Jump to content

Cd - Dvd - Usb - Hdd ... Için Multiboot Hazırlamak

Share

Recommended Posts

selam,

sağol hızlı cevap için.. iso linkini verecektim unuttum konuda pardon. tıklayınca direkt inmeye başlıyor.

link:

http://bit.ly/UsBfcF

Merhaba

Bana vermiş olduğun linkteki iso dosyasının adını PC_BootableTools.iso olacak şekilde değiştir.

Bu isoyu usb nin anadizinine kopyala.

İso dosyasının içindeki boot klasörünüde aynı şekilde anadizine kopyala.

Anadizinin şu şekilde olacak:

pre_1369387522__1.png

USBMENU.LST dosyasında ise aşağıdaki komutları kullan.

(title kısmında başlığını istediğin gibi düzenleyebilirsin.)

title PC_BootableTools
find --set-root /PC_BootableTools.iso
map /PC_BootableTools.iso (hd32) || map --mem /PC_BootableTools.iso (hd32)
map --hook
root (hd32)
kernel /boot/vmlinuz iso_filename=/PC_BootableTools.iso edd=off load_ramdisk=1 prompt_ramdisk=0 rw nomodeset nosshd nobluetooth nosmart numlock=on loglevel=9 max_loop=256 vmalloc=256MiB blacklist=nouveau
initrd /boot/core.gz 

Bu şekilde yaparsan çalışacaktır.

Kolay gelsin..

EDİT : Birde bu program ne işe yarıyor onun hakkında bilgi verir misin?

Edited by By_FaRuK

Merhaba

Bana vermiş olduğun linkteki iso dosyasının adını PC_BootableTools.iso olacak şekilde değiştir.

Bu isoyu usb nin anadizinine kopyala.

İso dosyasının içindeki boot klasörünüde aynı şekilde anadizine kopyala.

Anadizinin şu şekilde olacak:

pre_1369387522__1.png

USBMENU.LST dosyasında ise aşağıdaki komutları kullan.

(title kısmında başlığını istediğin gibi düzenleyebilirsin.)

title PC_BootableTools
find --set-root /PC_BootableTools.iso
map /PC_BootableTools.iso (hd32) || map --mem /PC_BootableTools.iso (hd32)
map --hook
root (hd32)
kernel /boot/vmlinuz iso_filename=/PC_BootableTools.iso edd=off load_ramdisk=1 prompt_ramdisk=0 rw nomodeset nosshd nobluetooth nosmart numlock=on loglevel=9 max_loop=256 vmalloc=256MiB blacklist=nouveau
initrd /boot/core.gz 

Bu şekilde yaparsan çalışacaktır.

Kolay gelsin..

EDİT : Birde bu program ne işe yarıyor onun hakkında bilgi verir misin?

acele ile denerken, iso içindeki boot klasörünü yanlışlıkla kopyalamadan denedim ve öyle de çalıştı ama? herhade bi sorun çıkmaz :)

ocz ssd sahpleri için firmware yükleme, secure erase gibi işlemler için kullanılıyor. 

Pardus konusunu ben de bekliyorum.Bir tek o kaldı yapamadığım.Google'de de hiçbir şey bulamadım...

Düzenleme:İmla hatası...

title Pardus Kurumsal 2013 KDE 686

kernel /live/vmlinuz1 boot=live config live-config.username=pardus live-config.user-fullname=pardus live-config.hostname=pardus live-config.timezone=Europe/Istanbul live-config.utc=yes live-config.nottyautologin live-config.locales=tr_TR.UTF-8 locale=tr_TR modprobe.blacklist=floppy splash quiet --

initrd/live/initrd1.img

title Pardus Kurumsal 2013 KDE 686 (Guvenli Kip)

kernel /live/vmlinuz1 boot=live config live-config.username=pardus live-config.user-fullname=pardus live-config.hostname=pardus live-config.utc=yes live-config.locales=tr_TR.UTF-8 locale=tr_TR live-config.nottyautologin modprobe.blacklist=floppy,fglrx,nvidia live-config.xorg-driver=vesa noapic noapm nodma nomce nolapic nomodeset nosmp noresume acpi=off video=vesa:ywrap,mtrr gfxpayload=800x600x16 vga=788 splash quiet --

initrd /live/initrd1.img

title Pardus Kurumsal 2013 KDE 486

kernel /live/vmlinuz2 boot=live config live-config.username=pardus live-config.user-fullname=pardus live-config.hostname=pardus live-config.timezone=Europe/Istanbul live-config.utc=yes live-config.nottyautologin live-config.locales=tr_TR.UTF-8 locale=tr_TR modprobe.blacklist=floppy splash quiet --

initrd /live/initrd2.img

title Pardus Kurumsal 2013 KDE 486 (Guvenli Kip)

kernel /live/vmlinuz2 boot=live config live-config.username=pardus live-config.user-fullname=pardus live-config.hostname=pardus live-config.utc=yes live-config.locales=tr_TR.UTF-8 locale=tr_TR live-config.nottyautologin modprobe.blacklist=floppy,fglrx,nvidia live-config.xorg-driver=vesa noapic noapm nodma nomce nolapic nomodeset nosmp noresume acpi=off video=vesa:ywrap,mtrr gfxpayload=800x600x16 vga=788 splash quiet --
    initrd /live/initrd2.img

Pardus 2013 iso içindeki " live " klasörünü multibootunuza ekleyin

Edited by digit_03
  • Like 1

herkeze merhaba.

usb multiboot yaptım kendime fakat almanca sürüm isomda win7 17. dakikada hata alıyorum sürekli hatanın acıklamasında cd hızlı yazılmıstır okuyucun kotudur çift ramlı makınadır gibi yorumlar okudum.

win8 almancadada bu hata var.

bunları birşekilde atlatırım belki fakat ben şunu öğrenmek istiyorum mac işletim sistemimi de usb multibootumada atabilirmiyim atabilirsem acaba nasıl şimdiden ilginize teşekkürler ....

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar sayfalar arası bakmaya çalıştım fakat çok fazla sayfa var merak ettiğim bikaç bişeyi sorucam. Mesajlar arasında daha önce söylendiyse kusura bakmayın.

Menüdeki yazıların renklerini konumlarını yazı fontlarını ayarlamak için ne yapılması gerek biraz kurcaladım programı fakat bulamadım. 

Edit: pii kendimden utandım. gfxboot.cfg dosyasını not defteri ile açınca menu yazıları ve konumları ile oynayabiliyosunuz. 

Edited by d0min0o

[notice]Arkadaşlar ara ara burdaki konuları barındıran daha geniş kapsamlı, yardım dökümanı hazırlıyorum. Bu işlem fazla vakit ayıramadığım için uzun sürecek gibi görünüyor. Bitince bu mesajlar komple güncellenecektir!
Tamamlanmamış yardım dosyasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Bu konuya ait eski mesajlara [topic='197178']burdaki linkten[/topic] ulaşabilirsiniz.

:download1:
http://bluelife.zxq.net/Files/Grub4dos/Rehber.zip

Alternatif ve güncel paketleri, aşağıdaki linkten indirebilirisniz arkadaşlar.
:download1:
https://www.dropbox.com/sh/xj5fvdup3mz5dui/a9MpRDPAs0

Eski Konu;
[spoiler]Grub4dos ile çok kolay ve görsel sade multiboot menuleri hazırlayabiliriz.
Bu yaptığımız multiboot menulerini CD/DVD - HDD - Usb Disk veyahut Flash Disklerimizde rahatlıkla kullanabilir,
istediğimiz zaman bir text editor ile (notepad gibi) boot menüsüne doğrudan müdehale edebiliriz.
Tabi CD/DVD ye çektiğimiz ISO dosyamıza müdehale edemiyoruz. Düzenleyip yeniden çekmek lazım. :biggrin:

Inanın biraz tecrube kazanınca Grub4Dos en kolay ve çok işlevsel MultiBoot yapma yöntemlerinden birisidir.

CD/DVD - HDD veya USB için yapılacak işlemler biraz farklı olduğundan konuyu çeşitli bölümlere ayırmak istiyorum.
Şimdi dilerseniz paketteki kullanabileceğimiz bazı örnek GFX Menülerine bakalım.
Resimleri CD/DVD paketinden çekmiştim ama HDD veya USB Disklerimizde de aynı menüleri kullanabiliriz.
Pakete dokuz adet örnek GFX menüsü koydum, lakin resimlerin arkasında vereceğim linklerden çeşitli GFX Menuleri indirebilir,
veyahut vereceğim linkteki program ile kendinize özgü GFX menüleri oluşturabilirsiniz.

En Son yaptığım GFX Menu - 800 X 600 (Diğerlerinden biraz farklı)
R4T1D.png

Animasyonlu GFX Menusü - 800 X 600
BL_ANIMATE-1.png

GFX Menusü - 800 X 600
BL_GIRL-1.png

GFX Menusü - 800 X 600
BL_PENGUEN-1.png

GFX Menusü - 800 X 600
BL_TIGER-1.png

GFX Menusü - 800 X 600
73806-DRXNELE.png

Grub4Dos İçin GFX Menu Yapımı ile GFX Menuler...

GFX_MENU_FOLDER-1.png
Menu yapmak için aşağıdaki dosyayı indiriniz. Nasıl yapacağınıza dair paketteki videoyu izleyip Readme.txt dosyasını okuyunuz.

http://www.4shared.com/file/141468993/77dcff38/MAKING_GFX_MENU_FILES.html
Çeşitli GFX Menuleri aşağıdaki adreslerden indirebilirsiniz.
http://gnome-look.org/content/search.php?xsortmode=new&search=1&type=0&name=gfx&user=&text=&sort=0&scorefilter=0&license=99&page=0
http://www.kde-look.org/content/search.php?xsortmode=new&search=1&type=0&name=gfxboot&user=&text=&sort=0&scorefilter=0&license=99&page=0
Resimleri düzenlemek için ise GIMP programını tavsiye ederim.
Portable GIMP programını aşağıdaki adresten indirebilirsiniz...
http://portableapps.com/apps/graphics_pictures/gimp_portable
GFX Menu Yapımına dair ana konuya ise aşağıdaki adresten ulaşabilrsiniz.
http://www.boot-land.net/forums/index.php?showtopic=9431
Grub4Dos ile CD/DVD için MultiBoot Yapımı ...

Paket içeriği - Yaklaşık 17 MB
16jhgnp.png

İndirme linki:
http://www.4shared.com/file/119599312/4f2aa362/GM_BOOT.html
Kısa Anlatım
1 - Zipli paketi indirip masaüstümüze çıkartınız.
2 - CD/DVD mizi ekelemek istediğimiz dosyaları ISO_ROOT klasörüne koyunuz. Mesela XP - Win7 kur için gerekli dosyaları , Hiren için HBCD klasörünü, Linux Sürümleri için gerkli dosyaları, Acronis - LiveCD Isolarını, Disket imajlarını vb. gibi ISO_ROOT klasörüne koyunuz...
3 - Eğer menüde düzenlemek istediğiniz kısımlar var ise GurbMenu/GrubMenu.lst dosyasını bir text editor ile (notepad vb.gibi) açıp düzenleyiniz.
4 - Eklemek istediğiniz bileşenleri ISO_ROOT klasörüne koyup GurbMenu/GrubMenu.lst dosyasını düzenledikten sonra paketteki Mkisofs - MakeISO.CMD veya BL_UIS.EXE programını çalıştırarak iso dosyanızı oluşturunuz. Mkisofs Grub4dos ile daha uyumlu! Mümkünse onu kullanın.
5 - Oluşan MultiBoot.iso dosyasını sanal pc yazılımları ile test ediniz. Ben pakete bir sanalpc emulatörü (Qemu) ekledim ama çok fazla başarılı deyil açıkçası.
Lakin hızlı testler yapmak için birebir..
Siz daha kesin sonuçlar almak için Wmware gibi sanal pc emulatorleri kullanabilirsiniz.
6 - Herangi bir sorun yoksa MultiBoot.iso dosyasını CD/DVD'ye çekebilirsiniz.. Bunun için pakkette ücretsiz ImgBurn yazılımını ekledim. Onu kullanabilirsiniz.
Dosyanızının konumunu girdikten sonra resimde işaretli tuşa basmanız yeterli...
İsterseniz GM_BOOT\Tools\ImgBurn klasöründeki pdf dosyasında bulunan resimli anlatıma bakabilirsiniz.

ImgBurn.png

Not:Oluşturduğunuz iso dosyasının CD/DVD nize sığıp sığmayacağını kontrol etmelisiniz. Gerçi sığmayacak kadar büyük ise; imgburn uyarı veriyor.

Birazda Ayrıntı:
Ben GurbMenu/GrubMenu.lst dosyasına örnek olması açısından bir kaç bileşen ekledim.
Mesela GurbMenu/GrubMenu.lst dosyasında değişlik yapmadan aşağıdaki bileşenleri ekleyebilirsiniz.

Windows XP -> Windows kurulum dosyalarını ISO_ROOT klaösörüne atınız.
Windows Vista veya Win7 -> Windows kurulum dosyalarını ISO_ROOT klaösörüne atınız.
Hiren Boot CD - > HBCD klaösrünü ISO_ROOT klasörüne atınız.
Slax -> Iso dosyasındaki BOOT ve SLAX klasörlerini CD_ROOT klasörüne koymalsınız.
Acronis True Image -> Acronis Iso dosyanızın adını ACTI.ISO olarak değiştirip,ISO_ROOT\IMAGES klasörüne atınız.
vs vs...
Tüm eklemek istediğiniz bileşenlere ait dosyaları ISO_ROOT klasörüne koyduktan sonra Iso oluşturup çekebilirsiniz.

GurbMenu/GrubMenu.lst içine yazdığım kodlar ile ilgili bilgiyi alt bölümlerde, yazmaya çalışacağım...
Bu sayede farkı bileşenler için nasıl bir kod yazacağınızı daha iyi anlayabilirisniz.

NOT: GurbMenu/GrubMenu.lst dosyasına yazacağınız kodlarınızdaki dosya isimlerine dikkat ediniz.
Yani dosyanızın ismindeki büyük ve küçük harflere dikkat etmeniz gerekiyor.
Misal Test.iso ile test.iso grub4dos için farklı dosya anlamına gelmektedir.

Aklıma gelmişken şuanda pakette Ghost 11.5 ile Dostan çalışan Acronis Disk Director , PLoP Boot Manager bulunmakta ve iso oluşturusanız çalışmakatadır.

Unutmadan iso oluşturma seçeneklerini kendinize göre düzenleyebilirsiniz.
Mesela; Mkisofs - MakeISO.CMD dosyasını notepad ile açıp, CD/DVD etiketini, iso dosyasını adını, işlem sonunda ne yapılacağını yukarıdaki değerler ile oynayarak değiştirebirlisiniz.
Diğer taraftan paketteki BL_UIS.EXE programını kullanmak isterseniz, programı açınca bu gibi değişiklikleri program üzerinden yapabilirsiniz.
Tabi BL_UIS.EXE kullanmak isterseniz, UltraISO programı sisteminizde kurulu olması gerekiyor. Lakin Mkisofs - MakeISO.CMD sizin için yeterlidir ve bunu kullanmanızı tavsiye ederim...
Mkisofs ile oluşturulan isolar grub4dos ile daha uyumlu.

CD/DVD mize birden fazla XP -2003 Eklemek
Çakışma yapmadan birden fazla XP - 2003 gibi bir sistemi çok kolay bir şekilde bu paket vasıtasıyla ekleyebilirsiniz.
Bunun için ufak bir örnek vermem gerekirse...
1 - ISO_ROOT klasöründe dört harfli bir klasör oluşturalım. Mesela adı 01XP olsun. (Büyük isimde olacak)
2 - Kur için gerekli dosyaları bu 01XP klasörüne kopyalayalım. (I386 vs vs gbi...)
3 - Paketteki BL_MBXP.exe programı çalıştırıp 01XP klasörün göstererek Başlat tuşuna basalım. (EasyBoot tıkını kaldırırsınız)
4 - BL_MBXP.exe programı gerekli dosyaları kopyaladıktan sonra GurbMenu/GrubMenu.lst dosyamızı açalım ve aşağıdaki komutu uygun bir yere ekleyelim.
title Windows XP Kurulumu
chainloader /01XP/SETUPLDR.BIN
boot
Tabi 01XP klasörünü ben kafadan salladım. Siz istediğiniz dört harfli bir klasör oluşturabilirsiniz. (ISO_ROOT içinde çok fazla dosya olur ise boota sorun yaşamamak için klasörün ilk harfine rakam veriniz. Yabancı bir arkadaşımız, bu yüzden sorun yaşamıştı.)
Ikinci XP niz için de 02XP adında bir klasör oluşturup aynı işlemleri yaparsınız. Tabi grub4dos komutumuz o zaman değişecektir.
title Windows XP Kurulumu-2
chainloader /02XP/SETUPLDR.BIN
boot
Ayrıca paketteki programlar ile iso dosyası oluşturulurken benzer dosyalar tek bir dosyaya bağlanıyor.
Bu sayede siz 3 - 4 tane XP yi bile bir CD ye sığdırabilirsiniz...
Bu konuda bazı arkadaşların kafası baya karışyor. Basit bir örnek verelim.

Diyelim 20 MB boyutunda bir dosyamız var ve biz bunu ISO_ROOT klasörüne koyduk.
Ardından bu dosyayı 100 defa CD_ROOT klasörüne kopyaladık.
Iso oluşturduğumuzda iso dosyamızın boyutu 20 MB * 100 MB = 2000 MB olmaz.
Sadece en fazla 21 MB olur... smile.gif
İsterseniz test edebilirsiniz...

Grub4Dos komutlarından fazla bahsetmedik. Alt bölümlerde üzerinde bol bol duracağız artık... smile.gif
Bu paket Grub4Dos için hazırlanmıştır ama siz EasyBoot - AeroStudio gibi çeşitli programlar ile oluşturduğunuz içeriği ISO_ROOT klasörüne boşaltır ve ilgili açılış kayıt bilgisi (mbr) dosyasını Mkisofs - MakeISO.CMD veyahut BL_UIS.EXE programından değiştirerek kullanabilirsiniz.

Aralıklar ile pakette ve ilgili yazıda güncellemeler olabilir...
Deneyimlerinizi bizim ile paylaşmayı unutmayın...
Sağlıcakla Kalın...

Not:Diğer alt bölümlerde uygun bir zamanda düzenlenecktir! Şimdilik idare edin.. smile.gif[/spoiler][/notice]

S.A. Multiboot programınızın yeni verisonu çıkacakmı? Sadece bunu öğrenmek istedim.İyi çalışmalar..

@sirrus

As. Şuanki mevcut paketlerde virüs uyarı sorunu (antivirüsler uyarı vermiş olsada paket içeriklerinde virüs yoktur) bulunmakta. Uygun bir zamanda bu sorunu çözmek için paketleri güncellemeyi düşünüyorum. Güncellerken haliyle içerikteki bazı diğer dosyalarda da güncelleme olacaktır. Ama kısa vadede yeterli zaman ayırabilmem olası değil. Bir ihtimal ay sonuna doğru güncelleme yapabilirim...

• Like 3

• 2 hafta sonra ...

Baslarda zor gıbı geldı fakat basıtmıs kullanımı teşekkur ederım yalnız bırsey sormak ıstıyorum qemu ıle kontrol ettıgımde sınkıntı olmuyor sorun yok gorunuyor fakat usb dean baslattıgımda sag uztte logo cıkıyor konular arası gezdıgımde bunu nasıl ıptal edebılırım rahatsız edıyor belırlı bır sure sonra tşekkur ederım.. (GFX dosyasından sanırım ama ne yaptımsa olmadı)

herkese iyi forumlar dilerim bana yardım edecek bir arkadaş arıyorum ben bu konuyu defalarca okumama rağmen birtürlü başaramadım yapmayı kısaca istediğim şu boot menüsü geldiği zaman sadece şunların olmasını istiyorum  

1 sistemi diskten başlat

2 win 7 tüm sürümler kur 

3 win 8 tüm sürümler kur

4 win xp sp3 pro kur

5 hiren boot cd 

6 acronis true image

evet sadece buların olmasını istiyorum bunların hepsi elimde mevcut bir şekilde var. şimdi bir arkadaşım bana bunu nasıl yapacağımı detaylı bir şekilde anlatabilirmi yada vakti olan bir arkadaşım team dan bana bunu hazırlayabilirmi ve bir sorum daha var boot ekranındaki resmi nasıl değiştirebilirim ?

şimdiden teşekkürler 

yukarıdaki sıralamayı yapmayı başardım ama ne yaptımsa kuruluma geçmiyor bi yardım eden çıkmayacak galiba bana [spoiler]pre_1371813414__ekran_grnts_15.png[/spoiler]

Edited by apoet

bu usb mizi windowsda oldugu gibi macbook pro lardada boot etme imkanımız varmı acaba ? mac de bilgisayarı açıp alt tuşuna basılı tutunca boot seçenegi geliyor fakat bu usb mizi görmüyor görmesini nasıl sağlayabiliriz acaba?

mesela macbook a ekstra windows kurmak istiyorum fakat bunu ya dırek farklı bır usb ye tek bir windows aktararak yapmam gerekecek veya cd dvd kullanmam gerekecek.

herkese iyi forumlar dilerim bana yardım edecek bir arkadaş arıyorum ben bu konuyu defalarca okumama rağmen birtürlü başaramadım yapmayı kısaca istediğim şu boot menüsü geldiği zaman sadece şunların olmasını istiyorum  

1 sistemi diskten başlat

2 win 7 tüm sürümler kur 

3 win 8 tüm sürümler kur

4 win xp sp3 pro kur

5 hiren boot cd 

6 acronis true image

evet sadece buların olmasını istiyorum bunların hepsi elimde mevcut bir şekilde var. şimdi bir arkadaşım bana bunu nasıl yapacağımı detaylı bir şekilde anlatabilirmi yada vakti olan bir arkadaşım team dan bana bunu hazırlayabilirmi ve bir sorum daha var boot ekranındaki resmi nasıl değiştirebilirim ?

şimdiden teşekkürler 

yukarıdaki sıralamayı yapmayı başardım ama ne yaptımsa kuruluma geçmiyor bi yardım eden çıkmayacak galiba bana [spoiler]pre_1371813414__ekran_grnts_15.png[/spoiler]

[notice]hha0C2R.png

Usb paketindeki güncellenmiştir arkadaşlar... Kısca yapılan değişiklikleri yazacak olursam;
- Grub4dos sürümü güncellendi. McAfee-GW-Edition antivirüs yazılımı uyarı veriyor ama bu konu için şimdilik yapılacak bir şey yok!
- Paketteki qemu versiyonu daha yeni bir sürümle değiştirilmiştir. Paketin boyutunun fazla büyümemesi için çok daha yeni bir sürüme gerek duymadım!
- Kurulum yaptığımız MB_USB.exe yeniden yazılmıştır. Programda yeni özellikler mevcut. Fazla kullanılmayacak bazı özellikler MB_USB.ini dosyasından yapılabiliyor. Misal programın arayüzündeki başlığın ismini, boot dosyasını (USBDR yi 5 harfli başka bir dosya ile değiştirebilirsiniz), dosyaların bulunduğu klasörün ismini vs. vs. gibi bir takım ayarları kendi paketinize göre değiştirebilirsiniz. Eski pakettlerdek MB_USB.exe de bir çok sorun düzeltilmiştir. Misal FAT dosya sistemi seçildiğinde önyükleme çalışmıyormuş. Devamlı NTFS kullandığım için yeni programı hazırlarken farkettim.

Neyse çalışmalarınızda başarılar dilerim arkdaşlar, kolay gelsin...[/notice]

• Like 5

blue_life güzel çalışmalarından dolayı teşekür ederim emeğine sağlık çalışmalarını sık sık takip eden biri olarak daima teşekkürü borç biliyorum kullandığım multiboot ta bu güne kadar sorun yaşamadım tabi bunun kaynağı yine değerli bilgilerin güzel çalışmalarının devamını bekleriz iyi çalışmalar.

blue_life köylünün win7haziranAIO11.iso dosyasını indirip senin enson programlarınla hazırlayıp grub4dos usbye koydum. usbden Win7 kurulumu bazı bilgisayarlarda sorunsuz çalışıyor. Bazı bilgisayarlarda ise windows yükleniyor başlangıç kısmından sonra "no drive letter empty" mesajı geliyor. Tamam dedikten sonra haliyle bulamıyor "gerekli DVD/USB sürücü aygıtı eksik ....." mesajı geliyor. Defrag işlemlerini yaptım değişmedi. Neden olabilir? Kurulum başlangıcında hiç "no drive letter empty" mesajı alan var mı?

blue_lifeköylünün win7haziranAIO11.iso dosyasını indirip senin enson programlarınla hazırlayıp grub4dos usbye koydum.usbden Win7 kurulumu bazı bilgisayarlarda sorunsuz çalışıyor.Bazı bilgisayarlarda ise windows yükleniyor başlangıç kısmından sonra "no drive letter empty" mesajı geliyor.Tamam dedikten sonra haliyle bulamıyor "gerekli DVD/USB sürücü aygıtı eksik ....." mesajı geliyor.Defrag işlemlerini yaptım değişmedi. Neden olabilir?Kurulum başlangıcında hiç "no drive letter empty" mesajı alan var mı?

En son paketi kullanarak tekrar iso oluşturun. Son pakette bu sorun çözüldü.

https://www.dropbox.com/sh/igp0kcgre94dc5v/rLmTqm4TBQ

merhaba değerli doslar..aşağıdaki setupcomplete.cmd kodlarını

@echo off
start /WAIT %~dp0Install.exe /VERYSILENT /SUPPRESSMSGBOXES /NORESTART /SP-
cd %~dp0
del Install.exe
del SETUPCOMPLETE.cmd

burdaki kodlarla birleştirmem lazım yardımm..

@Echo Off
@COLOR 1A
Title BlueLife Otomatik Kurulum
:: Author:BlueLife

SET CDROM=""
SET PROG=""
Set bl=0
FOR %%i IN (D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z C) DO IF EXIST %%i:\sources\install.wim SET CDROM=%%i:\
Echo CD %CDROM%
IF exist "%CDROM%sources\install.wim" (
for %%U in (%CDROM%pro\*.exe) DO (
SET PROG="%%U"
call :EKLE
)
)
EXIT

:EKLE
Set /a bl = %bl% + 1
REG ADD "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnceEx\BLUE" /V %bl% /D %PROG% /F
goto :EOF

win7 embedded kendinden activasyonlu kuruluma pro klasörlü katılımsız kurulum ekleme yapmaya çalıştığım ...bikaç kombinasyon

denedim ama vakit darlığında uğraşamadım arada buraya yazdım değerli dostlar..hepinize teşekkürler ..

Dropbox için sağolun bluelife...

Edited by zeki ural

iyi akşamlar arkadaşlar daha önceki yardım istediğim konuyu sonunda hallettim şimdi bana bir arkadaş gfx menü resmini nasıl değiştireceğimi detaylı bir şekilde anlatabilirmi ? acaba birtürlü beceremedim ben yada team dan bağlanabilir

• Like 1

yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim sonunda onuda hallettim en kısa zamanda resimleri eklerim bakarsınız elimden geldiğince bişeyler yaptım 

ayrıca tnctr ailesine çok çok teşekkür ederim şu an bildiğim herşeyi bana öğrettiği için 

Edited by apoet
  • Like 1