Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Yama Metnini Düzenlerken Belirli Kod öncesini Toplu Silmek

654
 Share

Recommended Posts

Başlık ne adar açıklayıcı oldu bilemiyorum fakat Türkçe dil eklemek istediğim programın aşağıda ekran resmi olan .properties dosyasındaki = simgesi ve öncesini toplu olarak silmek istiyorum ancak notepad++ ile açtığımda bununla alakalı herhangi bir özellik bulamadım ve tek tek de yapmak istemedim çünkü 2300 satır acaba bunun bir yolu var mıdır?

Ayrıca .properties dosyasını otomatik çevirmek için ücretsiz bir yöntem var mıdır?

notepad++.jpg

Edited by 654

• 654 changed the title to Yama Metnini Düzenlerken Belirli Kod öncesini Toplu Silmek
  • Administrator

Notepad++'ın regular expression özelliğini kullanabilirsin.

Bu cümlecik ile ararsan eşittir işaretine kadar olan tüm metinleri bulabilirsin.

^.*?(?=\=)

Ayrıca otomatik çevirme için kullanabilirsin.

Dosyanın içeriğini ilk kolona yapıştırıp, Data > Split text to columns menüsünü seçip, ayraç olarak Custom'u seçip eşittir işaretini gir. Eşittir'in sağındakiler ikinci kolona bölünecektir. 

Please register to see this content.

3. Kolona formül olarak 

=GOOGLETRANSLATE(B1,"EN","TR")

yazarsan, 2. kolondaki veriyi google translate ile İngilizceden Türkçe'ye çevirecektir.

image.png.402415d3bde2c1312ae1d775c17aa7ac.png

Edited by sk8er_boi
  • Like 3