Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Cd - Dvd - Usb - Hdd ... Için Multiboot Hazırlamak

Share

Recommended Posts

Blue_life üstad vermiş olduğunuz programla linux BT5R3 'ü usb ye çıkarttım usbdende çıkan klasörleri kesip multiboot kurulum klasörndeki usb_ROOT klasörünün içindeki USB MENU klasörünün içine BT5R3 klasör açıp onun içine attım menu.lst gerekli düzenlemeyi yapıyorum ama genede başlatamıyorum nerde hata yapıyorum bir türlü bulamıyorum.

[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]1- windows 7[/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]2- xp sp3 pro[/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]3- backtrack 5 r3 KDE 32 (linux)[/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]4- Linux Mint 13 KDE 32 (linux)[/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]5- wifiway 3.4 ( linux )[/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]6- reaver pro ( linux )[/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]7- XIAOPAN 0.4.3( linux )[/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]8- hirent's boot CD[/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]9- avira rescue system (linux)[/font][/color]

[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Üstadlarım slm, usb yi ntfs olarak biçimlendirdim usb multiboot ile usbye attım ve 1, 2, ve 8 çalıştırdım ama bir türlü linuxları isodan çalıştıramadım konun 32'nci sayfasına kadar inceledemim herkes kullanmak istediği sistemi bir yöntem bulup çalıştırmış bende bazı yöntemler denedim hep bir yere kadar gelip kalıyor sizlerden ricam Allah rızası için bana şu linuxları iso'dan nasıl boot edebilirim, usbmenu.lst'te hangi kodları yazmam gerek Allah rızası için bir yardımcı olun. Şimdiden teşekkürler.[/font][/color]

Edited by Beyfendi

Sn @ [color=#990300]blue_life[/color] Max Blast 5 bootunu usb belleğe eklemek istiyorum (low level format için) recovery manager boot iso sunumu ekleyeceğim birde komutlar nasıl olmalı?

Ayrıca SLAX'ın 7 versionunun isosunu nasıl ekleyebilirim.Eklemiştim ama data yükleme yerine gelince orda kalıyor..

Edited by C@NgO

@Beyfendi

Malesef daha önce yazdığım üzere yeterli vaktim olmadığı için indirip denemeyemem bur sıralar. Kusura bakma.
Aviranın anlatımı yardım dosyasında olacaktı. Diğerleri hakkında malumatım yok. Lakin slax ve ubuntu anlatımlarını da yapmıştım heralde. Yapamıyorsan ubuntuyu veyahut slaxı tercih edebilirsin.

@C@NgO

MaxBlast5 hatırladığım kadarıyla acronis isoları gibi direk iso dosyasından çalışıyordu. Yani normal iso çalıştırma kodunu kullanabilirsin.
Örnek kod veriyorum, lakin sen iso dosyasının konumunu kendine göre düzeltirsin. Tabi iso dosyasının ismininde Türkçe karakterler vs. kullanma. Ayrıca dosya ismini 8 karakter olarak kullanman bence daha sağlıklı...

[code]title MaxBlast5
set ISOFILE=/USBMENU/IMAGES/ISODOSYASI.ISO
if exist %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE% || echo -> %ISOFILE% bulunamadi!
if exist %ISOFILE% && map %ISOFILE% (0xFF) || map --mem %ISOFILE% (0xFF)
if exist %ISOFILE% && map --hook && root (0xFF) && chainloader (0xFF) || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...[/code]

@StackByte

Hiren's BootCD deki minixpyi kullanabilirsin. Veyahut benim çok uzun süre hazırladığım BlueXPE yi kullanabilirsin. Usbmenu.lst dosyasında gerekli komutlar ekliydi.
Senin ilgili dosyaları ilgili konuma koyman yeterli...

Yardım dosyasında gerekli anlatım olacaktı diye hatırlıyorum...

• Like 1

merhaba ben win7 ,xp kurulum minixp vs. neredeyse bütün boot edilebilir dosyaları multiboot ile açabiliyorum ve kurabiliyorum ancak pardus ve ubuntuyu açamıyorum.karşıma "error 60: Fİle for drive emulation must be in one contiguons disk area" diye bir hata çıkıyor ve dolayısıyla açamıyorum.bu hatanın benzeri "error 15" in mesajı var ancak o win7.benimki ise hem pardus hemde ubuntu.pardusun boyutu 1.14 gb, ubuntunun ise 711 mb.

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1348676862__hata2.jpg[/img]
ne yapmamı öneriyorsunuz ?

Edited by andomedya

@andomedya

Ubuntuyu nasıl çalıştırabileceğinizi anlatmıştım. Yarıdm dosyasındaki diğer anlatımlar bölümün altında! Direk iso dosyasından önyükleme yapılmak istenildiğinde, genelde büyük boyutlu iso dosyalarında bu tip sorunlar çıkabilmektedir. Bazen sürücüde birleştirme yapmak (mb_usb.exe nin arayüzünde bu fonkisyonu çalıştıracağın buton mevcut) işe yarayabiliyor. Birleştirme yapıp tekrar denersin...

Birleştirme işe yaramaz ise, iso dosyasını ultraiso gibi bir programla açıp, önyükleme dosyaları hariç diğerlerini silip farklı kayıt yapıyoruz. Farklı kaydettiğimiz iso dosyasıyla önyükleme yapıp, sistem için gerekli olan diğer dosyalarıda orjinal iso dosyasından çalıştırıyoruz. Ubuntu anlatımındaki yöntemi incelersin...

Başarılar dilerim, kolay gelsin...

Merhaba Kardeşim öncelikle forumdaki tüm çalışmaların için seni tebrik etmek istiyorum .

Multibboot usb hazırlama konunu baştan sona okudum. Tüm rehber dosyalarını indirdim. Uyguladım 3 gunun sonunda multiboot USB mi hazırladım. Gayet Güzel oldu.

Ama açılış resmini bir turlu ne dedinse yazdınsa uyguladım bir turlu olmuyor. Simsiyah ekran geliyor.

Demişin ki ; ""Unutmadan paketlerdeki resim dosyalarının renk derinliği varsayılanından farklı olur ise resimler çalışmayabilir. Bunun için paketteki orjinal resim dosyasını(back.jpg) gimp programıyla açınız. Sonra eklemek istediğiniz resim dosyasını, gimp programıyla açtığınız resmin üzerine sürükleyip kayıt ediniz. Eklemek istediğiniz resmi daha önceden photoshop gibi programlarla da haliyle düzenleyebilirsiniz. Ama gimp adımını yapmanız önemli!
"""
"[b]İndirdiğiniz paketteki kısa anlatım videosuna da göz atmayı unutmayın.
Farklı grub4dos gfx menü dosyası indirmek için ise aşağıdaki linkleri tarayıcınız ile açıp, [color="#800080"]Description contains[/color] kutusuna [color="#800080"]gfxboot[/color] yazıp [color="#800080"]entera[/color] basmanız kafi.[/b]
"

[quote name='blue_life' timestamp='1348774370' post='1243948']
@senuyurken

Ilgili hazırladığın gfx menüsünü bir yere upload edip link verebilirsen, sorunun ne olduğuna bakabilirim...
[/quote]

Hızlı cevap verdiğin için teşekkür ederim...

İlgili menü aşağıdaki linkte. Menüyü açtığın zaman içindeki resmi göreceksin. Olmazsa ona höre bir çalışma yaparsan çok teşekkür ederim.

[CODE]
http://www.operikizi.com/BL_GIRL2.GFX
http://www.operikizi.com/BL_PENGUEN.GFX
[/CODE]

Edited by senuyurken

[quote name='blue_life' timestamp='1348815769' post='1244023']
@senuyurken

Gimp adımını galiba yapmamışsın! Kısaca resim hatalı. Ilgili düzenlenmiş resimi içeren dosyayı aşağıdan indirebilirsin...

http[i]:[/i]//www.mediafire.com/download.php?nk5hmb8fvn0idxm
[/quote]

Blue_life ; kardeşim çok ama çok teşekkür ediyorum.

Öncelikle Gimp adımını defalarca denedim. Aynen anlattığınız gibi yaptım. "Bunun için paketteki orjinal resim dosyasını(back.jpg) gimp programıyla açınız. Sonra eklemek istediğiniz resim dosyasını, gimp programıyla açtığınız resmin üzerine sürükleyip kayıt ediniz."

Gimp adımında orjinal resmi açıyorum hiç birşey yapmadan kendi resmimi sürükleyip üstüne bırakıyorum sonra dışarı aktar komutu ile akatarıp kayıt ediyorum. Defalarca yaprım bunu acaba benim kullandıgım exelerdemi bir hata var..

Bilgisayarım i3 8gb 64 windows7 bundan kaynaklanıyor olabilirmi. ?

Blue_life kardeşim bir takım osrularım olacak cevaplarsanız memnun olurum.

1- Bana hazırladığını gfx menusu o programı sizin kullandıgınız onu tekrar buraya upload edebilirmisiniz. Sizinki çalıştı çünkü.

2. 1 TB harici Western marka harddsikim var bunun 50 GB sini ayırdım. Boot menu hazılrlamak için.
ama bir turlu (grubinst_gui.exe )grub kuramadım. yazma hatası alıyorum. MB_USB.EXE ile işlem yaptığımdada herşey tamam qem test dediğimde
harddiskler geliyor sonra 15 ten geri sayım ve menuyu test edemıyorum açmıyor yani.

Bilgisayarımda
hd0 : 320 gb harddik
hd01 : 1TB harddik iki partion
hd02 : 1TB harici harddik (arada takıyorum yedek almak için)

3- 8 gb Usb flash diskimi makınama her taktığım Eset smart fiziksel MBR virusu buluyor ve silinemedi diye uyarı veriyor.
Sizin USB KORU dosyanızı kullanıyorum gayet güzel çalışıyor ama. Bu Eeset Canımı sıkıyor...

"28.09.2012
Başlangıç tarayıcısı önyükleme kesimi 2 MBR kesimi. fiziksel disk bilinmeyen TSR.BOOT virüs olabilir temizlenemiyor "

Yardımcı olursan memnun olurum kardeşim. Kolay gelsin.

Edited by senuyurken

@senuyurken

Ben sadece gimp adımını yapıp paketledim. Bir ihtimal kullandığın gimp programından kaynaklı bir sorun olmuş olabilir. Benim kullandığım gimp versiyonunu deneyebilirsin.
http://www.mediafire.com/download.php?oniyzw2h8ofwd3w

Diğer soruna gelirsek, bende eset smart security kullanıyorum ve buna benzer herangi bir sorun yaşamadım. Bazı eset versiyonlarında bu tip sorunlar vardı. Hatta usb takılıyken donam vs. bile yapabiliyordu. Sana tavsiyem güncel bir eset versiyonuna geçmendir.

Ilgili usbye karşılaştığın soruna gelirsek, buna da antivirüs yazılımın neden olmuş olabilir...

Teşekkür ederim kardeşim.

Senın yuklediğin gimp boyu daha onceki verdiğin porttable gimp den daha ufak indiriyorum şimdi.

Eset Smart security 5 kullanıyorum. Kendisi güncelleme yapıyor..

Hariici harddisk için usb adımlarınımı takip edeyim... Hala Grub kuramadım. Kaç siteden farklı versiyonlar indirdim ama sonuç aynı...

Acaba grub baslarken harddisk tanımlama gibi bir durum varmı yukarda maınamdakı harddsikleri yazdım... ondan sorun olabilirmi acaba..

Herşey İçin Çok ama çok teşekkür ederim..

Gimp iner inmez tekrar bir deneme yapıp bilgi vereceğim...

@senuyurken

Usb paketindeki bootice ile de grub4dos kurmayı deneyebilirsin. Dediğim gibi antivirüs yazılmaları bazen bu tip uygulamaları engelleyebilir. Antivürüs yazılımlarını disable yapıp tekrar deneme yapabilirsin.

Bu arada pcyi ilgili usb diskten mi başlatamıyorsun? Kısaca sana yardımcı olabilmem için daha detaylı bilgi vermelisin...

[quote name='blue_life' timestamp='1348853578' post='1244164']
@senuyurken

Usb paketindeki bootice ile de grub4dos kurmayı deneyebilirsin. Dediğim gibi antivirüs yazılmaları bazen bu tip uygulamaları engelleyebilir. Antivürüs yazılımlarını disable yapıp tekrar deneme yapabilirsin.

Bu arada pcyi ilgili usb diskten mi başlatamıyorsun? Kısaca sana yardımcı olabilmem için daha detaylı bilgi vermelisin...
[/quote]

Blue kardeşim evet aynen dediğin gibi. Normalde USB FLASH diske sizin vermiş oldugunuz MB_USB.EXE ile yükleme yaptıktan sonra, Qemu test penceresi açılıyorya
açılış ekranı ve menuler gelıyor;

Aynı işlemi USB_HDD (1TB boldum 50 GB lık kısım) ye uyguladığımda açılış menusu gelmıyor. Siyah Ekran ve en altta harddsikler gorunuyor
hd0 (1)
hd01(2)
hd02(3)
bunların hemen altında 15 den geri sayıyor ve kitleniyor.

Acaba dedim Grubdostan mı diye yine sizin verdiğiniz grubinst_gui.exe ile grub kurmaya kalktıgımda bu kez mbr yazılamadı diyor..

İstersen kısa bir video çekip upload edebilirim...

Teşekkür ederimmm...

[quote name='blue_life' timestamp='1348849944' post='1244144']
@senuyurken

Ben sadece gimp adımını yapıp paketledim. Bir ihtimal kullandığın gimp programından kaynaklı bir sorun olmuş olabilir. Benim kullandığım gimp versiyonunu deneyebilirsin.
[url]http://www.mediafire.com/download.php?oniyzw2h8ofwd3w[/url]

Diğer soruna gelirsek, bende eset smart security kullanıyorum ve buna benzer herangi bir sorun yaşamadım. Bazı eset versiyonlarında bu tip sorunlar vardı. Hatta usb takılıyken donam vs. bile yapabiliyordu. Sana tavsiyem güncel bir eset versiyonuna geçmendir.

Ilgili usbye karşılaştığın soruna gelirsek, buna da antivirüs yazılımın neden olmuş olabilir...
[/quote]

Blue kardeşim bu gönderdiğin GIMP ile hersey yolunda gitti. İstediğim gibi resimleri değiştirebliyorum artık.

Teşekkür ederim...

@senuyurken

Qemu test amçlı eklenmiştir. Kısaca qemu ile alakalı bir sorun olabilir. Gerçek pcde test yapmalısın. Unutmadan seçtiğiniz bölümün (yani dosyaların kopyalandığı bölümün) dosya sistemi nedir. Kurulum yapılacak bölümün dosya sistemi Fat32 veyahut NTFS olması gerekiyor... Ayrıca ilgili usb diskteki farklı bölümü seçerekte denemeler yapabilirsin...

@senuyurken

Qemu test amçlı eklenmiştir. Kısaca qemu ile alakalı bir sorun olabilir. Gerçek pcde test yapmalısın. Unutmadan seçtiğiniz bölümün (yani dosyaların kopyalandığı bölümün) dosya sistemi nedir. Kurulum yapılacak bölümün dosya sistemi Fat32 veyahut NTFS olması gerekiyor... Ayrıca ilgili usb diskteki farklı bölümü seçerekte denemeler yapabilirsin...

Blue Kardeşim az once denemelerim bitti ;

Cep Telefonu ile Cektiğim video : Kendi Bilgisayarımdan baslattım

http://www.operikizi.com/2012-09-28-079.mp4

Tavsiyeniz üzere bootice ile uygulamam sad.png harddisk tamamen silindi bunu göze aldım

http://www.operikizi.com/usb_hdd.mp4

Harddiskin son durumu resim neden 4 ayrı parçaya bolundu smile.png anlamadım

Edited by sk8er_boi

[quote name='andomedya' timestamp='1348671074' post='1243558']
merhaba ben win7 ,xp kurulum minixp vs. neredeyse bütün boot edilebilir dosyaları multiboot ile açabiliyorum ve kurabiliyorum ancak pardus ve ubuntuyu açamıyorum.karşıma "error 60: Fİle for drive emulation must be in one contiguons disk area" diye bir hata çıkıyor ve dolayısıyla açamıyorum.bu hatanın benzeri "error 15" in mesajı var ancak o win7.benimki ise hem pardus hemde ubuntu.pardusun boyutu 1.14 gb, ubuntunun ise 711 mb.

ne yapmamı öneriyorsunuz ?
[/quote]

Sizlere Ubuntu, Mint ve bunlara benzer Linux çalışmalarının multiboot ile çalıştırma yöntemini anlatmak istedim. Umarım faydam dokunur. blue_life dostum kadar bilgim olmasada ondan çok şey öğrendim tekrar tşklerimi sunarım kendisine.

1- Mint ubuntu veya bezer iso kalıbından casper ve preseed dosyalarını usbmenu içinde oluşturduğumuz bir klasöre kopyalıyoruz. Ben örnekte mint'i kullanıyorum.

2- Altta verdiğim kodu usbmenu.lst dosyamıza ekliyoruz.

title Linux Mint
kernel /usbmenu/MINT/casper/vmlinuz file=/usbmenu/MINT/preseed/ubuntu.seed boot=casper initrd=/usbmenu/MINT/casper/initrd.lz ignore_uuid live-media-path=/usbmenu/MINT/casper quiet splash --
initrd /usbmenu/MINT/casper/initrd.lz

Herşey hazır artık menuden direk çalıştırılabilir... Hepinize kolay gelsin...

(Ubuntu'da aynı sistemle çalışmaktadır. Sadece usbmenu içine ubuntu diye bir klasör açıp ubuntunun iso kalıbındaki casper ve preseed dosyalarını ubuntu klasörüne kopyalayıp verdiğim kod içinde düzenleme yapacaksınız...)

Edited by exalted55

@senuyurken

Bootice ile grub4dos mbr bilgisini yüklemeni tavsiye etmek istemiştim. Sen yeniden bölümlendirme vs. yapmıştın. Neyse sonuçta veri kaybı yaşamadığın için yaptıklarının fazla bir önemi yok. Belki bu yaşadığın sorun senin sistemi veyahut anakartın ile alakalı oluyor olabilir.

Özel mesaj atmıştım, müsait olduğunda bakarız...

[quote name='digit_03' timestamp='1327441792' post='1145417']
[url]http://www.ozgurlukicin.com/forum/kurulan-cd/23463/?page=1[/url]
[url]http://www.ozgurlukicin.com/forum/calis-cd/23376/?page=1[/url]

[hr]
[img]http://e1201.hizliresim.com/t/s/22nzq.jpg[/img]bu da suse ve ubuntu için kodlar

[codebox]default 0
timeout 30
color yellow/blue blue/light-gray
gfxmenu /GRUBMENU/PENGUEN.GFX
# =========================================================================

title HARDDISKTEN BASLAT
chainloader (hd0)+1
rootnoverify (hd0)
boot

#============================================================================

title PARDUS 2008.2 CALISAN CD
find --set-root /canis.img
kernel /20082C/kernel root=/dev/ram0 vga=791 splash=silent quiet mudur=livecd
initrd /20082C/initrd

title PARDUS 2009.2 CALISAN CD
find --set-root /geronticus.img
kernel /20092C/kernel root=/dev/ram0 vga=791 splash=silent quiet mudur=livecd splash=silent mudur=language:tr
initrd=/20092C/initrd

title KURTARMA MENUSU 2009.2
find --set-root /kurtar.img
kernel /20092K/kernel root=/dev/ram0 vga=791 splash=silent quiet mudur=livecd yali4=rescue splash=silent mudur=language:tr
initrd=/20092K/initrd

title PARDUS 2011.2 CALISAN DVD
find --set-root /cervus.img
kernel /20112C/kernel root=/dev/ram0 vga=791 splash=silent quiet mudur=livecd splash=silent mudur=language:tr
initrd /20112C/initrd

title PARDUS 2011.2 KURULAN DVD
find --set-root /kurtarcervus.img
kernel /20112K/kernel root=/dev/ram0 vga=791 splash=silent quiet mudur=livecd splash=silent mudur=language:tr
initrd /20112K/initrd

#===========================================================================

title PARDUS 2011.2 KURTARMA
find --set-root /kurtarcervus.img
kernel /20112K/kernel root=/dev/ram0 vga=791 splash=silent quiet mudur=livecd yali=rescue splash=silent mudur=language:tr
initrd /20112K/initrd

title UBUNTU 11.10
kernel /casper/vmlinuz file=/ubuntu/preseed/ubuntu.seed boot=casper initrd=/casper/initrd.lz ignore_uuid live-media-path=/casper quiet splash --
initrd /casper/initrd.lz

title openSUSE 12.1
kernel /opensuse/linux ramdisk_size=512000 ramdisk_blocksize=4096 splash=silent quiet preloadlog=/dev/null showopts
initrd /opensuse/initrd

title YENIDEN BASLAT
savedefault --wait=2
reboot

# =========================================================================[/codebox]

[url]http://www.fileserve.com/file/6d57nJw/PENGUEN.iso 73.32[/url] MB

ubuntu ve suse nasıl eklenir resmi
[url]http://c1201.hizliresim.com/t/s/22nww.jpg[/url]
[url]http://e1201.hizliresim.com/t/s/22nzq.jpg[/url]

[img]http://c1201.hizliresim.com/t/s/22nww.jpg[/img]
[hr]

bu da benim multiboot dvd hem bootable özelliği var hem de autorun menü ile driver program vs kurulumu var

[url]http://a1201.hizliresim.com/t/t/22pd2.jpg[/url]
[url]http://a1201.hizliresim.com/t/t/22pfv.jpg[/url][img]http://a1201.hizliresim.com/t/t/22pfv.jpg[/img]
[img]http://a1201.hizliresim.com/t/t/22pd2.jpg[/img]

[codebox]# Thank you Blue Life
default 0
timeout 30
color yellow/blue blue/light-gray
gfxmenu /GRUBMENU/PENGUEN.GFX

title HARDDISKTEN BASLAT
chainloader (hd0)+1
rootnoverify (hd0)
boot

title KATILIMSIZ XP SP3 SATA KUR 11/2011
ls /XPS3/SETUPLDR.BIN || find --set-root --ignore-floppies /XPS3/SETUPLDR.BIN
ls /XPS3/SETUPLDR.BIN || pause --wait=5 XPS3/SETUPLDR.BIN bulunamadi!
chainloader /XPS3/SETUPLDR.BIN || chainloader ()

title BLUE XP CALISAN CD
ls /BXPE/BLUEXPEL.BIN || find --set-root --ignore-floppies /BXPE/BLUEXPEL.BIN
ls /BXPE/BLUEXPEL.BIN || pause --wait=5 BXPE/BLUEXPEL.BIN bulunamadi!
chainloader /BXPE/BLUEXPEL.BIN || chainloader ()

title XP KURTARMA KONSOLU
ls /XPS3/SETUPLDRC.BIN || find --set-root --ignore-floppies /XPS3/SETUPLDRC.BIN
ls /XPS3/SETUPLDRC.BIN || pause --wait=5 XPS3/SETUPLDRC.BIN bulunamadi!
chainloader /XPS3/SETUPLDRC.BIN || chainloader ()

title NTLDR COZUMU (acilinca MULTIBOOT MENU yu kullan)
ls /IMAGES/NTLDR.IMG || find --set-root --ignore-floppies /IMAGES/NTLDR.IMG
map --mem /IMAGES/NTLDR.IMG (fd0)
map --hook
chainloader (fd0)+1
rootnoverify (fd0)
map --floppies=1
boot

title WINDOWS ACILIS SIFRESINI BUL
errorcheck off
ls /ESRSIFRE.ISO || find --set-root --ignore-floppies /ESRSIFRE.ISO
ls /ESRSIFRE.ISO || pause --wait=5 ESRSIFRE.ISO bulunamadi!
map /ESRSIFRE.ISO (0xff) || map --mem /ESRSIFRE.ISO (0xff)
map --hook
root (0xff)
chainloader (0xff) || chainloader ()

title HARDDISK ONYUKLEME KAYDINI ONAR FIXMBR
errorcheck off
ls /FMBR.ISO || find --set-root --ignore-floppies /FMBR.ISO
ls /FMBR.ISO || pause --wait=5 FMBR.ISO bulunamadi!
map /FMBR.ISO (0xff) || map --mem /FMBR.ISO (0xff)
map --hook
root (0xff)
chainloader (0xff) || chainloader ()

title PARDUS 2008.2 CALISAN CD
find --set-root /canis.img
kernel /20082C/kernel root=/dev/ram0 vga=791 splash=silent quiet mudur=livecd
initrd /20082C/initrd

title ACRONIS TRUE IMAGE 2012 PLUS PACK
errorcheck off
kernel /ATIH/dat3.dat /S ramdisk_size=32000 mbrcrcs=on vga=788 quiet
initrd /ATIH/dat2.dat

title GHOST 11.5
ls /IMAGES/GHST11BL.GZ || find --set-root --ignore-floppies /IMAGES/GHST11BL.GZ
map --mem /IMAGES/GHST11BL.GZ (fd0)
map --hook
chainloader (fd0)+1
rootnoverify (fd0)
map --floppies=1
boot)

title ACRONIS DISC DIRECTOR 11
kernel /ADDS/kernel.dat /S ramdisk_size=32000 mbrcrcs=on vga=788 quiet
initrd /ADDS/ramdisk.dat

title HDD REGENARATOR (HDD tamircisi)
ls /IMAGES/HDDREG.GZ || find --set-root --ignore-floppies /IMAGES/HDDREG.GZ
map --mem /IMAGES/HDDREG.GZ (fd0)
map --hook
chainloader (fd0)+1
rootnoverify (fd0)
map --floppies=1
boot

title YENIDEN BASLAT
savedefault --wait=2
reboot

# =========================================================================[/codebox]

[img]http://d1201.hizliresim.com/t/t/22pnf.jpg[/img]

[warning][b][color=#FF0000]Üst üste birbiriyle ilişkili birkaç mesaj gönderemezsiniz. Mesajınıza ekleme yapmak için "edit" butonunu kullanmalısınız!

[topic=872]Lütfen Forum Kurallarını Okuyunuz.[/topic]

Anlayışınız için teşekkür ederiz

Tnc-Team[/color][/b][/warning]
[/quote]

Arkadaşlar elinde
[CODE]
http://www.fileserve.com/file/6d57nJw/PENGUEN.iso
[/CODE]

veya

[CODE]
http://hotfile.com/dl/133804309/70c930f/PARDUS_MULTI_USB.zip.html
[/CODE]

olan arkadaş varsa tekrarupload ederse sevinirim...

Usta Elimde cd den çalışan xp iso su var bunu sizin yöntemle usb multiboota nasıl ekleyebilirim.
İçinde wxpe klasörü, bootfont.bin, win51ip, win51ip.sp2 dosyaları var.
Hayırlı günler.

İlgili xp alttaki linkte:

[CODE]http://www.pcaraci.com/topic/575-mini-xp-professional-turkce-cd-den-calisan-xp/[/CODE]

Edited by kalelibilişim

Öncelikle @senuyurken arkadaşımız grub4dosu harici harddiskinden başlatamamıştı. Bu durum ile karşılaşabilecek arkadaşlar için yaptığımız işlemi anlatmak istiyorum.

Ilgili sorun usb harddiskindeki bölümleme tablosundaki bir hata (ben öyle tahmin ediyorum) nedeniyle yaşanmıştır. Yaptığımız işlem, windows disk yönetiminden tüm bölümleri silip, yeniden bölümlendirme yaptıktan sonra, ilk bölümü aktif olarak işaretlemekti. Sonrasında mb_usb.exe ile kurulum yaptık ve çalıştı. Yani kısa bir sürede ilgili sorun çözülmüştü.

@kalelibilişim

Ilgili sisteme ait iso büyük olduğundan, bunu rame yükleyip çalıştırmak mantıksız. Bu yüzden direk çalıştırmanı taviye ederim. Geçtiğimiz sayfalarda anlatmıştırım ama ben kısaca sana özet geçeyim..

1 - Ilgili iso içindeki tüm dosyaları usb sürücüne çıkart.
2 - wxpe klasörünün ismini minint olarak değiştir.
3 - minint klasörünün içindeki ntdetect.com dosyasını, usb sürücüsünün anadizinine kopyala.
4 - usb sürücüsünün anadizininde wxpe klasörü oluşturup, minint klasörü içindeki program klasörünü, wxpe klasörünün içine at.
5 - Aşağıdaki grub4dos komutlarını kullan.

[code]title MiniNT
set BOOTFILE=/minint/Setupldr.bin
if exist %BOOTFILE% || find --set-root --ignore-floppies %BOOTFILE% || echo -> %BOOTFILE% bulunamadi!
chainloader %BOOTFILE% && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...[/code]

Bu arada adımları düzgün yapmaya çalış. Kısaca sürücüsünün anadizininde başlıca aşağıdaki dosya ve klasörler olacak.

minint
wxpe\program
ntdetect.com

vs. vs. sonucu yazarsın. Kolay gelsin...

Edited by blue_life
  • Like 1