Jump to content
TNC-TR

ratapan

Üye
 • Content count

  529
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

67 Excellent

3 Followers

About ratapan

 • Rank
  TnC Silver

İletişim Bilgileri

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

2746 profile views
 1. ratapan

  Samsung Gts 5611 Yazılım Atma

  linkteki keygen ile programı çalıştır ve yazılımın at denedim şu an pro aktif
 2. ratapan

  Samsung Gts 5611 Yazılım Atma

  linkte programda hangi ayarları yapacaksın anlatıyor.Açıklama kısmında programın linki var.Daha sonra telefonu kapat ve download modda(1 ve 3 tuşuna basılı tutarken ) usb kablosu ile bilgisayara bağla daha sonra start butonuna tıkla bu kadar. Alttaki linkte programın genel kullanımını anlatıyor.İlk video ayarları gösteriyor fakat yazılım yükleme işlemini başlatmıyor.
 3. ratapan

  Samsung Gts 5611 Yazılım Atma

  Videodaki hangi yazılımla nasıl yapacağın anlatılmış.
 4. @shmd ve @pairs cevaplarınız için teşekkürler.Ben de diyanet vakitlerini json verisi olarak çekebileceğim siteler buldum fakat gayem kendi verilerimi kendim oluşturmak.Burada amacım api üzerinden bilgi alamadığım bir siteden nasıl istediğim bilgilere ulaşabilirim .Zaten burdaki verileri bir defa oluşturup daha sonra sadece diyanetten id üzerinden veri çekeceğim.
 5. Arkadaşlar yeni yeni python ile projeler geliştirmeye çalışıyorum.Şu anda uğraştığım projede namaz vakitleri uygulaması.Sitedeki combobox tan verileri çekip kendi hazırlayacağım masaüstü programına ekleyeceğim. Siteden il ve ilçe isimlerini düzenli bir şekilde çekebiliyorum fakat ilçelere ait value değerini çekmeyi başaramadım.Nasıl yapabilirim acaba? sitedeki kodlar Kod: <select class="district-select region-select" name="stateRegion" aria-label="İlçe Seçimi"> <option value="9146" data-url="/tr-TR/9146/adana-icin-namaz-vakti">ADANA</option> <option value="9147" data-url="/tr-TR/9147/aladag-icin-namaz-vakti">ALADAĞ</option> <option value="9148" data-url="/tr-TR/9148/ceyhan-icin-namaz-vakti">CEYHAN</option> <option value="17876" data-url="/tr-TR/17876/cukurova-icin-namaz-vakti">ÇUKUROVA</option> <option value="9149" data-url="/tr-TR/9149/feke-icin-namaz-vakti">FEKE</option> <option value="9150" data-url="/tr-TR/9150/imamoglu-icin-namaz-vakti">İMAMOĞLU</option> <option value="9151" data-url="/tr-TR/9151/karaisali-icin-namaz-vakti">KARAISALI</option> <option value="9152" data-url="/tr-TR/9152/karatas-icin-namaz-vakti">KARATAŞ</option> <option value="9153" data-url="/tr-TR/9153/kozan-icin-namaz-vakti">KOZAN</option> <option value="9154" data-url="/tr-TR/9154/pozanti-icin-namaz-vakti">POZANTI</option> <option value="9155" data-url="/tr-TR/9155/saimbeyli-icin-namaz-vakti">SAİMBEYLİ</option> <option value="9156" data-url="/tr-TR/9156/tufanbeyli-icin-namaz-vakti">TUFANBEYLİ</option> <option value="9157" data-url="/tr-TR/9157/yumurtalik-icin-namaz-vakti">YUMURTALIK</option> benim yazdığım kodlar Kod: from selenium import webdriver import time br= webdriver.Chrome('C:/Users/win/Downloads/chromedriver.exe') br.get("https://namazvakitleri.diyanet.gov.tr/Tr-tr/9825/") br.implicitly_wait(15) el=br.find_element_by_name('state') el2 = br.find_element_by_name('stateRegion') illerlist = [] ilcelerlist={} for illers in el.find_elements_by_tag_name('option'): illerlist.append(illers) illers.click() time.sleep(2) for ilceler in el2.find_elements_by_tag_name('option'): #ilceler.click() print(illers.text+"/"+ilceler.text) Şu anda ulaşabildiğim veriler aşağıdaki gibi ADANA/ADANAADANA/ALADAĞyapmak istediğim ise ilcelerin value değerlerini de eklemekADANA/ADANA=9146ADANA/ALADAĞ=9147
 6. Arkadaşlar link silinmiş tekrar yükleyebilecek var mı acaba?
 7. frp işlemi uygulaman gerekiyor. Nette araştır biraz bulursun.
 8. ratapan

  Ekranda Sürekli Gezen Siyah Kare .

  Tespit edebildiğim sorun ortaya çıktığında kullandığım reklam engelleyici ublock origin'i devredışı bırakıyorum siyah kare gelmiyor ekrana ama geçici bi çözüm bu
 9. Chrome site bildirimleri nasıl kapatılır? Arkadaşlar chrome kullanıyorum. Fakat girdiğim sitelerde ya konumunuzu bilmek istiyoruz diye bildirim penceresi açılıyor ya da haberleri vs. kaçırmamak için bildiirmleri kabul edin diye bildiirm penceresi açılıyor. Chrome içerik ayarlarından bildirimleri engelledim fakat yine geliyor pencereler.Acaba hiç bir sitesinin bildirim göndermemesini sağlayabilir miyim? Bahsettiğim bildirim pencerelerinin resimleri
 10. Tümünü kapat widget'ı olan uygulama var mı? Arkadaşlar android cihazlarda arkaplandaki uygulamarı kapatmak için örneğin samsungda home tuşunun solundaki tuşa tıkladığımda açık olan uygulamaları listeliyor ve altta tümünü kapat'a tıkladığımda ise tümünü kapatıyor.Acaba bu işi ana ekrana tümünü kapat widget'ı olarak ekleyip ana ekrandan direkt kapatabilir miyim acaba?
 11. Ekranda sürekli gezen siyah kare . Arkadaşlar bilgisayarımda nette dolaşırken ekranda sürekli bir siyah kare ortaya çıkıyor ve sürekli geziyor ekranı. Bir türlü çözemedim bu sorunu.Acaba yardım edebilecek birisi var mı?Şimdiden teşekkürler.Ekran görüntüsü:
 12. ratapan

  Üye Olduğum Sitedeki Gizli Linkleri Görme

  Bu vip saçmalığı çok fazla sitede var ve eminim ki bu vip üyelik olmadan da o konuları görebilme imkanı vardır(Ama daha vâkıf olamadım:( )
 13. Arkadaşlar masaüstü bilgisayarıma win 10 temiz kurulum yapıp sürücüleri kurdum daha sonra chrome 'u kurup kullanmaya başladım.Fakat bilgisayar " Kernel Security Check Failure" şeklinde mavi ekran verip yeniden başlıyor.Nette araştırdım Nvidia sürücüsü sebep oluyor vs yazmışlar onu denedim ama sonuç yine aynı.Çok fazla bi çözüm yolu yazmıyor nette.
×