Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

mainboard:Asustek comtur inc

Model: P5VDC-MX

VERSİON:0110

Chipset:P4M800 PRO

DATE:10/05/2005

BİOS SİZE:512 K

BİOS TİPE: AMİ

Özelliklerini verdiğim biosumu modlayamadım.yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ediyorum.

P5VDC-MX ver 0809

Please register to see this content.

arkadaşlar Asus X61SL laptop bios flaslandıktan sonra bir daha açımadı.

4 tane farklı sertifika ve oem keyle belki 20 deneme yaptım, hiçbirinde aktifleştiremedim...

bios modlama dosyası oluşturuken method kısmında programın seçtiği ssv3 moduyla işlem yaparken program kendiliğinden bir makro çalıştırıyordu ve dosya ismini ve kayıt yerini kendisi yazıp kaydediyordu.

bense en sonunda method kısmında ssv2'yi işaretleyip modlama yaptım ve makro çalışmadan slic dosyası oluştu. işte en son bununla flashladım ve bilgisayarbir daha açılmadı.

yarın garanti kapsamında teknik servisine ******üreceğim. sizce anlarlar mı yapılan işlemi? bir sıkıntı yaratırlar mı? ne dersiniz?

arkadaşlar Asus X61SL laptop bios flaslandıktan sonra bir daha açımadı.

4 tane farklı sertifika ve oem keyle belki 20 deneme yaptım, hiçbirinde aktifleştiremedim...

bios modlama dosyası oluşturuken method kısmında programın seçtiği ssv3 moduyla işlem yaparken program kendiliğinden bir makro çalıştırıyordu ve dosya ismini ve kayıt yerini kendisi yazıp kaydediyordu.

bense en sonunda method kısmında ssv2'yi işaretleyip modlama yaptım ve makro çalışmadan slic dosyası oluştu. işte en son bununla flashladım ve bilgisayarbir daha açılmadı.

yarın garanti kapsamında teknik servisine ******üreceğim. sizce anlarlar mı yapılan işlemi? bir sıkıntı yaratırlar mı? ne dersiniz?

pc açılmadan setifika key girmeyi nasıl becerdin orası garib şu an biosun içine girbiliyonmu asus ekranı geliyoomu yani windows ayrı şey pc açılması ayrı şey...

Edited by istanbul82

hayır elbette pc açılmadan sertifika key girmedim. demek istediğim o değil. bios u flashladıktan sonra pc yi açıp sertifika key girdim... dedim ya en az 20 deneme yaptım. olmadı. sonra method kısmında ssv2 yi aktifleştirip yeniden modladım ve modlaığım dosyayla bios u flash ladım ve bir daha açılmadı

hayır elbette pc açılmadan sertifika key girmedim. demek istediğim o değil. bios u flashladıktan sonra pc yi açıp sertifika key girdim... dedim ya en az 20 deneme yaptım. olmadı. sonra method kısmında ssv2 yi aktifleştirip yeniden modladım ve modlaığım dosyayla bios u flash ladım ve bir daha açılmadı

anladım geçmiş olsun slic dumptan slici kontrol edicen flashladaıktan sonra slicin çalışıp çalışmadığı gorunuyo o programla 20 setifika girmen saçma gereksiz olmuş hiç açılmıyosa yapılcak bişey yok servisede saflık yapıp yok bios modladım ondan oldu deme faturayı sana çıkarırlar durup dururken oldu de bende anlamadım de rol kes okey....+ altındaki pili çıkarıp bi 15 dak bekle tak oyle dene bide....

Edited by istanbul82

anladım geçmiş olsun slic dumptan slici kontrol edicen flashladaıktan sonra slicin çalışıp çalışmadığı gorunuyo o programla 20 setifika girmen saçma gereksiz olmuş hiç açılmıyosa yapılcak bişey yok servisede saflık yapıp yok bios modladım ondan oldu deme faturayı sana çıkarırlar durup dururken oldu de bende anlamadım de rol kes okey....

ok. umarım adamlar yerler.

bir şey soracam adamlar bios'u yeniden yazdıktan sonra (tabi sorunun bios'tan kaynaklandığını anladıktan sonra) sistemde win 7 kurulu olduğunu görecekler. sence bu yüzden bir sıkıntı çıkarırlar mı?...

ok. umarım adamlar yerler.

bir şey soracam adamlar bios'u yeniden yazdıktan sonra (tabi sorunun bios'tan kaynaklandığını anladıktan sonra) sistemde win 7 kurulu olduğunu görecekler. sence bu yüzden bir sıkıntı çıkarırlar mı?...

sanmam dediğim gibi bide pili çıkart bekle 15 dak bi süre dene bi ihtimal düzelir belki..

Edited by istanbul82

Mesela o dell keyini başka marka pc ye girersek aktif olur mu ?

marka slici ve sertifika olmadıktan sonra oem key bi moka yaramaz...bütün oem keyler farklı marklalı slicli pclerde çalışır onemli olan oem key olmasıdır..

Edited by istanbul82

-Manufacturer and Model: ASUS M2N

-Bios version: 0808

-Bios Type: AMI

-AMI SLIC Mod v1.32

-Method: SSV3, MMTool, 1b module

-SLIC: DELL_QA09 2.1

-Please test and report

ilk mesajdaki siteden modlu bios istedim bana yukarda belirtiğim gibi bir mesaj geldi şimdi bunu ne yapmalıyım link indirdim.SLIC: DELL_QA09 2.1 yazıyor o nedemek nasıl bir sertifika kullanacam pek bilgim yok yardımcı olurmusunuz ?

-Manufacturer and Model: ASUS M2N

-Bios version: 0808

-Bios Type: AMI

-AMI SLIC Mod v1.32

-Method: SSV3, MMTool, 1b module

-SLIC: DELL_QA09 2.1

-Please test and report

ilk mesajdaki siteden modlu bios istedim bana yukarda belirtiğim gibi bir mesaj geldi şimdi bunu ne yapmalıyım link indirdim.SLIC: DELL_QA09 2.1 yazıyor o nedemek nasıl bir sertifika kullanacam pek bilgim yok yardımcı olurmusunuz ?

verileni bios imajını yazdırcan flahlycan ilk once bisodunu sonra adım 2 yapıcan dell lisansıyla bukdar...adım 2 ddikkatli oku...yaptıktan sonra..çok acemiysende yapmaya bile kalkışma..

Edited by istanbul82