Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

P5Q-SE Anakart Var. Bundan Önceki Bios Update' leri Asus Update İle Win Üzerinden Gerçekleştiriyordum. Burada Dos Tavsiye Edilmiş, Disket Yuvası Yok, Afudos Kullanamıyorum, Şu An Bulunduğum Yerde Flash Bellek De Yok...

Bios' ta EZ Flash Diye Bir Uygulama Gördüm, Flashlamayı Bu Araçla Mı Yapayım Veya Asus Update İle Win Üzerinden Mi ? Hangisini Tavsiye Edersiniz ?

EZ Flash' da Direk Sabit Diskler Görülebiliyor. Slic' li Dosyayı Direk C' nin Altına Atsam, Programa Göstersem Problem Olmaz Değil Mi ?

Bir Sorum Daha Olacak, Slicli Dosyanın Adı : P5Q-ASUS-SE-1005_SLIC.ROM, Orjinal Bios Adı : P5Q-ASUS-SE-1005.ROM, Slicli Dosyanın Adını Orjinal İle Aynı Yapmalımıyım Flashlamadan Önce ?

Konuda Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ederim...

Bende Bir Asus Kullanicisiyim, Asus Update ile yaklasik olarak 20 küsür Asus Anakart guncelledim hiç birinde problem cıkmadı Gönlün rahat olsun, Windows üzerinden Asus Update Kullan. Kolay GeLsin

Bir Sorum Daha Olacak, Slicli Dosyanın Adı : P5Q-ASUS-SE-1005_SLIC.ROM, Orjinal Bios Adı : P5Q-ASUS-SE-1005.ROM, Slicli Dosyanın Adını Orjinal İle Aynı Yapmalımıyım Flashlamadan Önce ? = Hayır

Edited by blackcable

dosu bilmeyen zaten mecbur winde yapıcak bi zorlama yok ama sağlık açısından dos daha iyi mydilitedeki üstadların %95 modlarken dosta yazılım programı koyarlar veya boot edin usb den çalıştırın diye notlar düşerler....hp toshiba dell casper gibi phonix insyde tipli bioslarıda laptoplarında boşu boşuna sormayın burda direk phonixlerin veya dellerin modlandığı bolumden bakın arattırın burda kimsenin size manuel olarak modluyucak biri yok bilgisi olan yok zor iş ordada yapan bikaç kişi zaten......

Edited by istanbul82

sen ne yapmışsın arkdaşım sendeki sürüm rc final değilki burdaki final etkinleştirme

bir sürü rc key var ortalıkta 7100 ü onla aktifleitirebilirisn

Benim Windows 7 şu an zaten etkinleştirilmiş durumda. Ben Geçerlilik süresei 03-03-2010 tarihinde bitecek onu kaldırmayı düşünmüştüm.

Yani modlu sistemi uygulayınca mart 2010 da bitecek süreyi sınırnız kullanabilirmiyim diye bu yöntemi uygulamıştım. Demek bu 7100 sürümde olmuyormuş.

İlginiz için teşekkürler.

-Manufacturer: HP -Motherboard Model: DX2450 -Bios revision: 5.60 Rev. A -Bios Type: Award BIOS

-Bios Download Link:

-SOURCE OF BIOS DOWNLOAD LINK:

-Flash Bios According to HP Recommondations. -SLIC: HP 2.1 -SLP: HP -HP Certificate Included

-Tool: Award Mod Tool v1.14 -Method: ISA -Modifier: Busykid508

HP-DX2450-HP-6.60_rev_A-HP_SLIC21_HP_SLP

Buyur Arkadasim verdigin Bios'un Modlanmis Linki..DeLL ile ModLadim kolay gelsin..

Please register to see this content.

Eline sağlık arkadaşım. yalnız denemeden önce öğrenmek istediğim bir şey var

MDL sitesinde "bios update yaparken 32 ve 64 bite dikkat edin ona göre modlanmış bios kullanın ve eğer 64 bitte 32 bit özellikli bios kullanırsanız 64 bit desteği kaybolur" diyor gibi anladım ama doğru mu anladım bilmem. Benim işlemci 64 bit amd verdiğin biosu kullandığımda 64 bit win7 kurabilirmiyim sence?

Edit: MDL de biosu yazan eleman cevap yazmış farketmez ilgisi yok diye, bilgi olarak kalsın buarada:)

Edited by karikaturs

dos ekranı açılıyor 1 sanıye açık kaldıktan sonra da tekrar kapanıyor.açık kalmıyor ki yararlanabileyim.

Dos ekranı açık kalmayacak, dosttan bios update programları ile o dosyayı yükleyeceksin. ama dos kullanmayı bilmiyorsan benim gibi herkesin tavsiyesine uy ve deneme.

Edited by Sfenky

Biosu Modladım (HP) , Dos Komutunu Manuel Olarak Dell Keyi Ve HP Sertifikası İle Girdim, Keyi Kabul Etti Sertifikayı Kabul Etmedi...

1. Mesajdaki Otomatik Lisans Ve Key Girmeyi Kullandım (HP) Sonuç Pozitif. Bu Heralde Lenovo Keyini Giriyor...

Şu An Windows Etkin Gözüküyor Ama Dell Keyini Neden Kullanamadığımı Sormak İstiyorum...

Biosu Modladım (HP) , Dos Komutunu Manuel Olarak Dell Keyi Ve HP Sertifikası İle Girdim, Keyi Kabul Etti Sertifikayı Kabul Etmedi...

1. Mesajdaki Otomatik Lisans Ve Key Girmeyi Kullandım (HP) Sonuç Pozitif. Bu Heralde Lenovo Keyini Giriyor...

Şu An Windows Etkin Gözüküyor Ama Dell Keyini Neden Kullanamadığımı Sormak İstiyorum...

Dell ile modlamadigin biosa neden dell sertifikasi girmeye calisiyorsun ki, ne ile modladinsa onun sertifikasini kullanman gerek, HP ile modladin HP sertifikasi kullanacaksin..Sirketler bosa sertifika cikarmaz ki :clapping:, Saglicakla Kolay gelsin..

Dell ile modlamadigin biosa neden dell sertifikasi girmeye calisiyorsun ki, ne ile modladinsa onun sertifikasini kullanman gerek, HP ile modladin HP sertifikasi kullanacaksin..Sirketler bosa sertifika cikarmaz ki :clapping:, Saglicakla Kolay gelsin..

Hocam HP İle Modladım, HP Sertifikası Girdim, Dell Keyi Kullandım. Şu An Kontrol Ettim Lenovo Keyi Aktif. Hp İle Modlanan Lenovo Keyini Kabul Ediyorsa Neden Dell Keyi İle Sonuç Negatif ?

Microsoft windows 7 nin oem olarak dvd sini satacak kendi lisans tekniği ne olacak peki bios modlama olmayacak tabi o zaman vista daki gibi olur herhalde

o şirketler 31 temmuzdan itibaren o key lerle ve slicler le üretime çoktan başladı keyler o pc lerden sızıyo zaten keylerin bloklanmasıda hayal çünkü keyler 1000 lerce pc ye girildi bile....microsft retail satar oem satmaz kişilere kartıştrmayın..retail keyler bloklanır..

Edited by istanbul82

BIOS Sürümü..........0310

BIOS Türü............AMI

Görüntü BIOS Tarihi..08/28/06

Sistem BIOS Tarihi...12/24/07

Mainboard

Model:...Asus P5GC-MX/1333 Rev x.xx

Chipset:.i945G Rev A2

Benim bilgisayarın bios ve anakart bilgileri yukarıda

sitesinde aşağıdaki modlu biosu buldum.

Benim bilgisayara uyarmı acaba?

Aşağıdaki modlu bios dosyasını ben çekemedim.

Hem işyerinden hem evde denedim olmuyor.Bir arkadaşım çekip rapide atabilirmi?

Teşekürler.

Asus P5GC-MX/1333 ver. 0410 : AMI

slic=Dell, slp=Dell, method=ssv3, mod Busykid508, tested nedkelly

Edited by erlde

çift bios etkisi ne demek nasıl yani çift bios etkisi oluyor biraz daha ayrıntılı anlatabilirmisin arkadasım .

bootundan bozulduğu için bootaki crack dosyasıyla asıl silic denen şey bisodadır hem biosu hemde boottaki dosyayı okuduğu için bi hantallık yarattıyo yıllardır bilinen bişey zaten bootunda grdl denen kocaman bios emulatoru var şu an..

Edited by istanbul82

BIOS Sürümü..........0310

BIOS Türü............AMI

Görüntü BIOS Tarihi..08/28/06

Sistem BIOS Tarihi...12/24/07

Mainboard

Model:...Asus P5GC-MX/1333 Rev x.xx

Chipset:.i945G Rev A2

Benim bilgisayarın bios ve anakart bilgileri yukarıda

sitesinde aşağıdaki modlu biosu buldum.

Benim bilgisayara uyarmı acaba?

Aşağıdaki modlu bios dosyasını ben çekemedim.

Hem işyerinden hem evde denedim olmuyor.Bir arkadaşım çekip rapide atabilirmi?

Teşekürler.

Asus P5GC-MX/1333 ver. 0410 : AMI

slic=Dell, slp=Dell, method=ssv3, mod Busykid508, tested nedkelly

yükleyen kişinin limiti dolmuş sanırım.. ;)