NAMIKABI

   NAMIKABI

   Yukarıda yazılanların tamamını okudum. Düşüncelerinize % 100 katılıyorum.

   Hep linux türevleri kullanmak istemişimdir. Defalarca Pardus, Winbuntu, DeephinOS, ve benzerlerini kurdum. Ama altyapı olmayınca,  yaş biraz ileri olunca hemen birkaç günde geri windowsa döndüm. 

   Ele Avuca Sığmaz Murat Kardeşim, ben ve benim gibiler için "yap bi güzellik."

   Bekliyoruz şimdiden eline sağlık.

  3. EASMurat

   EASMurat

   Üstadın dedikleri doğrultusunda yeniden Sıfırdan bir işleme başladım... Ben görselliği sevdiğimden ayarladığım temaları forjest üstadın  winbuntu da yaptığı gibi  ubuntu ağırlıklı bir sistemde yapacağım... Yani Sıfırdan başladım bitirdiğimde paylaşırım fakat bitirmek kaç gün kaç ay sürer bilmiyorum Malum kendi işlerimden fırsat buldukça yapıyorum, ama ilgi görmesi güzel hoşuma gitti millete yararlı bişey yapmış olmak da yeter.

  4. NAMIKABI

   NAMIKABI

   Mükemmeli arama, yavaş yavaş en güzele gidersin.

   Bu arada ayağımızı alıştırmış olursun.

   Buradayız, bekliyoruz.

   Teşekkürler şimdiden.

 4. Verdiğin bilgiler ışığında birşety daha sormak istiyorum, hani sistemi Windows'a benzetelim demiştim ya verdiğin linklerden ( okuduysamda gözden kaçırdım yada anlamadım ) şu temayı buldum bence harika : https://www.gnome-look.org/p/1315985/ bu tema evrensel mi yani bütün linux sürümlerine kurulabilir mi ? bunu indirdik diyelim klasörleri Root dizini aldında biryeremi atıcan ( orası neresi ) yada Paket gibi kurucakmıyız ama Paket dosyası değil bilgiğin sıkıştırılmış .zip gibi yada .rar veya .7z gibi bir dosya bunu sisteme nasıl kurucaz yani ?
 5. Benim Şuradaki KONU LINKI Konuyu açmaktaki amacım istediğimde buydu, Amacıma Ulaşmış oldum şimdi herkesden fikirlerini Alalım seninde engin bilgilerinden yararlanalım @forjest usta
 6. Konuyu Uzatmadan benim gibi merak edenler için de direk Sorayım @forjest Adaş başta olmak üzere Konuyla akalı bilgisi olanların desteğini bekliyorum, Windows 10'dan nefret eden biri olarak Windows 8.1 embedded industry pro X64 kullanıyorum Taş gibi hiç birde sorun yaşamıyorum, Fakat eski Laptop, masaüzeri sadece XP kurulu olan bir PC'yi Linuxla canlandırılacağını görünce Konu burada : https://www.tnctr.com/topic/688717-eski-laptopmasaüstü-bilgisayarlar-için-en-hızlı-linux-sistemler/ Birde üzerine biraz araştırma yapıp " Linux sistemlerde WİNE isimli emülatör Programıyla " Windowstaki gibi .exe ve .dll kurulacağını görünce bu konuya yönelmeye karar verdim ama elimizdeki üstadın ( forjest ) desteği başta olmak üzere bu konuda bişeyler yapılabilir ve windows bağımlılığından kurtulabilir diye düşünenlerin desteğiyle bişeyler yapmak istiyorum illa donanım bakımından güçlü bilgisayarlar olmadan, Sadece işletim sistemiyle ( yazılımla ) eski donanımlı bilgisayarlarında canlanması ayrıca kişisel bilgisayarınızdan da harika performanslar almak istersiniz düşüncesiyle bu konuda bilgi almaya ve benim gibi merak edenler için bilgisi olanları da, birikimlerini paylaşmaya davet ediyorum... Yukarıda da dediğim gibi Forjest ustanın Wintubuntu konu linki burada : wintubuntu yapımı linux sistemi var indirdim kurdum harika çalışıyor... Sorum tam da burada başlıyor ? 1-Bizde windowsta olduğu gibi MSDN bir kalıpla Linux kalıbı ( çekirdeği belkide ) indirip onun üzerine Windowtaki gibi güncellemeleri entegre edip modifiye edip Paylaşabilirmiyiz ? 2- Yada hazır kurulu bir Linux sistemden ( ben Linux mint 18.2 kullanıyorum ) bunun windowsta olduğu gibi, imajını Alıp başka PClere yükleyecek bir yazılım varmı, varsa kullanımı nasıl ? 3-Windowstaki gibi Şu şu şu yazılımları çıkarabilirsiniz diye bir kaynak varmı yada Linuxtan neler çıkarılırsa stabiliyet bozulmadan modifiye edilebilir ? 4-Herkesin Windowsa alışık olduğunu göz önünde bulundurursak, yapacağımız modifiyeli Linuxu windowsa benzetmemiz lazım, bu temaları ( wintubuntu da olduğu gibi ) nereden bulunur ve sisteme nasıl eklenir ? Bu konularda bilgisi olanları başta adaşım forjest usta olmak üzere bilgilerini paylaşmaya çağarıyorum, benim gibi eminim ki Linuxta modifiye ve lite bir linux yapmak yada Ram'den çalışan Live bir linux nasıl yapılır modifiye edilir bu konuyu merak eden çok insan vardır, şimdiden teşekkürler.
 7. işte benimde amacım bu... Herkesin kendine göre özelleştirebileceği bir sistem yapayım istiyorum. Herkesin bilgisi var neden bunu geliştirmiyor kendimize özgü bişey yapmıyoruz diyorum... işte aşağıdaki mesajda bunu açıkladım sonrasında sağolsun @serhat100 bir dosya paylaştı... ilk fikir benden çıktı yani benim elimde şuan grub 2.05 dosyaları var ben de sistemi onunla güncelliycem ama kişininde AIO boot gibi kendine özel bir sistemi olması için @By_FaRuK 'un yaptığı gibi basit bir arayüzlede Klasör ismi ve grub2 güncellemesi yapılabilsin, sistem basitce oluşturulabilsin istiyorum... Aşağıda hepsini anlattım yapmak istediklerimin, hatta @crasadure hocamızada bunu anlatınca sağolsun oda sistem yapımcısıyla görüşmüş kısaca herkese teşekkür ederim. Eğer böyle bir Proje oluşursa boş olarak bir .tib KALIBI ŞEKLİNDE paylaşmak istiyorum bende içerisini düzenleyip kendi işletim sistemlerimide entegre edip forum halkına faydalı olmaya çalışıyorum başka bir amacım yok.
 8. Ritm Yani alt yapı yapma daha doğrusu " loop " döngü oluşturma programı... Ses editörü değil bu, Davul zil ve benzeri sesleri belirli bir metronomda ritm haline getirmeye yarayan Programdır. Fruity loops yani arkadaşların yazdığı gibi FL Studio'da denir...
 9. @crasadure Hocam Öncelikle teşekkürler, bu işe ilk başlayan biri edasında anlattırıp sizi yordum kusura bakmayın. Yukarıda soru olarak sorduğum birçok şeyi hali hazırda kendi hazırladığım Flas bellekte kullanıyorum zaten, 50-100MB EFI kısmı olsun, diğer şeyler olsun, sorun yok yani amacım kendi flaşımı güncellerken TNCTR milletinede BOŞ bir imaj dosyası verip bunu kendilerine göre editleyebilsinler ve ekleyebilsinler diye paylaşmak istedim. Şuan bahsettiğim sistemim grub 2.02 ile sorunsuz kullanıyorum, AIOBOOT'da ISO ekleme konusunda baya hoşuma gitti butarz şeyi, basit bir arayüzle kalsör ismini ido eklemeyi kişilere bırakacak bir sistem tasarlamıştım kendi kafamda, herkes istediği klasör isimleriyle ( mesela kendi adı EASM gibi ) isimlendirerek kendine has bişey yapabilsin düşüncesindeydim. Ben yukarıdaki resimde de Paylaştığım gibi EFI kısmında toplasan 5-10 MB'lık dosya var yok bu bana yetiyor hem install.wim'i PEsistemleri hemde istediğim iso'yu kurabiliyorum 2senedirde birdefa sorun çıkartmadı aksine 128GB olan flas'ımda birsürü wim ve iso ekli olduğundan güncelleme yenileme yapmakda istemedim halihazırda sorunsuz kullanıyorum zaten, bu arada ben " Multiboot Toolkit "i kendime göre editleyip oluşturmuştum bu sistemi birnev-i ANHDV oluşturmuşum o dönem bunu şimdi farkediyorum... Ben grub2'nin görsel arayüzüde çok sevdim, seninde dediğin gibi grub2 zaten yetiyor herşeye... Bende onun üzerine yoğunlaşıp sistemi ve menülerimi öyle oluşturdum bunu kaybetmeden sistemi güncellesem yeterli bana, diyceksinki grub2 dos güncelleme var zaten forumda, yada cmd kodlarıylada yapabilirsin Ok yaptım zaten, fakat .tib imajını alıp bunu farklı flash belleklere kurdurtduğumda grub2 menüyü kullandığım için UUID veya rescue hatası alıyorum bunu direk fixleyecek bazı videolar izledim onlarda Ubuntu sistemlerini baz almışlar, bense Ayarladığım sistemin imajının herhangi bir Flash belleğe yada taşınabilir HDD'ye sorunsuzca aktarılmasını istiyorum, buna uğraşıyorum başlangıç seviyesinde değilim yani sende hatırlarsan hocam bazı " .efi " dosyalarını editlemiştim o sistemde, yeniden detaylı anlatım için teşekkürler hocam. NOT : Bu yazdığım soru niteliğinde değil, yapmak istediğimin açıklaması içindir. Birdaha uğraştırmıycam sizi yani
 10. Bunları hex editörüyle editleyebiliyormuyuz ? yeniden oluşturmayı nasıl yapıcam peki ? Üstadım, onuda inceledim sen açmışsın konuyu okudum ama birsürüde menü düzenlemesi yaptım kendime göre grub2 için ve görsel bişeyler olsun istiyorum bu manada GRUB2 bayaa hoşuma gidiyor... " Ben diski Rufus ile UEFI_NTFS yöntemiyle biçimlendiriyorum. UEFI_NTFS kısmı sadece 1 MB yer kaplıyor " işte benimde kasdettiğim böyle birşey, .efi dosyası 1-2 MB zaten FAT32 kısmından grub2 efi dosyasını çalıştırsa yeter bana. Ayrıca multiboot sisteminin imajını alıp boş halde verebilmeliyim isteyen istediği gibi oynasın üzerinde, bu seferde UUID şifreleme engeline takılıyorum kafamda deli sorular 2017 yılında nasıl yaptım unuttum dosyalarınıda silmişim. Ama ozaman aldığım içajı hem taşınabilir HDD'de hemde USB'de sorunsuzca kullanıyordum, o imajıda bulamıyorum PC'de 2017'den beride sorunsuzca kullanıyorum aynı flaşı kısaca gerek duymadım güncelleyim diye kalkışıncada herşeye baştan başlıyor gibi oldum
 11. @crasadure Tayfun hocam mrb, benim gibi sistemi kurcalamayı sevenler için soruyorum 1. Mesela ana dizindeki AIO klasörü var ya, sistemede ismini veren klasör... Ben bu ismi örneğin TAYFUN veya BOOT diye değiştiricem, nasıl yaparım bu birinci sorum çünkü ben sistemi kurunca bütün CFG dosyalarını editlememe rağmen olmadı da, bu arada klasör ismini BOOT yapmak istemiştim. Sanırım bu grub 2 kurulumunda belirlenen bişey ? 2. Sorum ise AIO klasöründeki bu cfg dosyalarını yani dosya yollarını değiştirince Grub2 ekranı geliyor ama hani şu, rescue diye yazan yani dosya değişiminden etkilenen siyah ekran geliyor bu tür grub2 hatalarında düzeltmek için bir rehber oluşturup konuya eklerseniz bununda faydalı olacağını düşünüyorum... Mesela Uuid fix ve recsue gibi siyah ekran hatalarında nasıl çözüm sağlanır ? çünkü flaşımıza birsürü iso ve benzeri dosyalar koyuyoruz her seferinde formatlayıp yeniden yapmak çok sıkıntı. Benim ( 60 - 80 GB wim ve iso dosyalarım varda resmi aşağıda ) sadece grub2 klasörünü düzeltmek yeterli diye düşünüyorum ama nasıl olacak ? 3. Son sorumda şu ben fat32 kısmının öyle GB boyutunda olmasına GICIĞIM. UEFI sistemler için gerekli diyeceksiniz belki ama sevmiyorum 2-3 partişın olmasınıda istemiyorum ( Sistem yapımcısı öyle yapmış diyeceksin dimi bende dedimya kendi isteğime göre bir Multiboot sistemi oluşturmak sistemi editlemek için soruyorum ) Bu oluşan partişınların hepsi fat32 değilmi bunları oluşturulan tek bir partisyonda klasörlerle bağla NTFS kısmına ne bileyim ya 50 - 100MB olsun veya hadi 200MB ama 2 yada 4 veya 6 GB nedir arkadaş ya ( şahsi fikrim bu ) refind ve clover bence gereksiz ben bunları flşastan direk siliyorum zaten. Bana grub2 ve grub4dos yetiyorda artıyor bile dediğim gibi bunlar her işletim sistemi kurmaya yeterli bence, @köylü abi, multiboot tolkid konusunda bir .tib imajı vermişti hem UUID'den etkilenmiyordu sanırım ve fat32 kısmı 50MB'dı yanlış hatırlamıyorsam, sorumda şu " Secureboot " olayıda çözüldü yanılmıyorsam, bununla beraber bootx64.efi ve grubx64.efi'yi çalıştıracak dosyaların olması yeterli bunlarda taş patlasa 5-10MB alan kaplar FAT32 kısmında onun için gerek yok daha geniş alana, bu doğrultuda efi dosyalarının ve bcd'lerin çalışacağı bir sistemi nasıl oluşturabilirim neyi yada nereyi editlemem gerekli diye soruyorum, benim gibi merak eden herkes faydalansın diye konuya yazdım hocam sizden yardım bekliyorum... Bu arada şuanki kendi multiboot'umda bu şekilde kullanıyorum aşağıda resmide var 100MB, FAT32 kısmı Flash diskin geri kalanıda Wim, iso, ve diğer dosyaların olduğu NTFS kısmı hiç sorunsuz çalışıyor 2017'den beri, Kendi sistemi mi güncellemek için yeni multiboot sistemlerine bakınca kendime özgü herkesinde kendi sistemini oluşturacağı bişey yapmak için soruyorum bunları, yeniden teşekkürler cevaplarınız için aydınlatırsanız bizleri sevinirim.
 12. Kullanmadım diyosa kullanmamıştır kardeşim... Ben kefilim, indirmedim ama Sorunsuzdur test etmeden paylaşmıyoruz biz sistemlerimizi, kardeşimde bu titizlikle hazırladığını bilirim...
 13. vaPmg4.png Bence gayet Güzel Oldu :) 2gündür uğraşıyorum şu Multi bootumu yenilemekle... Gayet yararlı herşey var, bitirirsem yakın zamanda ve Yüksek UPLOAD'ı olan birde internet bulursam paylaşabilirim yoksa benim internet TANK gibi... Unutmadfan herkese iyi bayramlar.

  1. Show previous comments  11 more
  2. AdnanGumus

   AdnanGumus

   s.a murat bey boş halini varsa paylşsan biz kendi iso dosyamızı atsak olurmu? kolay gelsin

  3. EASMurat

   EASMurat

   @34ero ben işletim sistemi  modifiyelerimde taaa XP'den beri kullanıyorum, işletim sistemi kurduktan sonra seçmeli katılımsız Program kurdurtma menüsünü... Senin örnekte verdiğin arkadaşın yaptığı gibi herşeyi kurdurtmak istersen benim menüyü yeniden sıfırdan yapmam lazım, Çünkü o Katılımsız Programları çalıştıracak şekilde ayarlı, Progam kurulumları kısa sürsün diye, sen içerisine herhangi bir Programın .exe'sini atarsan onuda tik koyup kurdurtursun şu haliyle, Fakat o program ekrana gelince  next next diye ilerlemen lazım ne gerek var :)  katılımsızı kurdurtmak daha mantıklı diye düşünüyorum, sen illa ben normal kurulum koyacam dersen onuda kuracaktır şu mevcut haliyle... Yeni multiboot sisteminde ben gerekli klasörleri ve ayarlarını yapıp boş olarak vermek düşüncesindeyim, çünkü  upload ederken dosya boyutu zaman kazandıracak bana, kısaca upload çok zaman almıyacak yani @AdnanG252m252351 senin istediğin olacak, sadece install.wim'i koymak yeterli olacak, hatta iso'ya gerek bile yok ama iso'dan da kurulum seçeneği koydum içerisine kimiside benim işletim sistemi modifiyelerimi çok sevdiğinden, abi senin işletim sistemleride olsun multiboot'un içinde diyor o çok daha uzun zaman alacak, bende fırsat oldukça ilgileniyorum zaten, Multibootu yaparken de sizlerle paylaşmak istedim sizin görüş ve önerilerinizi dikkate almak için...

  4. AdnanGumus

   AdnanGumus

   tesekürler murat bey kolay gelsin iyi çalışmalar

 14. Sebebini bilmiyorum fakat Windows 8.1'de 8-10 tane falan oluyordu, kurulalı SADECE 19 Dakika Olmuş bir PC'de bukadar çok çalışması bayaa düşündürücü... 3 - 4 Program kurdum hepsi bu, onlarda sürekli kullandığım Programlar winrar, 7zip gibi şeyler yani, Bu konuda ADAM GİBİ BİLGİSİ OLAN yardımcı olur düşüncesiyle yadım, zira iletim dede belirtdiğim üzere Uzuuuuuun zamandır kullanmadığım bir işletim sistemi bu windows 10 Gelelim sana Sayın Forum insanı Hani senin şu okumadığın yada okuduğunu anlamadığın Şuradaki iletim varya : burada Açık Açık diyorum ki, iletimde3n Alıntı yapıcam büyük harfle ve Renkli yazıcam dikkatini çeksin diye " Sistemin kurulumu 16:00'da bitti fakat bilgisayar çok ağır çalışıyordu, bende görev Yöneticisine baktım, HDD kullanımı %70-80'lerdeydi, kendi kendime bu ne dedim klasörleri kurcalarken Temp Klasörünün dosya boyutunun sürekli arttığını gördüm, Ekran görüntüsünde de görülüyor saat 16'dan 16:19'a kadar yani 19 dakikada temp'in boyutu 5,30 GB olmuştu, bilgisayarı 16:44'de kapattığımda 24GB'ı bulmuştu bu hiç normal değil, 44 dakikada 24 GB'lık Olay günlüğü dosyası oluşması acayip saçma geldi... " sen acaba neyin kafasını yaşıyorsun belgesel melgesel diyerek, Lan sayın forum insanı 19 dakika olmuş sistemi kuralı, 19 dakika..! Senin bu Önünde Saygıyla eğildiğin Windows 10 varya, hani şu maykrasoftun EN SORUNLU SİSTEM ÜNVANINA SAHİP OLAN, İşletim sistemi 19 dakikada 3-5 Program kuruldu ve salak saçma özellikleri ( Hangi özellikleri olduğu yukarıda senin okumadığın iletimde yazıyor ) kapatıldı diye 5,30 GB'lık Olay günlüğü dosyası oluşturdu ben internet sayfası bile açmadım daha sen yazıyı birde gözünle okumayı dene, sonra yok belgesel vs diye saçmala. Bu konuyu uzatıpda seninle burada polemiğe girmek istemiyorum, senden cevapda beklemiyorum ben şu Allahın cezası Windows 10 belki adam olur diye gayret ediyorum, sen bana yardım etme, o engin bilgin sende kalsın teşekkürler
 15. Üstadım iki şekilde de, denedim bu " Olay günlüğü Kayıtları " gereksiz yere şişiriyor bunu kapatmanın bi çaresi yokmu bu Lanet windows 10'da... Tavsiyen için teşekkürler sayın forum insanı, ama atladığın bişey var ben hayatımda ilk kez işletim sistemi Editlemiyorum yani nerede ne yapılacağını az çok, kendi çapımda iliyorum eğer sende hakkımda biraz forumda araştırısan yazılan yorumları görürsün yinede tavsiyen için teşekkürler, artı ben zaten kendim teknik servisim onuda ekliyim forum dostumuza ok.
×
×
 • Create New...