Jump to content

Cd - Dvd - Usb - Hdd ... Için Multiboot Hazırlamak

Share

Recommended Posts

Chrome'da böyle diyor

[url=http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1409248029__yok.png]pre_1409248029__yok.png[/URL]

İdman'da ise html olarak indiriyor mümkünse dropbox yada mediafire'a yükler misin 1 aydır bunu arıyorum :/

EDİT : Kardeşim Mobilden denedim ve indi Allah Razı olsun Çook teşekkür ederim Hakkını helal et uğraştırdım.

Edited by sadoece00

Chrome'da böyle diyor

pre_1409248029__yok.png

İdman'da ise html olarak indiriyor mümkünse dropbox yada mediafire'a yükler misin 1 aydır bunu arıyorum :/

EDİT : Kardeşim Mobilden denedim ve indi Allah Razı olsun Çook teşekkür ederim Hakkını helal et uğraştırdım.

hakim bütün tnctr ailesine helal olsun sizin sayenizde bu günlere geldim asil sizler hakinizi helal edin :)

• Like 1

Restart yapınca aynen geri gelen linux var mı bildiğiniz? Slax gibi... Deneyenler bilir;ama mesela bir linux mint ya da ubuntu'da dil paketlerini yüklüyorsun sonra restart yaptığımızda herşey eskiye dönmüş. Bunu yapmayan linux var mııdr bilginiz?(sadece dil paketi değil mesele) Direk iso'dan çalıştırıyorum,acaba sebep bu mu?

Restart yapınca aynen geri gelen linux var mı bildiğiniz? Slax gibi... Deneyenler bilir;ama mesela bir linux mint ya da ubuntu'da dil paketlerini yüklüyorsun sonra restart yaptığımızda herşey eskiye dönmüş. Bunu yapmayan linux var mııdr bilginiz?(sadece dil paketi değil mesele) Direk iso'dan çalıştırıyorum,acaba sebep bu mu?

açık halde slax kaydediyor du yanılmıyorsam

harici samsung 320 hdd

[spoiler]

samsung-s2-320gb-portable-hard-drive-pia

[/spoiler]

bu harici hdd kullanmayi düsünüyorum arkadaslar

yapmak istedigim bütün isletim sistemlerini driverleri bütün programlarini bir arada bulundurmak

sizce isimi daha kolaylastirirmi yada zorlastirirmi

not eklemek istediklerim genelde linux windows görsel ve msd ve ayrica live isletim sistemleri  yadan cogu elimde var ama birazdaha cok gelistirmek istiyorum kendimi  2 tane usb tasiyacagima kadar hdd tasirim daha iyi gibi geliyor

1
http://www.youtube.com/watch?v=RsCkw7n_2AA

2
http://www.youtube.com/watch?v=SIzy58z3ia0

Bunları yapabiliyorum arkadaşlar ancak ben sürekli portable şeklini kullandığım active boot disk suite 8.5.3 programını da multiboota eklemek istiyorum.

Bunu nasıl yapabilirim? Xp win7 win8 konusunda sıkıntım yok.

Active@ Boot Disk Suite v8.5.3 WinPE Bootable CD | 214.47 MB

http://www.uploadable.ch/file/zqmQxA7RWGDu/T-853ABDS.rar

========================================================================

Bunu indirdim arkadaşlar videolarda xp 7/8 isolarının nasıl işleme hazır hale getirildiği anlatılmış ancak bu kaliteli program için anlatım bulamadım malesef bilen bir arkadaş tarif edebilir mi acaba nt6'yı mı kullanacağım bu iş için indirmiş olduğum program exe.

Edited by BOMBOM07

Bunları yapabiliyorum arkadaşlar ancak ben sürekli portable şeklini kullandığım active boot disk suite 8.5.3 programını da multiboota eklemek istiyorum.

Bunu nasıl yapabilirim? Xp win7 win8 konusunda sıkıntım yok.

Bunu indirdim arkadaşlar videolarda xp 7/8 isolarının nasıl işleme hazır hale getirildiği anlatılmış ancak bu kaliteli program için anlatım bulamadım malesef bilen bir arkadaş tarif edebilir mi acaba nt6'yı mı kullanacağım bu iş için indirmiş olduğum program exe.

arkadaşım exe dosyası ile windows üzerinden iso image oluşturacaksın

exe yi çalıştır keyi gir iso image file seç boot ayarlarına dokunma next ile geç c ye iso oluşur bunu usbmenu/images klasörüne koy

kodlar

title Active Boot Disk Suite 8.5.3

set ISOFILE=/USBMENU/IMAGES/ActiveBootDisk.ISO
if exist %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE% || echo -> %ISOFILE% bulunamadi!
# if exist %ISOFILE% && map --mem %ISOFILE% (0xFF)
if exist %ISOFILE% && map %ISOFILE% (0xFF)
if exist %ISOFILE% && map --hook && root (0xFF) && chainloader (0xFF) || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...

Edited by oguzhan43
  • Like 1

Şöyle bir kod var bende bu olmaz mı?

Title Active Boot Disk Suite 8.5.3
Find --set-root /ActiveBootDiskCreator/ACTIVEBOOTDISK.ISO
Map --heads=0 --sectors-per-track=0 /ActiveBootDiskCreator/ACTIVEBOOTDISK.ISO (hd32)
Map --hook
root (hd32)
chainloader (hd32)
Boot

Edited by BOMBOM07

bi çok usb ve pc de denedim hata almadım label kısmı yanlış olursa hata verebiliyor usb adını vermelisiniz

yine olmadı.ilk resim birinci kod ile aldığım hata,ikinci resim linkte verdiğiniz ikinci kod ile aldığım hata.hatta şöyle oldu,ikinci kod ile ilk denememde linux kısmı açıldı simgeler filan;ama hiç bir fonksiyon çalışmıyordu.dosyalar bile açılmıyordu.neyse olsn bakalım kasperskysiz de olur.belki usb belleğe göre farklılıklar gösterebilir.

[spoiler]

pre_1410787127__imag0155.jpg

pre_1410787626__imag0156.jpg

[/spoiler]

yine olmadı.ilk resim birinci kod ile aldığım hata,ikinci resim linkte verdiğiniz ikinci kod ile aldığım hata.hatta şöyle oldu,ikinci kod ile ilk denememde linux kısmı açıldı simgeler filan;ama hiç bir fonksiyon çalışmıyordu.dosyalar bile açılmıyordu.neyse olsn bakalım kasperskysiz de olur.belki usb belleğe göre farklılıklar gösterebilir.

usb anadizinden bi caps yollarmısın bide kullandığın komutu