Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Cd - Dvd - Usb - Hdd ... Için Multiboot Hazırlamak

Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar DLCD Ultimate Boot 2014 v2.2 CD yi

iso olarak nasıl kaydedip kullanabilirim kodları v.s. nasıl olacak 

iso dosyasının ismi     DLCD2014U.iso  böyle yardım edebilirmisiniz 

xp win7 win8 ghost v.s birçok şey çalıştı hatta hiren,s.iso olarak  kodlarını

bir yerde buldum çalıştı ama DLCD2014U.iso bunu bir türlü yapamadım

şimdiden yardım için teşekkürler.

13 saat önce, hasenx yazdı:

merhaba arkadaşlar DLCD Ultimate Boot 2014 v2.2 CD yi

iso olarak nasıl kaydedip kullanabilirim kodları v.s. nasıl olacak 

iso dosyasının ismi     DLCD2014U.iso  böyle yardım edebilirmisiniz 

xp win7 win8 ghost v.s birçok şey çalıştı hatta hiren,s.iso olarak  kodlarını

bir yerde buldum çalıştı ama DLCD2014U.iso bunu bir türlü yapamadım

şimdiden yardım için teşekkürler.

# =======================================================================================================
title DLCD Ultimate Boot 2014 v2.2 \n
set ISOFILE=/IMAGES/DLCD2014U.iso
if exist %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE% || echo -> %ISOFILE% bulunamadi!
# if exist %ISOFILE% && map --mem %ISOFILE% (0xFF)
if exist %ISOFILE% && map %ISOFILE% (0xFF)
if exist %ISOFILE% && map --hook && root (0xFF) && chainloader (0xFF) || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...
# =====================================================================================

Cd'yi pc'ye tak, masaüstünden bilgisayarımı aç ve cd sürücüsüne sağ tıkla (Ben poweriso programını kullanıyorum) sendeki yazma programının üzerine gel kalıp dosyası oluştur tıkla, dosya uzantısını iso olarak seç, isonun nereye kaydedileceğini göster, daha sonra Usb içinde IMAGES adında klasör oluştur, DLCD2014U.iso adında kaydetmiş olduğun iso dosyanı IMAGES klasörüne kopyala, yukarıdaki kodu menu.lst dosyasına kopyala,  bu kadar, saygılarımla.

Edited by Ainoslu
  • Like 1

iso olarak hazır vardı IMAGES klasörü açtım içine iso yu attım ama

kodlarıda  USBMENU.lts dosyasına kaydettim

MB_USB.exe ile açınca 

error 60: file for drive emulation öust be in one contiguous disk area

press any key to continue.... 

gibi bir hata verdi ne yapmam gerekiyor teşekkürler.

arkadaşlar merhaba nt6 ile  7- 8 oluyor  10 da boot.wim hatası veriyor install.esd yi wim e çevirdim fakat yine olmadı 10 için farklı bir araç varmı yada yöntemi nedir birde linux leri nasıl atıyoruz kodları giriyorum isoyu atıyorum isimlere de çok dikkat ediyorum fakat bir türlü çalışmıyor yardımcı olursanız sevinirim

Arkadaşlar merhaba, diğer işletim sistemleri bölümünde Forjest arkadaşımızın paylaşmış olduğu "Reactos 0.4.3 Final" iso dosyasını multiboot'tan çalıştırmak için grup4dos kodu hakkında bilgisi olan varmı? şimdiden teşekkür ederim. Kullandığım kod aşağıdaki gibidir;

title ReactOS-LiveCD
set ISOFILE=/ReactOS-LiveCD.iso
set BOOTFILE=/LOADER/isoboot.bin
if exist %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE% || echo -> %ISOFILE% bulunamadi!
if exist %ISOFILE% && map --hook && root (0xFF) && chainloader (0xFF)%BOOTFILE% || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...

19 saat önce, Ainoslu yazdı:

Arkadaşlar merhaba, diğer işletim sistemleri bölümünde Forjest arkadaşımızın paylaşmış olduğu "Reactos 0.4.3 Final" iso dosyasını multiboot'tan çalıştırmak için grup4dos kodu hakkında bilgisi olan varmı? şimdiden teşekkür ederim. Kullandığım kod aşağıdaki gibidir;

title ReactOS-LiveCD
if exist %ISOFILE% && map --hook && root (0xFF) && chainloader (0xFF)%BOOTFILE% || chainloader () && boot

çalıştıramadığın programları veya işletim sistemlerini winsetupfrom usb ile başka bir usbye ye linuxISO/other grub4dos compatible ıso bölümünden yazdır sonra yazdırdığın usb nin içindeki ıso klasörünü multiboot usb ye aktar menü lst nin içindeki komutlarıda aynen multiboot  menü.lst ye kopyala yapıştır olay tamamdır

• Like 2

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
On 03.12.2016 at 04:24, Ainoslu yazdı:

title ReactOS-LiveCD

şimdi live cd yi denedim yalnız çalışması için multiboot sürücünüzün kesinlikle fat32 olması gerekiyor, ntfs den boot edemezsiniz

iso içerisindeki loader, profiles ve reactos klasörleri ile freeldr.ini dosyasını ana dizine çıkarın

title ReactOS 0.4.3 LIVE
kernel /loader/setupldr.sys

kurulum yapmak istiyorsanız denemedim ama

Please register to see this content.

loader ve reactos klasörleri ile freeldr.ini dosyasını ana dizine çıkarın

komut aynı

title ReactOS 0.4.3 KURULUM
kernel /loader/setupldr.sys

• Like 1

13 saat önce, ikaraot yazdı:

sscm windows isosunun multiboota nasıl eklendiğini biliyormusunuz acaba?

\boot bcd hatası veriyor..

title SCCM 
find --set-root /SSCM/BOOTMGR 
chainloader /SSCM/BOOTMGR 

uefi kuruyorsanız efi\microsoft\boot\bcd yi editlediniz mi

legacy kuruyorsanız bootmgr yerine iso kurulum denediniz mi

Edited by oguzhan43
  • Like 1

12 saat önce, oguzhan43 yazdı:

flash diskin ANA dizine atınca çalışıyor bootmgr den kurulum yapıyor bcd yi editleyip örneğin iso diye bir klasörün altına attığımda disk hatası veriyor.

bcd yi atmıyorum elimde birden fazla bu şekilde iso var bunun adını mesela win100 diyorum multibootta isodan denediğimde hata veriyor fakat fotodaki içeriği usb nin ana dizinine attığımda kuruyor.

title Windows Vista & Win7 & Win8 - Bul ve Baslat\n Ntldr dosyasini suruculerde arar ve bulursa onyukler...
set BOOTFILE=ISO/bootmgr
if exist %BOOTFILE% || find --set-root --ignore-floppies --ignore-cd %BOOTFILE% || echo -> %BOOTFILE% bulunamadi!
if exist %BOOTFILE% && set EXIST=1
if %EXIST%==1 && if %@root:~1,3%==hd0 || geometry (hd1) && map () (hd0) && map (hd0) () && map --rehook && set PART=%@root:~5,1% && root (hd0,%PART%)
if %EXIST%==1 && chainloader %BOOTFILE% && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ..

Please register to see this content.

On 05.01.2017 at 08:29, oguzhan43 yazdı:

iso yada wım kurulumu olmadı. bootmgr nin adını değiştirsek bootmgr1 yada bootmgr2 yapsak başka hangi dosyaları editlememiz lazım acaba?

3 saat önce, ikaraot yazdı:

iso yada wım kurulumu olmadı. bootmgr nin adını değiştirsek bootmgr1 yada bootmgr2 yapsak başka hangi dosyaları editlememiz lazım acaba?

bootmgr adı farketmez bcd editlemelisiniz kullanacağınız komutta bootmgr adı neyse onu yazarsınız

böyle yapacağınıza boot klasöründeki bootmgr yi kullanın buna ait bcd ye kendi install.wim yolunu gösterin 

• Like 1

38 dakika önce, oguzhan43 yazdı:

bootmgr adı farketmez bcd editlemelisiniz kullanacağınız komutta bootmgr adı neyse onu yazarsınız

böyle yapacağınıza boot klasöründeki bootmgr yi kullanın buna ait bcd ye kendi install.wim yolunu gösterin 

install.wim yok  maalesef isoda.SMS diye bir klasör var onun içinde dosyalar..firadisk denedim olmadı,iso nt6 ya uyumlu değil, bir türlü beceremedim tek iztediğim dosyaları ana dizine attığmda çalışıyor bir klasör altında çalışması için bcd yi editliyorum yola göre olmuyor.

586e6919b399c_EkranAlnts5.thumb.JPG.99af3655ca46aa3b960b6ae383080b66.JPG

Edited by ikaraot