ratapan

Üye
 • Content count

  496
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

48 Excellent

2 Followers

About ratapan

 • Rank
  TnC Silver

İletişim Bilgileri

 • Skype
  [email protected]

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

2340 profile views
 1. Dizinde oluşturulan ,silinen veya değiştirilen dosyaların log kayıtlarını tutsanız işinize yarayabilir.Ama böyle bi program var mı bilmiyorum.
 2. Hatırlayanlar

   

 3. Şimdi ben vodafone dan 39,90 tlye 16 mbps 60-65 gb(aklıma tam rakam gelmedi) akn li pakete aboneyim. Fakat ben süreli sözleşme (bir ay kullanıp iptal ettirebiliyordum hiç bir ek ücret ödemeden) imzalamadım. Akn tamamen kalktığında acaba bizim sözleşmeler devam mı eder yoksa yeni fiyatlar mı güncellenir acaba?Şu an hem kotasız hem akn siz tarifelerin fiyatları çok yüksek.
 4. Ms nin paylaştığı kapatma aracı https://archive.org/download/SMB2ToggleToo/SMB2 Toggle Too.exe Kaynak:https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-security/wanna-cry-ransomware/5afdb045-8f36-4f55-a992-53398d21ed07
 5. ne olur ne olmaz videoyu yedekle.Silinebilir.
 6. Müziği kullandıkları youtube sayfasında videonun altında "... Daha fazla" kısmına tıklayıp açılan pencereden "Bildir" e tıkla aşağıda açılan seçeneklerden "Haklarımı ihlal ediyor" u seç daha sonra açılan bölümden "Telif hakkımı ihlal ediyor" u seç gönder.
 7. @RaZoRWounD cevap verdiğin için teşekkür ederim.Godzilla firefox ta sorun varmış tekrar indirdim düzeldi.
 8. @RaZoRWounD anlattığını yaptım fakat şifreler gelmiyor.
 9. Arkadaşlar genelde firefox veya chrome kullanıyorum ve haliyle üzerinde belki 5 yıllık şifrelerim ve yer imlerim kayıtlı.Firefox aşırı sistem kaynaklarını tükettiğinde veya farklı bir tarayıcı kullanmak zorunda kaldığımda firefoxtaki veya chromedaki bilgilerimi tek tek yeni tarayıcıya eklemek istemiyorum.Acaba tüm bilgilerimi(parolalar,yer imleri,tarama geçmişi vs) zahmetsizce nasıl aktarabilirim diğer tarayıcılara?Örneğin bu gün opera kurdum fakat eski bilgilerim chrome ve firefoxta olmasına rağmen sadece yer imlerini alabildim onları parolalarım ve geçmiş yok..Parola için lastpass eklentisi var fakat ne kadar çok eklenti o kadar çok ram ve lastpass tarayıcıya eklemiyor parolaları sadece parola alanında kendisi listeliyor.Yapmak istediğim tam olarak iki farklı tarayıcı arasında tüm bilgileri transfer edebilmek.Umarım anlatabilmişimdir.
 10. stabil ise olabilir fakat genelde olamıyor
 11. Yaparım dersen pigtail'e gir.pigtail
 12. O dizine baktım fakat ordaki dosyalar exe vs uzantılı değil.Dışarıdan indirdiğimiz gibi paketli haline erişebilir miyiz?
 13. @casper0007 cevabın için teşekkür ederim fakat ben sadece windowsun kendi indirdiği dosyayı kullanarak (aynı güncellemeyi farklı yollarla bir daha indirmeden) güncelleme yüklenmeden windows update tarafından indirilen güncelleme dosyasını farklı bir dizine kopyalayıp dism ile otomatik eklemek istiyorum.Ben zaten konuyu güncelleme dosyalarını bi daha indirmemek için açtım.Malum ülkemizde internet çok "hızlı".
 14. Yardımcı olabilecek bi arkadaş yok mu acaba?
 15. Sitede ardakaşlar sağolsun güncel sistem paylaşımları yapıyorlar.Ben de genelde inidiriyorum fakat internetim yavaş olduğu için indirmeler çok zaman alıyor.Acaba elimizde bulunan güncel sistemlere yeni güncellemeler çıktığında sisteme inen güncelleme dosyalarını ekleyebilir miyiz?Güncel sistem yapan arkadaşların yaptığı gibi güncellemeyi dışardan indirme ile sisteme ekleme olayı sormuyorum.Benim istediğim windows un indirdiği güncelleme dosyası sisteme kurulmadan veya kurulduktan sonra güncel sistemin içerisine de eklensin. Bi de bunu otomatik olarak yaptırabilir miyiz?Her güncellemede tek tek uğraşmayıp sistem kendisi yapsa.Mesela zamanlanmış görev olarak bilgisayarı kullanmadığım vakit kendisi sistem imajına windowsun indirdiği güncellemeleri eklesin. Çok mu şey istedim acaba?