Jump to content

Facebook Kısımları Gizleme Sorunu

Recommended Posts

Daha önceden facebookta gizliliği pek önemsemedim. Ama özellikle fotoğraflar çok birikti gizlemek istiyorum.  fakat googleda anlatıldığı şekilde yapmaya çalıştığımda sil, indir başka yere taşı seçenekleri var ama gizleme diye bir şey yok. Neden böyle fotoğraf gizleme yi facebook kaldırdımı yoksa? Ama daha önceden gizlediklerini gör seçeneğide var. daha önceden varmış demekki.

Şimdi bana en kestirme gelen yol profile tıklayıp  Üstteki satırda sağda en sonda diğer kısmında en altta "Kısımları yönet" var. orada bir kere arkadaşlar , hakkında fotoğraflar engelli görünüyor. engelsiz kısımları ise gizlemek için tikini kaldırın diyor kaldırıp kaydet dediğimde tekrar baktığımda hiç bir şey değişmiyor.! ben bu engelli olanları nasıl engelini kaldırıcam ve tikini kaldırıp kaydet dediğimde gizlenmiş olacak? bakın resmi veriyorum, ama engelli olanlara bir şey yapamadığım gibi engelsiz olanlarında tikini kaldırdığımda kaydettiğimde hiç bir şey değişmiyor:

resim_2021-08-26_031140.png

keskinbey, 7 saat önce yazdı:

Merhaba. Fotoğraflarınızı gizlemek yerin silmeyi isteyin bence.

Evet o da gerekebilirde bazı fotoğraflarıda sadece kendin görmen gerekebiliyor. Bunun içinde gizleyebilmek gerekiyor..  Gizleme özelliği kalktımı kalktıysa uğraşmayayım. Bilen yokmu bu konuyu?

bu yerden bahsediyorsun aile arkadaşlar veya herkes seçeneği olan aile dersen sen ne paylaşırsan ailen görür arkadaşın bile göremez bu kısımdan bahsediyorsun ayar gizlilik kırmızı işaretli yere bak değilse yanlış anladıysam kusura bakmayasın iyi forumlar abim

Please register to see this content.

AdnanGumus, Bir saat önce yazdı:

bu yerden bahsediyorsun aile arkadaşlar veya herkes seçeneği olan aile dersen sen ne paylaşırsan ailen görür arkadaşın bile göremez bu kısımdan bahsediyorsun ayar gizlilik kırmızı işaretli yere bak değilse yanlış anladıysam kusura bakmayasın iyi forumlar abim

Eyvallah abim. evet bu da bir yol olabilir. Ama ben Fotoğraflar/fotoğraf bazında sordum. Google da bu konuyu araştırdığımda direkt tek bir fotoğrafa kadar gizleme yolu gösteriyor. Ama pratikte böyle bir şey yok. Böyle bir şeyi kaldırdımı facebook yoksa benmi beceremedim dicemde beceremicek pek bir şeyde yok gibi...?

abdulhey_, 10 saat önce yazdı:

Evet o da gerekebilirde bazı fotoğraflarıda sadece kendin görmen gerekebiliyor. Bunun içinde gizleyebilmek gerekiyor..  Gizleme özelliği kalktımı kalktıysa uğraşmayayım. Bilen yokmu bu konuyu?

Gizlilik ayarlarında sadece sizin göreceğiniz şeklinde ayarlamanız mümkün oluyor sanırım. Ama bunu gizlemek istediğiniz her paylaşım için birer birer yapmanız gerekiyor. Yani ben bu şekilde çözüm buldum silemediğim paylaşım için. Yine de facebook güvenli değil. Paylaşımlara çok dikkat etmek gerekir kanısındayım. Kolay gelsin. Selamlar.

• Like 1

abdulhey_, 8 saat önce yazdı:

Eyvallah abim. evet bu da bir yol olabilir. Ama ben Fotoğraflar/fotoğraf bazında sordum. Google da bu konuyu araştırdığımda direkt tek bir fotoğrafa kadar gizleme yolu gösteriyor. Ama pratikte böyle bir şey yok. Böyle bir şeyi kaldırdımı facebook yoksa benmi beceremedim dicemde beceremicek pek bir şeyde yok gibi...?

abim ben yıllardır böyle kullandım videolarada baktım aynı ayarı söylüyor ekstra bir gizlilik ben bulamadım vede ben bilmiyorum ayriyetten gizleme şeklini sosyal ortamda resim paylaşmam kolay kolay adam alıyor photoshop layıp istediğini yapıyor arkadaşım az daha evliliğinden olacaktı resmi başka bir bayanla montajlamışlar gerçek gibi duruyor ben bile ayırt edemedim mahkemeye gidip resmin sahte olduğunun belgesini alınca karısıyla barıştılar yani özel hayatınızı fazla açmayın ayda bir resim 2 resim yeter sosyal ortam hiçbir zaman güvenli değil facebook çalışanlarından bile art niyetli var bizim her datamız kayıt edilip satılıyor 2018 yılına kadar beni ailem ve çevrem arardı şimdi bütün hizmet veren faliyetler arıyor ben aile resimlerimi hdd saklıyorum uzun zamandır bir sorunda yaşamadım size tavsiyem özel hayatınızı sanal ortamda açmayın toplu resim olabilir ailece bayramlaşıyoruz vs olur ama zırt pırt yok şurada kahvaltı yaptım şu avmde bu geziye vs bunlar çok saçma bir yol ayıp ve adap denen bişi vardı oda kalmadı telefonda bile güvenli değil resimler 128 gb hafıza telefon oo güzel ama sen kullanmıyorken arkada kopyalanmadığını nereden biliyorsun üreten firmalara bile güvenmiyorum telefonda 20 30 fotoğraf var onlarda arayan profili uzun oldu kusura bakmayın sanal ortam şu anda hiç güvenli değil kendinizi ne kadar uzak tutarsanız o kadar güvendesiniz iyi forumlar

• Like 1

keskinbey, 59 dakika önce yazdı:

Gizlilik ayarlarında sadece sizin göreceğiniz şeklinde ayarlamanız mümkün oluyor sanırım. Ama bunu gizlemek istediğiniz her paylaşım için birer birer yapmanız gerekiyor. Yani ben bu şekilde çözüm buldum silemediğim paylaşım için. Yine de facebook güvenli değil. Paylaşımlara çok dikkat etmek gerekir kanısındayım. Kolay gelsin. Selamlar.

İyide nasıl yapıyorsunuz bende onu soruyorum. Google Facebook yardım da çıkıyor tek tek nasıl gizlendiği. Fakat aynı yoldan gittigimde bende gizleme diye bir şey yok. İndir, taşı v.s. var.

Resimi görebilirseniz paylaşımlar herkese açık değil, sadece ben diyerek kaydedebilirsiniz. Profilindeki ayarlar sekmesinden

keskinbey, Şimdi yazdı:

Resimi görebilirseniz paylaşımlar herkese açık değil, sadece ben diyerek kaydedebilirsiniz. Profilindeki ayarlar sekmesinden

Gizleme yok zaten. Sadece herkese açık, sadece arkadaşların, sadece ben diye değiştirme var.

Yani profilinden ''Sadece ben'' i seçerek ve kaydettikten sonra değiştirebilirsin.

keskinbey, 4 saat önce yazdı:

Fotoğraf lar sağdaki üç nokta ya tıkladığında gizlediginiz fotoğrafları görmek istiyormusunuz diyor. Demekki daha önceden tek fotoğraf bazında bile olan bu özellik kaldırılmış. Bunun başka açıklaması olamaz.

(Üstteki içerik otomatik olarak alıntı olarak geliyor silemedim kusura bakmayın.)

abdulhey_, 4 dakika önce yazdı:

Fotoğraf lar sağdaki üç nokta ya tıkladığında gizlediginiz fotoğrafları görmek istiyormusunuz diyor. Demekki daha önceden tek fotoğraf bazında bile olan bu özellik kaldırılmış. Bunun başka açıklaması olamaz.

(Üstteki içerik otomatik olarak alıntı olarak geliyor silemedim kusura bakmayın.)

Yardımcı olamadığım, ve vaktini aldığım için üzgünüm. 

• Like 1

keskinbey, 27.08.2021 - 14:55 yazdı:

Yardımcı olamadığım, ve vaktini aldığım için üzgünüm. 

Sizin gösterdiğiniz yoldan gidincede Kısımları yönet yolundan gidinceki aynı durum var. hani  orada sizin gösterdiğiniz fotoğraflar, arkadaşlar simgeleri var ya onlar nasıl ayarlanmışsa veya ben daha önceden nasıl ayarladıysam ( gerçi benmi ayarladım onuda bilmiyorum) yani yine aynı o simgelerin hepsi engelli ! ulaşamıyorum yani.  Yalnız her durumda arkadaşlar engelli görünse ve herkese açık görünsede daha önce herkes idi şimdi arkadaşlar seçeneği geçerli  ona müdehalede bulunmuştum ama inanın nerden bulunduğumu hatırlamıyorum.

Lütfen ne yaptığını bilmeyen biri gibi algılamayın beni o kadar çok ayar varki ve o kadar değişik yollardan gidilebiliyorki karıştırmamam elimde değil. Daha öncede bu ayrlarla hiç uğraşmamıştım bunun acemiliğide var.

Yani benim için en önemli olan fotoğraflar ve hiç bir şekilde hiç bir yoldan gizleyemiyorum. Çünkü dediğim gibi hangi yoldan gidersem gideyim engelli görünüyor. sıkıyorsam veya vaktinizi alıyorsam bende özür dilerim.

abdulhey_, 9 saat önce yazdı:

Sizin gösterdiğiniz yoldan gidincede Kısımları yönet yolundan gidinceki aynı durum var. hani  orada sizin gösterdiğiniz fotoğraflar, arkadaşlar simgeleri var ya onlar nasıl ayarlanmışsa veya ben daha önceden nasıl ayarladıysam ( gerçi benmi ayarladım onuda bilmiyorum) yani yine aynı o simgelerin hepsi engelli ! ulaşamıyorum yani.  Yalnız her durumda arkadaşlar engelli görünse ve herkese açık görünsede daha önce herkes idi şimdi arkadaşlar seçeneği geçerli  ona müdehalede bulunmuştum ama inanın nerden bulunduğumu hatırlamıyorum.

Lütfen ne yaptığını bilmeyen biri gibi algılamayın beni o kadar çok ayar varki ve o kadar değişik yollardan gidilebiliyorki karıştırmamam elimde değil. Daha öncede bu ayrlarla hiç uğraşmamıştım bunun acemiliğide var.

Yani benim için en önemli olan fotoğraflar ve hiç bir şekilde hiç bir yoldan gizleyemiyorum. Çünkü dediğim gibi hangi yoldan gidersem gideyim engelli görünüyor. sıkıyorsam veya vaktinizi alıyorsam bende özür dilerim.

Merhaba. O halde size tavsiyem, face deki fotoğraflarınızı bilgisayarınıza yada harici bir diske, yada bir flaş belleğe kaydedin. Kaydettikten sonra face den tamamen birer birer silin. Sonrasında face gizlilik ayarlarını iyice öğrenip istediğiniz ayarda tekrar yüklersiniz. Kolay gelsin.

• Like 1