ratapan

Üye
 • Content count

  503
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

56 Excellent

2 Followers

About ratapan

 • Rank
  TnC Silver

İletişim Bilgileri

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

2409 profile views
 1. Laptoplardaki Işlemciler

  https://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php linkteki siteye gir daha sonra karşılaştıracağın işlemcileri sitede ara ve işlemcinin yanındaki compare butonuna tıkla ve daha sonra sağ taraftaki seçtiğin işlemciler listesinin altındaki compra butonuna tıkla hangisi daha iyi gör
 2. Linux(kali) üzerine Windows Kurmak

  Gparted ile hdd den windwos için bölüm ayır daha sonra windowsu bu bölüme kur daha sonra kali live ile grubcustomizer (ismi yanlış hatırlıyor olabilirim) ile açılışta windwos mu kali mi diye seçeneklerin çıkması için grub menüsünü düzenle işlem tmm. Sana daha iyi yardımcı olacak kişiler genelde linux forumlarında. Burda benim bildiğim linux türevleriyle ilgilenen bi @forjest var.
 3. Cmedia player youtube oynatma listesi oynatabiliyor mu acaba?Ağ akışı aç'a tıklayıp youtube oynatma listesini yapıştırdım fakat oynatmadı.Örnek youtube oynatma listesi linki: https://www.youtube.com/playlist?list=PL5IZS6A41BMA5kW9ZFeN7BfXH7JtfpAcq
 4. Windows 10 ücretsiz Yükseltme Yapabilirsiniz

  Normalde engelli kullanıcılar (yardımcı teknolojiler kullananlar) için bu yükseltme seçeneği ama isteyen yükseltiyor.
 5. Resimler Görünmüyor Yardım !!!

  Bu dosyaları hex editor ile açıp baktığında header kısmının(dosya başlangıç bölümü) resim(jpg ,png vs) olmadığını görebilirsin.
 6. @EASMurat üstadın son paylaştığı win 7 yi kurdum.Tam 13 dk sürdü. @EASMurat ve @karadurak teşekkürler.
 7. Word Temp Dosyasını Görünür Yapma

  Dizinde oluşturulan ,silinen veya değiştirilen dosyaların log kayıtlarını tutsanız işinize yarayabilir.Ama böyle bi program var mı bilmiyorum.
 8. Hatırlayanlar

   

 9. Internet Kotası Hakkında

  Şimdi ben vodafone dan 39,90 tlye 16 mbps 60-65 gb(aklıma tam rakam gelmedi) akn li pakete aboneyim. Fakat ben süreli sözleşme (bir ay kullanıp iptal ettirebiliyordum hiç bir ek ücret ödemeden) imzalamadım. Akn tamamen kalktığında acaba bizim sözleşmeler devam mı eder yoksa yeni fiyatlar mı güncellenir acaba?Şu an hem kotasız hem akn siz tarifelerin fiyatları çok yüksek.
 10. Ms nin paylaştığı kapatma aracı https://archive.org/download/SMB2ToggleToo/SMB2 Toggle Too.exe Kaynak:https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-security/wanna-cry-ransomware/5afdb045-8f36-4f55-a992-53398d21ed07
 11. Youtube Telif Hakkı

  ne olur ne olmaz videoyu yedekle.Silinebilir.
 12. Youtube Telif Hakkı

  Müziği kullandıkları youtube sayfasında videonun altında "... Daha fazla" kısmına tıklayıp açılan pencereden "Bildir" e tıkla aşağıda açılan seçeneklerden "Haklarımı ihlal ediyor" u seç daha sonra açılan bölümden "Telif hakkımı ihlal ediyor" u seç gönder.
 13. @RaZoRWounD cevap verdiğin için teşekkür ederim.Godzilla firefox ta sorun varmış tekrar indirdim düzeldi.
 14. @RaZoRWounD anlattığını yaptım fakat şifreler gelmiyor.