Jump to content

Windows 7'ye Türkçe Dil Ve Tema Entegre Etme

Share

Recommended Posts

aşk olsun bi yardımcı olmadınız .p

şimdi buldum bi kod deniyorum sanırım olacak

dism /image:F:\7Work\WIM /Remove-Package /PackageName:Microsoft-Windows-Client-LanguagePack-Package~31bf3856ad364e35~amd64~en-US~6.1.7600.16385[/CODE]

• Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Arkadaşlar ellerinize sağlık hakikaten süper çalışma ancak şunuda belirtmek istiyorum bu çalışma windows da

kurulum yaparken işe yarıyor.Ben iki dilide yüklü bıraktım ve seçimin bana ait olmasını istiyordum.Başardım da..

Ancak cd yi bilgisayarı kapatıp açarak boot edince doğrudan ingilizce boot ediyor ve dil seçim ekranında da

seçme izni vermiyor doğrudan ingilizce seçili kalıyor.Bensuslu11 le aynı derde sahibim.Windows dan kurulum

başlatınca tamam(İki dilde var ve seçim bana kalıyor istediğimde bu) ama dvd den boot edince ingilizce.set

defaul tr gibi bir komut vardı o komutuda başarıyla verdim ancak sonuç negatif yardım edin lütfen teşekkürler.

• 3 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...

eline sağlık dostum. öncelikle sorularımı sıralayayım.

-mount ederken versiyon seçmemiz isteniliyor. sanırım tüm bağlama ve dil ekleme işlemleri yanlız tek surum için yapılabılıyor.doğrumudur??

-ingilizceyi neden ısrarla kaldırmak istiyorsunuz anlamadım ama ben kaldırmak istemiyorum. sanırım son komutu uygulamasam yeterli ??

dism.exe /Image:"İnstall.wimi mount ettiğiniz klasör" /Remove-Package /PackageName:Microsoft-Windows-Client-LanguagePack-Package~31bf3856ad364e35~x86~en-US~6.1.7600.16385

-ayrıca default olarak türkçe gelmesi için komut vermişsiniz.

DISM.exe /Image:"İnstall.wimi mount ettiğimiz klasör" /Set-SKUIntlDefaults:tr-TR

ben ingilizceyi kaldırmak istemıyorum. ama türkçe kurmak istersem sistemim açılışta default ayarı yapmadığım için ingilizce açılıp ayarlardan mı türkçeye çevirmem gerekiyor yoksa kurulum esnasında kendısı turkceyı default yapıyor mu.??

-5. maddeyi biraz daha açıklayabilirmisiniz. yorumlar içerisinde source ve setup dosyalarını bir arkadaş tamamını atın demiş ama siz setup içindeki source yi sadece atın demişsiniz. tam olarak nasıl olacak.??

-6. maddede belirttiğiniz yer için buraya gelene kadar 6 tane dil paketi ekledim ama hala bu sekılde gorunuyor

[Available UI Languages]

tr-TR = 3

[Fallback Languages]

tr-TR = en-us

kendim elle eksem sorun olur mu??

ya da mesala 3 tane dil eklesek

[Available UI Languages]

tr-TR = 3

en-US = 3

es-ES = 3

[Fallback Languages]

tr-TR = en-us = es=ES

ŞEKLİNDE Mİ OLMASI GEREKİYOR

-7. maddede sanırım kurulum ekranını türkçeye çeviriyorsunuz. yapmak istediğim şu. başlangıçta hangi dili seçerseniz kurılum o dılde ilerlesin. bunu için 7. maddeyi sanırım her dil için tekrarlamam gerekiyor. doğru mudur??

cevaplarını beklıyorum dostum.

şimdiden teşekkur ederım

saygılarımla

Edited by dryusufbal

@dryusufbal özelden de sormuşsunuz ordan yanıtladım sizi.

Arkadaşlar ellerinize sağlık hakikaten süper çalışma ancak şunuda belirtmek istiyorum bu çalışma windows da

kurulum yaparken işe yarıyor.Ben iki dilide yüklü bıraktım ve seçimin bana ait olmasını istiyordum.Başardım da..

Ancak cd yi bilgisayarı kapatıp açarak boot edince doğrudan ingilizce boot ediyor ve dil seçim ekranında da

seçme izni vermiyor doğrudan ingilizce seçili kalıyor.Bensuslu11 le aynı derde sahibim.Windows dan kurulum

başlatınca tamam(İki dilde var ve seçim bana kalıyor istediğimde bu) ama dvd den boot edince ingilizce.set

defaul tr gibi bir komut vardı o komutuda başarıyla verdim ancak sonuç negatif yardım edin lütfen teşekkürler.

Biraz geç oldu ama,soran olursa yazalım.

Boot.wim içindeki lang.ini dosyasıyla sources klasörü içindeki lang.ini aynı değil demek ki.İkisinin aynı olduğundan emin olun.

Morning kafama takılan şey! microsoftun sayfasından indirdiğim orjinal temaları

senin verdiğin komuttaki gibi tek,tek entegremi etmek gerekiyor çünkü 85 tane tema indirmiştim

microsoftun sayfasından

Temaların hepsi cab formatında ise,

- Temaların hepsini bir klasöre atın

- Install.wimi anlatımda yapıldığı gibi mount edin.

- Temaları attığınız klasörde bir .bat dosyası oluşturun ve içine:

for %%f in (*.cab) do (DISM.exe /image:"İnstall.wimi mount ettiğimiz klasör" /add-package /packagepath:"%%f")

yazın.Tüm cab temaları entegre olacaktır.

.themepack olan temalar için ekleme yöntemi biraz farklı.Sanırım forumda anlatım yapılmıştı.Benim pek bilgim yok açıkçası.

Ve ayrıca,

morning dostum öncelikle emeğin için çok teşekkürler...

x64 win7 yapıyorum ancak

ingilizce paketi silemedim..verdiğin komutu yazıyorum hata veriyor....Image yerine image yazdım merak etme: ) ama yine de hata veriyor silinmiyor...

ayrıca bu komutu veriyorum

DISM.exe /Image:"İnstall.wimi mount  ettiğimiz klasör" /Set-SKUIntlDefaults:tr-TR[/CODE]

işlem başarılı falan diyor ancak cd yi boot edince yine dil seçim ekranı geliyor ing tr seçmemi istiyor...ing üstte türkçe altta...

napabiliriz ?

sağolun şimdiden

unable mount hatası alan arkadaşlar dosyaları başka klasöre taşıyıp yeniden denesinler.ben böyle çözdüm..

ayrıca xp de denemeyin...kurtulun artık şu xp den yav .d

Yazılan kod İngilizce dili silmez. İng-Tr seçimi kaldırmak istiyorsanız İngilizce dili silmeniz gerek.

Edited by morning

• 1 ay sonra...

3.satırda cmd yazdıktan sonra pencereye komutları kopyala yapıştır yapıyorum ve hata veriyor DISM ÇALIŞTIRMAK İÇİN YÜKSELTİLMİŞ İZİNLER GEREKLİ diyor lütfen nerde yanlış yapıyorum anlata bilirmisiniz

komut satırını yönetici olarak başlatırsan sorunun çözülür

• 5 ay sonra...

[quote name='iso1979' date='20 Ağustos 2010 - 21:13 ' timestamp='1282339408' post='870848']
komut satırını yönetici olarak başlatırsan sorunun çözülür
[/quote]
teşekkürler kardeş
çok güzel bi anlatım yapmışsın hakikaten emeklerine bu anlatım sayesinde defalarca farklı sürümlerde deneme yaptım hepside sorunsuzca çalıştı. tema entegresi içinde W7DVD\sources\ dizinine $OEM$\$$\RESOURCES dizinlerini oluşturup
C:\WINDOWS\RESOURCES dizinin içeriğini kopyaladım sistemimde yüklü olan temalar dvd ye de yüklenmiş oldu ve formattan sonrada hepsi sorunsuzca çalıştı

• 5 ay sonra...

C:\Users\Miraç>DISM.exe /image:"C:\7work\DVD\sources" /add-package /packagepath:
"C:\7work\LP\lp.cab"

Deployment Image Servicing and Management tool
Version: 6.1.7600.16385

Error: 2

Unable to access the image.
Make sure that the image path and the Windows directory for the image exist and
you have Read permissions on the folder.

The DISM log file can be found at C:\Windows\Logs\DISM\dism.log

nedemek bu ?

Unable to access the image.
Make sure that the image path and the Windows directory for the image exist and
you have Read permissions on the folder.

• 8 ay sonra...
  • 2 years yıl...

lp.cap paket leri nerden temin ederiz yukarıda link vermişsiniz ama sayfa gitmiş sanırım. bana

Windows 7 sp1 ultimate için ingilizce ve rusca lp.cab dosyaları lazım 

http://winaero.com/blog/download-official-mui-language-packs-for-windows-8-1-windows-8-and-windows-7/

burda exe formatında var winrar ile baktıgımda cok fazla sayıda klasor var direk olarak cab dosyası temine edebileceğim bir baglantı paylaşabilirmisiniz yada burdan indirebileceğim linkler.

• 3 ay sonra...
  • 1 yıl yıl...
On 13.07.2010 at 14:51, morning yazdı:

@dryusufbal özelden de sormuşsunuz ordan yanıtladım sizi.

Biraz geç oldu ama,soran olursa yazalım.

Boot.wim içindeki lang.ini dosyasıyla sources klasörü içindeki lang.ini aynı değil demek ki.İkisinin aynı olduğundan emin olun.

Selamun aleykum oncelikle ellerinize emeginize saglik :) eski konuyu hortlatmis gibi oluyorum kusuruma bakmayin ama bende bu yonde sorun yasiyorum,Boot wim ve sources icindeki dosyalarida ayni kontrol ettim.:)

ama sorun hala devam etmektedir malesefki baska napabilirim??? :)

yani her sey tamamdir guzelde calisiyoda ama ISO'ya cevirince sorun yasiyom (otomatik kuruluma basliyo secim penceresini gormeiyom :( )

On 09.03.2010 at 00:09, hotringracer yazdı:

Kardesim sorunu cozduyseniz banada yardimci olurmusunuz lutfen ayni sorunu yasiyorumda :(

onceden tesekkurler. :)