Jump to content

Dvd Film Yapım Programı (İstek)

KaYRa

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar... Gecenin bu saatinde istek olur mu bilemem ama acilen Nero Vision gibi elimdeki avi ya da mp4 dosyalarını Dvd'ye dönüştürebilecek bir program lazım.Nero Vision filmi Dvd oynatıcı formatına çevirirken boyutu 3 katı kadar büyüyüyor.Bu normal bir durum mu bilemediğim için sizlerin bilgilerine ihtiyacım var.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden çok teşekkürler...

Kimse cevap yazmadığı için yazıyorum eminim konu hakkında çok daha bilgili arkadaşlar daha derin bilgiler vereceklerdir.

"Nero Vision filmi Dvd oynatıcı formatına çevirirken boyutu 3 katı kadar büyüyüyor.Bu normal bir durum mu?"

demişsin

Bildiğim kadarıyla DVD formatına dönüştürülen dosyaların boyutlarını belirleyen en büyük etken sürelerdir.Yani görüntü formatı ne kadar kötü olursa olsun belirli bir süre yani uzunluktan fazla yazamazsınız DVD'ye.Bu sureler farklı DVDler için farklıdır yani 4.7 lik bir DVD ile dual DVD larde farklıdır.

Kısacası farklı bir programla düşük kapasite sağlanamaz, bildiğim kadarıyla.

Ama illede denemek istiyorum diyorsan WinaviDVD türü programlar deneyip sonucu bizimle paylaşırsınaz sevinirim.

Please register to see this content.

Çok teşekkür ederim dostum.Deneyeceğim hemen... Sorun hakkında bir örnek vereyim isterseniz.Elimde avi formatında 800mb'lık ses ve görüntüsü mükemmel net olan bir film var.Ben bunu bilgisayarda izliyorum.Ama kendi evimde Dvd'de izlemek için Nero Vision ile Dvd Film yapmaya kalkınca boyut 4GB kadar oluyor.Yani Dvd tamamen doluyor.Yahu zaten ses ve görüntü kaliteli.Bu dosya Dvd film olarak yazdırılmak istendiğinde neden bu kadar büyüyor buna bir anlam veremedim sadece...

Daha net olması bakımından;

Elinizdeki görüntü kaç dakkika sürüyor.

Çünkü 4.7 lik normal bir DVD en kötü görüntü kalitesiyle 120dk lık kayıt alabiliyor.(zaten üzerinde de yazıyor :)

En iyi kalitede ise yalnış hatırlamıyorsam 60 dk. orta kalitede ise 90 dk gibi seçeneklerde var bildiğim kadarıyla.

Elinizdeki görüntüyü düzenleyip (montajlamak menü eklemek gibi.) DVD yapmak için aşağıdaki programı kullanabilirsin.

Gerçi ben eski sürümünü kullanmıştım ama sanırım bunda da aynı özellikler vardır.Convert işlemi çoooook uzun sürüyor.

Neden bu programı da tavsiye ettiğime gelince.Bu programın son menüsünde bahsi geçen görüntü uzunluğuna göre DVD seçimi yapabiliyor olmazın.

Kolay gelsin.

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...