Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar saatlerdir araştırıyorum malesef MSI için modlanmış bios dosyasını gösterip flashlamak için bi araç bulamadım.msi live denedim dosyayı gösteremiyorsun otomatik yapıyor, winplash denedim ondada olmadı malesef AMI - MSI için bios flashlama aracı arıyorum

Edited by bahaddin

arkadaşlar saatlerdir araştırıyorum malesef MSI için modlanmış bios dosyasını gösterip flashlamak için bi araç bulamadım.msi live denedim dosyayı gösteremiyorsun otomatik yapıyor, winplash denedim ondada olmadı malesef AMI - MSI için bios flashlama aracı arıyorum

bazı anakartlar bios ları dos ortamın da flahlanır dosu öğren zaten doğrusuda dosta flahlanmasıdır.. dos flashlama aracı mutlaka vardır sitesinde msi nin....bide ami mi awarmı bios marka neyse o markanın arçlarını kullanccan..

Edited by istanbul82

arkdaşlar dell insprion 1720 laptop için modlanmış bios gerekiyor...

ayrıca modlanmış bios'u nasıl flash'layabilirim...

Inspiron 1720 ver. A09

(windows flasher) mod by Shakeyplace Tested by Jorgejuru

Please register to see this content.
(Dos version) mod by Shakeyplace

dell bolumunde var bakmadınmı 1525 var bendede süper oldu basit windows versiyonunu çek yonetici modunda aç uptade yap biossu çek yap delleri basitleştirdi üstadlar sonra adım 2 geç..m09 olarak modlanıyoo bios..ama loderı kaldır ilk once olup olmadığını anlmak için..

Edited by istanbul82

çalıştığım sürede online oluyom genelde :)

-Manufacturer: HP

-Motherboard Model: DX2450

-Bios revision: 5.60 Rev. A

-Bios Type: Award BIOS

-Bios Download Link:

-SOURCE OF BIOS DOWNLOAD LINK:

-Flash Bios According to HP Recommondations.

-SLIC: HP 2.1

-SLP: HP

-HP Certificate Included

-Tool: Award Mod Tool v1.14

-Method: ISA

-Modifier: Busykid508

-Please provide feedback

HP-DX2450-HP-6.60_rev_A-HP_SLIC21_HP_SLP

güvenilir üstad modlamış dene istersen ....

Yine bu çook hızlı cevap için teşekkürler. ama "lamer" da soru bitmez :D

yukardaki bios linki ölmüş. hem bios talep edenden hem de hazırlayandan pm ile istedim. AMA henüz cevap yok

1- bu arada ben Award mod tool 118 indirdim. seçeneklerin hepsini yukarıdaki gibi yapsam ve kendim modlasam aynı işi görür mü?

Edited by karikaturs

Inspiron 1720 ver. A09

(windows flasher) mod by Shakeyplace Tested by Jorgejuru

(Dos version) mod by Shakeyplace

dell bolumunde var bakmadınmı 1525 var bendede süper oldu basit windows versiyonunu çek yonetici modunda aç uptade yap biossu çek yap delleri basitleştirdi üstadlar sonra adım 2 geç..m09 olarak modlanıyoo bios..ama loderı kaldır ilk once olup olmadığını anlmak için..

indirip bakmıştım ama sanırım bir sorun olmuştu

demek bu kadar basit... yani indirilen wiversiyonunu yönetici olarak çalıştırmam yeterli mi? yani bu exe'yi yönetici olarak çalıştırırsam hem bios'u modlayıp hem de yeniden flashlıyor mu?

indirip bakmıştım ama sanırım bir sorun olmuştu

demek bu kadar basit... yani indirilen wiversiyonunu yönetici olarak çalıştırmam yeterli mi? yani bu exe'yi yönetici olarak çalıştırırsam hem bios'u modlayıp hem de yeniden flashlıyor mu?

çok basi dedğimi yap sadece ınstall veya update seçeneği çıkçak tıkla arakna yaslan sadece + şarj takılı olsun olmassa yapmıyoo...

oem key em keydir marka farketmez dellden sızan keyi gir daha yeni + hp lisans gircen okadar sonra orj....:)

kusura bakma tam anlayamadım,hp lisans ve key farklı şeyler sanırım.HP lisans bu sertifikalardan çıkan şey mi?Önce onu komutla tanıtıcaz sonra istersek anahtarı elle girip online aktivasyon yapabilir miyiz?Kafam karıştı bu komutlardan falan.Bir de o key ilk sayfadaki mi?Bir kez lisanslama ve key girmeyi komutlarıyla kısaca tarif ederseniz sevinirim.Bilgilerimi vereyim belki lazım olur;gigabyte anakart hp modlu,win7 ultimate x64 sistem.Bugün uyumadım da iyice salaklaştım.Geceden beri Ubuntu senin MAC benim Pardus bir taraftan Open solaris bir taraftan denemeler yapıyorum.Ekran kartından dolayı windows'a döndüm tek sıkıntı orijinallik idi onu da böyle aşacaz gibi de beynim "emildi" .Oyüzden bir gerizekalıya tarif eder gibi yazarsanız çok makbule geçer.Hangi lisansı hangi keyi hangi sırayla hangi komutla giriyoruz?Cevaplamazsan anlayışla karşılarım ben bile yoruldum şimdi okurken yazdıklarımı :D

Yine bu çook hızlı cevap için teşekkürler. ama "lamer" da soru bitmez :rolleyes:

yukardaki bios linki ölmüş. hem bios talep edenden hem de hazırlayandan pm ile istedim. AMA henüz cevap yok

1- bu arada ben Award mod tool 118 indirdim. seçeneklerin hepsini yukarıdaki gibi yapsam ve kendim modlasam aynı işi görür mü?

Buyur Arkadasim verdigin Bios'un Modlanmis Linki..DeLL ile ModLadim kolay gelsin..

Arkadaslar konuyu uzun zamandir arastirip anlamaya calisiyorum ama benim anakart adi toshiba satellite A100 ,bios surumu 6.0 anakart modelinide ogrenemedim cpu ve everest ile baktim ama yazmiyor yani ogrenemedim..acaba yardimci olabilir misiniz? biosu nasil modlayabilirim?

Arkadaslar konuyu uzun zamandir arastirip anlamaya calisiyorum ama benim anakart adi toshiba satellite A100 ,bios surumu 6.0 anakart modelinide ogrenemedim cpu ve everest ile baktim ama yazmiyor yani ogrenemedim..acaba yardimci olabilir misiniz? biosu nasil modlayabilirim?

mydilitede varsa hazır modu onu bulucan...

Yardim Edeyim Dedim de :rolleyes: pek mumkun degil. A100 diyorsun ama hangi A100 bios linkini koy bi bakalim, kolay Gelsin

ekranalntsx.png

Öncelikle bu konuyu hazırlayıp suna arkadaşlara teşekkürler ederim. Benim bir sorunum var ilgilenirseniz sevinirim.

Gigabyte GA-P31-DS3L ana kartım var. Bu ana kartın bios versiyonunu "p31ds3l.f9" HP ile modladım. Slic Dump ile baktığımda herhangi bir sorun gözükmüyor.

C sürücüsünde Win7 7100 Ultimate Retail sürümü var

D sürücüsünde Vista Ultimate var.

D sürücüsündeki vistayı key ve lisans girerek aktifleştirme işlemini başarıyla sonuçlandırdım.

Fakat C sürücüsündeki Windows 7 key anahtarını kabul ettiremedim. Yeni OEM Dell key girdiğimde hata mesajı alıyorum. Lisans işlemi başarıyla kaydedildi. Win 7 bu makinede kalıcı olarak etkinleştirildi mesajı almama rağmen aşağıda resimde görülen hata mesajını alıyorum.

Bu hata mesajını nasıl halledebilirim. Cevap için şimdiden teşekkürler.

adszvuq.jpg

Windows7 in bilgileri

aaazap.jpg

Bu da slic dump bilgisi

fffftq.jpg

Edited by elberra

P5Q-SE Anakart Var. Bundan Önceki Bios Update' leri Asus Update İle Win Üzerinden Gerçekleştiriyordum. Burada Dos Tavsiye Edilmiş, Disket Yuvası Yok, Afudos Kullanamıyorum, Şu An Bulunduğum Yerde Flash Bellek De Yok...

Bios' ta EZ Flash Diye Bir Uygulama Gördüm, Flashlamayı Bu Araçla Mı Yapayım Veya Asus Update İle Win Üzerinden Mi ? Hangisini Tavsiye Edersiniz ?

EZ Flash' da Direk Sabit Diskler Görülebiliyor. Slic' li Dosyayı Direk C' nin Altına Atsam, Programa Göstersem Problem Olmaz Değil Mi ?

Bir Sorum Daha Olacak, Slicli Dosyanın Adı : P5Q-ASUS-SE-1005_SLIC.ROM, Orjinal Bios Adı : P5Q-ASUS-SE-1005.ROM, Slicli Dosyanın Adını Orjinal İle Aynı Yapmalımıyım Flashlamadan Önce ?

Konuda Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ederim...

Edited by @forever

Benim bir sorunum var, HP Dv6 Notebook kullanıyorum aşağıdaki resimden bu konuda yazılanlara göre bir şey anlayamadım. Anakart Quanta yazıyor tamam, bios Insyde. mydigitallife de Insyde bioslar için konu var ama biraz karışık geldi bir anda orası HP Pavillion DV6 1144ET için hazır yok baktığım kadarıyla, kendim yapmak içinde bios update ve bios dosyasını bulmam gerekiyor. Bu modeller için de ben nasıl bulacağımı anlayamadım doğrusu.

Yardımcı olabilecek arkadaşlardan rica etsem bana yol gösterebilirlermi..

cpuzz.jpg

HP'nin kendi bios updatei dosyayı indiriyor ve yüklüyor. Hangi programı kullanmamı önerirsiniz ?

• Cyph3r unpinned this topic