ratapan

Üye
 • Content count

  480
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Excellent

2 Followers

About ratapan

 • Rank
  TnC Silver

İletişim Bilgileri

 • Skype
  f@h.ir

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

2158 profile views
 1. Arkadaşlar bu konu açıldığında ben de bios modladım ve ne zaman windows yüklesem key girmeden direk online etkinleştiriyor.Ben bu modlanmış biosu nasıl eski haline getirebilirim acaba?
 2. Uğraşmak istemiyorum diyorsan bir şey diyemem fakat konu tarihiyle geçerliliğin direkt bağlantısı yok şayet cihaz yazılımı değiştirmediyseniz çözüm yüksek ihtimal o konuda.60 tlye alacağınız cihaz şuanki cihazda daha sağlam olmayacak.Eski cihazlar daha kaliteli malzemeden yapılıyordu şimdikiler çok dandik.Ben de ısınma, yavaş kanal geçişi vs sebeplerden dolayı 3 adet mini cihaz değiştirdikten sonra eski tip kasalı Next cihaz aldım.Şuan sorunsuz çalışıyor.
 3. tp(Transponder) paket gibi bir şey.İçine 50 kanalda ekleyebilirsiniz 1 kanalda.Linkini verdiğim konudaki önerileri deneyin.Olmazsa başka çözüm yolları denenebilir.Cihaz zaten eski yazılımın sade olması bi şey değiştirmez.
 4. Yardımcı olabilir :http://www.mach1digital.com/mach1forum/showthread.php?t=46533
 5. uydu alıcısını tam modelini yazabilir misiniz?
 6. Tv de en çok izlenen belki 25 30 kanal vardır.Sizde sadece o kanalların tp lerini ekleyip aratmayı deneyin.Takılmaması lazım.Eğer rs232 kablonuz varsa onunlada kanal listesi yükleyebilirsiniz.
 7. Denemedim ama linkteki "Most Helpful Reply" başlığının altındaki adımları denediniz mi acaba?https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows8_1-hardware/windows-81-fails-to-install-device-drivers-data-is/81322c85-c552-4224-b737-d23d54f5bd1f
 8. test disk/photorec uygulamasını deneyebilirsin.
 9. Ben üniversitede iken alldebrid'in torrent desteği var diye premium alıp ordan tüm indireceğim dosyaları indiriyordum.Deneyebilirsin.
 10. Arkadaşlar nasıl yapıldığını resimli olarak anlatmak isterdim.Lakin vaktim yok Düzenlemek için kullandığım uygulamanın ismi dnSpy (.net dilleri için).
 11. Hocam başlıkla resmi değiştirdim.Siz başlık ve resmi bana iletin ekleyip upload edeyim.Bende visual studio yüklü olmadığı için program tam olarak görüntülenemiyor lakin sizin sisteminizde sorunsuz çalışır.
 12. Programı upload edebilir misiniz?
 13. Arkadaşlar leech vs gibi siteler reklam sitelerine yönlendiriyor.Bu sitelerde captcha(Doğrulama kosu) çözmeden linke erişim izni vermiyor.Captcha penceresinde istenilen resimlerin yerine ses dosyasını dinleyerek de captcha yı geçebiliyoruz.Acaba tarayıcı üzerinde çalışabilen ve captcha daki sesi yazıya çevirip cevap kutusuna otomatik yazabilecek bi eklenti script vs var mı acaba?Bahsettiğim Captcha resmi https://s17.postimg.org/qtabu48lb/image.jpg https://s17.postimg.org/gx98uh2tb/image.jpg
 14. ücretsiz linkteki program var.Deneyebilirsin lakin barkod okuyucu vs lazım tüm özellikleri kullanmak için http://www.stok-takip-programi.com/barkodlu-satis-programi